Šta je novo?

i5-3570K Overclocking

Posalji ti i blok demiju da ti sve to lepo zasrafi i stavi tecni metal sa obe strane :)
 
Morao bih da praznim sistem, a to mi se ne radi. :)

Neko vreme će biti Gelid, lako ću sam staviti CLU/CLP kad nabavim.
 
Vidim javio se KOLOS reko sigurno sa 5.2ghz kad on jos nije odradio delid :p
 
Uzeo danas jedan,nisam imao srece ,los primerak

http://prntscr.com/8fku6k

Razmisljam se dal se uopste isplati i da ga "koljem",oko 4.8ghz bi trebao da dobijem delidom,ono za svaki dan,neka moja pretpostavka...
 
Poslednja izmena:
Pa nije baš loš, iznad proseka je. :)
 
@Nenad 970
Da nije mozda malo veliki napon, za taj klok od 1.6 ghz.:beat:
oooooooo.png
 
Vidi se ocigledno mnozilac do 46 ide :)
 
Mala je to suviše voltaža..Moj i5 3570k za 4.5Ghz traži 1.288V a za 4.6 GHz čak 1.32 V
 
Mala je to suviše voltaža..Moj i5 3570k za 4.5Ghz traži 1.288V a za 4.6 GHz čak 1.32 V

Ja ovo smatram losim ali taj tvoj je bas"dibidus" los sto bi se reklo...dobri primerci su da sa 1.2 radi na 4.6,retko se nalaze ali ih ima,nista poigracu se jos malo cisto da vidim kakav je ali o 5ghz nema nista ni u snovima :)
@KOLOS

Hvala kolega na utehu :),i ajd kolji to ili se menjamo hahahahha
 
Poslednja izmena:
Ccc, pa vi ne znate sta je pravi napon.:trust:
Ovaj moj prethodni I5 3570K, koji je bio seciran, jedva je isao na 4.6ghz, sa voltazom 1.4V.:smackbum:
 
Moj jeste skalpiran ali mu to nije pomoglo da bude bolji kloker već samo ladniji. I da loš je veoma na manje nemere više puta probano. Nikada nisam imao sreće sa procesorima (6 komada).
 
Ovo je neki max bez "klanja"
http://prntscr.com/8gbpgr ,naravno ovo nema sanse na vazduhu,tako da ce na zenidbu ovaj a trazimo drugi :)

@Analayzer
Ma najbolje je provereni,na srecu je malo zeznuto,kako se zalomi hebiga...
 
Lepo samo su temperature malo velike. Mada na takvoj voltaži možda bi i moj mogao da drži 4.7Ghz
 
Ma ne velike nego ogromne,ali bi full tretmanom bilo ok,inace ga trenutno drzim na 4.5ghz uz 1.2v i 71C u prajmu....definitivno necu da ga skalpam jer je stavljen na prodaju jedino ako kupac zeli da to odradim :D

Dobro si natego tu memaru :)
 
Poslednja izmena:
Nije problem u skalpu već u pasti koju staviti ako nemaš onaj colabolatory. Meni se dešavalo koju god pastu da stavim na jezgra, posle mesec dana kada probam Prime temp se vraćaju na 75+°C na 4.5Ghz. Setio se pa skinuo pastu sa box kulera jer znam da je najbolja. Rekoh da probam i zasada drži oko ~60°C dokle videću. Mada se ni u igrama nikada nije išao preko 60°C tako da nisam ni primećivao. Mada nije ni bitno. Važno je da drži ali da sam znao ne bih ga skalpirao. Vredi samo ako je dobar kloker ovako......ćorava posla.
 
Ljudi, :alo:
pa, sto puta je vec receno na forumu, samo CLP ispod IHS-a, nikakva pasta, ne moze da izdrzi, pa se skori i bude jos gore nego pre.
Mislim da ce i ta pasta popustiti, iskopaj negde, nekako, :trust:taj CLP.
 
Poslednja izmena:
^
Hvala, ali sto bi reko moj drug Erik ja sa tom pastom i zube perem :D
@Analayzer
Ma naravno da ide CLP,ja drugu i ne koridstim od kako sam uzeo nju,evo dogovorio sam to i reviewsrb-u,
U pravu si da se ne isplati ako nije dobar kloker zato ga i nisam "klao"a vec je i rezervisan tako da cemo traziti drugog :)
 
Poslednja izmena:
480 rad
Mada to nema veze,creva i blok su ledeni,ne valja njesra ispod IHS-a
Jel uradi ti tvog ili je jos nevin :D,ja bi ovog uradio al mi ga rezervisao jedan pa zato ne mogu :)
 
Poslednja izmena:
Znam :d

Kod mene su par stepeni niže temp @1.36V

Videćemo šta će biti kad stigne Supremacy EVO i Vardarci. :)


Edit:

Nisam... :D
Kao što rekoh, čekam bolji block i ventove da vidim šta će biti - posle ću da odlučim.
 
Poslednja izmena:
Nize su zato sto ti gold primerak :)
Inace da uradim lap i stavim CLP,bez "klanja" eto dole 10C :D,kud ga rezervisah :wall:

Skidaj skalp ne pomaze tu nikakvi Supremacy EVO i Vardarci :)
 
Poslednja izmena:
Ovaj Supreme LTX je ipak stariji basic model. Testovi na Haswell-u, koji je još gori što se tiče TIM-a, pokazuju razliku od 5-6°C u korist Supremacy EVO-a.

A i Vardar ventovi na 2200 rpm moraju biti bolji od NF-F12 na 1500 rpm...videćemo. :)

Mislim da skalpiranjem ne bih dobio više od 10°C jer i sad imam odlične temperature, izgleda da su die i ihs veoma blizu.
 
Da,tvoj je odlican i jes je die blizu ihs inace ne bi imao te tem.full tretmanom mora preko 10C,vako CLP 6-8C zavisi koju pastu koristis,skalp najminimalnije 4-5C,lap jos 2-3,znaci trebas ocekivati negde sa boljimk blokom i ventovima 15C+,Malo li je :)

To je taman za onih 5.2Ghz :D
 
Poslednja izmena:
Ako sa novim blokom i ventovima dobijem 5-7 stepeni bez full tretmana, to automatski znači da pod LinX-om na 5GHz sa 1.36V imam max temp par stepeni ispod 90, što dalje znači da mi se u tom slučaju ne kolje zbog eventualne prodaje u budućnosti. :D
 
Poslednja izmena:
Bas tako,samo ti imas granicu i kazes STOP,kod mene nema kocnice,odavno su se izlizale :D

EDIT:
Sad proveravao nesto,evo koliko je njesra ovaj CPU,misslim ispod ihs-a
Malo pre sto sam postao ventovi su bili na 1200grm (TY-143),sad ih stavio na max (2500grm) temperatura samo za 1C manja
Sta ima vise da se kaze osim "kasapljenje" :D
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam sto se testiraju procevi na te LinX-e, osim ako vam treba za profesionalni rad,
Bar ovi Devil's Canyon procevi.,
imaju odlicnu temperaturu u gamingu...
 
^^
Zato da znas da ne preteras preko granice,jer programi tipa linx,prime95,intel burn,OCCT su napravljeni da max iscede CPU tako da kad imas 100C znas da u nijednoj igri ili programu neces ni blizu dodtaci tu temperaturu i kocis..
Naravno ne radi svako to ali eto opeh da napomenem jer to znaju svi na OC-u(ili skoro svi :) )

Evo de ja nesmem vise preko ovoga :D (smem ali odose silni novci :D )

http://prntscr.com/8kq2wg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno