Šta je novo?

Prilagođavanje 775 na 1155 kulera

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,510
Poena
445
Da li je moguće 775 cooler prilagoditi na socket 1155 (1150)?

konkretno, u pitanju je Hyper TX2 cooler.

Gledao sam po netu, na jednom videu je lik samo one plasticne zabice zamenio obicnim srafovima, na drugom su malo prosirili rupe na kuleru (nasao sam da je na 775 72mm, na 1155 75mm)

Da li je neko radio ovo, i da li je uopste izvodljivo?

Ima li mozda razlike u visini?



Nije problem zameniti cooler za neki koji ima odgovarajuci mount, nego volim da cackam pa me zanima :)
 
Evo gledam ovaj video:
https://www.youtube.com/watch?v=hNcje3JRO0A

cak ne bi ni trebalo da se prosiruje, samo da se skinu zabice

Visina je ista?
Nemam plocu kod sebe, probao bih odmah.

Trenutno imam am3 plocu, planiram da menjam, pa gledam sta cu sve morati da kupujem :)
 
Ja sam tako uradio sa Vendetom 2, ima kacenje samo za 775, skinuo sam zabice i pricvrstio srafovima i maticama za plocu (doduse, ploca je 1156, ali je princip isti). Jedini problem je, ako hoces da menjas pastu ili cpu, moras da vadis celu plocu iz kucista. Ali sem toga, sve radi kako treba.
Edit: Bukvalno tako kao sto je na videu.
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da CM 690 ima rupu u tom delu nosaca za plocu, tako da je pristupacno sa zadnje strane bez skidanje ploce.

Vidim da ove zabice prave odstojanje par mm od ploce, verovatno bi trebalo staviti neke podloske, ili duple matice. Lm, nabavicu sutra box cooler za 775 i 1155 pa cu da uporedim.

Ako te ne mrzi uslikaj kako izgleda ta Vendeta tako montirana. Nije hitno
 
Poslednja izmena:
Ne trebaju ti podloske niti duple matice, bukvalno odradi isto kao sto je ovaj lik uradio na snimku. Izgleda isto kao na 2:18 itd. Eventualno mozes da stavis one male okrugle izolatore (na slici) pre nego sto stavis sraf, i nista vise.
Necu moci skoro da slikam, tolika je guzva u kucistu tako da neces moci nista korisno da vidis :)
 

Prilozi

  • sraf.jpg
    sraf.jpg
    6 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno