Šta je novo?

Triple Monitor Setup

Kissme1

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruke
1,613
Poena
200
Znaci interesuje me koji bi bio najbolji i najjeftiniji nacin da se napravi triple monitor setup ? Nekada davno smo se igrali na 2x8800ultra na 4 monitora to je onda bilo tipa 3 monitora u redu jedan pored drugog i jedan iznad centralnog igrali smo tada neke simulacije aviona i td. I sada se opet javila zelja da se malo igramo na tu foru, ali me interesuje koja bi bila neka najjednostavnije opcija i da mi neko to malo pojasni, recimo sada u racunaru imam 270x grafiku trenutno .. Sta bi mogao da okacim nakacim i kako najjeftinije da resim 3xmonitor setup? Nesto da nije skupo a da ima smisla? I dal mi treba jos jedna grafika , tacnije dal je tako jeftinije i td.

multi-monitor-gaming-setup-31.jpg
 
Uzmes 3 CRT-a :D
 
Pa prvo moraju da budu bar DVI monitori i to isti da bi raširio sliku na sva 3. Ne sme nijedan da bude VGA jerbo onda nemože treći. Imaš valjda 2 x DVI a za treći ti treba HDMI. Imal na umu da se rezolucije sabiiraju pa treba prilično jaka video karta da dobiješ bilo kakve performanse u igrama ako idu preko sva 3.
 
.

Evo kod mene trenutno rade tri monitora. Dva su prikljucena preko MiniDP-a, a treci preko DVI konektora (tj. na video kartici je MiniDP, a na monitoru DVI). U uputstvu za video karticu pise da bi svi monitori trebalo da budu prikljuceni perko MiniDP-a da bi radila simultano vise od dva, ali izgleda da nije bas obavezno.

Inace, moja kartica podrzava do cetiri monitora u rezoluciji do 4096 x 2160 svaki.
 
Sad ne znam koje igre ces da igras, posto 270X nije bas mnogo jaka, jer 3 monitora sa recimo 1080p rezolucijom, dobijas 5760x3240 sto je bas velika rez, tako da ne verujem da ce 270x moci to da izgura! Prvo ti pojacaj GPU sistem, pa tek monitori, mozes uzeti 3 monitora 1680x1050 rez
 
Sad ne znam koje igre ces da igras, posto 270X nije bas mnogo jaka, jer 3 monitora sa recimo 1080p rezolucijom, dobijas 5760x3240 sto je bas velika rez, tako da ne verujem da ce 270x moci to da izgura! Prvo ti pojacaj GPU sistem, pa tek monitori, mozes uzeti 3 monitora 1680x1050 rez



Da istrgujem 280x? Ima drugar prodaje to bi glat dobio na rate :D , a za monitore ja trenutno imam vmx22 neki monitor ima dvi vga i hdmi prikljucak mozda da uparim jos takva 2 ili da vijam video sam neke dell stare po 15000din(3) lik prodaje nemaju hdmi samo dvi ali su ultra tanki i prelepo izgledaju. A koja je fora ovo sa minidp? neke kablove moram da pokupujem? posto su ti kablovi?


Umalo da zaboravim bilo bi jako lepo da mogu da okacim i 50" tv koji stoji na drugom zidu kad gledam film, a da ne moram da cupam stalno kablove.
 
Poslednja izmena:
Sad ne znam koje igre ces da igras, posto 270X nije bas mnogo jaka, jer 3 monitora sa recimo 1080p rezolucijom, dobijas 5760x3240 sto je bas velika rez, tako da ne verujem da ce 270x moci to da izgura! Prvo ti pojacaj GPU sistem, pa tek monitori, mozes uzeti 3 monitora 1680x1050 rez
Ja koliko znam ne sabiraju se vertikalne rezolucije u triple-monitor postavci, već samo horizontalne.
 
.
Sto se tice "sabiranja rezolucija", mislim da ne moze da se gleda kao da se sabiraju samo horizontalne rezolucije, jer monitori mogu da se postave po zelji, cak i cetiri jedan iznad drugog.
 
.
Sto se tice "sabiranja rezolucija", mislim da ne moze da se gleda kao da se sabiraju samo horizontalne rezolucije, jer monitori mogu da se postave po zelji, cak i cetiri jedan iznad drugog.

pa onda imaju samo vecu visinu a istu sirinu? ili ne?
 
ja mislim da triple monitor je malo mnjeh da budem iskren pre bi koristio jedan super monitor ultra wide i mozda jedan kao auxiliary manji sa strane.

npr ovaj
lg_34um57_p_34_class_21_9_ultrawde_1164748.jpg
 
Prava stvar ce tek da bude Vive za 3-4 meseca ili Oculus Rift za jedno 5-6. Mada i za to treba jaka grafa.
 
Nazad
Vrh Dno