Šta je novo?

GA X58A-OC/x5650

Vala u pravu si, pogledao sam trenutnu temp u realtempu :)
 
Uradio sam push-pul 143-ke guraju ona 4akrepa izvlace,143-ke su na 1140 a ovi na 1600,mozda sam trebao da one izvlace a ova 4 da duvaju al mrsko mi vise da rasturam,inace sa ovim push-pulom isto hladi ko 143-ke na max,stim sto je ovako mnogo tise...

EDIT: koliko bi dobio u temperaturi izmedju fintiga 10/13 i 13/16,uzeo sam creva za prve za ove nisam mogo da nadjem tu debljinu...
 
Poslednja izmena:
^
Hvala imenjak,ja mislio bolje hladi veci precnik creva a i rece mi jedan da su skupa ova za 13/16...

Ok,bolje znaci sto ih nisam naso,ako ti trebaju Delevicu javi..
 
Poslednja izmena:
A jel bi imalo neke koristi od creva većeg promera ako se koristi D5 pumpa koja ima protok 1500l/h?
 
1500 l/h je samo teoretska brzina. U prosecnom sistemu (jedan rad i jedan blok ) protok vode se krece od 150-200 l/h sa tom pumpom od 1500l/h. Ja sam sa dve pumpe redno vezane uspeo da dostignem max 330l/h . Povecanjem protoka se poboljsavaju temperature i to moze da se vidi na testovima za raznorazne blokove. Ali se opet vracamo na ono poboljsanje od stepen dva :) Veci promer creva znaci i veca zapremina sistema odnostno veca kolicina vode u sistemu. S obzirom na to da ti vec imas dovoljno veliki rezervoar ne bi primetio apsolutno nikakvu razliku. A ne bi ni povecao protok sistema.
 
Ok jasno, naveo sam vrednost po specifikaciji EK D5 pumpe. :)
 
Kolose, nakon tipa 1.5GPM (~340l/h) su temperaturne razlike mizerne. Uglavnom se gleda protok da bi znao koliko mozes blokova/radijatora da metnes bez da ti treba jaca pumpa.
Tek ispod 1GPM bas znaci jaca pumpa i pravi razliku.
 
Kapiram da za sirotinjsku varijantu, jedan blok i jedan manji rad, bilo koja pumpa završava posao. :)
 
Jok,za frizider ima vremena,ceo dan setujem i montiram i ubo na kraju :D,ali mislim da preko ovoga nece..
 
E krastavac..26C mi je u sobi sada

Edit:ko sto rekoh nece preko ovoga sa nikakvim naponom,necu vise da ga znojim mada sam se i ja dobro oznojio :),vratio sam na 4.4 i nek miruje do zime ili frizidera :D
 
Poslednja izmena:
E krastavac..26C mi je u sobi sada

Sta to znaci?

Kakav god da je radijator takvi klokovi na tom CPU ne prolaze bez LN, e sad pusti PS testa i temperature jezgara pa onda kaci ovakve rezove a ne da hvalis radijator koji 200% ne moze da isprati ovakve klokove za bilo koji strest test od 10min jer nije stvar u njemu nego u CPU bloku koji ne moze da prenese toliko disipacije preko vode i jos bla bla bla bla, sto se uopste trudim :D

Daj nesto validno, ili si samo butovao pa brzo gasio da ne pregori?

PS ovo za radijator sam morao napisati da cisto ljudi ne misle da je dovoljno da imaju 480rad pa da mogu da klolkuju cpu ko ludi... u fazonu sto veci radijator to neograniceniji OC
 
Poslednja izmena:
Jbt oces stre test na 5.3ghz hahaha,i sta ovo znaci nije validno,lazem jel...nemam reci..
 
Jbt oces stre test na 5.3ghz hahaha,i sta ovo znaci nije validno,lazem jel...nemam reci..

