Šta je novo?

LG Nexus 5X

Odličan i HUAWEI :)

huawei_nexus_6_leak_detail_632x304x32_expand.png
huawei_nexus_6_leak_14_632x304x32_expand.png
 
Uh pa nije ovo bas klasican huawei dizajn. Cak sta vise..

Ali mi se svidja :)
 
Gledam sada ulaz za sluske kod lg nexusa dole a kod huawei gore. Steta..eto jednog plusa za lg po meni :)
 
Koliko je to uopste bitno gde ce biti ulaz za slusalice? Mislim, ja sam navikao da je gore, ali opet ne bi mi smetalo da je dole. Ne vidim nekakvu preteranu razliku.
 
Meni je bitno :) zato sam napisao po meni ;)

Ali ta "sitnica" me nece naterati da mislim o lg-u
 
Gledam sada ulaz za sluske kod lg nexusa dole a kod huawei gore. Steta..eto jednog plusa za lg po meni :)
Odlično.

Koliko je to uopste bitno gde ce biti ulaz za slusalice? Mislim, ja sam navikao da je gore, ali opet ne bi mi smetalo da je dole. Ne vidim nekakvu preteranu razliku.

Pa meni je makar bitno. Na n5 me smara što je sa gornje strane, jer mi to nije prirodan položaj telefona u džepu. Em sam navikao sa gnexusom, em kada držim telefon i spustim ruke da stavim tel u džep, prirodno je da vrh telefona ide na dole.
Mislim može da se živi bez toga, ali smara. :D
 
Meni je npr dole los polozaj. Ovako gore mi je prakticnije.
 
Meni je ulaz za sluašlice na donjoj strani telefona noćna mora...pisao sam o tome u LG G3 temi...
Definitivno mi je Huawei Nexus prvi pik za kupovinu
 
Meni je bitno :) zato sam napisao po meni ;)

Ali ta "sitnica" me nece naterati da mislim o lg-u

Nisam nista mislio u tom kontekstu, da li je tebi ili nekome toliko bitna ta sitnica. Nego sam ozbiljno pitao, posto vidim da nekima ulaz sa gornje strane predstavlja manu, pa mi nije jasno zbog cega, da li ima ikakvih prednosti ako je s donje strane. ;)

@tetsuo
Eto meni nema nikakve veze s koje je strane, gledam da namestim ulaz sa strane gde necu pritisnuti zicu kad sednem ili dok hodam, tako da mi je svejedno da li je s donje ili gornje strane.
 
uzmi telefon u ruku kao da ga koristiš i onda tu ruku stavi u džep. kako stoji telefon? naglavačke i ekranom ka butini. ako je izlaz dole onda je taman tu na vrhu. ako je gore ili da lomiš kabl od slušalica kroz ceo džep ili da prevrćeš telefon po šaci kada ga stavljaš/vadiš iz džepa.
 
Kada vec to zamislja neka zamisli gde je bolje da stoji ulaz kada npr kabal od sluski provuce kroz majcu/stavi ispod majce.
Neverovatno mi je da je nekome bolje i prirodnije da je ulaz gore..

Sreca pa samsung,htc,lg i apple znaju da je bolje dole.
 
Poslednja izmena:
uzmi telefon u ruku kao da ga koristiš i onda tu ruku stavi u džep. kako stoji telefon? naglavačke i ekranom ka butini. ako je izlaz dole onda je taman tu na vrhu. ako je gore ili da lomiš kabl od slušalica kroz ceo džep ili da prevrćeš telefon po šaci kada ga stavljaš/vadiš iz džepa.
Ja npr. nikada tako ne stavljam telefon, uvek ga stavim u dzep ili torbicu kako treba. Gornji deo mi je uvek gore

Nekada davno sam imao na 6120c ulaz za sluske na donjem delu i ludeo sam, stalno mi se izbadalo. Jedini izrod, uzas.
 
