Šta je novo?

powercolor 1gb ddr5 128 bit vs ACER m3985

Ova njegova ploca ima samo 2x yes i jedno no...:D
Gledao sam manual...ta skoro nema nista od bios podesavanja.
 
pa to u biosu nema ništa od podešavanja, može da se promeni vreme i boot i to je to...
sad pokušavam da flešujem bios iz dosa, da stavim EUFI bios koji sam skinuo sa acerovog sajta, ali ne znam korake pošto sam gledao tutorijal od drugih proizvođača i tamo sve ide automatski i ima 3 fajla a ovde kod mene imaju 2 foldera ROM i WIN, tako da mora da se pristupa komandama a kod njih sve radi automatski...
Ne smem još ništa da pokušavam a ne mogu da nađem ni jedan jedini tutorijal...

zadnji bios kada probam da flešujem izbaci mi grešku kao da ne valja ROM fajl tj verzija biosa

bios slika.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako ne znaš šta radiš, ne pokušavaj ništa !

Posle mora da nosiš bios čip na programator. Odnesi kompjuter u dobar servis i objasni im šta ti treba.
 
ispašće mi skuplja popravka nego da kupim novu matičnu ploču...
lepo ći ili sam da je napravim ili ću da uzmem lepo čekić i da je rasturim na milion komada , treće nema
 
To, lave !
 
Losa je podrska za plocu , pretpostavljam da bi svaka graficka pravljena posle 2011 pravila probleme na njoj , lupam GTX 580 bi sigurno prihvatila.
 
imam 2 grafičke i sad treba da kupujem treću, dobar predlog... XD
Kaže mi jedan drug što radi u servisu u Kragujevcu da je bios pobrljavio, i da postoje 2 biosa na ploči, samo ja tom drugom biosu ne mogu da pristupim, i rekao mi je da tražim manuale od matične ploče, što sam već radio par dana bezupešno...
Rekao mi je da moram da premosim BIOS WP kad radim flešovanje biosa, mada kaže to je više za zaštitu od hakera da neko nebi upao u bios i spržio ga namerno, kaže nabije priocesor ili memoriju na max i sve pocrka na ploči hardverski, nisam znao da i to može da se hakuje...
 
Bokice, ti premalo znaš o ovoj materiji. Obrati se stručnjaku.
 
Auh...

Stavi bios wipe protect džamper na off.
Bios apdejtuj isključivo iz dosa, nikako i nikad iz windowsa (ukoliko imaš bios update utility u biosu, može i iz njega bezbedno)
-gorenavedeno se odnosi na standardni, legacy bios, ne zezaj se sa uefijem, zasad.

Malo šta mogu napamet da ti kažem odavde, niti znam kako si flešovao, niti kako ti stoje memorije, niti da li su apsolutno iste ili nisu.
Može da se desi da nisi dobro ubo karticu/memoriju u slot. Možda je skroz bezvezan kvar u pitanju.
Možda je ploča otišla...kondenzatori...

Zato treba da odneseš kompjuter majstoru da on prvo fizički pogleda dal nešto fali, pa tek onda da ide u podešavanja.
 
Poslednja izmena:
1. kompjuter je nov novcijat ali nemam garanciju jer je iz švajcarske
2. sve komponente su ispravne 100% i testirane
3. memorije sam vadio i vraćao u slotove raznim metodama, 1 2 3 4, 1 3 2 4, 1 4 2 3, pošto na nekim pločama ima fora sa redosledom ubacivanja memorija u slotove* čudno ali istinito
4. kondenzatori su optički gledano svi ispravni nema naduvenih etc...
na mojoj prvoj matičnoj napajanje koje ide na matičnu je imalo 8 pinova a na ovu matičnu ima 4 pina ako ima to neke veze sa grafičkom pošto neke grafičke pored svog napajanja uzimaju napajanje i iz matične
5. bios uvek flešujem iz windowsa, jer je prosto u par klikova (doduše ovaj jumper BIOS WP nisam dirao prvi put se srećem sa njim)
lik na acerovom sajtu mi je dao program HWinfo i u njemu mi je ispisalo sve podatke o kompjuteru, piše 16 gb rama, procesor i ostale komponente, ima benckmark test, memorija mi je na 2 mestu po benchu, hdd na 2, procesor isto nije loš... Ali u windows i u biosu piše mi 8 gb rama...
Piše i da ploča ima 2 biosa, ovaj nenormalni i UEFI, samo nigne ne piše kako da uđem u taj UEFI jer tamo ima milion podešavanja, a meni treba samo za grafičku i memoriju ostalo nema potrebe da čačkam...
Testirao sam i bateriju na matičnoj, 3,4v japanska, stavio sam drugu 3.3 v (2032 3v), ali nema promena pa ću kasnije vratiti ovu japansku one rade po 10 godina
 
Stavka broj 5 je presudna.

U tvom gradu sigurno ima 50 ljudi koji umeju da naprave butabilnu dos flešku, i da sa nje uflešuju bios.
Prethodno, stavi write protection za bios na "off" .

toliko od mene.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno