Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Asic uredjaji su tu neki 5-6 godina pa se i dalje kopa sa GPU, jeste sada preslo sve na ozbiljniji nivo, ali jedan novi uptrend ludnica nastaje i onda se i gpu mining vraca u zivot, tako je bar do sada bilo, uvijek se rodi neki algoritam gdje nije efikasno razvijati ASIC ili je mnogo rizicno.... prvi uslov je da se zavrsi ovaj downtrend (sad je diskutabilno govoriti koliko ce trajati, licno moja neka procjena sredina 2019 ili jesen naredne godine - samo moja procjena) i predjemo u uptrend vidicete kako se tada vraca gpu mining u zivot.
 
.... prvi uslov je da se zavrsi ovaj downtrend (sad je diskutabilno govoriti koliko ce trajati, licno moja neka procjena sredina 2019 ili jesen naredne godine - samo moja procjena) i predjemo u uptrend vidicete kako se tada vraca gpu mining u zivot.


Izmedju redova ovog zanimljivog govora "čitam" da ćemo na sledeći krug čekati nešto duže ali da će biti jači nego ikada.


https://youtu.be/FTTgdtl8FvM
 
to niko ne moze znati, po nekima je downtrend zavrsen i krenui smo na gore, mnogo njih se nada da ce se ponoviti scenario iz 2014, 2015, pa samim tim kao cekaju i nadaju se da ce kupiti jeftino (za par dolara coine i onda ih prodati za hiljadu :) ), istina je kako kazu negde izmedju, a mi je spremni cekamo :)
 
cisto da podsetim da je nada , izasla zadnja iz pandorine kutije .... i da su zbog nade stradali vise nego od prefhodnih demona :)
 
to niko ne moze znati, po nekima je downtrend zavrsen i krenui smo na gore, mnogo njih se nada da ce se ponoviti scenario iz 2014, 2015, pa samim tim kao cekaju i nadaju se da ce kupiti jeftino (za par dolara coine i onda ih prodati za hiljadu :) ), istina je kako kazu negde izmedju, a mi je spremni cekamo :)
Danas nije 2014 vec 2018...tad su svi altovi zajedno vredeli par stotina miliona $ i bilo je lako da skoce...sad vrede 1000 puta vise i mnogo mnogo je teze da skoce..i 2014 je postojao ASIC samo za Sha 256 i Script a sad za 90% algoritama ..kad sam u januaru kad je bila nenormalna isplativost pisao kako ce pasti ispod 1$ po karti do leta vecina mi se smejala..ali izgleda da sam bio otpimistican .
Po meni najveci udar na grafike nije pad cene vec pojava ASICa za Zcash jer vrednost iskopanih Zeceva je bila ista kao ETHa (ETH vise vredi al je debelo premineovan) ..prakticno pola grafika je moralo da trazi novi coin samo za Zeca a gde su jos brdo coina za koji se pojavio ASIC i isterao grafike...npr SIA coin ,DCR vrede po nekoliko stotina miliona i oni isterali grafike i prakticno npr sve coini koji mogao da kopas dual sa ETHom presli na ASICe.
A kao sto vidimo i ETH radi na izbacivanju grafika..smanjivanje nagrada ce izbaciti jedno pola grafika a i te sto ostanu ce da zivotare tj mnogo brze ce im padati vrednost nego sto ce da zarade
 
tad je doso ovaj cika da nas zaj.be al smo ga izmuzli opasno

Pogledajte prilog 258286

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?341139-Kojntelekt&highlight=kojtelekt

dace bog Frenky druze stari da se ponovi ovako nesto makar i na mesec dana

Eeeee, kada se setim, to si bili dani... Kupovina usb gsm neta od sva tri provajdera, pa pisi IP adrese da slucajno ne budes banovan ako koristis dve iste, ili da ne banujes nekog... Pa deljenje snaga grafickih na pola, posto se ne placa nista vise od 250 hash, a jedna 280x daje oko 600, pa posle 10 dana kupovina naloga za oko 10 dolara da bi vezao graficku na njega... Pa gomila e-mail adresa koje si morao da otvoris...
Jedna grafa je donosila oko 4-5 dolara (2 puta po oko 2, 2.5 usd) na dan, ako se dobro secam.

Kazem ja, krvav je to lebac :D ali smo se, iskreno, u$rali od para.

Gosn Goldiju svaka cast za lep review, svi moji nalozi su isli preko njegovog affiliate linka, da se barem malo oduzim coveku za taj golden age sto nam je omogucio!
 
Bilo fino vrijeme a bilo i zanimljivo... mozda je potrajalo 2-3 mjeseca ne sjecam se sad ali znam da smo nakon toga propali :D, ja presao na neki freshcoin bas sam tu bezveze trosio struju, propalo sve :d
 
Jos koliko dana do cointelecta ..od tog vremena mi ostalo ne znam ni ja koliko mail adresa koje jos chrome pamti ..samo sto odavno vise ne postoje ..a kad odlucili da zatvore piramidu i pobegnu sa cashom usledilo gasenje i odjednom cudna mrtva tisina u stanu...toliko sam se bio navikao na buku od scripta da kad sam sve ugasio jedno vreme mi smetala tisina...ko da zivim na groblju
 
eth.jpg
Ovo bi trebalo da bude 14og ako se ne varam?
Jedino mi nije bas najjasnije sto pominju block 4230000 kad smo sada na skoro 6500000, da li se to misli da ce ETH blockchain posle forka da krene od bloka 4230000?
 
Misli se na testnet. Tamo je block height 4214868 trenutno.
 
To znači decembar/januar ostaje za production (ako ga tako zovu i ovde)?

F1
 
To explain this pattern, Susquehanna analyzed a second factor: the Ethereum network’s hashrate, which fell substantially in 2018. A higher hashrate is more advantageous for miners, as it increases their opportunity of computing the next block and being remunerated in ETH.

huh?
 
Ja sam prestao kopam bilo sta i svi koje znam..ali hashrate ne pada..drzi se bas visoko ....znam da ima dosta koji imaju neku foru za jeftinu struju ali bi rekao da i da ima ASICa verovatno mnogo vise na mrezi nego sto mnogi misle ...zadnji put kad cena bila 120$ kao sad hashrate mreze je bio skoro 10 puta manji ...znaci 10 puta manja isplativost nego tad
 
Gledajuci grafikone koliko kopa 1000 mh pre dva dana je to bilo samo 12.5 usa$ dnevno , ili prevedeno na 1 rig on trenutno iskopa oko 50 usa$ za mesec a potrosi struje oko 60 usa$ ili 6000 dinara .
sve ovo u idealnim uslovima , gubitak je 1000 dinara po sadasnjim cenama samo na Sruju ( racunao sam je 10 centi )

Sve u svemu sad mogu da kopaju samo oni koji su spremni da dodatno finansiraju u nadi da ce ETH skociti , ali mogu i da kupe ETH pa da he habaju opremu .

U oglasima ide novi talas snizavanja cena rigova i ponude , samo sto sada oni sto su do prosle nedelje trazili 2000 eura za rig sada traze 1000- 1200 eura ....
Sad da li ce novi talas rasprodaje rigova uslediti videcemo uskoro .

Izgleda da ce se kao i u vecini poslova kinezi najduze zadrzati jer pojedini placaju struju i samo 2 centa . To su oni koji su direktno u nekim provincijama zakaceni za termoelektrane koje imaju visak struje .
 
Ja sam prestao kopam bilo sta i svi koje znam..ali hashrate ne pada..drzi se bas visoko ....znam da ima dosta koji imaju neku foru za jeftinu struju ali bi rekao da i da ima ASICa verovatno mnogo vise na mrezi nego sto mnogi misle ...zadnji put kad cena bila 120$ kao sad hashrate mreze je bio skoro 10 puta manji ...znaci 10 puta manja isplativost nego tad

Ako mislis ukupan hasrate na ETH on je pao sa maksimalnih 291 TH/s koji je zabelezen jul /09/2018 . , na 213TH/s koliko je iznosio juce i stalno se smanjuje . Sto znaci da se ubrzano gase rigovi .
Znaci da je bilo oko 1.61 miliona rigova na ETH ili u piku 5 milijardi dolara investirano u opremi ( 3000usa $ 1 rig ), a da je sada ako se racuna da je rig 800 dolara aktivno samo 1 milijardi dolara u opremi :) (1.18 miliona rigova x800usa$)
Sve u svemu 400 000 rigova je manje na mrezi .

Mislim da nije veliki udeo u minerima od toga da su sve to klasicni rigovi , jer prakticno se ni sa njima nikada nije previse isplatilo kopanje a nisam video da ih nesto mnogo ima bilo gde , oglasi ebay itd ...


evo grafikon za ukupni hasrate

https://www.etherchain.org/charts/hashrate
 
Poslednja izmena:
Ma znam ja to od peeka ali pricam za zadnjih par dana ..uopste se ne smanjuje i ako isplativost otisla u bunar ..kao sto rekoh sad je 10 puta veci hashrate nego pre godinu i po dana kad cena bila ista.
 
Kako se ne smanjuje, samo zadnjih 7 dana pao sa 3100T na 2700T, barem po ovom chartu :) A ček sad u januaru kad smanje block reward, ide to još dole

https://www.coinwarz.com/difficulty-charts/ethereum-difficulty-chart

Drugarovi rigovi od 163Mhs kopaju sada 0,42 ETH mesečno, a letos kada je bio najviši hashrate 3600, 3700 kopali jedva malo preko 0,30 ETH
 
Nazad
Vrh Dno