Poslednja izmena:
@vojkan
Razumem te, i ja stavljam tako telefon, "naglavacke", mada ne obracam paznju na ti. Ali opet kazem, kada god stavljam telefon sa slusalicama u dzep, vise gledam to na koju stranu cu staviti. Tako da mi dodje isto, bilo da je otvor gore ili dole, ja cu se opet petljati sa stranama i kablovima kada god vadim telefon.

@fkloznica
Kakvo sad provlacenje ispod majice ima veze s time gde ce biti ulaz? Koja god strana da je, gore ili dole, ulaz cu uvek staviti da mi bude kod otvora dzepa, nisam lud da trpam telefon tako da mi bude nekakav "prirodan" polozaj, tj. da uvek bude okrenut naglavacke.
Stvarno i dalje ne vidim tu razliku s koje ce strane biti ulaz. Valjda covek razmislja tako da ne savija kabal pa ce uvek staviti ulaz tamo gde se to nece desiti, a ne u nekakv "prirodan" polozaj.
 
Upravo to. Plus što gornji deo gore, nije prirodan položaj, jer kada izvadiš telefon iz džepa, opet moraš da ga pomeraš u ruci (dosta više nego kada je na dole).

No, da ne off topičimo više, ja sam zadovoljan specifikacijama, ali mi se ne sviđa što je ekran povećan. I zato mi je sada Huawei primamljiviji. Kada već kupujem telefon koji neću moći u jednoj ruci da koristim, onda idem na bolji (osim ako cena ne bude duplo, jelte).
Mada, da mi je ovaj moj n5 od 32GB, ne bih ga menjao još dugo (sada kada sam promenio bateriju).
 
Jedino sto se jos ne zna su cene i baterije. ( pretpostavljam da su soc 808 i 810 ako ne iznenadi s620 )
Ako bih mogao da pogadjam. Lg nexus 2600-2800 mah a huawei 3000. Videcemo :)
 
Valjda covek razmislja tako da ne savija kabal pa ce uvek staviti ulaz tamo gde se to nece desiti, a ne u nekakv "prirodan" polozaj.

pa da ali ako je izlaz gore onda je u neprirodnom i moraš da žongliraš kada ga izvadiš. ako je neka cigla eto prilike i da ga razbiješ :D

Jedino sto se jos ne zna su cene i baterije. ( pretpostavljam da su soc 808 i 810 ako ne iznenadi s620 )
Ako bih mogao da pogadjam. Lg nexus 2600-2800 mah a huawei 3000. Videcemo :)

pa to je preslabo za 5.7...
a kamera senzori?
 
Pretanak je za nesto vise. Plus nece da pojedu svoj proizvod,to jest mate 7s/8.
Ista stvar sa lg,cenim da nece ici na 3000mah zbog g4/g4 pro. Znaci verovatno oko 2600

Znas da mi je kamera nebitna :)

Rat leakera [emoji23]

5808546a0bf295104adb258d30b1a605.jpg
 
Poslednja izmena:
Ocekujem da LG bude do 399$, Huawei do 499$, kao sto neko vec rece. A za bateriju se nadam da ce oba imati preko 3000mAh. Bude li nesto ispod 2500, propada.
Inace,
FYI, both #Nexus Phones has been rendered by my man @Jermainesmit, based on leaked factory schematics I received from my faithful sources ;)
Kasnije je rekao i da su polozaji komponenti na pravim mestima, samo da su materijali i boja nasumicno izabrani.

https://twitter.com/OnLeaks/status/632589941931941889
 
Ima da se smorim za medalju dok izadje ovo, pa dok dodje kod nas, pa dok malo padne cena sa onih abnormalnih početnih.. :-D
Mada ako bude kod nasih operatera cena po oglasima ne bi trebalo da im bude velika.
 
Razlika u ceni dva nexusa ce biti barem 150$. U suprotnom bi cenovno bili isto pozicionirani, a to ne odgovara ni lgu ni huaweiu pa ni googlu.
 
Pa tamo nekako i ja mislim. Najslabije verzije, naravno.
 
Taj zaokruzen deo mi deluje poprilicno identicno kao htc one v ili legend. Htc je imao poprilicno moderne telefone pre drugih
 
Nazad
Vrh Dno