Šta je novo?

GA X58A-OC/x5650

Ne, al' najjači je Roberto :)

Sent from my 6055K using Tapatalk
Ma nisi skapirao, najbolji perf level ta memorija ima kada su latence na 7-5-6 recimo i sto vise frekvenca. Nemam nikakav benefit od memorije kada je na 9 latenci i 2400. Tako da to ni ne gledam koliko ide. ;)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ma nisi skapirao, najbolji perf level ta memorija ima kada su latence na 7-5-6 recimo i sto vise frekvenca. Nemam nikakav benefit od memorije kada je na 9 latenci i 2400. Tako da to ni ne gledam koliko ide. ;)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Ti si pomenuo 775 platformu u pogrešnom kontekstu, šta nisam skapirao?

Kakvih sad CL9 na 2400? Ko je to pomenuo?

Jel' ti uopšte imaš RAM iz potpisa, ili je to "would like to have"? :)

Ako imaš, baci neki SS da vidimo kako to radi - da se ne zalećem na eBay bez potrebe ako je dreš..

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
Ti si pomenuo 775 platformu u pogrešnom kontekstu, šta nisam skapirao?

Kakvih sad CL9 na 2400? Ko je to pomenuo?

Jel' ti uopšte imaš RAM iz potpisa, ili je to "would like to have"? :)

Ako imaš, baci neki SS da vidimo kako to radi - da se ne zalećem na eBay bez potrebe ako je dreš..

Sent from my 6055K using Tapatalk

Ja sam pitao samo na kojoj platformi ide tako ta memorija, Sandy Bridge ili na 775 na nekoj ploci. :) Na Sandy-u je lepo isao taj ram.
Ovo je masina snova, ali pre nekog vremena sa drugom smo radili low clock challange na 2600k sa Dominatorima. Primerci su binovani i sjajni su.

https://d1ebmxcfh8bf9c.cloudfront.net/u16066/image_id_1820451.jpeg

Evo Spi 32m jednog rezultata, najbrzi rezultat za low clock challange za Snady Bridge platformu. Radili Perica i ja :)

A sto se tice da li da ih uzimas, niko ne garantuje kako ce da idu, a ovi su kako sam vec rekao kupljeni kao biran primerak od brace Rusa. :)
 
Ja sam pitao samo na kojoj platformi ide tako ta memorija, Sandy Bridge ili na 775 na nekoj ploci. :) Na Sandy-u je lepo isao taj ram.
Ovo je masina snova, ali pre nekog vremena sa drugom smo radili low clock challange na 2600k sa Dominatorima. Primerci su binovani i sjajni su.

https://d1ebmxcfh8bf9c.cloudfront.net/u16066/image_id_1820451.jpeg

Evo Spi 32m jednog rezultata, najbrzi rezultat za low clock challange za Snady Bridge platformu. Radili Perica i ja :)

A sto se tice da li da ih uzimas, niko ne garantuje kako ce da idu, a ovi su kako sam vec rekao kupljeni kao biran primerak od brace Rusa. :)
Nikakav Sandy, 775 je u drugoj temi, ovde samo X58.

Nebitno, gledam da uzmem 3x4 Dominator GT ili, kao što kažeš, GTX2.

Ako izleti nešto treće, isto tako old-school, neću se gaditi da zemim :)

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
Retkost su svakako, mnogo jak ram.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Pega to sto trazis ti je nabolje na HWbot forumu da juris ovo ostalo ti je macka u dzaku koje ces cipove da dobijes tamo ljudi prodaju viskove koje ce tebi biti vise nego super za tvoje potrebe. Ako ti nesto znaci da probas mogu da ti pozajmim Kingston Hyper X sa elpida hyper cipovima XMP 2133 CL8 2x2Gb mene lepo sluzila na P55 i X58 platformi pa cak i na X48 dok mi je ploca radila kako treba.
 
Pega to sto trazis ti je nabolje na HWbot forumu da juris ovo ostalo ti je macka u dzaku koje ces cipove da dobijes tamo ljudi prodaju viskove koje ce tebi biti vise nego super za tvoje potrebe. Ako ti nesto znaci da probas mogu da ti pozajmim Kingston Hyper X sa elpida hyper cipovima XMP 2133 CL8 2x2Gb mene lepo sluzila na P55 i X58 platformi pa cak i na X48 dok mi je ploca radila kako treba.

CPU mi deluje prilično potentan, a RAM mi je Bogu za plakati :( Stabilnost na dužem štapu..

Moram da se bacim u akciju da nađem nešto valjano. R3E mi takođe deluje zdrava kao dren, a posebno u NB segmentu - ne mogu da se načudim temperaturi od cc 50 C pri full load-u..

pegax58.jpg

Ako nailazim u PA ovih dana, cimnuću te. Hvala!

P. S. Pri tom, još nisam disable-ovao CPU funkcije ;)
 
Poslednja izmena:
Ako si ga na tref dobio znaci ukenjalo te do bola,svaka cast bro :D

NB obavezno preko 4k+ pa da vidis kako siba konfa :D
 
Poslednja izmena:
Ako si ga na tref dobio znaci ukenjalo te do bola,svaka cast bro :D

NB obavezno preko 4k+ pa da vidis kako siba konfa :D

Deluje mi baš kao zdrav primerak! Vijam sada neke Dominatore GT 2000 u AUS :)

OC-ovaćemo svi zajedno, samo da dođem do dobrog RAM-a. Inače, 4.5GHz kao od šale pri 1.325V sa gro podešavanja na auto; tu najpre mislim na CPU. Isključio sam mu jedino virtuelizaciju :p
 
Izgleda zivahan CPU uz Rampage,nju nisam imao jer narandjz X58A-OC moze vecu frkvu za memu pa zato je nisam uzimao tada :D

Videcemo sta ce biti,ja mora lapujem mog al nikako da se dokopam tecnoga...
 
Poslednja izmena:
Ja sam svaki dan u BG u. ja imam dva stapa ali to ce ti biti dovoljno da vidis kako se ponasa.U vecini benchmarka se ni ne oseti triple channel
 
Stigla mema 3x4 na 1600Mhz cl11 1.5v,bez hladnjaka gola ko pistolj :D

Malo se poigro http://prntscr.com/gpufnd i nije bas tako lose,napon 1.64v,memorija hladna,preko 2k izgleda neda ploca mada cu istraziti kad napipam vise vremena.

Ovo je otprilike najbolje sto se moze sa glavnim latencama,kada nadjem vremena pozabavicu se i ostalim al sve u svemu srednja klasa, za te pare extra :D

http://prntscr.com/gpuv4y
 
Poslednja izmena:
na X58 pltformi se toliko vrti memorija ne moze da ide nesto mnogo preko toga 850, 900 kosta ima i posle cl 6 cl 7 . Tada su se korsitile memorije 3x2Gb a vi sada terate 3x4 tako da je super i to koliko terate.
 
Stigla mema 3x4 na 1600Mhz cl11 1.5v,bez hladnjaka gola ko pistolj :D

Malo se poigro http://prntscr.com/gpufnd i nije bas tako lose,napon 1.64v,memorija hladna,preko 2k izgleda neda ploca mada cu istraziti kad napipam vise vremena.

Ovo je otprilike najbolje sto se moze sa glavnim latencama,kada nadjem vremena pozabavicu se i ostalim al sve u svemu srednja klasa, za te pare extra :D

http://prntscr.com/gpuv4y

Ha! Pa da li je moguće da si pazario RAM koga ja želim da se oslobodim? Daj da ti pošaljem još 12GB da imaš okruglu cifru :)
 
Hahhahahaha,sta mu fali jbt,vidis srednja klasa nije bas los ,naravno nisam mu davao napon jos na max :D

Hvala na ponudi i ovaj mi je previse :D
 
Poslednja izmena:
Nategni to na 970,inace CPU ti je opasan sa tim turbom,jbt sa tim naponom na 4.7Ghz svaka cast

Nece Rampage preko 2.2k ako i toliko uopste dobacis,za to je samo orandz giga :D
 
Poslednja izmena:
Dobar je Rampage, ali sila se tek pokazala izlaskom Black Edition ploce. :)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nategni to na 970,inace CPU ti je opasan sa tim turbom,jbt sa tim naponom na 4.7Ghz svaka cast

Nece Rampage preko 2.2k ako i toliko uopste dobacis,za to je samo orandz giga :D

Pazi, ovo je max stabilno pod Prime-mom. Nego, kako 970? Kako si ti dobio 2:10 divider? Ja tu imam gap od 400MHz..

Dobar je Rampage, ali sila se tek pokazala izlaskom Black Edition ploce. :)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Uh, nemo` da ložiš. Prvo GTX2, sad Black :) Biće, biće. Znaš za vic.
 
Pazi, ovo je max stabilno pod Prime-mom. Nego, kako 970? Kako si ti dobio 2:10 divider? Ja tu imam gap od 400MHz..



Uh, nemo` da ložiš. Prvo GTX2, sad Black :) Biće, biće. Znaš za vic.

Remek-delo od cika Shamina kada je presao u Asus. :D
 
@Pega
Opusti se GTX2 neces kupiti sigurno jer 12Gb bi te kostalo 200 250e i to da imas srece na nadjes, a black edition ima samo neke finese bolje za Ln2 manje vise.
 
Ako vec oces najvisi OC memorije onda reko sam ti ,samo GA X58A-OC
 
Ako vec oces najvisi OC memorije onda reko sam ti ,samo GA X58A-OC

Ti kada si testirao jer si sa istim ramom i CPU testirao na dve razlicite ploce pa ti odatle ide ova tvrdnja da na orange -u najbolje ide memorija posto su razlike izmedju RE3, UD7, UD9,E762 razlike minimalne i tesko da si ti mogao ih primetis.
 
Isti ram bio,isti CPU sve isto samo ploce razlicite i jedino je na njoj mogo 2.4k.rampage nisam imao i ne znam al ljudi koji su imali kazu do 2.2k ako im je verovati i to sa boljim ramom od moga
 
Nazad
Vrh Dno