Šta je novo?

GA X58A-OC/x5650

Rampage for life! :)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Liznuta petarda!

Čim je stigao iole kršteniji RAM, thanks to our colleague d0minat0r, liznuta petarda sa 1.425V, svim opcijama procesora uključenim i kompletnim cooling sistemom na minimumu obrtaja ventilatora.

HyperX T1 2133 CL8 moduli su vrlo nezgodni igrači za R3E i trebalo je modulima i ploči dosta da se upoznaju.. :) XMP neće, samo manuala.

Stiže dalja egzotika na test, 24GB Corsair-a 2000 (mada ću tu da pokušam iz mainstream-a da izvlačim max), kao i 12GB Exceleram-a CL6.

Mislim da procu ne gine 1.45V za 5GHz, ako uopšte uspem da ga obuzdam na toj visini i pod ovim hlađenjem, i ako uspem da oborim latence što veće količine memorije na CL8.

Realni testovi tek slede, ali da, R3E for life!

petarda.jpg

Edit: Evo i sa "malo" utegnutijim RAM-om - da me ne kritikuje d0minat0r:

petarda_cl8.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh bro svaka cast,primerak razvaljuje kao i ostatak sistema,ovo sa ramom mora probam,tek toliko da nisu za bacanje ovi goli samsi=unzi :p
 
Greota od boga da se ovaj CPU ne proba na minusu :beat::angel::D

BTW svaka cast tu sam da pomognem overklokerima :) :wave:
 
Greota od boga da se ovaj CPU ne proba na minusu :beat::angel::D

BTW svaka cast tu sam da pomognem overklokerima :) :wave:

Videćemo za minus :) Velika gužva na poslu, pa ne stižem da se posvetim ovoj, inače "Office" mašini :p

Evo jedan rez na 4.5GHz za sva jezgra (4.7 pod x23 multi-jem, odnosno u single-core režimu), 1.35V za CPU u BIOS-u, 24GB RAM-a na 8-9-8-24-1T i svim opcijama za CPU uključenim, osim virtuelizacije. Treba uzeti u obzir da je ovo prilično skroman LC sistem, blok je srednjevekovni i imam samo dva manja EK XTX radijatora.

pegax58.png

Na boljem hlađenju bi sigurno bio stabilan na preko 5GHz, jer je petarda liznuta sa samo 1.425V..
 
Na single stage haldjenju moze da se izvuce 5Ghz svojeveremno monteboy je terao 980x na 4.8ghz.
 
980X for life

Sent from my S6 Edge
 
Do 1.45 se nekako mogu obuzdati temperature,preko samo za slikanje ,stabilnost veoma tesko pr prime 95 i ostali stres testovi
 
Na single stage haldjenju moze da se izvuce 5Ghz svojeveremno monteboy je terao 980x na 4.8ghz.

Moze to i na hladnoj vodi :p

Moj primerak 980x je bio los. Meni je 970 terao memoriju na 2400mhz sa 4000mhz nb za 24/7. NB dosta znaci na ovoj platformi. Osetno zivne sistem :)
 
Moze to i na hladnoj vodi [emoji14]

Moj primerak 980x je bio los. Meni je 970 terao memoriju na 2400mhz sa 4000mhz nb za 24/7. NB dosta znaci na ovoj platformi. Osetno zivne sistem :)
Uvek bih pre išao preko "hladne vode", radijatora iz FAP-a i sl. drangulija, na minus.

OK za vodu, ako je osrednji ili loš primerak CPU-a..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Kakva je ASRock X58 Extreme 3 ploca za OC x5650? I kakva je MSI Platinum X58? Jel ima neko iskustva sa ovim plocama? Inace nece biti vadjena dusa iz procesora, nekih 4ghz max verovatno. :)
 
Znaci radice sve ok? Na sajtu u cpu support list nema x5650.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Koristio sam je u kombinaciji sa X5670. Rezultati ne mogu da se porede sa rezultatima na R3E, ali sam ja ovde imao sreće sa CPU primerkom koji je, po svoj prilici, za apsolutni respect.

Svakako, mislim da se nećeś pokajati..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ni ne bih isao iznad 4ghz, to bi valjda mogla da odradi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Narucujem procesor pocetkom sledece nedelje. E sad, da li da narucim X5650, X5660 ili X5670? Pretpostavljam da se radi o istim procesorima, samo veci fabricki clock.. Da li svi mogu da se OC?

X5650 $42-43
X5660 $44-45
X5670 ~$42

Tek kod X5680 se vidi porast u ceni, on je $58.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Bilo koji,svi se OC-aju,kakav primerak nabodes to je vec nesto drugo,ja sam vise njih izmenjao da bi doso do ovog koji je relativno OK
 
Narucujem procesor pocetkom sledece nedelje. E sad, da li da narucim X5650, X5660 ili X5670? Pretpostavljam da se radi o istim procesorima, samo veci fabricki clock.. Da li svi mogu da se OC?

X5650 $42-43
X5660 $44-45
X5670 ~$42

Tek kod X5680 se vidi porast u ceni, on je $58.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nisam dugo gledao cene na Ali-ju. Ne mogu da verujem da je X5650 toliko? Ja platio svoj 26 eur u Budimpešti, preko njihovog lokalnog Bench-a.. Jesi li pogledao šta ima u SRB?

X5660 i jači znam da su skuplji..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Cene kod nas
X5650 40e
X5660 55e
X5670 70e

Uzecu x5670 sa alija :) Jel pametno uopste narucivati preko njih sad? Zbog vremena koje dolazi..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cene kod nas
X5650 40e
X5660 55e
X5670 70e

Uzecu x5670 sa alija :) Jel pametno uopste narucivati preko njih sad? Zbog vremena koje dolazi..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Shvatam da nisi preprodavac, pa ću biti slobodan da ti razlika od 5 ili 10e ništa ne znači. Mislim da ti ne treba mesec dana čekanja, praćenja, kockanja sa lokalnim šabanima da li će ti naplatiti poštarinu, carinu, drkarinu ili šta već. X puta sam naručivao iz Kine, uvek je bilo drugačije, jer nema utvrđenih pravila, vrednosti, tablica, itd.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Procesor kupujem novcem koji imam na webmoneyu i koji sam zaradio na netu. Ne bih da podizem nista, niti mogu jer nemam karticu. Znam za sve rizike ali u pitanju je duplo vise para ako ovde uzmem x5670.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Procesor kupujem novcem koji imam na webmoneyu i koji sam zaradio na netu. Ne bih da podizem nista, niti mogu jer nemam karticu. Znam za sve rizike ali u pitanju je duplo vise para ako ovde uzmem x5670.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Shvatam. Naoružaj se strpljenjem samo :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nece da zamre samo da mi Pega proda R3E jer sam u deficitu sa X58 plocama :D
 
^Žao mi da se rastanem od ove raskošne dame još neko vreme :)

Da bih uprtio svu snagu i sredstva zarad boljeg OC-a na vodi, moram da promenim CPU blok i dodam bar još jedan RES. To me, uglavnom, i sprečava da dalje čačkam. Stabilno mi, inače, radi sad već skoro 2m X5650 na 4.7 na 1.35V sa svim CPU fičerima uključenim :)
 
Nazad
Vrh Dno