Šta je novo?

Zivotno Osiguranje - rasprava

milika

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
1,045
Poena
650
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav,
ako se negde drugo pisalo izvinjavam se, nisam uspeo naci (povrsnom pretragom iskreno :))

Naime, radim kao frelancer godinama (programer) i naravno nemam penziono osiguranje kod nas, a i da imam brinulo bi ne sta ce biti za 20 godina. Te rasmisljam o kupovini kombinovanog osiguranja (zivotno + kao penziono). Izvinjavam se na terminologiji.

Citam na netu svakakve ludosti, od saveta da se obavezno uzme, do da je to sve prevara... Budi sad pametan :)

Interesuju me saveti o tome sta uzeti i koliko/gde/kako itd...
Nesto da se ima malo sigurnosti u starijim danima... (kao se nadam da ceu ih doziveti :))

Malo cinjenica ne bi skodilo, li neko ko zna/radi u toj struci....

Hvala...
 
Ako uzimas bilo kakvo, uzmi vani. Po logici, ako ne verujes u penziju, nista ne vredi onda. (ma kakva bila, bila je sigurnija od bilo cega kod nas)
 
Ja pored standardnog obaveznog penzijskog osiguranja imam i životno osiguranje kod Grawea... Čisto da obezbedim nešto za decu u slučaju da pre vremena...
Ako na kraju poživim dovoljno dugo, mogu da računam na te pare.
 
Ja se apsolutno ne nadam da ću jednog dana primati penziju, sistem je napravljen u drugačija vremena i svakim danom postaje sve više neodrživ. Trenutno mi država Grčka svaki mesec na račun socijalnog osiguranja uzima 350 evra od plate, a u najboljem slučaju će mi pružiti neke mrvice kad prebacim sedamdesetu. Ja se samo nadam u dobro fizičko i mentalno zdravlje kako bih mogao i u starosti da radim. To, i neka ušteđevina koju sam skupio.

Grawe osiguranje nije uopšte loše, ako si optimista da se ekonomija neće urušiti dok smo mi živi. Ja sam međutim pesimista i pre bih ti preporučio stari i oproban srpski sistem čuvanja trenutnog viška vrednosti - kupi zlato i zakopaj ga.
 
Zivotno osiguranje je sigurno koliko i svaka druga finasijska institiucija u Srbiji , a i nalazi se pod poesebim nadzorom Narodne Banke Srbije (pogledaj na sajtu NBS )i svakako treba uzeti ko hoce da stedi i da bude osiguran. U tome je i osnovna razlika od drzanja para u banci ili u zivotnom osiguranju. Kod osiguranja postoji slucaj za "ne daj boze", kamate su drugacije, uglavnom manje ali ne i nuzno, jer placate rizik koji osiguravajuca kuca snosi za vas.
Ima gomila proizvoda sa svakim treba da se upoznas da bi video sta trebi odgovara. Moguce su razne opcije od isplate odjednom nakon isteka ugovora, isplate u ratama, isplata do kraja zivota, sa osiguranim slucajem smrti ali i drugih opcija kao sto su bolesti itd. U svakom lsucaju sto je duzi rok na koji uzimas zivotno osiguranje to je bolje. Ne isplatii se manje od 10 godina u smislu samo novca koji dobijas na kraju mada se rizik nosi sve vreme, ali na period od 20+ godina solidno je uvecanje i novca koji ulazes uglavnom vise od 2% godisnje na evre sto je u ovom momentu solidno. To zavisi od toga kako manipulise sredstvima osiguravajuca kuca , moze biti i manje ali i vise...Drzava je strogo prpisala gde se smeju ulagati pare osiguranika tako da to nije vise kao sto je bilo nekada, cak je Narodna Banka Srbije izrazito rigorozna i recimo u odnosu na evropske centralne banke ima i strozu regulativu po ovom pitanju.
Da li je sigurno? Da, jeste. Isto koliko ti je siguran novac u banci toliko ti je siguran i novac u penzionom fondu ili osiguranju.
Sta ako propadne firma? Tebe to ne brine puno, prilikom propadanja firme, porfelj preuzima neka druga kuca i nastavlja sa ugovorima ili Narodna Banka vrsi isplatu osiguranika minimum za ulozena sredstva ukoliko se firma likvidira.
Svaka osiguravajuca kuca koja se bavi osiguranjem zivota ako ima licencu je podjednako sigurna za tebe, pitanje je samo koji proizvod hoces i ko pruza bolju uslugu.
Grawe, Uniqa, Sava, Metlife, Wiener, Merkur, Axa, Generali su kuce koje imaju firme u Srbiji ali su i renomirani svetski igraci u tom poslu...
 
