Šta je novo?

Da li je moguce, u Srbiji, naci telefon iz koga je izvadjena kartica ?

Kakvih sam se nebuloza nacitao za ne poverovati, ja radim u policiji 12 god i sad mi ovde neko kaze da treba veza da bi policija trazila telefon, ili da policija treba da trazi telefon ako ga neko izgubi. Isti je djavo ako je ukraden telefon od 100 ili 300e, procedura je ista, i nije to neko cimanje za policiju. Dostavi se imei od telefona, i cim se pocne koristiti taj telefon oni salju listing brojeva operativnom radniku koji je zaduzio taj slucaj. Konkretno ko god je dosao u moju stanciju da prijavi kradju telefona taj slucaj je odmah zaveden I poslat je zahtev za lociranje tj listing brojeva za taj imei telefon I cim se pocne koristiti telefon pronadje se. Pre par dana smo dobili zahtev od druge stanice da odemo na jednu kucnu adresu I oduzmemo od coveka galaxy s4 koji je ukraden. Oduzeli I isti dan vratili vlasniku telefon.
Sve u svemu malo sam objasnio proceduru.

Proceduru jesi, samo sto to u praksi izgleda drugacije. Mozda u Temerinu ne, ali u MUP Savski Venac i MUP Stari Grad sam se licno uverio da su inspektori = kriminalci. Mrzi me vise i da ponavljam price - uostalom malo njih se moze pohvaliti da im je nadjen telefon, iako je metodologija pronalazenja izuzetno jednostavna i nezahtevna.
 
Doduse I ja da ne gresim dusu ne znam za te glavne centre, ali kod nas je skoro 100% pronalazak telefona jer nam to cak I podize rejting resenih krivicnih dela. Mislim ne pomeris dupe sa stolice a resis krivicno delo. Sve se radi elektronski I dobijes na tanjiru servirano.
 
Zanimljivo.
Druže nema sumnje da te policija hrani hlebom, verujemo ti to.

Edit:
Zaboravio sam dodati, ja radim u birou za zapošljavanje, preko 70% ljudi smo zaposlili prošle godine.
Druze, ja ne hvalim policiju, naprotiv policija je kao I ova drzava... raspadnuta po svim savovima, mi sve radimo samo ne policijski posao, sto je jako tuzno, ali konkrerno pricam oko telefona tj te tehnologije, stvarno je lako naci ukraden telefo,n samo ako nije van zemlje odnet da se proda ili ga nikako ne pali tj rasturi ga za delove.
 
Poznato mi je da je ukraden telefon policiji lako pronaći, samo treba da postoji volja za to.
A budući da nam je policija odraz stanja u našoj državi vrlo često čovek ne može da računa na svoja osnovna prava ako nema vezu ili mito.
Tako i što se tiče zdravstva, itd, itd..

Moguće je, ako imaš/imate vezu u policiji ili slično.
Naravno pod uslovima da je telefon neko upalio i koristi ga sa nekom sim karticom domaćih operatera, i drugarica ti zna imei broj tog fona koji je izgubila.
 
Od druga zet iz Cg dosao u Bg na vikend, i ukrali mu kola. On sa nekog prepaid broja zvao policiju i prijavio kradju, posle nekoliko sati na TAJ broj zovu ga lopovi da traze otkup za auto.:banghead:
 
Iz priča ni ja nisam čuo da je nekome vraćen telefon da on nije imao vezu. A sam poznajem 4 osobe koje su prijavile krađu i nikada ih niko nije pozvao. Ustvari, jednog su pozvali i rekli da dođe da preuzme telefon a kada se pojavio tamo, inspektor mu kaže da nema nikakvog telefona. :) Pa vi vidite.
 
Doduse I ja da ne gresim dusu ne znam za te glavne centre, ali kod nas je skoro 100% pronalazak telefona jer nam to cak I podize rejting resenih krivicnih dela. Mislim ne pomeris dupe sa stolice a resis krivicno delo. Sve se radi elektronski I dobijes na tanjiru servirano.
Ovo meni zvuči savršeno logično pa mi nije jasno zašto to (često) ne rade. Ja znam za samo jedan slučaj pronađenog telefona (Valjevo) bez angažovanja veze. Ali mnogi (uključujući i mene) toliko veruju državi da krađu ne bi ni prijavili.
A nije mi jasno zašto se ovde pravi razlika između izgubljenog i ukradenog telefona. Pa nije to minđuša. Ako se pozove broj 'izgubljenog' telefona i on je nedostupan to je po meni krađa (ako nije upao u čučavac). I to je krađa bez obzira da li ste ga 'izgubili' ili 'našli'.
 
Sinu moje koleginice su pre par godina ukrali telefon i policija ga je našla u drugom mestu, ljudi ga kupili u nekoj od manjih prodavnica, a prodavac od lopova (moguće je i da sarađuju). Ne znam da li su našli lopova i da li je "pošteni" prodavac mobilnih telefona odgovarao (znam samo da je vratio pare ljudima kod kojih je telefon pronađen), ali dečku su telefon vratili.

edit/
setih se još jednog primera: komšija je kupio telefon od nekog servisera i čim je ubacio karticu i uključio pozvali su ga iz SUP-a i rekli da je telefon ukraden i lepo zamolili da dođe u stanicu...
 
Poslednja izmena:
Sinu moje koleginice su pre par godina ukrali telefon i policija ga je našla u drugom mestu, ljudi ga kupili u nekoj od manjih prodavnica, a prodavac od lopova (moguće je i da sarađuju). Ne znam da li su našli lopova i da li je "pošteni" prodavac mobilnih telefona odgovarao (znam samo da je vratio pare ljudima kod kojih je telefon pronađen), ali dečku su telefon vratili.

edit/
setih se još jednog primera: komšija je kupio telefon od nekog servisera i čim je ubacio karticu i uključio pozvali su ga iz SUP-a i rekli da je telefon ukraden i lepo zamolili da dođe u stanicu...

Pozdrav

Treba mi pomoc

U nedelju kad sam se vracao sa festivala kod sajma (Gejmskon) na ulazu u tranvaj mi je neko izvadio telefon iz dzepa ili mi je jednostavno ispao mada neverujem
Bio sam sa bratom koji je na svu srecu punoletan pa smo odma otisli da prijavimo kod Savskog Venca

U pitanju je Huawei P9 Lite, sad da vas pitam sta vi mislite da li ce ga pronaci jer mi je bas krivo imao sam dosta podataka na njemu

Sad je petak 22.12.2017 to se desilo u nedelju 17.12.2017

pozz :D
 
Tehnicke mogucnosti postoje, ali se bojim da volja ne postoji :/
 
Mogli bi da ga nadju onog trenutka kada se upali, al retko se zanimaju tim krastavac...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
cak i ako se neko iz policije iscima da pronadje telefon preko IMEI broja, svakako u ovakvim situacijama ne vredi racunati da cete telefon dobiti u stanju u kakvom je izgubljen.. onaj ko ga je pronasao ili ukrao je uradio hard reset i izbrisao sve.

zato uvek kontakte sinhronizujte sa gmailom a ostale podatke backupujte na neki cloud automatski, moze to da se podesi npr kad se telefon puni i kad je na wifi...

Sent from Galaxy S8
 
cak i ako se neko iz policije iscima da pronadje telefon preko IMEI broja, svakako u ovakvim situacijama ne vredi racunati da cete telefon dobiti u stanju u kakvom je izgubljen.. onaj ko ga je pronasao ili ukrao je uradio hard reset i izbrisao sve.

zato uvek kontakte sinhronizujte sa gmailom a ostale podatke backupujte na neki cloud automatski, moze to da se podesi npr kad se telefon puni i kad je na wifi...

Sent from Galaxy S8
Kako si podesio taj backup i šta sve bekapuješ (može da se bekapuje)?
 
Pozdrav

Treba mi pomoc

U nedelju kad sam se vracao sa festivala kod sajma (Gejmskon) na ulazu u tranvaj mi je neko izvadio telefon iz dzepa ili mi je jednostavno ispao mada neverujem
Bio sam sa bratom koji je na svu srecu punoletan pa smo odma otisli da prijavimo kod Savskog Venca

U pitanju je Huawei P9 Lite, sad da vas pitam sta vi mislite da li ce ga pronaci jer mi je bas krivo imao sam dosta podataka na njemu

Sad je petak 22.12.2017 to se desilo u nedelju 17.12.2017

pozz :D
Pa ako si prijavio i imaš dokaze porekla možda nadju ako nisi neće sigurno.

Izgubljene telefone policija ne traži.
Ako se ispostavi da ste izgubljen telefon prijavili kao ukraden popicete prijavu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala obojici :)
Foldersync sam I hteo nego mislim da ne može sve preko njega, ali da ne idemo više u off, pitaću u odgovarajućoj temi ada stigne telefon.
 
Pa ako si prijavio i imaš dokaze porekla možda nadju ako nisi neće sigurno.

Izgubljene telefone policija ne traži.
Ako se ispostavi da ste izgubljen telefon prijavili kao ukraden popicete prijavu.
Imas konkretnog iskustva ili nagadjas?
Posto ti ne mozes znati u ovakvoj situaciji da li ti je ispao i izgubljen je ili je ukraden.
A u sustini ako ga neko nije predao u MUP ili se javio na poziv, ocekujuci da ces traziti telefon, ocigledno je ukraden :)
 
Da, imam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zanimljiva tema, vecini nas se to desilo bar jednom u zivotu, telefon koji je resetovan ne moze da se pronadje dok se ne ukljuci i ne ubaci SIM, policija moze da ga pronadje ali ko god da je nasao telefon / ukrao promeni IMEI i nema sanse da se uredjaj pronadje, nije to jednostavno da se uradi niti to moze da uradi obican korisnik ali postoje servisi koji ce to uraditi "ispod zita"...

PItanje od milion dinara: Sta bi vi uradili da nadjete dobar nov telefon? :)

Ja sam nekoliko puta pronasao telefone i vratio vlasniku / vlasnicima a ne da me nisu pocastili nego su jos cak bili i ljuti, tako da sledeci put cu i ja razmisliti sta cu uraditi iskreno receno.

Molim vas nemojte me pitati ko radi to hakovanje telefona, ne znam, nisu mi trebale takve usluge do sada ali svi znamo da postoje servisi za telefone...
 
Ja sam pre par godina kupio jedan S3 preko KP. Bio je nesto jeftiniji nego trenutna cena na trzistu. Koristio sam ga sigurno 5-6 meseci i onda je usledio poziv inspektora koji me je obavestio da je telefon koji ja koristim ukraden. Malo mi je bilo cudno sto je toliko dugo vremena proslo. Moguce da vlasnik nije odmah prijavio kradju...
 
Kupuješ polovan telefon preko oglasa? Napišeš na A4 ugovor o kupoprodaji u 2 primerka, gde navedeš osnovne podatke i da prodavac odgovara da je telefon njegov i da nije kraden. Dođeš da kupiš telefon i zamoliš prodavca da ti popuni njegove podatke iz lične karte. Ako neće, ćao zdravo, ideš dalje, makar se rešavaš ove potencijalne bede da te zovu iz MUP-a ako je kraden. Ovo ne znači da si 100% zaštićen jer u oglasima ima i narkomana koji bi majku prodali i na to lupili svoj potpis, ali makar si pravno pokriven, za zlu ne trebalo.
 
Mom bratu je ukrao telefon (u NSu) neki lik iz kule. Telefon je bio Huawei y6 neke 2016. god. Policija je pronašla kradljivca ali telefon nije. S obzirom da je bio povezan sa dosta krađa i da je na saslušanju u policiji priznao :-D, izveli su ga pred sud i nakon toga se ama baš ništa nije desilo 3 godine. Nakon 3 godine dobili rešenje o zastari i lik oslobođen.
Brat od tetke bežao od nekih manijaka i ispadne mu telefon (pre 10 godina, nisam siguran da je bio smart telefon uopšte), i sobzirom da mu je rođeni brat pandur, našli telefon za sat vremena i vratili ga nazad.

E sad po rečima tog burazera policajca svaki telefon povezan na mrežu (GSM) može da se približno pronađe u radijusu od oko 50m. Problem je jer bez naloga ne mogu nikog da pretresu. Taktika im je da zastraše i ponekad upali.
Treba uvek prijaviti krađu policiji, verovatno ga neće naći ali ako se radi o višestrukim krađama biće im makar neprijatno da se druže sa policijom.
 
Od dobrog drugara cale nasao telefon na ulici. Valjda je nekom ispao iz dzepa. Polomljen ekran. Stajao drugaru u fioci godinu dana i on iz nekog bzv razloga uabci sim karticu u telefon.
Par meseci posle zvao policijski inspektor da dodje u SUP vezano za kradeni telefon. Drugar i zaboravio na taj polomljeni fon, nije bio neki...dal neki huawei y tako nesto.
Da ne duzim pricu. Zamalo da mu otvore krivicni dosije zbog kradje telefona.
Jedva se izvukao. Platio je 30k u dobrotvorne svrhe. To je bilo pre 2-3 godine.
 
Pre dve godine nepoznato lice je ispred poslovnice operatera prevarilo stariju osobu koju poznajem. Uzeo covek licnu kartu, usao u poslovnicu, potpisao ugovor na tudje ime, vratio licnu kartu i nestao.
Mesec dana kasnije stizu kartice banke na adresu, uskoro i opomena da se plati rata kredita za galaxy s10+.
Covek je sa tudjom licnom kartom otvorio racun u banci, odobren mu je kredit, potpisao ugovor za postpaid, uzeo telefon preko operatera, cak je dobio i prepaid broj.
Sve je prijavljeno policiji, predat ugovor sa sve imei brojem, pregledani snimci kamera i dve godine kasnije nista, a rata mora da se plati.
 
Samo u Srbiji!!!1
 
Pre dve godine nepoznato lice je ispred poslovnice operatera prevarilo stariju osobu koju poznajem. Uzeo covek licnu kartu, usao u poslovnicu, potpisao ugovor na tudje ime, vratio licnu kartu i nestao.
Mesec dana kasnije stizu kartice banke na adresu, uskoro i opomena da se plati rata kredita za galaxy s10+.
Covek je sa tudjom licnom kartom otvorio racun u banci, odobren mu je kredit, potpisao ugovor za postpaid, uzeo telefon preko operatera, cak je dobio i prepaid broj.
Sve je prijavljeno policiji, predat ugovor sa sve imei brojem, pregledani snimci kamera i dve godine kasnije nista, a rata mora da se plati.
Pretpostavljam da je krivicni postupak jos uvek u toku i sve dok se ne zavrsi pdavnosnaznom sudskom presudom rate moraju da se placaju. Tek kada prevarant bude osudjen to moze da se prekine i da se on obaveze da vrati zrtvi sve sto je platila i da isplati ostatak operateru.
 
Pretpostavljam da je krivicni postupak jos uvek u toku i sve dok se ne zavrsi pdavnosnaznom sudskom presudom rate moraju da se placaju. Tek kada prevarant bude osudjen to moze da se prekine i da se on obaveze da vrati zrtvi sve sto je platila i da isplati ostatak operateru.
Može gospođa da pokrene parnicu protiv banke. Kako neko može bez punomoći da otvori račun kod njih?
Totalno krivica banke.
 
Propustas da je ličnu kartu dobrovoljno dao, znači postoji i njegova krivica.
To što je njega neko prevario nije opravdanje.
 
Nazad
Vrh Dno