Šta je novo?

GA X58A-OC/x5650

^Nenade, hvala ti što si reinkarnio temu! Takođe, svaka čast na OC-u! Nego, kakve su ti temperature komponenti, najpre CPU-a u leru?

Izgleda da se pratimo, ja sam se ponovo vratio na X58, trenutno E5530 na R3E sa 12GB neke Samsung memorije na 1600 CL11 :)

Chipset furuna, ne mogu da ga hladim vodom, jer nemam full cover WB. Memorija koči visoke rezove, merkam Dominatore GT. Zabavno je do yaya, ali mi nešto temperature visoke na R3E - ne mogu da ukrotim goropad :)

Jeste foruna ,opici ventove u memu i naponsku,mada sus ti slabe te sa 11-ticama,neamm ni ja bolje al su bar na 9

Cekamo malo da zaladi inace temperature su oko 30 sve zavisi kolika je ambijetalna.Cekam neke bolje meme da nalete da stavim 3x4gb koje mogu da poteram do 2000 bar,za preko toga vrlo tesko jer treba bas dobra plojka

Eh de mi je sada giga X58A-OC ufff,ta ploca sabija :)
 
Lep takt, nema sta. X58 ce uvek biti masina iz snova. Steta sto vise nemas Giga OC orange :)
 
Lep takt, nema sta. X58 ce uvek biti masina iz snova. Steta sto vise nemas Giga OC orange :)

Hvala,uff to je plojka,inace ladno siba na 4.6 sa 1.37v,sve preko toga slikanje,testovi stabilnosti ni da cuje bez obzira na napon

Kad uvatim vremena pasce lap i tecni metal,ovaj je vredan lapovanja :)
 
Poslednja izmena:
Da, ali ta ploca dosta overvoltuje, kod nje mora to da se pazi i da se meri unimerom. Pogotovu kod visih napona. :)

Mada meni su dve ploce za X58 nedodirljive. EVGA i Rampage Black edition :)

Samo cepaj!
 
Nisam merio unimetrom ali po onim sto zadam(ako mislis na ovu moju plojku) u BIOS-u nema problema,kada je LLC na auto manje ima skokova, na enabled 1.300/1325
Imam ovu sto je na oglasima gigu ex58 ud5 al mi mrsko da rasturam ceo sistem da je probam,mozda je probam na stock kuleru cisto da vidim sta moze
Ehhh EVGA mnogo je skupa onu sto zelim krastavac(evga classified sr-2) pa da joj roknem 2 komada :D
 
Poslednja izmena:
Iz kog razloga si zadrzao tu staru platformu sa tim grafikama? Jesi u retro fazonu ili? :d
Imas ogromno usko grlo. To bez Skylake ili Kaby Lake ne vredi uparivati, pa cak ni oni nisu dovoljni za pun potencijal.
Mozda eventualno ovaj novi sto dolazi ako mu IPC stvarno unapredjen kao sto su govorili na prezentaciji.
 
Pa baca mi slicne performance ko ryzen 1600,koji je 10puta skuplji :D
Ma kaki sky i kabysa,ne priznajem nista bez min 1920X :D
Inace volim da ne bacam pare ako je nepotrebno,ne trcim za necim da bi se reklo e kupio ovaj to i to,grafe uzete da zaradjuju a usput i da se pogram malo sa OC-om :D
 
Ima tamo u temi nesto,ne valja sve odjednom,zamrece tema :p
 
Iz kog razloga si zadrzao tu staru platformu sa tim grafikama? Jesi u retro fazonu ili? :d
Imas ogromno usko grlo. To bez Skylake ili Kaby Lake ne vredi uparivati, pa cak ni oni nisu dovoljni za pun potencijal.
Mozda eventualno ovaj novi sto dolazi ako mu IPC stvarno unapredjen kao sto su govorili na prezentaciji.

X58 je besmrtna platforma :)

@nenad 970, mislio sam na GA-X58A-OC da overvoltuje.

A sto se tice Unigine, Marka i ostalog, uskoro ce biti mozda od mene koji test te karte. 980 Ti bila poslednja koju sam testirao. :)
 
Nego, moram da se nadovežem na svoj prethodni post. E5530 OC-ovan na 4GHz sa 1.25V - kind of sweet spot. Sve temperature bombona i u leru i pod gasom, uključujući i NB (oko 52 C). Međutim, temperature jezgara su znatno povišene u leru, a pri gasu se minimalno podignu. Nenade, kako je to kod tebe na X5660? Tnx!
 
Svaka platforma ima svoje mesto u srcu, ali neke mnogo vise. :D
 
Nego, moram da se nadovežem na svoj prethodni post. E5530 OC-ovan na 4GHz sa 1.25V - kind of sweet spot. Sve temperature bombona i u leru i pod gasom, uključujući i NB (oko 52 C). Međutim, temperature jezgara su znatno povišene u leru, a pri gasu se minimalno podignu. Nenade, kako je to kod tebe na X5660? Tnx!

Te 55-tice su take,ler im visok, imam 5570 isto se ponasa tako,nisam ga mnogo przzio jer me brzo volja prosla
x5660 je druga zverka,u leru oko 30C max zavisi koliki napon,ja ga probao pd prajmom do 1.4v temperature oko 80C,naravno da cu to skinuti kada ga lapnem i stavim neki tecni metal,za sada nemam vremena;)
 
Poslednja izmena:
Te 55-tice su take,ler im visok, imam 5570 isto se ponasa tako,nisam ga mnogo przzio jer me brzo volja prosla
x5660 je druga zverka,u leru oko 30C max zavisi koliki napon,ja ga probao pd prajmom do 1.4v temperature oko 80C,naravno da cu to skinuti kada ga lapnem i stavim neki tecni metal,za sada nemam vremena;)

Kupljen X5650 za 26.5 eur u HU preko jednog od njihovih lokalnih foruma, što je 2 eur skuplje od najjeftinijeg istog preko Alija. U pravu si za temperature - `ladan je ko` led, plus je još smanjio NB temperaturu na nestvarnih 45+ C. Mast ću da mu iscedim :)

E5530 je za broš!
 
Ja narucio neke jeftine da vidim koliko cu da ih overim :D
 
Ja sam OCZ bio nagurao na 2100Mhz sa cl7,krastavac neam ih vise :)
 
^Ne sećam se da sam ih ikada video na oglasima.. Ali, da, CL7 na 2.2GHz+ :)
GTX2 na 2200mhz i vise na 775 platformi? Daj leba ti da vidim gde to ima. :)
Vrhunski primerak kod druga ide na 6-7-6 2144mzh na oko 2v naponu.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Au sunce ti poljubim,3x2gb ko 16gb ddr4,al su ozegli ufff...
 
Nazad
Vrh Dno