Poslednja izmena:
Ja se apsolutno ne nadam da ću jednog dana primati penziju, sistem je napravljen u drugačija vremena i svakim danom postaje sve više neodrživ. Trenutno mi država Grčka svaki mesec na račun socijalnog osiguranja uzima 350 evra od plate, a u najboljem slučaju će mi pružiti neke mrvice kad prebacim sedamdesetu. Ja se samo nadam u dobro fizičko i mentalno zdravlje kako bih mogao i u starosti da radim. To, i neka ušteđevina koju sam skupio.

Grawe osiguranje nije uopšte loše, ako si optimista da se ekonomija neće urušiti dok smo mi živi. Ja sam međutim pesimista i pre bih ti preporučio stari i oproban srpski sistem čuvanja trenutnog viška vrednosti - kupi zlato i zakopaj ga.

ja bih pre isao na varijantu ne ulaganja u zlato vec u tehniku proizvodnje energije, preciscavanja vode i proizvodnje hrane - sve sto ti treba da (pre)zivis. Dakle ono sto mozes sam koliko-toliko da kontrolises (naravno, nikad ne znas da li ce ponovo doci nacisti, komunisti ili neka treca fela i reci: puj pike ne vazi (u stvari to su vec uradile drzave sa drzavnim penzijama. zasto onda mislis da ce neka privatna firma bolje organizovati isplatu penzije u finansijskom sistemu koji je, blago receno, sulud?)).
 
Isto koliko ti je siguran novac u banci toliko ti je siguran i novac u penzionom fondu ili osiguranju.

Jel to znači da pare mogu da podignem kada hoću, kao što mogu sa parama u banci? Hoću li dobiti istu sumu koju sam njima uplatio?
 
Jel to znači da pare mogu da podignem kada hoću, kao što mogu sa parama u banci? Hoću li dobiti istu sumu koju sam njima uplatio?
ne.

drugar iz pazove se svojski namucio da naplati od osiguranja ono sto mu pripada.

ukucaj samo u google: gojko rodic osiguranje

cela ta stvar oko osiguranja i penzije je kao i svaki drugi biznis na ovoj planeti gde vazi samo jedno pravilo: jedna od dve strane koja ulazi u dogovor (tj. biznis) ce sigurno biti je8ena (vise ili manje).
 
Poslednja izmena:
U mojoj porodici svi imamo po nekoliko polisa životnog osiguranja i penziono osiguranje.Uzimali smo životno na minimalnih 5 godina i tako smo stalno podizali novac i ponvovo obnavljali osiguranje.Penziono ne možeš da podigneš pre 58 godine i tu sam skupio lep iznos.Otac je otišao u penziju i kada je napunio 60 godina podigao je svoje privatno penziono u celosti jer mu je tada bilo hitno.Nikakvih problema oko podizanja novca nije bilo,jedino što su isplate uvek 15. dan nakon podnošenja zahteva,što i jeste u skladu sa ugovorom.U 2014. godini kamata ne dodatno penziono je bila neverovatnih 14 % što je fantastično u odnosu na kamate u bankama.
 
Nema garantovanih kamata ili dobiti za osiguranja i penziono.

Ima ono nesto sitno kao za osiguranje u slucaju da osiguranje opstane samo.

Sve ostalo je zavisno od uspeha poslovanja.
 
Domaca osiguranja su primorana da posluju samo na domacem trzistu i iskljucivo u dinarima. U vecini slucajeva su kamate koje daju manje od inflacije tako da po meni nema nikakvog smisla zarobljavati novac na taj nacin. Da li neko slucajno ima informaciju ili ideju kako bi bilo moguce uzeti strano osiguranje kao rezident Srbije?
 
Poslednja izmena:
Jel to znači da pare mogu da podignem kada hoću, kao što mogu sa parama u banci? Hoću li dobiti istu sumu koju sam njima uplatio?

Mozes ali ako podizes ranije od ugovorenog roka, znaci prekidas ugovor na svoju inicijativu, pri tome se zaracunavaju odredjenei troskovi. To ce ti sve lepo reci prilikom sklapanja ugovora nema tu nikakve prevare. Kamatne stope su takve da za manje od 10 godina se uglavnom ne zaradjuje sa proizvodima sa dozivljenjem I pripisanom kamatom (otprilike na 10 godina si na istom,koliko dao toliko dobijes nazad, za manje cena rizika za protekli period bude veca od pojedinacnih ulaganja pa ne dobijes sav novac nazad vec recimo reda velicine 85-95% onoga sto si dao do tada) dok prava zarada pocinje nakon tog perioda pa do 20, 25,30 godine.
U slucaju ostvarenja osiguranog slucaja naslednici dobiju odmah osiguranu sumu sa ugovora bilo kada da se desi slucaj u toku trajanja ugovora.

To sto prica kovacm o tome kako je to prevara nije za ozbiljno komentarisanje po principu rekla baba da sipaju drogu u koka kolu...AKo nije uspeo da se naplati znaci da nije imao ni pravo na to a ako je neka prevara onda je to izolovan slucaj jer sada ima gomila advokata koji zastupaju osiguranike I takvi samo cekaju da osiguravajuca kompanija nesto uradi protiv zakona...

Ovde pricamo o zivotnom osiguranju. Poenta ove price je da budete osigurani od slucaja smrti, nesposobnosti I sl tome uz stednju novca. Stednja je sekundarana u ovom proizvodu, glavno je da ste osigurani tj. naslednici polise. Ko hoce da mesetari I kome je profit od ulaganja primarni cilj - zivotno osiguranje nije za to. To se radi na berzi I sa hartijama od vrednosti pa ulazite svoj novac jureci kamatne stope...
 
Poslednja izmena:
To sto prica kovacm o tome kako je to prevara nije za ozbiljno komentarisanje po principu rekla baba da sipaju drogu u koka kolu...
ne pricam ja nista, samo sam rekao da ukucate u google: Gojko rodic osiguranje

pa mozete procitati sta on pise o osiguranju.

ja pricam da ne bih ulagao novce u proizvod "osiguranje" vec u opipljive stvari koje mogu da mi obezbede kvalitetniji zivot, kako sad, tako i pod stare dane.
 
Da i pricamo o tome da budem osiguran ali to ne znaci da mi sa istekom osiguranja bude isplacena suma koju sam uplatio. Naravno da postoje i razliciti tipovi osiguranja ali recimo u slucaju zastite od invaliditeta ili penzionog sve sto se moze dobiti u srbiji je isplata do tada uplacenih para sto je totalno nebulozno. Kada postanemo normalna zemlja valjda ce se pojaviti i ona u kojima mi osiguranje dozivotno isplacuje sumu x u slucaju aktiviranja polise bila ona penziona ili invalidska. Naravno na normalnim trzistima takva osiguranja postoje dok u srbiji jos nisam nasao ista slicno, svi se prave da su banke i ne mogu nicim opravdati svoje postojanje.

P.s da se ne bi svadjali oko toga da li tako nesto postoji ili sam ja umislio, naravno da postoji imam jednu takvu polisu sa nemackim osiguranjem.
 
Pa i ovde postoji. Mozes da biras, isplata od jednom ili penzija do kraja zivota.
 
Toliko lupanja da covek ne poveruje ali donekle to je I razumljivo jer u Srbiji nema tradicije osiguranja I sami ljudi nemaju pojma o tome...svi se nesto plase nekih prevara po principu 90-tih a tada su prevare dolazile od banaka ne od osiguranja...tacnije kada pricamo o osiguranju i prevarama uglavnom se misli na osiguranike koji pokusavaju da prevare osiguranje a ne obrnuto, prakticno neki svetski standard je da u ukupnoj sumi steta sama osiguranja kalkulisu 5-10% rezervacija na prevare koje ce proci kao redovne stete...

Dakle kada idete da kupite neku konfiguraciju sigurno se upoznate sa proizvodima, cenam, preformansama, I kupite ono sto vam odgovora...ko ide da kupi osiguranje treba da radi isto I jos ozbiljnije jer je zivotna polisa daleko ozbiljnija stvar od graficke karte o kojoj sigurno zante dosta jer vas to interesuja ali o osiguranju jako malo jer vas to ne interesuje...

Ukratko, osiguranje ne moze biti lose sta god da osigurate.

Osiguravas se od nepredvidjenog dogadjaja inace cinis krivicno delo ako pokusas da se osiguras od izvesnog događaja (precutkivanje prilikom sklapanja ugovora ili unapred kupovina steta).

Placas za rizik koji vise nije tvoj rizik vec ga nosi osiguiravajuca kuca za vreme trajanja ugovora.

Zivotno osiguranje nije za zaradu. Ono je obezbedjenje od događaja koji moze ostaviti porodicu na ulici ako nosioci iznenada dozive smrt (ako je osiguranje od smrti) uz pridodatu stednju u tom periodu sa nekom zaradom koja zavisi od poslovanja osiguranja ili unapred definisanog iznosa, zavisi od proizvoda. To kosta I kupuje ga onaj koji to zeli.

Dakle nema tu ulaganja novaca jer osiguranje nije za ulaganje novaca vec za transfer rizika kojeg zelis da se resis za neku cenu.

Ulaganje novaca se vrsi na drugi nacin I tu je cilj profit, kupcu osiguranj nije cilj profit I nece ga ni imati kao da je ulagao u proizvode kojima je cilj profit, vec transfer rizika. Ipak u osiguranju obrcu novac koji se ulaze kupovinom polisa i ostvaruju neki mali profit od toga pa pored toga sto nosi rizik osiguranje i oplodjuje novac ali deo tako zaradjenog novca ide na cenu rizika (tacnije stete koje mora da plati nekim drugim ljudima kojima se ostvario slucaj I takodje imaju polise u tom osiguranju tzv. disperzija rizika). Zato tu profiti na ulozen novac nisu veliki jer postoje Irashodi od tog novca koji dajes osiguranju (stete I operativni troskovi),

Nema tu nikakve prevare jer covek je ili mrtav ili ziv, nema osporavnja i tumacenja (osim u period karence kada osiguranik koji uzima zivotno osiguranje zna da je bolestan od zivotno ugrozenih bolesti, I ako se to desi za vereme trajanja ugovora nema nadoknade ako je precutao u trenutku sklapanja ugovora, zato neka osiguranja za takve ugovore I velike sume zahtevaju detaljne sistematske preglede ali inakon ostvarenja slucaja idetaljnu dokumentaciju i dokazivanje da je sve proslo po zakonu, u suprotnom Narodna Banka Srbije oduzima licencu osiguranju koje isplati stetu nekom ko je osigurao izvestan događaj - sto znaci da nece bit kaznjen onaj koji vara osiguranje vec osiguravajuca kuca sto je prihvatila takav slucaj u osiguranje, zato se u osiguranju trazi kompletna dokumentacija I dokazivanje I tako je kod nas i bilo gde u svetu - isto).
 
Poslednja izmena od urednika:
Kada sam citao sta erste pise, mislio sam da je skroz neupoznat, a onda se setio da vecina pod osiguranjem misli na mesecne/godisnje premije, a ne jednokratne uplate, kao stednje :)

Ko gleda na to iz tog ugla (bas zivotnog osiguranja, kroz mesecne/godisnje premije, sa/bez osiguranja od posledica invaliditeta i slicno..) tesko da ce imati snage i znanja da shvati koliko su se osiguravajuce kuce osigurale :) U smislu, sta sve nije pokriveno, i koliko tu ima zackoljica. Da, one to moraju, ali za razliku od stednje u banci (gde ima 2 stranice), kolicina teksta sa kojim se morate upoznati, ako zelite biti skroz upoznati, kod osiguranja je Rat i Mir :)
 
Kada sam citao sta erste pise, mislio sam da je skroz neupoznat, a onda se setio da vecina pod osiguranjem misli na mesecne/godisnje premije, a ne jednokratne uplate, kao stednje :)

Ko gleda na to iz tog ugla (bas zivotnog osiguranja, kroz mesecne/godisnje premije, sa/bez osiguranja od posledica invaliditeta i slicno..) tesko da ce imati snage i znanja da shvati koliko su se osiguravajuce kuce osigurale :) U smislu, sta sve nije pokriveno, i koliko tu ima zackoljica. Da, one to moraju, ali za razliku od stednje u banci (gde ima 2 stranice), kolicina teksta sa kojim se morate upoznati, ako zelite biti skroz upoznati, kod osiguranja je Rat i Mir :)

