Šta je novo?

LG Nexus 5X

Pa ako je to istina, zasto bi iko ubacivao to u telefon...

Jel postoje neke revizije tu mozda? U mobilne procesore se ne razumem. :D
 
Pa šta ćeš da ubaciš? Ne možeš 801, to je "so last year... :) a i ko zna kakvi dogovori i ugovori postoje između proizvođača i qualcomma..
 
Ubace taj 820, valjda su ispravili tu glupost. :)
 
Jedan od retkih dobrih testova na bugarareni.

http://www.phonearena.com/news/The-...everything-we-know-and-what-we-expect_id71629

Utilising 14nm FinFET fabrication technology by Samsung and GlobalFoundries means the Snapdragon 820 will be built on the most efficient process that's commercially available now. Meanwhile, custom cores mean a return to Qualcomm's usual way of doing high-end CPUs. The company doesn't make custom cores (with a license to use the ARM instruction set) just for show, but rather with a specific purpose. Historically, this purpose has been to optimise the living daylights out of them. The 32-bit ARMv7 Krait cores that powered the S4 and 800-series of CPUs are either faster, or more efficient than stock ARM Cortex cores running at the same clock speed.

For example, Qualcomm managed to achieve Cortex-A15 class performance with its Krait 400 cores, but avoided the A15's thermal dissipation and power consumption problems which, if you may remember, led the Nvidia Tegra 4 to its demise. And farther back in time (think 2009), Qcom's custom Scorpion cores successfully one-upped Nvidia and Texas Instruments' competing "stock ARM" chipsets by introducing asymmetric use and pushing the Cortex-A8 architecture to its power and performance limits.

Thus, the announcement of Qualcomm's new Kryo microarchitecture, which will debut inside the Snapdragon 820, has gotten semiconductor enthusiasts frenzied. Expectations are at an all time high, because the chipmaker isn't just faced with continuing its successful legacy, it also needs to say sorry for the Snapdragon 810, which failed to deliver on the usual high expectations. And frankly, the technological industry knows no better excuse than coming up with an awesome product. It means the manufacturer listened and put in genuine efforts to improve its output.

Of course, Qualcomm wheeling out the Kryo architecture in the coming months has much less to do with emotional pursuits than it has to do with the company following its established roadmap. Kryo simply wasn't ready for the Snapdragon 810, but device vendors wanted high-end 64-bit silicone ASAP. It was an "oblige, or lose business" situation, and Qualcomm had to oblige.

Mada pise da nece skoro. Verovatno prvi mesec 2016 mada xiaomi vice da ce izaci krajem 2015.
 
Poslednja izmena:
^ a pazi sad:

https://twitter.com/Ricciolo1/status/622019846897799172

SD810 and his successor are NOT so different in terms of HEAT ISSUES..you have to WAIT for the 830 (P. Q3-16).to "partially" solve this.. :(

:d:d

Neverovatno.. ako je ovo tacno svi proizvodjaci treba da se opamete, napuse raspali qualcomm i naprave neki dil sa samsungom za exynose.

Danas se pominje da ce huawei nex i z5 imati s810.. i to moze da govori da je s820 daleko od finalnog proizvoda a mozda ce i ostati raspad.

U tom slucaju po fanove Nexusa 5 bi najbolje bilo da sledeci LG Nex ima S808 i 1080p rezoluciju, krstenu bateriju i bice to vrh fon, svi ostali ce biti polu-raspad.
 
Poslednja izmena:
Pa sta su zahebali? Prethodni zmajevi nisu imali ovakve probleme...
 
^^ Ma ko je taj ricciolo..? Mani se tih twiter magova.

To je isto kao da je sinan sakic napisao exynos 7680 je ****** zivo. Tek ce vreme pokazati kakav je s820

Veca je sansa da s820 bude u rangu s805 nego s810. To i tekst na bugarareni opisuje. Jedino lose sto nece skoro na trziste.. Mozda xiaomi bude exkluzivan proizvodjac koji ce ga nositi u 2015god to jest neki polutest Qualcomma
 
Poslednja izmena:
Ne znam ko je ali ocigledno nije neko dete sa izmisljenim vestima.

Evo sta je objavio u martu -

Ricciolo ‏@Ricciolo1 Mar 7

Sony Xperia FS NEW "structure" VS SD810 "temperature" ,who will WIN...???



I sta je bilo na kraju sa Z4/Z3+? :d

Nemoj da mislis da prizeljkujem jos jedan fail, boze sacuvaj. Samo mislim da je sve moguce, posebno posle velikih problema sa s810..

