Šta je novo?

i5-3570K Overclocking

Ja sam samo realan :d
 
Ja sam ga bocnuo u Asus Maximus V Gene, a hlađenje je CM Nepton 240M + Noctua NF-F12 ventovi.

Pogledajte prilog 174744

Tek sam sklopio mašinu, kasno je sad za neko ozbiljnije testiranje, ali vidi se da ovaj primerak obećava. :)

Živ sam! :D Imao sam malu nesreću, povredio sam nogu, pa me zbog toga nije bilo. :(

Instalacija kita je protekla bez problema, sistem lepo radi, pumpa nije mnogo bučna, radi na ~2000 RPM, čuje se na 12V, ali ne iritira. Povezao sam je preko ploče zbog kontrole, u idle radi na ~1500 RPM i totalno je nečujna, a ubrza na max kad zatreba.

Što se tiče temperatura, dobio sam samo oko 3-4°C. :p

Izgleda da je 1.36V mnogo za bilo koje hlađenje iz jednostavnog razloga jer se čip kuva ispod IHS-a i tu nema druge nego da se odradi delid. Creva su totalno hladna, ventovi kroz rad izbacuju hladan vazduh...tako je bilo i sa 240M.

Untitled.jpg

Ispada da sam bacio pare, ali verujem da će se videti značajna razlika posle delida.

Ne može nikako ovaj sistem biti bolji samo 3-4°C od 240M, bar verujem da je tako: bolji je blok, jača je pumpa, kvalitetniji i deblji je radijator i lakše se produvava jer ima manje FPI, veća je količina vode u sistemu(okruglo 0.5l je stalo).
 
Tako i kod mene bilo sa Hyper 212+, citav hladnjak je bio leden, nije ni mlak bio. Kada sam ga sklapirao, postaje vruc u Linx-u, inace je generalno mlak. Najsiplativije mi je bilo da ga sklapiram, posto bih morao da dajem bar 12K da bi dobio ista nize temp.
 
Da sam ostao na 240M ništa ne bih dirao, radio je na 5GHz od prvog dana, problem sa temperaturama samo u LinX-u.

Sad ću ga zaklati iz inata i terati koliko može sa ovim EK hlađenjem. :D

A i imam osnovu da vremenom proširim loop: da ubacim 360 rad gore, a ovaj 240 da stavim napred, da kupim bolju pumpu i GPU block za neku buduću grafu, eventualno da zamenim CPU block za bolji itd.
 
:( bas steta. Ali sto kazes, imas osnovu za upgrade. 360+240 je malo overkill, mozes i 2x 240 i da budes miran sa cpu+gpu.
Mada ja bih ti za gpu predlozio da sacekas sl godinu, uzmes neki 14/16nm gpu i pod vodu onda.
 
Tih 4c koje si dobio su odlicni jer po nekad i 1c pravi velike razlike, EK hladjenje koje si kupio taman je toliko i bolje, 240rad je i vise nego dovoljan da ohladi bilo koji CPU, medjutim ti udaras u problem IHSa i to nece resiti problem dok ga ne skalpiras. 5GHz je odlican rezultat i temperature su sasvim korektne za taj klok, dobio si za nijansu hladniji i samim tim dugotrajniji CPU, bitno je da je stabilan, uzivaj i nek te lepo sluzi!

Prosirenje dodatnim radijatorom tek kad stavis jos neku komonentu u loop, pumpa nakon toga ako bude bilo potrebe.
 
Hmmm,da ne poveruje covek,ipak je u pitanju njesra ispod IHS-a,kolji bre to i izvadi mu dusu....
 
Najviše mi se isplati da kupim EK-KIT L360 R2.0 :D

Dobijam 360 rad za gore + Vardar ventove, sposobniju DDC pumpu, EK-Supremacy MX block i fitinge.
Od kita koji sad imam ostavim 240 rad za napred, creva i fitinge, a prodam DCP res/pump combo i EK-Supreme LTX block.
Jednog dana kad promenim grafu, pazarim odmah i full cover block i ćao. :)

Edit:

Za sad samo delid procesora i teram koliko može sa ovim što imam.
 
Poslednja izmena:
Ako te bas cacka ti deliduj, moje misljenje je da ako ne stremis extremu nemas zaista potrebe, 5Ghz je i vise nego dovoljno na tom CPU, (ja moj i7 drzim na 4.6 sa smesnih 70c za svaki dan) napisah ti sta mislim i na koji nacin o nadogradnji LC sistema ali kako ti volja. Ako i kad budes prodavao nesto iz ovog kompleta javi se ;)
 
Razumeo sam, drugi rad tek kad dodam još jedan block u loop, eventualno jača pumpa ako bude potrebe. Hvala za savet. :)

Ovaj EK kit sam kupio sa željom da prebacim 5GHz u test programima...zabave radi, ali malo sam se preračunao.
Da je soldered IHS u pitanju, verujem da bi bila druga priča.

Ako ga ne skalpiram i ne poteram do max, ograničen isključivo kapacitetom hlađenja i naponom od ~1.5V, ostaće mi gorak ukus u ustima jer sam dao 180e za open loop sa kojim imam par stepeni nižu temperaturu u odnosu na AiO hlađenje koje je duplo jeftinije.

Ne kažem da mi treba CPU na 5GHz+, realno mi ne treba ni na def kloku, ali eto...volim to i uradiću to. :d
 
To bre...ne treba mi ali volim to :),ako ne uradim ne mogu da zaspim :D
 
Jel zna neko koliko je moj CPU block realno lošiji od EK-Supremacy MX ili EK-Supremacy EVO?
 
Ja nađoh ovo, ima i Supremacy EVO:

1.png 2.png 3.png

Tu je negde u rangu sa Swiftech Apogee XL čak i neki stepen bolji.

Jel taj Swiftech beše dolazi uz H220-X i H240-X?
 
Poslednja izmena:
Yup, Swiftech je malo failovao sa XL-om, HD je bolji a mator...
 
@ nenad 970

I tvoj Heatkiller 3.0 se dobro kotira. :)
 
Ne kažem da mi treba CPU na 5GHz+, realno mi ne treba ni na def kloku, ali eto...volim to i uradiću to. :d

Nikome od nas ne treba 5ghz+ tj hocu reci nije nam neophodno. Ali je lepo imati :) Kad ti jednom OC udje pod kozu vise ti nista u racunaru ne radi na fabrickim setovanjima :smoke:

Sta si cekao do sada sa klanjem ?? To se uradi cim se cpu testira da je ispravan :p
 
Ako ga ne skalpiram i ne poteram do max, ograničen isključivo kapacitetom hlađenja i naponom od ~1.5V, ostaće mi gorak ukus u ustima jer sam dao 180e za open loop sa kojim imam par stepeni nižu temperaturu u odnosu na AiO hlađenje koje je duplo jeftinije.

Kad budees skalpirao procesor , ako te ne mrzi :) Podigni cpu na 5ghz pa uporedi onda temperature. Ocekujem drasticniju razliku izmedju aio hladjenja i EK.
 
Trenutno je, na 5GHz bez delida, razlika oko 3°C.

Procesor će biti lapovan i skalpiran.

Mogao bih posle toga da odradim mini test između ova dva hlađenja, osim ako do tad prodam 240M ili me bude mrzelo. :p

Bojim se da se ne razočaram. :D
 
Mogao bih posle toga da odradim mini test između ova dva hlađenja, osim ako do tad prodam 240M ili me bude mrzelo.

Odradi to , to su nam najmerodavniji testovi :)
 
meni stigao 280L novi kao zamena zbog chandrljanja pumpe, pa ce se sigram i ja malko sa AIO..vs fantex ft. ty-143 :D
 
Koja pasta je najbolja za EK block i lapovan IHS?

Imam Arctic MX-4, Noctua NT-H1 i Gelid GC-Extreme.
 
Biće tečni on die, ali neću njega između bloka i IHS-a.

Ok, staviću Gelid.
 
Ne, nego ga nemam, a inače demios će da okači CPU na čengele. :)
 
Ako je hitno, mogu ti ja uzajmiti tecnog metala :) Jedini problem je sto necu biti tu sledece nedelje :/
 
Ma nije hitno, demios će smestiti CPU u socket kad odradi full tretman i nema vađenja dok je ploča živa. :D

Ja mogu posle da skidam blok i da se zezam sa pastama koliko mi volja.

Hvala u svakom slučaju.
 
Nazad
Vrh Dno