Nije komplikovano cini ti se, kod zivotnog, klasicnog, je stvar ne moze biti jednostavnija...placas definisanu mesecnu ratu u definisanom roku i ako dozivis dobijes nazad pare i tu pripisanu zaradu na ulog. Ako u toku toga riknes isplati se osigurana suma (koja se definise u ugovoru) naslednicima. AKo prekines uplate moze da uzmnes mirobvaqnje a moze i da kapitilizaras ugovor ili prekines i onda dobijes nazad deo para umanjen za cenu rizika koji snosen za vreme dok je trajao ugovor. To je u principu to. Zivotno osiguranje je daleko jednostavnije osiguranje nego nezivotno...npr osiguranje od provalne krađe ili osiguranje od požara ili recimo useva i plodaova od mraza ili ovaca od bolesti je nauka za zivotno osiguranje.
Sustinski nema ni puno zackoljica jer su osigurani slicajevi lako prepoznatljivi (ziv ili mrtav, bolest sa dijagnozom ili bez...)...kod požara npr prvo treba utvrditi uzrok da bi se uopste moglo pricati o nadoknadi stete a to ponekada samo po sebi je nauka ili kod pomenutih ovaca...
 
Poslednja izmena:
A da ti nama prodas neko osiguranje kad si vec toliko napeo...aman bre znamo cemu sluzi osiguranje i naravno da su prevare moguce u svemu. Osiguranje nije samo zivotno i ja sam pitao za ostale oblike osiguranja.

Ono sto je napisao Njikolaj ja nisam video u srbiji zato sto cak i te mesecne isplate se svode do kolicine novca koju si uplatio + kamate, ni u jednom slucaju osiguranje ne ulazi u rizik do kraja tvog zivota.
 
A da ti nama prodas neko osiguranje kad si vec toliko napeo...aman bre znamo cemu sluzi osiguranje i naravno da su prevare moguce u svemu. Osiguranje nije samo zivotno i ja sam pitao za ostale oblike osiguranja.

Ono sto je napisao Njikolaj ja nisam video u srbiji zato sto cak i te mesecne isplate se svode do kolicine novca koju si uplatio + kamate, ni u jednom slucaju osiguranje ne ulazi u rizik do kraja tvog zivota.

Ne bavim se prodajom osiguranja.

Naravno da ima opcije isplate sume do kraj zivota nakon isteka ugovora, to ima svako zivotno osiguranje u Srbiji zato sto je to elementarna opcija a ne neki egzoticni proivodi kao na primer unit linked cega jos uvek nema u Srbiji.
 
moguce da sam ja onda glup pa ne umem da to nadjem, da li bi bili ljubazni da me uputite na osiguranja koja to daju? Kada sam gledao pre recimo godinu dana to nije postojalo nigde kao opcija..ili ja nisam dobro gledao.
 
Poslednja izmena:
Nije komplikovano cini ti se, kod zivotnog, klasicnog, je stvar ne moze biti jednostavnija...placas definisanu mesecnu ratu u definisanom roku i ako dozivis dobijes nazad pare i tu pripisanu zaradu na ulog. Ako u toku toga riknes isplati se osigurana suma (koja se definise u ugovoru) naslednicima. AKo prekines uplate moze da uzmnes mirobvaqnje a moze i da kapitilizaras ugovor ili prekines i onda dobijes nazad deo para umanjen za cenu rizika koji snosen za vreme dok je trajao ugovor. To je u principu to. Zivotno osiguranje je daleko jednostavnije osiguranje nego nezivotno...npr osiguranje od provalne krađe ili osiguranje od požara ili recimo useva i plodaova od mraza ili ovaca od bolesti je nauka za zivotno osiguranje.
Sustinski nema ni puno zackoljica jer su osigurani slicajevi lako prepoznatljivi (ziv ili mrtav, bolest sa dijagnozom ili bez...)...kod požara npr prvo treba utvrditi uzrok da bi se uopste moglo pricati o nadoknadi stete a to ponekada samo po sebi je nauka ili kod pomenutih ovaca...
Slazem se za zivotno (dozivis ili ne), mislio sam na one dodatke, za invaliditet, bolesti i ostalo kada se dodaju.
Bolest da li je dijagnostikovana nije toliko prosto - ima zackoljica da je postojala bilo kakva indikacija da se ta bolest moze razviti i slicno (sto oni nece gledati preterano, osim papira koje donese, pre polise, ali ce debelo zagledati ako zatreba da se isplati polisa zbog toga).
 
Ja bih novac dao nekom od investicionih fondova umesto banci ili osiguranju.
 
