Šta je novo?

LG Nexus 5X

Ova ispucena kamera, horizontalni natpis nexus neodoljivo podsecaju na 640(xl). Ne kazem da je los, ali tako me podseca.
 
Ne znam vama, ali meni se ovo više sviđa od šljaštećeg note 5... Pardon, note5... :)
 
On je meni preruzan, previse, prevelik... Sljamsung ko sljamsung...
 
Pazi sad izbačena kamera smeta :D
I na note 4 je izbačena pa niko nije kukao.

Nego pojedinci ne vole LG (iako kupuju njihove telefone :) ) pa smaraju i traže mane koje na drugim telefonima ne vide...
 
Poslednja izmena:
Ja nisam rekao nista lose, ja se od sada drzim uz LG, ali kamera jeste na N4 ispucena, ali ne toliko, ovde je bas to problem jer ce se staklo grebati.
 
Ja nisam rekao nista lose, ja se od sada drzim uz LG, ali kamera jeste na N4 ispucena, ali ne toliko, ovde je bas to problem jer ce se staklo grebati.

Ne verujem da ce se grebati jer se vidi da je malo uvuceno u odnosu na ispupcenje. Osim ako bas neko ne pazi pa bas kameru stavi na nesto sto ce ogrebati. Mislim da je ovakvo ispupcenje, zaobljeno, dobro, jer gledajuci druge koji imaju ostra ispupcenja, lakse se moze polomiti nego ovako. Neko povuce telefon, naidje na nesto i tresne. A sa ovim zaobljenjem samo ce da predje preko toga.

https://youtu.be/gn3PXxYY6hU

Eto rekoh, crni izgleda daleko lepse, beli uzasno lici na samsung, znaci ruzno. Jos sa metalom oko ivice, daleko bolje nego da je ceo od metala. Samo sto sam gledao snimak na niskoj rezoluciji jer sam interneta bez.
 
A crni kao ne liči. Original S5 oba.
 
Nisu na ruznije mesto mogli da stave senzor za ambijentalno svetlo..

Kada ce bolje slike huawei-a, ovaj lg smara.
 
Poslednja izmena:
Motorola je sa prstenom oko kamere na super nacin resila pozicioniranje led blica i ostalih senzora. Ne ide okrugli otvor kamere sa kockastim otvorima za senzore...
 
Pazi sad izbačena kamera smeta :D
I na note 4 je izbačena pa niko nije kukao.

Nego pojedinci ne vole LG (iako kupuju njihove telefone :) ) pa smaraju i traže mane koje na drugim telefonima ne vide...

Nije problem u izbačenoj kameri već u generalnom trendu pravljenja što tanjih telefona sa bednim baterijama. Ako telefon već mora da bude određene debljine zbog modula kamere onda je potpuno suludo stanjivati ostatak kućišta radi ne znam ni ja čega.
 
Slažem se mada nexus seriji nikada baterija nije bila jača strana ;)

Develop a sweet spot for Marshmallow: Official Android 6.0 SDK & Final M Preview

nexus2cee_output_t4FJGx.gif


http://android-developers.blogspot.com/2015/08/m-developer-preview-3-final-sdk.html
 
Poslednja izmena:
Phonearena.

While previous speculation called for the Snapdragon 810 to power the Huawei Nexus model, a report from the Netherlands published today says that Huawei's own Kirin 950 chipset will be found under the hood. Earlier today, we passed along a chart of Geekbench scores allegedly achieved by next-generation chipsets. The Kirin 950 has yet to be unveiled by the manufacturer, but if the benchmark tests are true, it would seem capable of powering a Huawei Nexus phone. The SoC is said to carry the Mali-T880 MP6 GPU.

Fantazija u najavi ,ali nikako nije realno,pogotovu ako misle da izadju na usa trziste.
 
Poslednja izmena:
Kao ponosni vlasnik 1520 definitivno je naredni prelazak na Huawei. Osecam da ce biti najkompletniji i najlepsi Nexus do sada.

Ne znam koliko vredi davati novac prvih 6 meseci nakon izbacivanja uredjaja.
 
Pametno :)
Realno oba telefona ima da budu fenomenalna - dobar hardver i zaokružen softver sa ovom novom verzijom Marshmallow androida ...
Videćemo kakve će cene biti kada izađu telefoni, meni se ne čeka mnogo :)
 
Ja nekako imam osecaj da ce gugl da pokida ponovo ove godine kao sa nexus 5, treba ima posle nexusa 6.
 
Red bi bio posle debakla sa nexus 6 telefonom :)
LG proveren za nexus i huawei kao kinez, dva proizvođača, dva različita uređaja sa različitim cenama - idealno !
 
Pa i nisu toliko različiti uređaji. Da je ekran malo manji na n52015, onda bi već bila druga priča.
 
Inače, onaj leak bele verzije od pre neki dan je fake.
 
Navodno preradjena slika nokie. Mada onleaks tvrdi da nije fake
 
Ne verujem da je fejk, najvise zbog maski koje se vec prodaju, odgovaraju onone sto smo videli. Mada ako se ispostavi da jeste fejk, ne bi me cudilo, jer dizajn ne lici bas na LG. Ali videcemo.
 
Ne zelim da pakujem ovaj tekst offtopic, ali za mene je Nokia demonstracija sile sto se tice dizajna i kamere, pogotovu 1520... Bila. Nazalost situacija je trenutno tako i verovatno se nece mnogo promeniti. I mora nesto bas da mi specificno privuce paznju da bih uopste uzeo u razmatranje.

Huawei mi je nekako specifican. Deluje drugaciji, posveceniji svemu tome. Ovaj uredjaj odaje utisak da ce biti pun pogodak. Hitac direktno u metu. Neko je napisao par stranica unazad spoj svega sto valja trenutno na trzistu u jednom. I deluje tako. Pokazaju da im je to namera. Zele da naprave Nexus uredjaj koji ce pokazati koliko su ozbiljna kompanija i kompanija u pobednickom pohodu, sto se i desava trenutno.

Bukvalno sam pre samog izbacivanja odlucio prelazak. Toliko mi uliva samouverenost ova prica. Ovo ne moze da bude lose. Bice prelepo dizajniran uredjaj. Dominantan.
 
Ahaha, koji hvalospevi. Čekajte malo, pa ćemo videti. Nemojte samo da pljujete posle ako bude koštao $700.
A što se tiče dizajna, meni je Nokia i dalje odlična. 930 mi se mnogo sviđa, 735 je ona poznata Lumia/N9 fazon, tako da se drže odlično još uvek, makar što se tog dela tiče.
 
Meni ovaj dizajn totalno gotivan, nekako pravi naslednik prethodne petice.
 
Kakav god da je kupujem.
 
MOžda je malo OT ali me interesuje ako Huawei sada izbacuje mate 7s, znači li to da odustaju od mate 8 ili je mate 8, u stvari novi nexus?
 
Nazad
Vrh Dno