Šta je novo?

Xeon e5430 na 775 P5KPL-AM IN/ROEM/SI asus g31 chipset pregrevanje problemi

ZoranS

Poštovan
Učlanjen(a)
23.07.2015
Poruke
24
Poena
54
pre 2 dana sam modovao plocu za xeon(isekao,ubacio microkodove,bios noviji..), i prvo sam ga overcklockovao na 3,2 ghz , pa se gasio i pojavljivao se plavi ekran.. vratio sve na def.. sada imam problema sa temperaturama u iddle radi non stop tako na 60.. imam hladjenje CPU RED SCORPION-S1283 s tim da sam dodao jos jedan 12cm(oba rade na 1500rpm) na njega... kada pokrenem igru neku (gta V, dirt3... itd..) temperature procesora idu na 65 pa do 68... a chipset toliko vreo da ne moze prst da se drzi duze od 2 sec.. grafika je power color 7770HD ram ddr2 800 mhz.. pokazuje mi u speed fan neke normalne temp.(i u aidi x64), a u svim ostalim te neke 10c vece i vise.. i u svim programima pokazuje neke abnormalne voltaze... da li neko zna u cemu je problem sta da radim, kako da podesim da radi normalno i ako je moguce malo da ga overclock ... mucim se evo treci dan vec bez pomaka... PS. klima radi 24h na 23 unutra u sobi je hladno da ne bude da su vrucine problem... POZDRAV SVIMA I HVALA UNAPRED !!!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno