Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Na XFX mem ide na 104c. Jednostavno karte su lose uradjene. Stedi se na termal padovima. Asus npr nije imao dovoljno stegnute sarafe na cooleru. Valjda su to ispravili na novoj seriji kartica.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Samo dobro istrazi pre kupovine jer menjanje termal padova velika zezancija plus se kod vecine gubi garancija.
 
Imam taj MECH ali bez XT i katastrofa je sto se tice memorija jer ima factory fail na dva cipa koji nalezu direktno na heatpipe. Pogledaj po netu, ima mnogo reviewa. Ja uspevam da ih drzim ispod 100c ali sa dodatnim ventilatorima i sa njihovim na 80%.

Pfff, da ne moze nesto da bude kako treba, 100 puta sam reko da narucujem po komad dok se sam ne uverim pa tek onda. Sta je tu je , videcu , dali se zna nesto o Sapphire RX5700 XT Pulse, i njima je nikako normalna cena?
 
uzmite asus dual xt radi kao i sapphire xt
AsusXT.jpg
5 karti iz zida 780-800w , a moze da idu i do 60 Mhs samo onda trose oko 200 w po karti, karte su hladne
 
Poslednja izmena:
^ ovih 56 je uz modovanje strapova?
Posto na tim klokovima bez mod-a bi bilo ~52.5.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Tp je nebitno, karte su hladne , evo pogledaj temp. i br.ob. fanova

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
@Phoenix
pobledaj si brate memare, nije dobro ako su presle preko 90C.
 
@Phoenix
pobledaj si brate memare, nije dobro ako su presle preko 90C.

A jesu.
Ni Nitro+ se nije proslavio po tom pitanju :).
Mada, sto kaze covjek, dok radi sve kako treba najbolje je to zsnemariti.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja cu danas da se sexam sa svime jer danas stizu mada sam od juce kad sam vido neke podatke za ove MECH izgubio malo volju...
aj da probamo.jpg
 
posle kraceg sexa evo nekih rezultata, racunam da je ovo otpimum inace sam isao do 64mh :
Dakle MSI RX5700XT MECH
1300(725mv)/1800(725mv)
ceo sistem iz zida vuce 348W
optimum.jpg

Inace kartice nemaju senzore na DDR6 ili GPUZ ne ume da ih ocita te je nemoguce videti temperature, sumnjam da su to namerno uradili da se iste nebi videle. Najvise mi smeta back plate na kartici koji je od plastike te verovatno radi kao izolator, zadrzava temperaturu PCB-a, nosim se mislju da probam da ih skinem, bojim se za garaniciju.

Ne preporucujem ih za mining upravo zbog onog smrdljivog parceta plastike na ledjima (back plate)
 
Poslednja izmena:
Na 725mv ne može niže temp gpu-a? Bezveze baš.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
posle kraceg sexa evo nekih rezultata

Računaj sa takvim temperaturama za gpu da ti je memorija oko ili pre preko 100C
Vidi da li nešto vidi HWiNFO.
Imao si već ovde iskustva jednog člana sa tim krševima, a i pun je net iskustava sa njima i ti ih uzmeš za kopanje.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti je losa ventilacija tih karti ili ne nalezu dobro kuleri. Meni se vrte oko 50C. Tu plastiku i ja nisanim da skinem al je zjb a da ne izgubis garanciju, to je toliki promasaj da mi nije jasno kako im je to palo napamet da varaju ljude kao da je back plate samo su ugusili karte.
 
I nemojte da se zeznete da menjate pastu posto msi koriisti neku spec jer je kiler od aluminijuma
 
Mislim da ti je losa ventilacija tih karti ili ne nalezu dobro kuleri. Meni se vrte oko 50C. Tu plastiku i ja nisanim da skinem al je zjb a da ne izgubis garanciju, to je toliki promasaj da mi nije jasno kako im je to palo napamet da varaju ljude kao da je back plate samo su ugusili karte.

u rudniku su gde je temperatura prostorija 35C i na tolko je tesko odrzavam trofaznim ventilatorima sa protokom od 12m\3 u minuti...
ma plastika moze da se skine nego je problem sto se kuler VRM-a drzi za nju, jedino da se stave neke matice...

na kojim RPM su na 50C????
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,ima li neko iskustva sa power color 5700xt red dragon?Kakvo im je hladjenje?ili koje su naj bolje za kopanje?
 
I just clarified this with AMD and the situation is following.
This value on Navi GPUs is the memory temperature, but it's not the case temperature (T_case) that can be measured on the surface of the chip. It's the junction temperature (Tj) provided by the memory sensor.
Tj is always higher and the difference seen from Tcase can be up-to 18 C (according to measurements done by AMD). The maximum value of Tj here is 105 C.
So users that were concerned about seeing too high temperatures here should not worry about elevated values and not treat this as the surface temperature (which has a limit of 95 C).
I will adjust this value in the next build of HWiNFO so it provides correct description.

dser.jpg

Znaci AMD tvrdi da ako vam je Junction temp 100C u stvari je temeratura na cipu 100-18=82C :) Ako sam ja dobro shvatio... :d
 
Poslednja izmena:
Skini Phoenix miner, i ubaci mu -hstats 2 u command line, Phoenix ti pokazuje i memory temp zasigurno.
Evo, temp prostorije 40c
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    109.2 KB · Pregleda: 122
Biće da je rave os.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
To jedino nisam probao.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Kupovao ovih dana i Sapphire PULSE 8Gb , dolaze sa memorijskim cipom SAMSUNG K4G80325FC , jel ima neko provereno dobar strap za ovu memoriju, napominjem da ne odgovaraju strapovi od SAMSUNG K4G80325Fb ...
 
Probaj preko SRBPolarisa pa vidi sta ce ti ubaciti sa pimp my straps.
 
Jel ima neko da mu ethermine pool nije isplatio? Cekam vec 7 sati da mi isplate eth
 
Isplatice samo strpljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
@Apple

Nisam probao preko SRBPolarisa zato sto racunam da "doktor" radi i prilagodjava strapove kopanju XMR-a (dok se isti kopao karticama)...

Naso nekakvo resenje, u Claymoru -strap 1 i porblematicne kartice lagano odmah daju 30.5 na 1100/2000

Ne znam dali postoji nacin da se extraktuju Klejmorovi strapovi?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno