Šta je novo?

GA X58A-OC/x5650

Dobro lagano znaci jos smao jedan takav Xeon da nadjem pa da lepo sklopim kada mi stigne EVGA Sr2 iz USA :D
 
To je zelja iz mladosti Ryzen imamo :D i intel skulltrail i to je to sto se tice dual socket masina :d
 
A znas sta je bolje od jedne SR-2? Dve SR-2 :D Skulltrail for life
 
Ima jos 5 kom samo ne znam kada ce da se salje za srbiju. Mislim moze uvek da se posalje postom ali to ce onda da kosta bog zna koliko cekam neko ko ce da nosi ali videcemo kako ce se to sve razvijati velika je ploca nije naivno. 370$ izadje sa postarinom u americi videcemo sta ce jos da se nakalemi
 
Dobro su je zacepili,ploca je vrh sve je to ok al je i zastareo soket...ja sam to hteo odavno i nikako da naletim na nju,al te novce od mene nece dobiti :D
 
Pa sa dva procesora u sebi je i ok cena. I sa dva vazdusna kulera. Raritet je to i mora se imati :)

Sent from my S6 Edge
 
Ma sve je to OKET i lepo je imati takvu azdaju,novci... za mene su obicna hartija i nista vise,mozda nekada uzmem ko zna,eto cisto jer me svrbi u potiljku koliko mogu da naduvam 2 komada :D

Kaka 2 vazdusna,ko da bi je stavio na vazduh,to pod vodu i da broji samo :D
 
Poslednja izmena:
moboafter-614x450.jpg
 
Daleko bilo to je jeres :D
Boki gde nadje tu nakradnu sliku Sr2 :d
Kod kupovine SR2 nema nikakvog opravdanog razloga je samo uzivanje a cena je jako dobra za ovakav komplet. Nadam se da uskoro resavamo i Intel Skulltrail i onda smo mirni sto se tice dual socket sistema :D
 

Prilozi

  • 4way f1 dark.jpg
    4way f1 dark.jpg
    531.3 KB · Pregleda: 64
  • 72CJB.jpg
    72CJB.jpg
    168.1 KB · Pregleda: 58
  • 580_classified_sr2.jpg
    580_classified_sr2.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 52
  • P1000542.JPG
    P1000542.JPG
    228.6 KB · Pregleda: 51
  • SR2_1.jpg
    SR2_1.jpg
    302.6 KB · Pregleda: 52
Poslednja izmena:
Milina za gledanje!

Sent from my S6 Edge
 
EVGA Classified SR-2 jutros videh na lokalnom buvljaku za tričavih 150e sa sve iskrivljenim pinovima na socketu :S:. Dalje nisam smeo da gledam. Srce me zabolelo.
 
EVGA Classified SR-2 jutros videh na lokalnom buvljaku za tričavih 150e sa sve iskrivljenim pinovima na socketu :S:. Dalje nisam smeo da gledam. Srce me zabolelo.
A, pa poznato je da su cene HW-a na lokalnim buvljacima veće nego u Gigi. Trebalo je da opališ jedan selfie sa pločom..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Verovatno je trebalo, pošto sumnjam da ću takvu mrcinu ikada više videti. Na momenat sam pomislio da probam da se cenkam, ali kada sam video pinove...Prosto nisam imao ***a a iskreno ni toliko novca pri sebi da se kockam.
 
Verovatno je trebalo, pošto sumnjam da ću takvu mrcinu ikada više videti. Na momenat sam pomislio da probam da se cenkam, ali kada sam video pinove...Prosto nisam imao ***a a iskreno ni toliko novca pri sebi da se kockam.
Ma zaboravi je, kakvi pinovi, kakav buvljak. Trebalo je samo iz zezanja da je ufotkaš u ambijentu i to je to.. ☺

Kao i gro ljudi, volim s vremena na vreme da odem do Bubanj Potoka ili stare buvlje u PA. Kad god sam video neki komad HW-a na takvim mestima, prodavci, iliti lokalni establišment, su preterivali sa cenama. Počnu kao ovaj tvoj sa 150, pa gde završe. Nema tu sporta, a najmanje logike. Ili ja nemam sreće sa "flea" marketima, odnosno znanja da se cenjkam. Ali da ne offtopičim više..

Nisam još stigao da napnem svoj X5650 preko 4.7, gledam polako "hladniju" vodu, što reče Kolega Nikondžija :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Stavljam sad x5650. Sta da radim sa termalnom pastom? Da li da razmazujem karticom ili samo zrno da stavim? Kuler je 212 evo

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
O tome postoje teorije i teorije, i svi su ubeđeni da je njihova najbolja. Malko zavisi i od površine hladnjaka koji dodiruje cpu.
Posle mnogo mnogo mnogo probi radim sledeće
- razmažem jako tanak sloj po celoj površini hladnjaka i procesora, dakle oba, a onda nanesem nasumično ili ciljano (ako znaš gde su jezgra) dodatno male "gromuljice" po površini cpu-a.
Tako radim i za grafe i za čipset, i pokazalo mi se anjefikasnije do sada.
 
Poslednja izmena:
Boki lepo odgovorio,ali ako hoces bas da ti bude cakom-pakom onda poliranje...ja nikako da nadjem vremena :(
 
Treba mi pomoc oko overklokovanja. Jedino sto sam overklokovao u zivotu je bio neki pacenik sempron single core. Ploca je iz potpisa. I jel su ovo dobra podesavanja za cpu kuler? Stavio sam na level 5 odnosno da radi minimalno na 50% (oko 1000rpm) jer se sve preko cuje i smeta mi. Target je 65c, da li tad kuler vrti 100% ili polako podize?
a7cfb329de68b8f499841513f30a027f.jpg
64d363d3016df6c99684c2aa06f73051.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Procitao sam, znam koje brojke ne smem da prelazim ali to je za i7 920.. Odgledao sam i par klipova na yt kako i sta sa ovim xeonom. Neki koriste multiplier x22 i nizi bclk a neki obrnuto. Sta je optimalno? Ciljam 4ghz.

Ili da samo ispratim na linku kako je ovaj dosao do 4ghz na tom i7 i da ta podesavanja primenim na ovom?

Igrao bih se sad sam posto znam granice u podesavanjima ali necu da nesto zeznem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Stavis max multi
Pogasis sve power funkcije
napon 1.3v ako moze taj kulercic da se izbori sa tim
I rokas po BCKL
Temperature ne vece od 80C u stres testovim,linx,prime 95
 
Evo ovako:

Cpu ratio setting na 22
Ugasio spread spectrum
Ugasio intelligent energy saver
Asrock vdroop control stavio na without vdroop
Cpu voltage na 1.3000v
Sve ostalo je stock/auto.

Sta da ugasim od ovih funkcija sa slike?
c48b63e80706bc0e97a74eaf353cba77.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sve osim HT-a,mada mozes i njega da ugasis ako ti ne treba jer se manje greje CPU
 
Prosao 30min prime95 small fft, testiracu jos malo ali mislim da je to to. 4Ghz bez HT-a, idle 40-45c(50% kuler), full load 60-65c(100% kuler) (temp varira od jezgra do jezgra). Ploca asrock extreme3, kuler 212 evo, pasta koja je dosla uz kuler, metoda stavljanja: zrno na sredinu cpu-a). Evo, pa nek bude nekom mozda od pomoci. Hvala Nenade.

OC Tweaker tab:

CPU Ratio Setting 22
BCLK Frequency 182
Spread Spectrum Disabled
Intelligent Energy Saver Disabled
ASRock Vdroop Control Without vdroop
CPU Voltage 1.2750v
Sve ostalo je stock/auto.

CPU Configuration:

CPU Ratio Setting 22
No-Execute Memory Protection Enabled
Active Processor Cores All
Sve ostalo Disabled

H/W Monitor:

Target 65c
Level 5
 
Nazad
Vrh Dno