A vidim evo ga i emix naceo flasu samsung sampanjca da proslavi :d
 
Poslednja izmena:
@fkloznica Iskreno i ti sam previse gatas i ocekujes.
Smanji malo prognoze i ocekivanja. Pises kao da ce 820 da bude nesto potpuno novo i do sad nevidjeno, a ostali ce da spavaju??
Slicno si pisao i za 810 pa evo sta se desilo.
 
Nisam.. Pisao sam da se saceka sa pljuvanjem jer je lg djubre. (Lg flex 2) Njemu stuca i s801.

A emixe mogao si da procitas text sa arene,ima mnogo vise razloga da ne bude fail nego da bude.

Naravno samo ce vreme pokazati..
 
^ Pa nema nista od pljuvanja. Zalosno je sto kompanije nemaju izbor pa su mnogi i danas nakon svih przenica telefona primorani da strpaju upravo 810 u svoj telefon.
Oni znaju da NE mogu sebi da dozvole nakon fail-a zvanog 810 jos jedan takav. Zato postoje velike sanse da 820 dodje kasnije, valjda nisu budale da dozvole sebi da izbace jos jedan problematican SoC i dovedu proizvodjace u nezgodnu situaciju opet. Evo prica se da i Samsung saradjuje sa njima na 820 i da testira isti za S7. Kao sto si rekao da sacekamo ali ne nedaj se telefonima sa 820 ove godine.
 
Ako bude tako mislim da je najgore sto se oba nexusa ispastati. Mozda ne ovaj LG ako se odluce za S808 ali huawei sa S810 verovatno hoce, posebno kada se zna da nexusi nikada nisu imali baterije prevelikog kapaciteta u odnosu na ostatak hw. A zasto mislim da je najveci bedak za nexuse? Zato sto su to telefoni koji imaju najduzu upotrebnu vrednost, zbog softvera, xperie/htc m/lg/kinezi izlaze na svakih 6 meseci i realno ko ih .... ali bi veliki bedak bio da nexusi failuju samo zbog tupavog qualcomm-a.
 
Uhhh sto bih voleo da u flagshipove vidim Exynose nego Zmajeve, pogotovo u novom OPT!
 
^ Pa nema nista od pljuvanja. Zalosno je sto kompanije nemaju izbor pa su mnogi i danas nakon svih przenica telefona primorani da strpaju upravo 810 u svoj telefon.
Oni znaju da NE mogu sebi da dozvole nakon fail-a zvanog 810 jos jedan takav. Zato postoje velike sanse da 820 dodje kasnije, valjda nisu budale da dozvole sebi da izbace jos jedan problematican SoC i dovedu proizvodjace u nezgodnu situaciju opet. Evo prica se da i Samsung saradjuje sa njima na 820 i da testira isti za S7. Kao sto si rekao da sacekamo ali ne nedaj se telefonima sa 820 ove godine.

slazem se. jedino me ovde buni xiaomi koji na sva usta najavljuje mi5+ u novembru sa s820. stvarno cudna situacija.. jedino da ga tada najave a puste u prodaju krajem januara 2016 godine. to ima logike
 
slazem se. jedino me ovde buni xiaomi koji na sva usta najavljuje mi5+ u novembru sa s820. stvarno cudna situacija.. jedino da ga tada najave a puste u prodaju krajem januara 2016 godine. to ima logike
Bas tako je i najavljeno, citao si isto sto i ja , ali si zureci da objavis vest preskocio kad ce biti predstavljen.
:(
 
Znam da je 95% fejk ali je zanimljivo :)

[youtube]NFgEKlxv8UI[/youtube]

[youtube]RY1lj3qGizk[/youtube]

Obratiti paznju na kutiju. Pise nexus 5 2015 :)
 
Poslednja izmena:
Evo novi LG nexus :D

#LG's new #NEXUS Phone form factor + main camera, flash, logo or fingerprint sensor (?) and hardware keys placement

CLGZUXkWwAA7Me6.jpg:large
 
senzor pozadi. nema logike da bude pozadi ako se koristi nfc i google pay.
 
Ko smišlja ovako retardiran raspored dugmića? Jel tolika nauka staviti ih onako kako ih npr Samsung drži već godinama?
 
Pa jedini normalan, power na palcu, volume preko puta.
 
hmmm. gde ti sa ove slike vidis gde je volume i power ?

edit sada vidim. :)

resenje nije toliko lose koliko mislis.. veci problem je ovde senzor za otisak pozadi
 
Poslednja izmena:
S leve strane, power u visini donje rupe, volume rocker ispod
 
Nazad
Vrh Dno