Šta je novo?

Program za snimanje rada na racunaru u .avi

Mobtel063

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2008
Poruke
309
Poena
319
Pozdrav

bila bi mi potrebana dosta hitno preporuka za program koji snima ''live''rad na desktopu//nesto slicno ovima koji postavljaju tutoriale na youtube i ppricaju sta da se radi...

e sad extremno bi bilo lepo kad bi jos i postavili i link ka tom programu.

Zahvaljujem unpred.
 
Imaš ih koliko hoćeš, i free i onih ne.
OBS je free, nije najjednostavniji za podesiti ali zato imaš opciju koju si viđao na youtubeu, ono kad je sličica sa slikom komentatora u jednom od uglova prikaza.
Ako je to ono što ti treba OBS je najbolje a još i free rešenje.
https://obsproject.com/

Zašto baš avi, da li je on uslov?
 
Poslednja izmena:
nije .avi uslov nego cisto mi pao na pamet...sto prostiji free program koji ce mi obaviti posao da snima video toga sto se desava na ekranu..
 
ako bi mogli samo linkove da postujete...trenutno sam u kni a ovde nema googla youtubea dropboxa itd..;-)
 
Ko ste stidi....

Nego imam jos jedan problem pa da pitam....imam laptop sa win 7 x64 a treba mi zbog neke masine x32
sta ra radim?
 
Ko ste stidi....

Nego imam jos jedan problem pa da pitam....imam laptop sa win 7 x64 a treba mi zbog neke masine x32
sta ra radim?
Radi CamStudio i na x86 mašinama, nije 64-bitna aplikacija koliko se sećam.
Instaliraj slobodno i probaj.
 
Ne nene.nije problem u ovim programima nego je u pitanju neki drugi program nevezano za temu.
Znaci kako da resim problem sa laptopom koji je nov i stavio sam mu x64 win 7...jel ze to mora reinstalirati ili kako da bi bio x32
 
Mozda Fraps ?
 
Skinuo sam oCam i odusevio sam se - samo 11MB!

Medjutim, ja izgleda ne razumem kako program radi...

Prvo da objasnim sta meni treba: Da, u lako reproduktivnoj formi, snimim sve sto sam radio u jednom prozoru.

Duzina snimka - nekoliko minuta
Zvuk - ne treba
Format snimka - bilo koji standardan (MP4, AVI, WMV...), bitno mi je samo da neko kome posaljem fajl moze da ga dvoklikne i pregleda
Rezolucija i broj boja - ona koja jeste; snimak prosto treba da prikazuje prozor onako kako sam ga ja video dok sam u njemu radio. Ako je to 1024x768, 16.7M - so be it...
FPS - lepo bi bilo da mogu da biram. Ako ne mogu, onda neki koji daje dovoljno gladak prikaz (2D je, nema nista zahtevno)

Da li ja uopste mogu da od oCam dobijem to sto mi treba? (Posto nemam ni najblazu ideju kako da mu kazem - snimaj taj i taj prozor)

Ako ne mogu, sta mi preporucujete?
(Potreba je jednokratna, pa bih voleo nesto malo i, po mogucstvu, portable...)
 
Ako sam dobro razumeo čoveka buni što hoće da snima prozor a ne komplet desktop. Izaberi u podešavanjima da se snima region koji naznačiš, mora imati ta opcija.
Naravno, ja mogu da izaberem region koji pokriva moj prozor, ali nisam bio bas u takvom ocajanju da se zadovoljim skarabudzenim resenjem...

Uradio sam pos'o portable programom od 2.5MB!! :smoke: (Easy Screencast Recorder Portable)
Doduse, cena tako male instalacije jeste da ne dobijes prakticno nista. Osnovni portable paket nije uspeo da mi snimi nista kompresovano, a probao sam stosta. Postoji opcija da snimis bez kompresije, pa da onda maksimalno kompresujes (sto se meni veoma svidja), ali ta opcija je disabled. Verovatno imaju neku ambiciozniju verziju koju direktno ili indirektno naplacuju.
Ko zeli da vidi AVI fajl pune velicine, moze da zadovolji radoznalost downloadom ovog programcica :d.
Sve u svemu, deluje mi da mozes da radis vrlo ozbiljne stvari, ali moras sam da prigajis potrebne kodeke i da sve to sam konfigurises. Jednom recju, program je za juzere koji imaju da rade mnogo, a ne zele da opterecuju masinu. Pa zagines jednom, dok sve ne konfigurises, a onda besomucno stancujes sa lakocom koja pleni...
(Meni je trebao samo jedan snimak. Napravio sam ASF od 22MB; znam da moze bolje, ali meni je posluzilo...)

Primecene mane oCam:
- i pod najmanjim izgovorom, startuje ti IE. Nimalo ga ne zanima sto ti imas neki drugi default browser. Sta li radi u Windowsu koji nema IE?
- nikad nisam video tako bestidno zatrpavanje reklamama

Sto se tice Radeon ReLive, imacu ga u vidu, ako mi nesto ozbiljnije zatreba. Za ovu moju jednokratnu potrebu, on je suvise teska artiljerija.
 
Naravno, ja mogu da izaberem region koji pokriva moj prozor, ali nisam bio bas u takvom ocajanju da se zadovoljim skarabudzenim resenjem...
----------------------
Meni je trebao samo jedan snimak.
Potrošio si ko zna koliko vremena a trebao ti je jedan snimak.
Meni ni iz džepa ni u džep, bitno je da si ti zadovoljan, a sad imaš programče koje ti odgovara i za sledeći put.
 
Nazad
Vrh Dno