Ako hvalis radijator onda daj i temp ocitavanja, eto to to znaci, sdruge strane ne ocekujem ja strest test nego napisi lepo, samo boot i to je to ;)

Ocigledno je da je super CPU primerak, ali bi zasijao na ovim klokovima tek sa LN2 (ili friziderom :smoke: )
 
Poslednja izmena:
Pa jesi nasao negde x56xx preko 5.2 da je neko rokao stres test,ja nisam,naravno da je boot i tu nema nikavog cudjenja da je stres test to bi izbacio ko sto sam izbacivao za 2500k,a hvalim radijator zato sto je dobar i kako mi je ovo prvo vodeno ..extra a male pare...mislim da smo se sad razumeli imenjace..

A za pregorevanje to me ne zanima,i na vazduhu sam unistio nekoliko ploca tako da nisam strasljivac,ne gasim ja vec se on sam ugasi:)
 
Poslednja izmena:
ocigledno me ne kapiras, bez vredjanja i stresa, ako hvalis vodeno ili bilo kakvo drugo hladjenje okaci i TEMPERATURE, eto to je poenta, makar i sa boota, da bi i drugi znali kako se ponasa ta komponenta za hladjenje pod tim uslovima, tvoje licne impresije tipa wooww itd ostavi po strani, ne bitno novac itd...

Sdruge strane boot bi postigao sa bilo kojim losijim hladnjakom i to baca novu sliku na ceo slucaj (moze taj CPU dosta da dobaci pa nemoj odustajati od frizidera)

Nadam se da si me sada razumeo :)
 
Poslednja izmena:
Sve je ok,nadam se da si i ti mene,tema je ga-x58a-oc&x5650 i zato sam i kacio rezultat i pridodao na koliko sam iso, sa vazdusnim nisam to mogo ni u ludilu jer sam isprobao sve..zato ako sam nesto pogresio...

A za LN,hm...polako tek sam uso u vode,bude i to nekad :)
 
Poslednja izmena:
Nigde ti nisi pogresio, samo sledeci put kada pricamo o hladjenju okaci i temperature jer jedino je to merodavno, definitivno je 480rad overkill za bilo koji CPU jer udaras u problem CPU bloka (znam jer je taj blok bio moj), tecnosti itd tako da je hladiti 1 cpu ovim radijatorom tracenje prostora ali pretpostavljam da ces u buducnosti dodati jos koju komponentu tako da ce sve biti kako treba. Za ovaj boot te je vadila kolicina vode, ali imaj uvid u to da bi se i ona jako brzo zagrejala.

Sto se tice kloka koji si postigao je fenomenalan, ali u proseku sa onima koje si pronalazio po netu, da bi postigao top rezultate tj oborio neki rekord ipak bi trebalo ici na LN (ili barem frizider tj debeli minus napolju) da bi ispitao njegove granice

PS moj savet je da se zadovoljis sa tim 4.4 za svaki dan na vodi :)
 
Poslednja izmena:
Ma jesam zadovoljan zato i kacim ovo i ovu temu otvorio,celokupnim setupom sa prezadovoljan e sad to sta je overkill to sigurno bolje znas jer ko sto rekoh pre par dana sam preso na vodeno..
Naravno da ce i grafa pod vodom samo ne ova,neka druga...a sto se tice kloka jesam zadovoljan mada ima mnogo boljih primeraka..
A 4.4 ce i biti za svaki dan ovo je samo da vidim de su mu granice,mada on mozda moze jos a plojka mozda ne moze...to tek treba ispitati i za savete ne brinem ima vas dosta koji ste u tome dobri..:)
 
Opaa, nije tako lose,6 mesto:) moracu da se potrudim malo vise :D

Ne mogu sa ovom memarom nikako preko 4000 za NB,probao sva moguca setovanja,moracu da uzimam drugu...

Hv,na pozivu za uclanjivanje :)
 
^Nenade, hvala ti što si reinkarnio temu! Takođe, svaka čast na OC-u! Nego, kakve su ti temperature komponenti, najpre CPU-a u leru?

Izgleda da se pratimo, ja sam se ponovo vratio na X58, trenutno E5530 na R3E sa 12GB neke Samsung memorije na 1600 CL11 :)

Chipset furuna, ne mogu da ga hladim vodom, jer nemam full cover WB. Memorija koči visoke rezove, merkam Dominatore GT. Zabavno je do yaya, ali mi nešto temperature visoke na R3E - ne mogu da ukrotim goropad :)
 
Nazad
Vrh Dno