Šta je novo?

UHD TV kao monitor

Ulećem u temu sa jednim pitanjem:
Povezao sam TV kao monitor, malo sam odradio kalibraciju i doveo sve na skoro savršeno (za moj ukus). Problem koji ima je da mi je crna baš baš tamna. U kom smeru treba da idem dalje sa podešavanjima?
Jer, probao sam da podignem brightness ali onda mi "bela" bude "prejaka", i ovako imam utisak da je dosta jaka. Kontrast mi pojača i ostale boje a eto imam utisak da je sve jako lepo prikazano osim mračne crne.
Treba mi neko navođenje nekoga malo stručnijeg. Čitam po netu, čitam po forumu ali ne vidim jasno uputstvo kako izaći iz ovog "problema" sem saveta "probaj pa vidi", što i radim nekih nedelju dana unazad. :)

Ako je bitno, panel je IPS, monitor je Tesla 40" (nemojte me sada kamenjem, lepo nagalsh na početku posta da sam svestan da sam upao u temu ali treba mi pomoć znalaca :) ).
:wave:
 
Ne znam koji ti je tacno tv, ali moguce je da si ogranicen (ne)kvalitetom panela koji ima taj tv. Odakle podesavas prikaz, preko menija tv-a ili iz drajvera (katalist ili nvidia ekvivalent) ?

Ako ti je na tv-u ukljucen slucajno dinamicki kontrast ili slicno podesavanje iskljuci ga, jer to ume da zatamni preterano crne delove i time da nestanu detalji.
 
Verovatno mislis na nedostatak senki ili detalja u mracnim scenama/slikama, to je kao sto je Dexter rekao obicno do dinamickog kontrasta, i raznoraznih filtera, proveri i rezim slike, ako imas tzv "game mod" koji iskljucuje sve filtere radi postizanja minimalnog input laga, ukljuci ga. Tako nesto bi ti dobro doslo ako ces koristiti kao monitor, cak i ako nije za gaming, moze da bude neprijatno samo pomeranje kursora po ekranu...

To ti je sve do podesavanja na TV-u, ako je sve po defaultu podeseno u drajverima ne verujem da ces time nesto postici.

Naravno moguce da je i do samog kvaliteta panela, ne treba ocekivati bas kvalitet IPS monitora, ipak je low end TV.

Proveri i podesavanja za gamu. Efekat gama korekcije otprilike odgovara onome sto je tebi potrebno. Zvuci kao da ti je previsoka gama.

https://upload.wikimedia.org/wikipe...ction_demo.jpg/320px-GammaCorrection_demo.jpg
 
Poslednja izmena:
Koji biste UHD TV veličine 40-43" preporučili kao zamenu za PC monitor (ne za gaming)? Naravno, što jeftiniji to bolje. :)
 
Baš sam to i gledao i zato postavih pitanje ovde, jer nisam našao ni jedan od ovih (posebno pristupačnijih) uređaja da se prodaju kod nas.
Gledao sam ove jeftinije Philips UHD televizore, ali pošto dosta radim sa tekstom, ne mogu da nađem koji od njih ima Chroma 4:4:4, samo neki rumunski ili ev. poljski forumi mi iskaču. :)
 
Avaj, iz nekog razloga, interesantni modeli se ne prodaju kod nas. Ili ako ih ima na sajtu nema ih na stanju i nije ih moguce poruciti.
Pokusaj na oglasima, bitno je veca ponuda a moze i da se naruci odredjeni model.
 
Pokida kad vidiš da ne možeš da ga brišeš ničim osim suve krpe jer se skida poslednji crni sloj i ostaju teget fleke :D
Za 7000 znam, a za 8000 model nisam siguran da li ima 50hz za EU tržište.
 
Gledati da postoji 4:4:4 Chroma Subsampling kompatibilnost, takođe i 1:1 pixel mapping, kako bi imao sliku koja izgleda isto kao da si prikačio regularni monitor. Takođe, obavezno da gledaš da podržava 60Hz kroz HDMI, na 30Hz nećeš baš da se usrećiš sa glatkoćom u radu. E sad, koji model 4K televizora ispunjava sva tri uslova, to ćeš morati da provrtiš malo po netu, obično je Samsung dobar po ovom pitanju.

Baš ujutru na Benchmarku izlazi test 65JS9580 modela koji podržava sve što sam napomenuo, ali verovatno ćete blago odbiti cena od tričavih 6800 evra :) Evo u atačmentu jedan spoiler da se vidi kako izgleda LR u 4K na ovom monstrumu, a evo i full rezolucije za DL ko hoće da zumira detalje https://drive.google.com/file/d/0B1M7yMxBkHmYWU1Oci1qb0FGRkk/view?usp=sharing . Eh da mi je jedna 65-ica 4K kao monitor, treba imati prostora za tako nešto i pravilno odstojanje, inače oslepiš hehe. Koristio sam ja pre tri godine 40" Samsung tv kao monitor, pre nego što sam prešao na ovaj 27" 1440p Dell, kad se samo setim tih dana hehe http://forum.benchmark.rs/showthrea...-komp-(2012)&p=2771485&viewfull=1#post2771485

Zna li neko da li http://www.lg.com/rs/televizori/lg-43UH6207 ima 1:1 pixel mapping i 4:4:4 chroma?
Sada mu je cena preko HU 470eu...


Sent from my iPad and crappy IOS.
 
Gospodo, koji biste televizor do 50000 preporucili za kupovinu, povezao bih htpc na njega preko hdmi kabla, htpc je Pentium G4560 sa integrisanom grafikom Intel 610, koristio bih ga iskljucivo za full hd filmove i youtube....
Hvala

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno