Šta je novo?

Phenom 965 i soba bez klime, pistanje iz kucista?

Izvinjavam se, moja greska...U idle i nije mnogo, ali je load ipak mnogo 65c, a nije klokovan.
Ako dobro vidim (valjda :D) ukljucen ti je Cool'n'Quiet i napon za cpu ide do 1.43, mnogo za neklokovan proc.
 
Ja mislim da ne moze hyperTX da se izbori sa phenom2 125W TDP (moj je isao na 63 u BF4 sa nakacenim noctua ventom koji ima veci protok vazduha od stock venta 64>54CFM). Ako mu se ukljucuje turbo, onda je moguce da ide na 1.43...

Naravno, kad je toplije u sobi.
 
Poslednja izmena:
Ja vec ovu muku mucim skoro godinu dana, na staraj 940-tki!Pasta je menjana pre godinu dana,kuciste redovno izduvavano od prasine,ali temperature su mi skakale u full load-u i do 69 stepeni!Nema sta nisam probao,ali jednostavno temperature su bile skoro jednake i na default-u i kad je klokovan( Xigmatek 12-ka)!Pre par dana sam spustio napon sa 1.3v(fabricki) na 1,2v!Sad ne prelazi 55 u Witcher 3 i u Gta 5 dok je ranije goreo!Nije lose za 14 stepeni razlike,pogotovo za one koji nemaju para za testerinje novih kulera i ostalih periferija!Negde sam procitao da je pozeljno iskljuciti i Cool'n'Quiet opciju u biosu,sto sam se i sam uverio da je dobro,temperaturu su pale za par stepeni!
 
Poslednja izmena:
Racunaj u tu razliku i ambijentalnu temperaturu koja je osetno pala u zadnjih par dana :)
 
Nazad
Vrh Dno