Šta je novo?

Najpovoljniji ADSL trenutno

Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruke
2,017
Poena
255
Istekao mi je ugovor za Total Mix.
Total TV nisam ni palio preko satelita,ona d3go opcija mi je zavrsavala posao.
Brzina ADSL-a je isla maksimum do 14mb.
Paket sam placao 2430din ili nesto slicno,dinar dva gore dole.

Sta dalje? Da li mogu proci nesto jeftinije ako mi total tv ne treba? Dali SBB ima neki paket adsl + d3go?
Ako nema sta ima u ponudi kod ostalih provajdera,vidim neki IPTV ima uz adsl,sta je to?
Vrlo mi je vazno da u ponudi budu Fox kanali posto njih stalno gledam,uz onu opciju na d3go da moze da se gleda par dana u nazad to je sve radilo super.
Da li neko jos ima fox kanale sa gledanjem u nazad par dana?
Svaki predlog je dobrodosao.
 
Niko sem Sbb-a nema Fox kanale sa vracanjem 72 sata unazad.
 
Što se cenovnika tiče najpovoljniji adsl u koji je uključena i televizija, a samik tim za adsl ti je potreban i fiksni telefon/linija
svakako ima Telekom Srbija u okviru BOX3 paketa, gde za ugovor od 24 meseca po ceni 2699 rsd dobijaš fiksni telefonski priključak
neograničen pristup Internetu brzine protoka do 10 Mbit/s i IPTV usluga (Osnovni paket)
+ svih 5 Arena Sport kanala. Naravno svi kanali su SD. Za HD postoji poseban paket koji se može dodatno platiti i naručiti.

Što se tiče samog ADSL, znači bez cene fixnog telefona, koji ćeš svakako morati da plaćaš (659 rsd) bez obzira da li ga koristiš ili ne.
jer ADSL ne može bez fix linije, ja mislim da je najjeftinija varijanta Beotelov ADSL 1390 dinara mesečno brzina 10/1 na ugovornu obavezu od 24 meseca.
 
Što se cenovnika tiče najpovoljniji adsl u koji je uključena i televizija, a samik tim za adsl ti je potreban i fiksni telefon/linija
svakako ima Telekom Srbija u okviru BOX3 paketa, gde za ugovor od 24 meseca po ceni 2699 rsd dobijaš fiksni telefonski priključak
neograničen pristup Internetu brzine protoka do 10 Mbit/s i IPTV usluga (Osnovni paket)
+ svih 5 Arena Sport kanala. Naravno svi kanali su SD. Za HD postoji poseban paket koji se može dodatno platiti i naručiti.

Što se tiče samog ADSL, znači bez cene fixnog telefona, koji ćeš svakako morati da plaćaš (659 rsd) bez obzira da li ga koristiš ili ne.
jer ADSL ne može bez fix linije, ja mislim da je najjeftinija varijanta Beotelov ADSL 1390 dinara mesečno brzina 10/1 na ugovornu obavezu od 24 meseca.

A Fox kanale nemamo u ponudi kod Telekoma?
 
Ne, Fox i Sport Klub kanali nisu dostupni kod Telekoma.
 
Nažalost fixni više nije neograničen za sve fix brojeve u okviru Telekoma u Srbiji.
Naime, ja koristim upravo Box 2 net + fix, i imam 150 minuta kao i individualni korisnici fixne telefonije u okviru TS, samo što je sada neograničen razgovor između korisnika box usluge.
Donedavno sam imao Box 3 i onda kada sam ga ja ugovaraovažila je ta pogodnost neograničenih razgovora prema pretplatnicima Telekoma Srbija.
A što se tiče adsl najjeftinija je usluga uvek u Telekomu, jer su oni svima ostalima provajderi svim ostalim prodavcima adsl, i naravno da je najjeftiniji box 2 od 1999 na 2 godine, ali ja sam naprosto govorio o čistom adsl koji je kod Beotela 1390 rsd na 24 meseca.
Imaš ti i u Telekomu zasebnu uslugu adsl bez fixnog telefona 10/1 čini mi se košta 1590 rsd, i na to dodaj i pretplatu od 659 rsd za fixni, kao i u slučaju Beotela.
 
Poslednja izmena:
150 minuta za razgovore ka svim fiksnim mrežama u Republici Srbiji.

Neograničene razgovore sa fiksne linije u okviru Box paketa ka drugim fiksnim brojevima Telekoma Srbija, jer je minut razgovora uvek 0 dinara nakon potrošenih 150 minuta za razgovore ka svim fiksnim mrežama u Republici Srbiji.

http://www.open.telekom.rs/box/Content.aspx?temp=0&sid=1004

Nigde se ne pominje da je razgovor neograničen samo između korisnika Box usluga. Znači, prvih 150 minuta može da se koristi i za pozive ka kablovskim operaterima bez nadoknade, a kada to istekne pozivi ka tim operaterima se naplaćuju, a prema Telekom mreži ne, s tim što se tih 150 minuta troše i pozivanjem unutar TS mreže.
 
Poslednja izmena:
Nažalost fixni više nije neograničen za sve fix brojeve u okviru Telekoma u Srbiji.
Naime, ja koristim upravo Box 2 net + fix, i imam 150 minuta kao i individualni korisnici fixne telefonije u okviru TS, samo što je sada neograničen razgovor između korisnika box usluge.
Donedavno sam imao Box 3 i onda kada sam ga ja ugovaraovažila je ta pogodnost neograničenih razgovora prema pretplatnicima Telekoma Srbija.
A što se tiče adsl najjeftinija je usluga uvek u Telekomu, jer su oni svima ostalima provajderi svim ostalim prodavcima adsl, i naravno da je najjeftiniji box 2 od 1999 na 2 godine, ali ja sam naprosto govorio o čistom adsl koji je kod Beotela 1390 rsd na 24 meseca.
Imaš ti i u Telekomu zasebnu uslugu adsl bez fixnog telefona 10/1 čini mi se košta 1590 rsd, i na to dodaj i pretplatu od 659 rsd za fixni, kao i u slučaju Beotela.
Ma sve je to uredu,ali u BOX-u 2 te zajedno i fixni i ADSL u svakom slucaju izadju jeftinije za 50 dinara!Tako da je svakako bolje odluciti se za BOX 2 nego samo za Beotelov ADSL,em zbog besplatnih poziva prema fixnim brojevima Telekoma,a em 50 dinara jeftinije mesecno. :)
 
Poslednja izmena:
Meni je licno zanimljivija ponuda kod Beotela od 20MB/s koja je 1590 dinara mesečno,jer Telekom u BOX-u ne daje iznad 10 MB/s.
 
WiFi provajder neki (mada sad vidim da su krenuli i sa ADSL i cable), zivkali su ovde kod nas redom sve na fixni i nudili svoje usluge. Kao u planu su im paketi na fazon Box-a, net + TV.
 
Da li kod MTS-ovih Postpejd mobilnih Net paketa postoji mogućnost da se ta kolicina podataka koristi i na mobilnom telefonu?

Da se samo izvadi sim kartica iz usb modema i da se koristi i u telefonu?
 
Ne vidim razlog zašto ne bi moglo? Mislim da to i radi dosta ljudi sa dual SIM telefonima. Ne možeš modem ili MiFi da koristiš sa karticom drugog provajdera, to je poznato... a za kartice koliko sam informisan još nisu počeli da trpaju restrikcije. Telenorove data SIM kartice 100% provereno rade u šta god da ih staviš. A Telenor plus ima i "Telenor više" što je još zgodnija varijanta jer megabajte sa te SIM kartice možeš da koristiš direkt na glavnoj tj voice SIM kartici koju si upario sa tom drugom koja je na postpaid internet paketu.
 
A Telenor plus ima i "Telenor više" što je još zgodnija varijanta jer megabajte sa te SIM kartice možeš da koristiš direkt na glavnoj tj voice SIM kartici koju si upario sa tom drugom koja je na postpaid internet paketu.

VIP ima bolju varijantu slicnu tome - Voice + Data paket dele saobracaj, cak mogu 5 voice paketa deleti net saobracaj data kartice. A nije uslovljeno da nemas nestandardne popuste kao kod Telenora, tj. ne moras sa punom cenom samo :)
 
Isprobaj na duze sa normalnim telefonom pa onda pricaj.

Cale ide po prilicno ruralnim delovima na jugu, a ponekad i ovde oko BG, i svugde je imao signal. Jedini problem koji ima je kada ga ja zovem i obojica smo na 2G :D (ne desava se ako je bilo ko od nas na 3G, niti kada ga bilo ko drugi zove sa 2G :))
Da, sigurno nije bio na nekom mestu gde OK, nema VIP signal, ali price o losem VIP signalu treba da prekinete da sirite :)
Barem vi iz NS i BG :D (BTW, ja sam bio kroz NS krajem godine, VIP signal odlican, bio do Temerina, isto, celim putem i tamo)
 
Može da ima "dobar" signal u 99% planete ako je krš u tih 1% gde provodim većinu vremena džabe im sve. A da imaju dobru pokrivenost ne bi morali da daju milijardu besplatnih minuta i stan u BG da bi privukli i zadržali korisnika ;)

p. s. Nisam iz/u NS.
 
Par puta sam razmišljao da pređem u VIP jer imaju zaista dobrih pogodnosti, i upravo signal me je odbio. U NS radi savršeno ali šta vredi kad sam iz Žablja gde jedva da ima njihovog signala, a pogotovo u mom kraju.. (tako je bar situacija pre nove godine bila, mada sumnjam da se ista menjalo)

Poslato sa Note 3 pomoću Tapatalk-a
 
Dobro je kada je los signal kuci, pa odmah znate da nema nista od toga. Neki se predju, kuci im OK, ali ne provere svugde gde tipicno idu, a tamo nema signala mozda... i potpisu ugovor :(

Mada, VIP i nije nesto jeftiniji zvanicno trenutno (nezvanicno kako kome, ali telefone ne uzimam u obzir, skoro svi su preskupi kod svih)
 
BTW, na temu najpovoljnijeg ADSLa trenutno (a otisla tema ka VIP signalu :D), Orion ima 5Mbps za 1000din trenutno, ako se ne varam.
Plus ko koristi VIP, popust 12 meseci 10% :)
 
Moj savet je dalje od te kompanije sto joj ime pocinje na O... Zalices svaki dinar koji im budes dao.
 
Evo ga postnet ima Uskršnju akciju.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ja cu se uskoro preseliti u drugi stan u Beogradu, pa bi trebalo da resim pitanje interneta. Nije mi previse bitna sama brzina protoka podataka, bitnije mi je da imam neogranicen net.

Razmisljao sam o MTS Postpejd mobilnnom netu (50 GB) ali me nervira sto su stavili to ogranicenje na 50 GB. Kad vec placam, voleo bih da mi se protok ne ogranicava.

Posto sam podstanar (nije iskljuceno da cu se nakon godinu dana ponovo seliti) sta mi preporucujete kao najpovoljniju i najprakticniju opciju?

Ne bih cimao gazde, voleo bih da sve mogu sam da zavrsim, bez potrebe za bilo kakvom saglasnoscu gazdi.
 
Poslednja izmena:
Najbolje ti je onda u tom slucaju da izmes adsl bez ugovora kod Telekoma ili Beotela,ako imas fiksni u stanu.
 
Da li mislite da mi je ADSL najpovoljniji? Sve opcije su mi otvorene, mts mobilni net, vip 4g net, adsl..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno