Šta je novo?

i5-3570K Overclocking

Razmontirao jutros sve...stegao sam backplate kao sivonja, jedva sam odvio šrafove. :D

Namestio ponovo, upalio, radi sve OK kao i pre. :happy:
 
Nisam znao da je ovo moguce. Jel ovo vazi za sve ploce jer sam i ja zategao hladnjak kao sivonja? :D
 
Super :) Kada sam montirao moj blok Phobya UC-2LT ( koji jos i nema backplate), pisalo je u uputstvvu da se srafovi zategnu samo toliko da kompresuju oprugu do 11mm duzine. Odokativno dve debljine prsta i da je to dovoljno za dobar kontak. Bravo za Demiosa :)
 
Nisam pretegao block, nego one "brezone" koji kroz ploču stežu backplate. :)

untitled.jpg


Posle na to ide block, pa opruge i onda zatvorena matica koja se steže do kraja navoja, tako da u principu block ne može da se pretegne.

untitled1.jpg
 
Poslednja izmena:
Aha, kontam :D
 
Temperature na 4.8GHz sa novim blokom:

Untitled.jpg Untitled1.jpg

Čeka se EK PreciseMount Add-on Naked Ivy, pa da se proba LinX na 5.1, 5.2 i 5.3GHz. :)
 
Šta ćeš da staviš između bloka i čipa?
 
Bojim se da ne ošteti površinu bloka vremenom...ili da npr. posle godinu dana ne mogu da ga odlepim od čipa.
 
Nece ostetiti jer je bakar, ali za odlepljivanje srecno :D pogotovo sto moras da budes bruka oprezan jer je go die.
 
Nije bakar, uzeo sam EK-Supremacy EVO - Acetal+Nickel.
 
Ok, ni niklovani coldplate nece izjesti. Problem je samo ako je aluminijum.
 
Ma znam to, nego čitam na netu da posle duže upotrebe ostaju "nalepci" na bazi kulera koji se teško uklanjaju.

Ne bih da poliram nov block.
 
za nikl nema problema... nema frke preterane ni za bakar, ako se lapuje blok... morace se malo kasnije dopolirati bakarna povrshina samo...
problem za odvajanje je samo velika povrshina dodirna i to ako su obe bakarne... e to ko odvoji... :D svaka mu chast... ala lapovan AMD procesor i lapovan kuler... = chupanje kulera sve sa procesorom iz soketa :D
 
Poslednja izmena:
Demi baci rezove sa tom frekvencijom posto ti je lapovan i skalpiran. Bas me zanima koja ce da bude razlika na bare die.
Kolosov nije ni lapovan ni skalpiran pa ce da bude ogromna razlika, a kod tebe me zanima bas. Kapiram da ce samo 3-4 stepena nize biti.
 
83c najtoplije jezgro avx linx 4800mhz 1.268v posle par krugova..pumpa na minimumu, ventovi na rad-ovima @5v
 
Baci screenshot da imamo bre sva jezgra lepo :D
 
Gadjacu te omotom od bombona :d
 
Izvinjavam se, rasplinut sam na vise tema, ne mogu sve da ispratim :)
 
al su brze slovenachka i srpska poshta, stigao paketic sa direct mauntom malopre :D
a porucheno pre 7 dana

uskoro rezultati :D
 
Poslednja izmena:
Ja naručio pre 5 dana.

'Ajde, čekamo! :)
 
Nazad
Vrh Dno