Šta je novo?

Reklamacija vodenog hladjenja

Sergio13

Cenjen
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
15
Poena
154
13.07. sam reklamirao vodeno hladjenje Eisberg 240L Prestige (pod garancijom jos godinu dana).
16.07. sam dobio sms poruku da je uredjaj poslat u ovlasceni servis na servisiranje.
Zanima me, koliko obicno traje procedura popravke/zamene?
Hvala
 
Znam koliki je krajnji rok, samo se nadam da nece bas toliko da traje...:)
 
13.07. sam reklamirao vodeno hladjenje Eisberg 240L Prestige (pod garancijom jos godinu dana).
16.07. sam dobio sms poruku da je uredjaj poslat u ovlasceni servis na servisiranje.
Zanima me, koliko obicno traje procedura popravke/zamene?
Hvala
To što su ti poslali da je uređaj poslat u sevis nije ono što treba da ti odgovore u roku od 8 dana. U ZZP u članu 56 piše:

Prodavac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od osam dana od dana prijema reklamacije, pisanim ili elektronskim putem odgovori potrošaču na izjavljenu reklamaciju. Odgovor prodavca na reklamaciju potrošača mora da sadrži odluku da li prihvata reklamaciju, izjašnjenje o zahtevu potrošača i konkretan predlog i rok za rešavanje reklamacije. Rok ne može da bude duži od 15 dana, odnosno 30 dana za tehničku robu i nameštaj, od dana podnošenja reklamacije.
 
Moja greska je sto nisam napisao sve. Evo poruke u celosti:
"Postovani, Vas zahtev za popravku je prihvacen. Uredjaj je poslat u ovlasceni servis na servisiranje.
Rok za resavanje reklamacije je u zakonskom roku."
 
Moja greska je sto nisam napisao sve. Evo poruke u celosti:
"Postovani, Vas zahtev za popravku je prihvacen. Uredjaj je poslat u ovlasceni servis na servisiranje.
Rok za resavanje reklamacije je u zakonskom roku."

Pozdrav,

Ovlasceni servis je servis naseg uvoznika EWE-a, tako da za sve informacije oko roka morate proveriti direktno ili sa prodavcem gde ste predali na reklamaciju ili direktno sa EWE-om.
 
Jos uvek nisam dobio nikakvu informaciju u vezi sa statusom reklamacije.
30 dana je proslo.
Sta mi je dalje ciniti?
 
sacekas jedan dan cisto da prodje 30 dana i odes u radnju gde si kupio trazeci pare nazad (ili isti novi uredjaj)
 
Zamenio sam vodeno za CM Nepton 240M i SSD.
Hvala na podrsci.
Pozdrav:)
 
Nazad
Vrh Dno