Šta je novo?

nema zvuka

voxxx70

Cenjen
Učlanjen(a)
20.09.2013
Poruke
35
Poena
154
Uzeo sam novu ploču MSI h61-p20 (G3). Kada sam je montirao imao sam problem sa zvukom. Kod taskbara stoji na zvučniku onaj krst. Kaze mi da no speakers or headphones are plugged in. Oborim sistem i sve krenem ponovo i problem ostao. U Device manageru se vidi High definition audio kod sound controlers. Instaliram i realtek drajver i nista. Problem ne mogu da rešim. Sve drugo radi sasvim normalno. Zna li neko bilo šta o ovom problemu?

P.S. Nisu zvučnici, probao sam na drugom kompu.
 
Jesam. To su Realtek drajveri. Isto se ponaša i sa win 7 drajverima i sa ovim Realtek. Jednostavno drajvere instalira ali u Sounds delu u Control Panelu su grejvovani zvucnici i nista ne mogu da uradim.
 
Да ли у device manageru има неки жути узвичник или нешто под other device? А можда стварно ниси укључио звучнике. ;)
 
Nema niti jedan zuti uzvicnik, sve je kako treba. Ceo dan sam juče mozgao šta bi moglo da bude. Nejasno mi je da prepozna uredjaj i da instalira drajver, a ne radi. Kao da postoji neka blokada.
 
1. Prikljuci neke slusalice i proveri da li sa njima radi
2. Proveri da li je novi drajver
3. (glupo pitanje) jel imas jos neku osim integrisane zvucne kartice
4. skini online verziju drp.su i probaj da apdejtujes drajver samo za zvucnu.

Pa javi :)
 
1. Prikljuci neke slusalice i proveri da li sa njima radi
2. Proveri da li je novi drajver
3. (glupo pitanje) jel imas jos neku osim integrisane zvucne kartice
4. skini online verziju drp.su i probaj da apdejtujes drajver samo za zvucnu.

Pa javi :)

Ne rade ni slusalice. Drugu zvucnu nemam. Probao sam 2.79 Realtek i nista. I ovo sa online verzijom sam probao ali nista
 
Ima maticne koji vo manager kaze da ima zvucnu a u stvarnos nema, skini oficijalni driver za maticnu, realtek je samo softver ne i drajver
 
Prekontrolisi slidere da li su podignuti...
 
Druze gajbu bi ti kupio kada bi mi resio problem, a ne malo pivo :) Sve vise mislim da ovde leka. Do slajdera nisam ni dosao. Speaker je disable tako da nista ne mogu da uradim. Sto ae drajvera tice probao sam sce zive kombinacije.
 
Slab sam sa linuxom. Daj mi neku varijantu za ubuntu koja je najlaksa za usb. Hvala!
 
Ok. Sad cu da probam. Amd oznaka u ovoj distribuciji nema veze jer je ovo Intel d630? Sta ako radi zvuk ovde? Velilo hvala za savete!
 
Nema veze , ja sam koristio na intelovom procesoru.

Ok. Evo skidam ovaj Ubuntu sada. Posle odradim isto kao i za Win 7 preko rufusa da napravim bootabilni disk verovatno. Samo mi malo pojasni ovo oko neinstaliranja Ubuntu vec da ga pokrenem samo sa try. To nisam radio do sada.
 
Skini ga ubaci praznu flesku izaberi u rufus mbr onaj prvi , kada napravi flesku stavi u biosu first boot usb i kada pokrene pitace te Install Ubuntu ili try Ubuntu ti izaberi try Ubuntu ostalo odradi onako kako sam rekao!
 
Na youtube klipu ide slika. Prijavljuje i da postoji zvuk, ali se ne cuje nista. Imas li sad neku ideju? U ubuntuu sam. Pisem ti sa fona.
 
Mirise da je crkla zvucna , jel pod garancijom ploca?
 
Juce je stigla sa reklamacije ganc nova ploca. Prosto ne mogu da verujem. Vise mi se isplati da uzmem neki usb sound blaster za par 100 din. nego da cekam ponovo skoro mesec u po dana. Sve ostalo radi super.
 
Video sam danas bas to. To je detetov racunar i ima dva logitech zvucnika tako da mislim da je to to. Da li znas i oko ostalog hardware? Im neka pitanja pa mozemo na private. Hvala za savet.
 
Na youtube klipu ide slika. Prijavljuje i da postoji zvuk, ali se ne cuje nista. Imas li sad neku ideju? U ubuntuu sam. Pisem ti sa fona.
Probaj, da bi bio siguran Linux mint XFCE, isti je postupak sa Unetbootin-om za pravljenje boot fleške, samo biraš linux mint.
A ako i ti tu nema zvuka, tada ideš na kupovinu usb kartice ili neke druge audio kartice (zato što je ploča, to jest njen integrisani audio čip 95% neispravan).
Ili iz istog razloga (potvrdjeno nema zvuka ni u windowsu ni u dva linuxa) tražiš reklamaciju matične ploče, što po sadašnjem zakonu znači maksimum 30 dana za zamenu nove ispravne ploče (nema popravke u prvih šest meseci od kupovine osim ako ti izričito ne pristaneš na popravku, podseti ih na to ako izabereš scenario reklamacije i počnu da ti "mute").
 
Bolje ti je da vratis plocu, ipak je nova a vec sa defektom, nista cudno i po neki mesec da javi i neki drugi defekt bolje vrati plocu i neka ti vrate novac
 
Hvala na savetu! Koju distribuciju minta da skinem sa ovog sajta? Cinnamon ili neku drugu?
 
Probaj, da bi bio siguran Linux mint XFCE, isti je postupak sa Unetbootin-om za pravljenje boot fleške, samo biraš linux mint.
A ako i ti tu nema zvuka, tada ideš na kupovinu usb kartice ili neke druge audio kartice (zato što je ploča, to jest njen integrisani audio čip 95% neispravan).
Ili iz istog razloga (potvrdjeno nema zvuka ni u windowsu ni u dva linuxa) tražiš reklamaciju matične ploče, što po sadašnjem zakonu znači maksimum 30 dana za zamenu nove ispravne ploče (nema popravke u prvih šest meseci od kupovine osim ako ti izričito ne pristaneš na popravku, podseti ih na to ako izabereš scenario reklamacije i počnu da ti "mute").

Da li postoji mogucnost da je neki jumper u pitanju? Više ne znam. Evo sad skidam Cinnamon pa cu probati još to. Stvarno se vidi da je ploča ganc nova, stvarno bezveze :(
 
Nemam knjizicu ali sam skinuo sa neta i na ploci to izgleda ovako obelezeno: 1.MIC L, 2. Ground, 3. MIC R, 4. PRESENCE#, 5.HEAD PHONE R, 6.MIC Detection, 7.SENSE-SEND, 8. No Pin, 9. Head Phone L i 10. Head Phone Detection.

Što se tiče mog kabla ovo imam: crnu zicu GND to znam sigurno da odgovara poziciji 2. Ground (uzemljenje), braon zica je SPK L i iz iste zice ide mala tanka zica na kojoj je SPK L, crvena zica MIC IN, bela zica MIC PWR i na kraju zuta zica SPK R i opet na njoj samoj zicica i još jedan SPK R.

Rasklopio sam do samog front panela i vidim da postoje dva ulaza 3.5cm jedan crveni za mikrofon i jedan zeleni to je za zvucnik ili slusalice. Znaci resio sam dilemu da postoje ovi ulazi. Ajde pomagajte drugovi kako da ovo spojim i konacno resim dilemu ako ovo radi da ne vracam plocu na reklamaciju. Hvala!
 
Чек мало, ти пробаш на предњем панелу а не позади где су нормални конектори? Јеси ли уопште пробао те на задњој страни? Ако то проради, онда да се решавају предњи.

Ознака amd64 код линуха значи да је реч о 64-битној верзији а не да је намењено amd процесорима.
 
Nazad
Vrh Dno