Šta je novo?

Da li je moguce, u Srbiji, naci telefon iz koga je izvadjena kartica ?

A nije mi jasno zašto se ovde pravi razlika između izgubljenog i ukradenog telefona. Pa nije to minđuša. Ako se pozove broj 'izgubljenog' telefona i on je nedostupan to je po meni krađa (ako nije upao u čučavac). I to je krađa bez obzira da li ste ga 'izgubili' ili 'našli'.

Ja ne mogu da vjerujem da vi ovako pišete, tom logikom policija bi onda trebala da se angazuje svaki put kad neko izgubi 1000 dinara, ratkapu sa auta, jaknu u parku, kad dijete izgubi igračku itd itd itd... LJUDI, kako kakva razlika...... KRAĐA JE KRIVIČNO DJELO, i ne može nikako biti isto kao tvoja nepažnja i gubljenje nečega. Dobro, razlika telefona i ostalih stvari što je telefonu teoretski moguće ući u trag i locirati ga ali poenta gubljenja je ista. Naravno, postoje i sankcije za one koji svijesno zadrže pronađenu tuđu stvar, prisvoje, taj je počinio krivično djelo utaja.
Lijepo je gore objasnio dečko koji radi u policiji, procedura je takva da ti prijaviš KRAĐU, a onda oni daju nalog operateru da trazi taj telefon sa tim i tim IMEI brojem na mreži (operater to neće da radi bez naloga policije), znači ne mora SIM kartica (to ionako svi odmah izvade i bace), treba IMEI broj, a jedina fora us lučaju da si sam kriv tj da si izgubio telefon je da malo prilagodiš priču, tipa da si osjetio ruku, da ti je neko na koncertu izvukao iz džepa i nestao u masi (a ne da ti je ispao kad si skakao uz omiljenu pjesmu) pa ako prođe priča kod policije da se tretira kao kraden...
 
I onda se ispostavi da nije ukraden nego si ga ostavio na nekoj klupi, a policija nekoga optuži za dzeparenje?

Pa neće ni to tako da prodje...
 
Smešno sa prevario za ličnu kartu, lepo je definisano kome se pokazuje lični dokument još treba da je kazne za saučesništvo. To mi liči na ono što klinci čuče ispred zlatare i jure od nekog ličnu kartu jer nemaju kintu pa bi da da prodaju "žuto" kao lom a prsten crn do besvesti, daleko je od regularnog. U razvijenim zemljama je glavni dokument osiguranje i kad treba za nešta ne pokazuju to ni najrodjenijima, uvek se vadi vozačka dozvola čak i u banci.
 
Prevara sa LK u opste nije retka... cak sta vise to je jako otrcana vrsta prevare.

Uzmes od ortkaka LK uzmes telefon i posle prijavis da je izgubljena...
mozda u ovom slucaju nije bilo tako ali treba to dokazati.
 
Ma gde moze bez ovlascenja da se otvori racun na tudje ime u banci, sve i da im je dao licnu kartu i rekao "radite s njom sta god hocete".
 
hehe...pa ne otvori na tudje ime, nego na ime iz LK

Ti kao da nisi odavde🤣
 
Misliš bankar ne potvrdi identitet uvidom u sliku?
 
Zavisi od policije da li zele da se angazuju na pronalazak uredjaja preko imei brojeva, i da li imaju resursa za to.
Meni se na zalost desila slicna situacija, pre par dana mi je lik u Nisu podvalio lazne evre za telefon koji sam i ovde oglasio.
Dva dana je zvao, i uvek predlagao da se nadjemo uvece. Ja nisam ni sumnjao da me targetira.
Nasli se za vikend uvece, on pogledao telefon, dao "evre" i eto mene bez telefona.
Odneo u menjacnicu da proverim, jer su delovale isprano i solidno fake, i ispostavilo se tako.
Pozovem taj broj i naravno da je iskljucen.
Inspektori su uzeli imei brojeve pa cekam dal ce uopste da ga traze, ali nesto ne verujem preterank u pozitivan ishod.
Platio sam skupo ovu skolu, ali eto.
Opreza nikad nije dovoljno.
 
Misliš bankar ne potvrdi identitet uvidom u sliku?
pa da...
ili se nadje neko iznutra, ili se nadje neko ko lici na osobu iz LK
U sustini sluzbenik se i onako nece narocito truditi da vizuelno identifikuje korisnika cak i kada se slika bitno razlikuje.
LK nije neki narocito siguran metod identifikacije.
 
Nazad
Vrh Dno