Šta je novo?

GA X58A-OC/x5650

Pozdrav, trebala bi da mi stigne GA x58 ud5 ploca, interesuje me koji xeon bi najbolje isao uz nju, napominjem da mi treba stabilnih i sto hladnijih 4ghz sa Thermaltake frio 14 coolerom, x5650, 5660. 5675?

Sta je najlakse overklokovati sa najmanjim naponom i temperaturama?

Ostatak konfe je iz potpisa, nadam se da ce moci 2x 8gb kingstone hyperx 1600 rama, ukoliko bude moglo uzeo bi i treci stick za 24, znaci antec hcg900w napajanje, fractal design define 4 kuciste sa 3x14mm ventovima, asus 1050ti grafika...
 
Pozdrav, trebala bi da mi stigne GA x58 ud5 ploca, interesuje me koji xeon bi najbolje isao uz nju, napominjem da mi treba stabilnih i sto hladnijih 4ghz sa Thermaltake frio 14 coolerom, x5650, 5660. 5675?

Sta je najlakse overklokovati sa najmanjim naponom i temperaturama?

Ostatak konfe je iz potpisa, nadam se da ce moci 2x 8gb kingstone hyperx 1600 rama, ukoliko bude moglo uzeo bi i treci stick za 24, znaci antec hcg900w napajanje, fractal design define 4 kuciste sa 3x14mm ventovima, asus 1050ti grafika...
Za stabilnih i hladnih 4GHz, sve ti je jedno koji kupiš. Uzmi najjeftiniji koji nađeš od 3 pomenuta modela..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
ok, tako sam otprilike i mislio, vidim da imas 24gb rama, da li je to 6x4 ili 3x8 gb?
 
Nemam nameru da jurim megaherce na memoriji, mnogo bi mi vise znacilo kada bi ova moja dva kingstone-a od 8gb radilo na gorepomenutoj kombinaciji, za pocetak u dual channelu, a mozda bih odmah dodao jos jedan od 8gb pa 3x8 i kraj, dovoljno za narednih nekoliko godina...
 
Nemam nameru da jurim megaherce na memoriji, mnogo bi mi vise znacilo kada bi ova moja dva kingstone-a od 8gb radilo na gorepomenutoj kombinaciji, za pocetak u dual channelu, a mozda bih odmah dodao jos jedan od 8gb pa 3x8 i kraj, dovoljno za narednih nekoliko godina...
Slažem se u potpunosti..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ne vredi juriti nove tehnologije, ne isplati se sa nasim zivotnim standardom.. :)
 
Poslednja izmena:
Ploca je stigla, GA EX58 ud5, na njoj je trenutno i7 920 na 4ghz, moja dva hyperX blu 1600 od 8gb rade! slotovi 1 i 3 bios ih vidi bez ikakvih problema, narucicu sa alija x5675 i uzeti jos 8gb iste memorije da probam triple channel..

E sad, boljka svih x58 ploca, usb 3.0 i sata 3, interesuje me neka pcix4 kartica sa usb 3.0 portovima i sata 3 kontrolerom, a da nije ozloglaseni marvell, zapravo u kojoj meri sata 2 na x58 sakati klasicne ssd diskove (kao moj crucial iz potpisa)..

Konkretno interesuje me ovo:

https://www.aliexpress.com/item/2-P...ntroller-Combo-Card-PCI-e-to/32821248900.html

Deluje mi solidno a nije marvell, da li postoji neka alternativa ovome da je dokazana kao butabilna na x58 plocama i da radi u full sata 3 rezimu...
 
Bolje da si doplatio tih 30e za plocu sa sata3 i usb3 [emoji4]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nije bilo te opcije. Ovde dobio i 1366 megahalems uz i7 920 i plocu za 110e

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Meni je bas dugo trebalo da prodam svoju iz potpisa za 120e. A taj i7 je jedva 10e

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nebitno. Postavio sam pitanje, da li imas konkretan odgovor ili? To sta sam mogao, od koga i za koje pare, sta si ti uradio (Pera, Mika, Jova) nije vazno...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Hahahaha, jel' se hvališ il' se žališ?? [emoji23]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Prodao sam x58 polukonf. i presao na r5 1600 za dodatnih 30e, tako da se hvalim. [emoji1]
Pored ryzena i nema bas smisla kupovati x58 sem ako se ne nadje dobra ploca za male pare.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
U mom slucaju racunica je sledeca, sa fx6300, m5a97 r2.0, 16 gb rama na x5675, ga ex58-ud5, 24gb rama za oko 100tinjak eura doplate.. skok na ryzena mi je prevelik jer je samo 16gb ddr 4 3000mhz preko 22k dinara a ja nemogu da dobijem 8-9k max za mojih 16gb npr..

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ploca je stigla, GA EX58 ud5, na njoj je trenutno i7 920 na 4ghz, moja dva hyperX blu 1600 od 8gb rade! slotovi 1 i 3 bios ih vidi bez ikakvih problema, narucicu sa alija x5675 i uzeti jos 8gb iste memorije da probam triple channel..

E sad, boljka svih x58 ploca, usb 3.0 i sata 3, interesuje me neka pcix4 kartica sa usb 3.0 portovima i sata 3 kontrolerom, a da nije ozloglaseni marvell, zapravo u kojoj meri sata 2 na x58 sakati klasicne ssd diskove (kao moj crucial iz potpisa)..

Konkretno interesuje me ovo:

https://www.aliexpress.com/item/2-P...ntroller-Combo-Card-PCI-e-to/32821248900.html

Deluje mi solidno a nije marvell, da li postoji neka alternativa ovome da je dokazana kao butabilna na x58 plocama i da radi u full sata 3 rezimu...
U pravu si da Marvell daje pogrešan utisak o radu X58 sistema. Kartica koju si linkovao sa Ali-ja je preskupa, za moj ukus. Možda da pogledaš nešto polovno u lokalu da probaš, pa onda da "investiraš". Ja ne koristim dodatnu karticu, ali je računar poprilično trom na klik, koliko god je namunjen gigahercima i gigabajtima. Imam jednu u šteku PCI-E SATA3 slobodnu, baš ću da probam, pa pišem utiske..

A na ove provokacije Ryzen vs. ostatak sveta, nemoj se pecaš.. [emoji3]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pokusaj kada nadjes vremena, bas me interesuje da li kartice zaista mogu dati brzinu pravih sata3 kontrolera, ova sa alija je jedna od retkih bootabilnih koje sam nasao a da su pci x4, sve ostale si ugavnom x1 tako da i one ogranicavaju ssdove, sa ovim nebi trebalo biti pada brzine a dobijem pride i usb3.0.. doduse bez front panel konektora koji mi treba..

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Jutros do pola 6 sklapao sve, define r4 + nemodularno napajanje sa 500 kablova.. narucio sam x5675.

Imam problem sa i7 920 koji je trenutno in. Visoke idle temperature bilo na megahalemsu bilo ma tt frio 14, pokusacu da remontiram cpu veceras jer sam cuo da se desava da ne legne dobro pa onaj bracket blokira cooler, stock 2.66 sa noctua nth1 pastom idle 48-50 c prime 68-70c....

Da li je iko imao slicnih problema. D0 sample... dobro provetreno kuciste..

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Prodao sam x58 polukonf. i presao na r5 1600 za dodatnih 30e, tako da se hvalim. [emoji1]
Pored ryzena i nema bas smisla kupovati x58 sem ako se ne nadje dobra ploca za male pare.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

E ovo slika i prilika srpskih oglasa svaka cast :wave: :D Ja kupujem stari hardware zato sam kolekcionar/overkloker ali kada vidim cene i jos gore kada se nesto od HW proda po tim cenama ostanem u neverici.
 
E ovo slika i prilika srpskih oglasa svaka cast :wave: :D Ja kupujem stari hardware zato sam kolekcionar/overkloker ali kada vidim cene i jos gore kada se nesto od HW proda po tim cenama ostanem u neverici.
Nadam se da si skontao da mislim na ryzen polukonf. a ne samo cpu. [emoji1][emoji1]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Skontao sam. Ja sam svojevremeno nudio ljudima 100din za neke 775 single core celerone koliko god da ih imaju i oni nece da daju ispod 500 sta ti ja znam i posle su bacali u reciklazu iste. Da ne pricam SOcekt A bartonima sto ih cene po 500 600 dinara, pre dve godine me covek ubedjuje da moze da proda Sempron S754 CPU za 800din. H61 ploce idu po 40e a nove h110 su 60e i ostale nebuloze ali eto vladafkv barem da iskoristi to :D jos da dodam ljudi traze 180e za 4770k a ja ovamo ne mogu da prodam 7700k za 200e mislim to su strasne stvari
 
Traze al ne dobijaju ;) kakvih crnih 180e za 4770k, za od prilike te pare ryzen 2600, daleko jaci,noviji,sa vise jezgara
 
Da znas samo da je tvoj Gene V poceo da odlepljuje ne odgovara mu sto stoji u vazelinu 6 meseci :D :d
 
Pozdrav ljudi, upravo mi je stigao x5675 iz kine, zrno Arctic mx4 paste i 15 min kasnije..

c1.JPG
cine.JPG
prime.JPG
speedfan.JPG
hw.JPG


sve ovo je difolt cpu-a, u sobi je dosta toplo (nema klime, trenutno je oko 29c napolju)

Kuciste je dobro provetreno fractal design define r4

2x 140mm fd @7v vuku vazduh direktno iznad maticne ploce (gornja strana kucista)

1x 120mm Arctic f12 @7v vuce vazduh iza procesora

2x Noiseblocker ultra silent 120mm @12v uvlace vazduh sa prednje strane

razlika u podpritisku koja definitivno postoji kompenzuje se praznim mestom za vent na dnu kucista..

Napajanje je Antec HCG900w a cpu cooler je Thermaltake frio 14 silent..

Temperatura ICH-a je oko 42-47c (da li je to dobro, nemam bas puno iskustva sa ovim?), temperature pod opterecenjem (prime small fft) vidite u prilozima...

Naponi su default, kako cpua tako i ostalih vrednosti jedino je memorija 12x baseclock (taman 1600mhz)

Kako vam se ovo cini??
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, upravo mi je stigao x5675 iz kine, zrno Arctic mx4 paste i 15 min kasnije..

Pogledajte prilog 255616
Pogledajte prilog 255617
Pogledajte prilog 255619
Pogledajte prilog 255620
Pogledajte prilog 255618


sve ovo je difolt cpu-a, u sobi je dosta toplo (nema klime, trenutno je oko 29c napolju)

Kuciste je dobro provetreno fractal design define r4

2x 140mm fd @7v vuku vazduh direktno iznad maticne ploce (gornja strana kucista)

1x 120mm Arctic f12 @7v vuce vazduh iza procesora

2x Noiseblocker ultra silent 120mm @12v uvlace vazduh sa prednje strane

razlika u podpritisku koja definitivno postoji kompenzuje se praznim mestom za vent na dnu kucista..

Napajanje je Antec HCG900w a cpu cooler je Thermaltake frio 14 silent..

Temperatura ICH-a je oko 42-47c (da li je to dobro, nemam bas puno iskustva sa ovim?), temperature pod opterecenjem (prime small fft) vidite u prilozima...

Naponi su default, kako cpua tako i ostalih vrednosti jedino je memorija 12x baseclock (taman 1600mhz)

Kako vam se ovo cini??

Bravo za strpljenje i kupovinu!

Nema još šta da se čini, sve ti je na mrtvim, stock vrednostima. Kada malo uprtiš te konje OC-om, možemo da pričamo.

ICH je smešan jer je sve na default-u. Gledaj da ga obuzdaš na ispod 60 kada budeš OC-ovao.

Silni ventovi što si nabrojao mi ništa ne znače i cenim da spuštaju temperature max 2 C total. Tu su samo za promaju.

Hajde, rokaj, diži vrednosti, pa da vidimo šta ti je stiglo [emoji6]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Upravo krecem na posao cim mi se otvori vremena ovih dana pocecu da se igram. Koja bi otprilike bila neka startna vrednost napona za 4ghz?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nisam imao baš taj model, uključiće se nenad sigurno. Vidi šta možeš sa 1.3, za početak. Moj CPU traži i manje od toga za 4. 1.35 mi treba za 4.4+, npr.
Upravo krecem na posao cim mi se otvori vremena ovih dana pocecu da se igram. Koja bi otprilike bila neka startna vrednost napona za 4ghz?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno