Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Kod mene nema šanse 29 tj nema šanse na 2000 memorija (samsung). Ako pričamo o istim karticama.
Kod mene max 1950 i 28.6
I to su nekad mogle, sad ne mogu više sve kartice, neke moram na 1900 da držim pa čak i ispod, kao da su degradirale. Imam neki custom plaćen bios ali ne daje više, već čak malo manje od standardnih ubermix tajminga za samsung.

Bojane koje su tačno kartice, koji sku? Kod mene majnerska ali ne skroz bez konektora već imaju samo jedan dvi. To je ova

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1966624.0
 
Neće svaki Samsung 4gb da ide na 2000.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pogledaj na anorak tech imas sigurno neki modovan bios za tvoju graficku i memoriju.
Mozda jednostavno ne moze da izvuce vise,takva serija karte.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Kod mene nema šanse 29 tj nema šanse na 2000 memorija (samsung). Ako pričamo o istim karticama.
Kod mene max 1950 i 28.6
I to su nekad mogle, sad ne mogu više sve kartice, neke moram na 1900 da držim pa čak i ispod, kao da su degradirale. Imam neki custom plaćen bios ali ne daje više, već čak malo manje od standardnih ubermix tajminga za samsung.

Bojane koje su tačno kartice, koji sku? Kod mene majnerska ali ne skroz bez konektora već imaju samo jedan dvi. To je ova

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1966624.0

moje imaju jedan konektor ali treba da se prosece onaj pleh da bi bio dostupan... od pozadi imaju dva BIOS prekidanca inace jesu sa samsung memarama...
 
Onda nije ista kartica, kod mene ima dvi i nema prekidača.
Jesi probao ubermix strapove?
 
Od ubermix sam probao sva tri strapa i nista.. Sticem utisak da su ovo tezak shit od kartica...
SKU:11256-36
 
Kod mene su 11256-01
Problem je što su skoro svi prešli na nvidie a kad neko ima problem s ovim rx nezna niko da ga reši .
 
čemu taj maksimalizam, podesite da radi stabilno i uživajte ionako nemože puno da se iskopa....
 
zato sto je neka *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* rekal da svaka ide na 31 i onda sve ovce u bunar ;)
 
Nikada mi nisu ti ljudi bili jasni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hashrate će svakako padati vremenom zbog povećanja DAG-a. To što je prije neka kartica davala 31 MH/s ne znači da će ista takva nova davati sada 31 MH/s.
 
Samo natežite, to grafičke vole, pogotovo kada je napolju 35 stepeni, plus im dodajte još malo napona za tu stabilnost na 31 mh, i sve to lepo grunite na dual mining, još ako moze na nekom lc power napajanju od 600 W - milina!
 
Drugaru jedan rig sa 6 kartica, Asus Expedition RX570 4GB, sve rade na 27-28, nije se zakašljao mesecima :) Rig, ne drugar :D
 
Pa vidite slazem se to oko natezanja i nenatezanja ALI imam regularne 470-ice koje su kupljene kad su se pojavile , dan danas bacaju svojih 29.8Mh na 1126/2000 (-112mv u AB), 70C , pojam degradiranje ja do sada nisam doziveo a u poslu od 2013-te.
Ovo su kupljena 4 riga pre neki dan sa po 6 X 470 mining edition, putovao 900Km da ih dovezem , da ovo nece da baca preko 27Mh prosto je neverovatno... Te sam se zato naso u cudu i pitao, reko dal nesto ne radim pogresno, ok ZNACI KRSEVI!!!
 
Poslednja izmena:
^ Degradacija se vecinom javlja kod kartica koje nemaju hladjenu memoriju. Tebe su zapali losiji primjerci i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ Degradacija se vecinom javlja kod kartica koje nemaju hladjenu memoriju. Tebe su zapali losiji primjerci i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sto se tice shita od karta da prijavim jednu

Gigabyte G1 Gaming 1070 ..trebalo bi da je top karta..imam dve kupljene na skroz razlicitom mestu i u skroz razlicito vreme ,jedna na amazon.de a druga ovde kod nas u Win WInu ...znaci ova sa amazona posle godinu i po dana nije htela da kopa vise nijedan algoritam sem ETHa (posto nije zahtevan) a sad nece ni njega ..cim pustis bilo koji majner nije bitno koja podesavanja ,drajveri odmah pukne ili ugasi sliku ,nebitno u kom je kompu ...tako da sad stoji bezveze ..moze da sluzi za gledanje youtuba...druga koja par meseci mladja isto sad nece nista sem ETH a..i verovatno za par meseci ili manje i to.
A druge 1070 a imam ih i one sa jednim kulerom ni sa jednom nijedan problem..znaci one sa jednim kulerom koje radile sve vreme na 80 stepeni rade i dalje ko i prvi dan dok ove Gigabyte koje imaju 3 kulera i rade na 60 stepeni obe na istu foru riknjavaju i ako bile u skrom drugom rigu odvojene 5 km jedne od druge...tako da ne verujum u slucajnost da od svih 1070 se bas pogodilo da mi bas samo one crkavaju.
 
probam i javljam...

Vidi mozda uspem da pomognem...
Deff po biosu je Core-1206 Mem-2050 probaj na afteru od -50mV do -100mV (u biosu je vec spustena voltaza na 950mV)
Meni rade Core 1125,1150 i 1206Mhz...Mem ne diram sa 2050Mhz i vecinom sve rade ispod 900mV,jedna je na 920mV jer puca kad joj ne dam ovu voltazu

Sry za Off...Sto se tice ETH-a mnogo je izgubio u odnosu ETH/BTC,u ostalom kao i svi,cekamo stabilizaciju BTC-a pa da krenu altovi bar malo,jedino ne znam ako krene da pada bez te stabilizacije,onda ce da pobije sve altove...
 
Poslednje vreme došlo kada je 4gb Hynix bolji od 4gb Samsunga. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Licno sam stavljao strapove od samsunga na hynix i proradi bolje bez hw gresaka i obrnuto hynix-ov strap na samsunga i radi...to sto niste radili ne znaci da nije tacno i nece moci!
Bojane jesi probao moj bios uopste sto sam ti poslao?!
 
nisam, ti si mi poslao ne strapove vec ceo bios za hynix + elpida, jesi ti na tvoje sapphire rx 470 mining 4gb sa samsung memorijom flesovao ove biose i one rade tako dobro???
 
Nazad
Vrh Dno