Šta je novo?

4790k ili Skylake sacekati ?

gifts101

Poštovan
Učlanjen(a)
26.07.2015
Poruke
34
Poena
54
Kao u naslovu da li da uzimam uskoro 4790k ili da sacekam Skylake 6700k ? ili da sacekam da izadje Skylake pa kad cene padne jos vise uzmem 4790k :) ? vreme cekanja koje mi je na raspolaganju do zavrsetka studia je sredina oktobra. Programi za koje mi je potreban cpu su ( Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects ) na prvom mestu + live stream igara ( znam da 4690k radi posao u igrama savrseno ali cpu mi vise treba za gore navedene programe ) hvala.
 
Poslednja izmena:
Skylake ce biti skuplji, pa ti kupovina u principu najvise zavisi od toga da li ce i DDR4 memorija biti skuplja od DDR3 u oktobru. :)


Mislim da ti se ne isplati da cekas. Tih 10% dobitka u performansama je zanemarljivo, a cenovno ce biti mnogo vise.
Uzmes sada i opet uzivas.
 
@slaninica Haha malo smeha od ranog jutra :) ali nadam se da se sledeci clan dati malo ozbiljniji odgovor :)
 
Podrzavace i DDR3 :) koji ce biti jos jeftinijie sto je + to svi dele mislim, cekam jos koji odgovor prica se 10-15% ali ako pogledamo primer 4790k je brzi od extreme verzija starijih modela u edit programima zato me bas zanima Skylake cuo sam da ce biti ( kao neka revolucija itd...) mozda je to magla mozda nije ne znam zeleo bi da cujem jos neke odgovore.
 
Poslednja izmena:
Podrzavace DDR3 koji radi na 1.35v i to samo NEKE ploce, uglavnom retke. Srecno u pronalazenju takvog modula + ploce.
Skylake je revolucija dranja koze s ledja. Kosta u proseku vise, ide i bez stock coolera :D
 
@DeRadicci procitao. Drugim recima najbolje bi bilo uzeti polovan i7 4790k pod garancijom :) kad mu jos vise padne cena i za oko 200 evra napraviti pravi posao, i posle par godina kad Intel napravi nesto zaista vredno divljenja preci na to :) a terati ddr3 ( 16 ili 32gb ) jos jedno 2 godine i uzivati u jeftinijim cenama koje dolaze ( hvala bogu na dilerima iz subotice )
 
Poslednja izmena:
meni sve ovo lici na trol, nigde ni hvala, kao da je chat u pitanju.
 
Nesto si pogresio....ocigledno ako mislis da sam ja trol.
 
Nece 4790K nesto posebno pasti, 5-10 evra moza, cekanje se ne isplati, razlika u testovima ce biti oko 5-10% sto se u stvarnom zivotu i radu ne moze ni primetiti, narocito u Adobe programima koji su tragicno neoptimizovani. Npr, veci deo PS-a nema nikakve vajde od HT odnosno postojanja vise od 4 jezgra. LR je jos gori po tom pitanju. Osnovno pravilo za sve Adobe programe glasi - sto vise Mhz, 4 jezgra dovoljno, barem 16gb memorije i brz (citaj poseba, fizicki SSD) scratch disk.
 
Poslednja izmena:
Ja sam cekao najavu 6xxx, i kada sam video da je razlika tricavih 3-8% (ocekivano jer je amd trash), Narucio sam 4790k, evo sad cekam da mi stigne ploca :)
 
ma kaki bre skylake od sandy-a nece napravit bolje :)
 
Nazad
Vrh Dno