Šta je novo?

USB Power Surge

A_Lex

Poštovan
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruke
212
Poena
70
Moji problemi sa računarom nikako da prestanu.

Zamenuo sam ploču nakon problema sa TP-Link karticom, međutim eto ti ga novi problem sada.

http://www.dodaj.rs/f/2G/3M/40947o1I/problem.png

Ima li neko ideju?
Nemam niti jedan uređaj koji bi mogao da povuče toliko struje, a koji nije bio i ranije priključen, na staru ploču.

Ploča je Gigabyte GA-H97-HD3.
 
Pozdrav uzeo sam danas front usb hub kako bih osvezio kuciste 3.0 portovima napred... povezao sam hub ali na zalost izbacuje mi tu gresku, probao sam u DEV mrg destikliram stetnju energije kao i u power options da stavlja usb uredjaje na sleep... ali i dalje imam problem... ima li ko predstavu kako da resim ovo... 2.0 portovi rade bez problema... kao i 3.0 na ploci...

ovo sam kupio https://www.inter-tech.de/en/products/accessories/other-accessories/usb-3-front-panel
 

Prilozi

  • USB.jpg
    USB.jpg
    107.1 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
Primetih da hoce slabije flesice tipa dt micro ali ove tipa hyperx nece a o externij HDD da ne govorim
 
Da li si probao neke od ovih rešenja?

link

BIOS update, Renesas USB 3.0 driver, Otkidanje ID pina sa matične ploče i aktivacija 3rd party controllera u BIOSU.
 
Poslednja izmena:
Bios je poslednji 100. Driver 3x brisan aktivacija 3rd party kontrokera ne znam gde se nalazi, to jedino nisam niti sam kidao pin sa ploce... ne bih se sa tim igrao :-D
 
Kada instaliras driver za taj front panel, da li ti se driver pojavi u device manageru?
Može biti problem sa kompatibilnoscu kontrolera na maticnoj i od front panela. Desavalo se da se driver uopste ne primi a i ako se primi pokurbla USB portove na maticnoj.

Proveri pod USB controllers u device manageru da li se uopste pojavi tvoj front panel kontroler i da li postoji driver za njega.

To je sve sto mi pada na pamet. Ako ne pomaze, preporucujem da nekako nabavis/pozajmis drugi front panel pa da isprobas sa njim.
 
Ma da driveri koje windows nadje, za renesans kontroler takodje sam, ali skinuo sam neke rucno za kontroler ali ista prica...
 
Nazad
Vrh Dno