Šta je novo?

GA X58A-OC/x5650

Samo kada bi jos unormalile cene X5690 procesora da ne budu one nebuloze to bi bilo super :D
 
Izdali ste pravu veru, kakav crni 5690, 990x je moranje [emoji14]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
990X može u par ploča da ide, EVGA, Rampage 3 Black Edition, eventualno neka Giga. :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
990x ne moze u dual socket :D. Ti bolje rastavljaj taj 2500k iz masine dosta si ga akao :D
 
Pozdrav, Kolege!

Izgleda da mi R3E lagano ide u večna lovišta, pls ubedite me u suprotno.

Naime, posle boot-a i pojave Win screen-a, računar jednostavno ode u black screen - i tako u 9 od 10 situacija.

Rekao bih da nije problem u grafama, preturao sam ih, palio i gasio struju na slotu, okretao, obrtao.

Takođe, mislim da ni memare nisu problem. I tu sam se posvetio.

Obzirom da je ploča na WetBench-u i da imam full cover mobo block, plus sve ostale blokove i za#ebancije, čini mi se da kada otkačim sve, skinem proc, vratim i pustim u pogon, računar prođe prvu prepreku, ali opet, posle drugog, trećeg boot-a se desi isto - black screen i sistem ostane da radi u pozadini, ali bez slike.

Menjao sam i CPU - isto.

Nisam jedino probao drugo napajanje i drugi SSD.

Je li imao neko od vas sa X58 ili R3E sličnu situaciju?

Danke!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Na UD7 nikada slična situacija, moguće je da ploča odlazi. Umele su one da crkavaju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Sorry za dizanje iz mrtvih. Uzeo sam nedavno P6T SE + 920 za malu lovu čisto kao rezervu sa ovu P6T6 WS Revo što trošim godinama. Kako su pred novu godinu bili neki popusti na ebay uzeh i x5675 za 19$ da zamenim 920. CPU je stigao oštećen, radi, za sad OC skromnih 4025GHz (23x175) @1.29v međutim koliko je bezbedno držati ovakav CPU u ploči, mislim boli me uvce za CPU nego ploče su prilično retke.


 
Poslednja izmena:
Hvala, pogledaću kad budem ponovo rasturao, sad trenutno testiram OC ali imam problem sa visokim temperaturama. Na 4.0 i 1.29 dođem do skoro 80°C, kuler je Megahalems sa Noctua P12 1700rpm ventilatorom.
 
Imam ovaj komplet duze vrijeme, Dominator GT 2000C7 Ver. 2.1, u pitanju je druga revizija elpida hyper cipova, prva verzija je brzo crkavala, ovi su se pokazali dobro.
 

Prilozi

  • image0 (5).jpg
    image0 (5).jpg
    548.4 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
Treba baš d0minat0r i ja da prodjemo malo kroz ulicu srpske dobrovoljačke garde i da popijemo piće. Javićemo ti se. :)

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Cekaju vas
f510ddf83e2c203346771d1190f39b05.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pega to je sto je, lijepo bi bilo da imaju hyperi po 8gb, al nema.
Nisam overkloker al trebalo bi da se moze proci dosta stvari sa 6gb.
Inace ne koristim cesto ovaj x58 racunar, al kada ga koristim stavim jos jedan set 3x2gb 2000c8, to nisu hyperi al je odlicna memorija, elpida bbse cini mi se.
image0 (6).jpeg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako su oksidirale onda mozes nanijeti direktno na to mjesto hlorovodonicne kiseline 36%, moze i 17% ako nemas ove jace, to je sona kiselina inace, a ako su nagoreli kontakti to je vec problem jer ima neki razlog sto su nagoreli.
 
Šalim se ja malo, naravno. Ovi lokalni OC-eri bi ti ih oteli, samo tako. [emoji2958]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Ja ne bih... :d
inace opet se vracam x58. Nisam imao ud7 i 980x i prosto nisam mogo da odolim :guitar:
 
Poslednja izmena:
Ovaj 5675 je za sad solidan 4.1GHz pri 1.29V ali mi je hlađenje malo problematično pa sumnjam da ću moći više. Megahalems sa dve Noctue P12 1700RPM ga drži na 77°C (najtoplije jezgro) pri linpack testu, sa jednim ventom to je išlo do 85°C i čim lizne tu temperaturu pukne.
 
Nazad
Vrh Dno