Šta je novo?

LG Nexus 5X

Imam osjecaj da ce ovo biti najkompletniji nexus do sada.
Mislim SW ce biti kao i vazda OK, nego mislim na kuciste, izradu i to.
 
Before exposure sources, Kirin 950 has four Cortex-A53 cores and four Cortex-A57 core, the maximum speeds up to 2.4GHz, graphics processor ARM Mali T880, and supports dual-channel LPDDR4 memory, UFS 2.0 and eMMC 5.1, quite a force, along with the i7 coprocessor provides a Tensilica Hi-Fi 4 independent audio DSP, and supports dual card Category 10 LTE, USB 3.0, Bluetooth 4.2 and a maximum 42 million pixel camera, the overall very sturdy. Compared to Xiaolong 820 shipments expected before the end of the year, Hass unicorn 950 clearly more time advantage, evidently made ​​high-end machine shuffle Huawei's difficult to shake the throne

u sto bi bilo dobro kada bi imao kirin950 umesto s810. :)
 
Svi se mi nesto hvatamo za specifikacije... Mene vise interesuje kakva je podrska zajednice (citaj - XDA), sto se tice Kirin-a i slicno?
 
OnLeaks ‏@OnLeaks 34m34 minutes ago

#LG's New #NEXUS: Likely Metal Body,roughly 146.9x72.9x8/9.8mm,5.2" Screen,Front Facing Speakers,Fingerprint Sensor on the Back,USB Type-C

OnLeaks ‏@OnLeaks 34m34 minutes ago

#Huawei's #NEXUS: Metal Body,roughly 159.4x78.3x6.6/8.5mm,likely 5.7" Screen,Front Facing Speakers,Fingerprint Sensor on the Back,USB Type-C
 
ne kapiram sta ce im android pay ako je senzor pozadi. znaci placas nesto u prodavnici prvo stavis prst pozadi pa nasklonis uredjaj na citac ? koja glupost


edit: malo mi je tanak ovaj huawei.. nece tu biti vece baterije od 3000mah. ne bih me iznenadio i amoled na njemu,steta :( on je tanji od lcd panela
 
Poslednja izmena:
Pa Mate 7 je tanji pa ima 4100mAh (157 x 81 x 7.9 mm). Mislim da je velicina uporediva.
 
OnLeaks ‏@OnLeaks 34m34 minutes ago

#LG's New #NEXUS: Likely Metal Body,roughly 146.9x72.9x8/9.8mm,5.2" Screen,Front Facing Speakers,Fingerprint Sensor on the Back,USB Type-C

OnLeaks ‏@OnLeaks 34m34 minutes ago

#Huawei's #NEXUS: Metal Body,roughly 159.4x78.3x6.6/8.5mm,likely 5.7" Screen,Front Facing Speakers,Fingerprint Sensor on the Back,USB Type-C

Pа ovo je odlično :)
Mene samo zanima kamera jer je ona uvek bila manje dobra na nexus uređajima ...
 
Mene samo zanima kamera jer je ona uvek bila manje dobra na nexus uređajima ...

Nexus S - kamera u rangu SGS I, sto znaci odlicna za to vreme ali nije snimao 720p video.
Galaxy Nexus - jedna od boljih kamera u to vreme ali ne i najbolja.
Nexus 4 - fail vecim delom.
Nexus 5 - jedna od najboljih kamera u 2013. (odlican sw i OIS) ali uz limit zbog starijeg i manjeg senzora (delom tu pomaze kvalitetan hdr mod)
Nexus 6 - takodje jedna od boljih android kamera, nije sam vrh ali sasvim solidna.

LG u poslednje vreme ima odlicne kamere na telefonima (i dalje imaju mane al' dobro) tako da ce i novi Nex imati u najgorem slucaju solidnu kameru, kao N5 pre 2 godine ;) Za huawei ne znam, mozda namerno zakinu.
 
Poslednja izmena:
ne kapiram sta ce im android pay ako je senzor pozadi. znaci placas nesto u prodavnici prvo stavis prst pozadi pa nasklonis uredjaj na citac ? koja glupost


edit: malo mi je tanak ovaj huawei.. nece tu biti vece baterije od 3000mah. ne bih me iznenadio i amoled na njemu,steta :( on je tanji od lcd panela
Huawei će imati sa strane, garant.
A i da je pozadi, pasta? Ne moraš ti celim telom telefona da plaćaš.
 
da, ali ruka ti je tamo gde stoji nfc chip ?
mislim iskreno nebitno za nas. ali smatram da je jedino normalno da citac bude napred kada se koriste ta placanja.
 
To za plaćanje je meni bar nebitno - neće to kod nas da zaživi ni za 5 godina :)


Screen-Shot-2015-08-11-at-11.01.28-PM.jpg


Nego - http://arstechnica.com/gadgets/2015...ook-at-its-gpu-and-how-much-the-chip-matters/
 
Poslednja izmena:
samo jos da jave vreme kada ce izaci na trziste :) ali 99% je to feb,mart
 
da, ali ruka ti je tamo gde stoji nfc chip ?
mislim iskreno nebitno za nas. ali smatram da je jedino normalno da citac bude napred kada se koriste ta placanja.
Pa ako misliš da plaćaš na dodir položaj ispod ekrana nikako nije prirodan, osim ako nije mali telefon. A 5" nije malo.
A ni ne znamo gde će biti NFC antena. Ne mora da znači da će biti opet u bateriji.
 
U kom ste fazonu sa MTK, zeni sam dao Meizu MX4, taj telefon nikada ne stuca za razliku od ovog Note 4 koji sam uzeo ko mlad majmun a rekao sam sebi nikad vise Samsung posle S6 :d

To sto nema developera, ne znaci da S810/820 rade bolje od MTK koji je sve brzi i brzi.

Gde pise da je Qlcm bolji? :d
 
Kakve veze ima tvoj primer da proizvođačem čipova?
I pogotovo sa ovom temom.
 
Ae sad stvarno, kad smo ušli u offtopic, po čemu je MTK na lošem glasu? Zašto je lošiji od Qualcomm-a? Osim podrške zajednice zbog zatvorenosti.
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima tvoj primer da proizvođačem čipova?
I pogotovo sa ovom temom.


Pa ima veze, recimo, primer...

S810/820 drasticno povecava cenu finalnog proizvoda, dok MTK unutar flagship modela moze biti bar 30% jeftiniji.

MTK je mozda slabiji u nekom low/mid range segmentu, dok high end chip-ovi od MTK imaju izuzetne performanse, zajedno sa recimo sony kamerom kao na MX4.

Qlcm sam sebi pravi problem sa novim procesom proizvodnje, a kako "mozda" proizvodjace Nexus-a obavezuje upotreba ovog chip-a, besmisleno je totalno upotrebiti iste u novom Nexus-u.

Nexus treba da bude jeftin vanilla Android izuzetnih performansi, smatram da nije obavezno u ovoj godini koristiti zmajeve unutar telefona da bi imali izuzetne performanse.

Ili sablon mora da bude Snapdragon xxx + Google + _______ ? :)
 
Naravno da mora da bude Snapdragon, jer kada god nije bio u Nexus korisnici su ostali bez update već posle prve veće verzije.
Kada MTK ili Hauwei daju source, onda možemo da pričamo. Ili budu toliko štedljivi. Nije fora samo u raw snazi. Da je tako pričali bi i o Intel, ne samo MTK.
 
Meni napred izgleda prelepo, minimalisticki, bez nekih isticanja. Pozadi, nista posebno, fali Nexus, kamera je previse izbacena, mada staklo izgleda dobro zasticeno. Samo mi je bezveze sto su power i volume tasteri jedno do drugog.
 
Polako ovo su renderi - tu ne može nikako da izgleda lepo :)

Zvučnici napred - idealno!
 
Šta ja znam, meni se sviđa. Videćemo i Huawei. U svakom slučaju, jedan od ta dva ću sigurno uzeti kad pošaljem matori Nexus 4 u penziju.
 
Nexusi ce da isamaraju sve na tržištu kad se pojave. Lepo izgleda i onaj Huawei u onom kratkom yt klipu ako je to to. I ovaj mi se svidja. Super specifikacije na oba. Can't wait
 
Nazad
Vrh Dno