Šta je novo?

dx12 pitanje...

ficicaaa

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2008
Poruke
2,233
Poena
379
Imam 290 tri x i prezadovoljan sam, da li ce dx12 u potpunosti da podrzava pomenutu ili moram da je se resim ?
(win 10)
 
Nije se istripovao, za full dx12 moraces da kupis ove nove sa HBM memorijom :) Ove ostale do sada radjene AMD su DX11.1 znaci delom DX12. Bzv je da odmah prodajes tu dobru karticu, sacekaj prvo DX12 naslove, a oni nece tako brzo :)
 
Poslednja izmena:
Iskreno nemas potrebe bar za sledece dve god da menjas kartu, tako da ne zamaraj se time. Ja se ne cimam ni za svoju 7770 :) delom ce furati dx12 bar onaj deo gde rasterecuje CPU, a video sam i kako lepo radi pod mantle pricom, tako da sa dx12 moze samo bolje od dx11 ...
 
Poslednja izmena:
znam al ostaje 2 krucijalna problema...
1.Na sred oficijalnog sajta pishe da podrzava 290/290x
2.Ako u potpunosti ne podrzava gubim FPS....
Mrzim tu nedorecenost (ne tvoju) :)
 
Pa ja sam siguran da DX12 i nije 100% zavrsen i kako mislis da na tvojoj karti moze biti 100% podrzan? Ono sto je bitno to ce raditi, nesto nece, i sa tom neces sigurno imati manje fps cak sta vise radice jos bolje!

Nije to MPC pa izadje novi kodek ovi odrade update playera i Taaadaaaa mozes da gledas MKV :D
Ako se secas tranzicije DX9 na DX11 postojao je blagi update na DX9 a to je bio DX10 :D dosta kartica sa DX10 podrskom nije moglo da koristi prednosti DX11 ...ali to nije primer za nase karte cak naprotiv, sada ispravljaju gluposti iz proslosti, i teorija: CPU je usko grlo odlazi u proslost. sada ce biti gotovo 75% okrivljen GPU za dobre ili lose performanse sto se tice HW.
 
Poslednja izmena:
Ok, ali koliko treba da budu neozbiljni da par nedelja pred izlaska famoznog dx12 oni NE ISTAKNU lepo spisak fully supported dx12 amd/nvidia cards ?
Nego nam ostave da nagadjamo..
 
290 podrzava feature level 12_0. Feature level 12_1 podrzava samo Maxwell druge generacije. E sad, koliko su featurei iz 12_1 bitni i da li ce uopste biti igara koje ce podrzavati 12_1, odnosno Raster Order Views i Conservative Raster, mislim da to niko jos zasigurno ne zna. I iako AMD ne podrzava 12_1, AMDove karte imaju odredjene prednosti u odnosu na Nvidiju: Resource Binding Tier level 3, Typed UAV Format Tier 2. Poenta DX12 je da da developerima direktan pristup hardveru i njegovim funkcijama, i upravo zbog ovoga postoji vise FL-a.

Tako da u stvari niko nema potpunu podrsku za apsolutno sve feature koje DX12 omogucava, ali moze se reci da sve graficke koje podrzavaju FL 11_0 - 12_1 u potpunosti podrzavaju DX12 API. Znaci sve je na developerima sta ce implementirati, i konzole ce verovatno imati uticaj na to. Mislim da nema potrebe da uzmes neku drugu graficku zbog featurea, bar ne dok se ne vidi koji su vazniji i koje ce igre podrzavati.
 
Poslednja izmena:
Bas tako LOW LEVEL API resava sve muke do sada, sve je na developerima i nema razloga unapred da strepimo.
 
Ne bih ja polovicno, ako u potpunosti ne podrzava dx12, ne bi da se krpim sa 11.2 ili 11.3 jer kazu da su apstraktne razlike u fps-u....
samo shto i dalje NE ZNAMO za konkretnu :)
 
Ne bih ja polovicno, ako u potpunosti ne podrzava dx12, ne bi da se krpim sa 11.2 ili 11.3 jer kazu da su apstraktne razlike u fps-u....
samo shto i dalje NE ZNAMO za konkretnu :)

Nijedna arhitektura ne podrzava sve feature koje DX12 omogucuje, tako da kazem sve zavisi od developera koji featuri ce biti iskorisceni i od toga zavisi ko ce imati prednost.
 
Dzaba ti DX12 ako ga igre u skorije vreme nece masovno koristiti.

Ukljuci sada razum i sledece godine u ovo vreme pazari neku tada novu graficku. ;)
 
Nazad
Vrh Dno