Ne znam vas mnogo o ovom tipu proizvoda ali cisto zdravorazumski, za zivotno osiguranje mora postojati veci rizik za osiguravajucu kucu osim isplate akumulurabih uplata, dakle neka premija koja premasuje uplate... a koji osiguravajuca kuca amortizuje racunicom da ce se to desiti x% osiguranicima (postoji prosek kojim se barata) ali glavno: kamatnom stopom na deponovan novac koji se ulaze na medjubankarskom trzustu ili bilo gde postoji povoljna prilika .To znaci, da osiguravajuca kuca od vasih deponovanih 20k e isplati dodatnu premiju, a paralelno ne samo sto je pokrila premiju ulazuci vas novac nego i novac svih ostalih.

U slucaju iznenadne nesrece porodica ili nosilac polise mora da "profitira" na racun premije ali u ukupnoj racunici osiguravajuca kuca mora prosto biti u debelom plusu.

Ako gresin i isplacuju se samo akumulirane uplate uz neku mizernu kamatu, onda se apsolutno ne isplati...
 
Ja bih novac dao nekom od investicionih fondova umesto banci ili osiguranju.

Kao sto rekoh osiguranje zivota nema cilj profit, primarno je osiguranje.

Das pare investicionom fondu i onda se to zove mesetarenje, nemas nikakvo osiguranje, cak ni ono elementarno ako ti propadnu pare zbog pogresne investicije.

Btw, tako su propali milioni ljudi koji su drzali pare u amerckim investicionim fondovima 2008. godine. Veca kamata, bolja lova i tako to...Da su pare drzali u polisama ili drzavnim obveznicama ne bi izgubili nista...iako su tada mnoga osiguranja bila u velikim problemima kao sto je jedan od najveih AIG, niti jedan osiguranik nije izgubio ni dolar. Osiguranja su tada bila u velikom problemu jer su kao i ljudi drzali pare od polisa u bankama koje su propale a deo i u fondovima koji su propali. Kod nas je recimo regulativa jako stroga po tom pitanju, ranije sam pominjao...pare iz osiguranja mogu samo u najsigurnije oblike da se onvestiraju po Zakonu o osiguranju, tacno je propisano (Odluka o deponovanju i ulaganju sredstava tehnickih i garantnih rezervi osguranja), dakle uglavnom obveznice drzave (vrlo malo dozvoljeno u akcije firmi), kes na racunima i sl tome...dakle ziva lova i dostupna odmah.
Tu je upravo slabost osiguranja - da ne propadne banka u kojoj oni imaju novce na racunu i to je ta povezanost finansisjskog sistema...iz samog osiguranja dolazi vrlo malo rizika, najvise dolazi iz fondova i banaka, tu se kriju mesetari ne u osiguranju...
 
To je ko kad bi reko: ja bih pre popio sok nego upalio svetlo.

To sam rekao namerno zato sto po komentarima pojedini pricaju o profitu i nekim stvarima koje nisu primarni cilj kod uzimanja osiguranja.
 
To sam rekao namerno zato sto po komentarima pojedini pricaju o profitu i nekim stvarima koje nisu primarni cilj kod uzimanja osiguranja.

A sta znaci "namerno". Citam, ne moze biti ironija a nije ni sarkazam? A onda "pojedini", cemu tajanstvenost I ne iznosenje direktnog stava? Mozda zato sto o tome znas koliko I moja baba o pravilima bejzbola? Hoces da ucestvujes u temi ili samo trolujes, kao padobranac dodjes , po malo se izlupas, a onda kao neces direktno da izneses stav vec onako u prenesenom smislu..da to bi mogla da bude fraza sto si pokusao da objasnis sta si uopste napisao ali ni to nije vec verovatno neuspesna namera da se napise fraza kojom ce se izbaciti po malo gorcine na sve okolo, od usera do same teme...
O Profitu je pricano u smislu onih koji kupuju osiguranje (njihovom profitu) a ne o profitu osiguravača toliko sam ocekivao da ces bar to razumeti u vezi sa pricom ali...krastavac...ako vec nemas pojma u vezi sa nekom temom onda bolje da cutis a ne da lupas po temi pokusavajuci da ispadnes pametan jer efekat je suprotan...ispadas glup, medjutim I pored toga ti insistiras na svom stavu sto je glupost na glupost. Cutanje je ponekada zlato.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno