Šta je novo?

GA X58A-OC/x5650

Našao sam 990X, solidan primerak. Mogu prime blend da radim na oko 4650mhz.
 
Jedno jezgro na x5675 je 5-6°C toplije od drugih a vidim da se relativno lako radi delid iako je zalemljen. Da li je neko radio delid na 1366 i kakvi su rezultati? Razmišljam da uradit to i na x5680 koji je pod vodom pa da idem blok direktno na jezgro.
 
Poslednja izmena:
Jedno jezgro na x5675 je 5-6°C toplije od drugih a vidim da se relativno lako radi delid iako je zalemljen. Da li je neko radio delid na 1366 i kakvi su rezultati? Razmišljam da uradit to i na x5680 koji je pod vodom pa da idem blok direktno na jezgro.

Odradi lapovanje CPUa i culera,ne naleye dobro
 
Odradi lapovanje CPUa i culera,ne naleye dobro

To sam i pomislio kad sam pročitao ono istraživanje koje je uradio de8auer, mala je šansa da je prsao lem i da zato zeza, za to treba da ima amplitudu od skoro 200°C a da je kinez hladio sa azotom mala je šansa. Tako da delid nema smisla ama baš nikakvog.
Kuler je lapovan ali cpu nije tako da u tom čuču grmi zec možda.
 
Cekaju vas
f510ddf83e2c203346771d1190f39b05.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala veliko gospodine uskoro se vidimo.
 
E ovo nisam video do sada, neki od vlasnika pomenutog Megahalemsa ga je lapovao ali loše, ispupčen je kao valjak, sa druge strane CPU je udubljen kao valjak ali u drugmo smeru, kontak je bio loš iako MH može da se stegne ljudski. Kontaktna površina je bila jako loša. Majko mila nisam lapovao jedno 12 godina, već me bole ruke. :S:
 
Pegaz,imas neko napajanje za brata dok ne nadjem:)
 
Ubo sam lesinu,ni sa 1,6v n3c3 5ghz,bolji xeoni
Do 4,6ghz se drzi nekako,posle trazi napon ko Djerdap :)
ako je neko voljan da menja nek se javi na PP
 
Moraću da izbacim iz moje dejli drajver mašine x5680 koji je krš i stavim ovoga pod vodu. Tu gde je X5675 trenutno je HTPC mašina i baš je krljavo napajanje, plus kućište je CM690 prvi model pa da bih skinuo D14, odnosno procesor, moram da vadim ploču napolje, što me sad mrzi, sledećeg vikenda ću malo više da se time pozabavim.
 
Mnogo bolji primerak od mog 980X što je bio. Taj je bio baš djubre.
 
Validacija je jedno krastavac, stabilnost drugo.
 
Jeste,ali govnar ni sa 1,6 ne moze da je zabelezi.Do 4,5 ide fino i onda pocinje da trazi sve vise napona.Nece ni sa magistraom ni sa mnoziocem,zato kazem da je djubre a ti znas zasto.
Za nekoga je ovo extra da 4,5 full stable drzi sa 1,328,al za mene,tebe i ostale ludake nije ;D
 
Razumemo se mi dobro. :)
 
Nazad
Vrh Dno