Šta je novo?

i5-3570K Overclocking

vlado, najvise sto mozes da izvuces iz tog procesora je 4.2ghz ali bolje vrati na 4.1 ghz, sa naponom 1.375v i optimalna temperatura jezgra se meri core tempom da bude do 80 stepeni a ti sad vidi napon i ako prodje prime zadnja verzija blend test 45minuta to je to i nece pucati igre.
 
Poslednja izmena:
Ja sam moj skalpirao isto ali bez tečnog metala ćorava je to rabota. Sve više od 4.5GHZ neće bez obzira na lađenje i voltažu. Ovo mu je sweet spot.
 
Slabo je ovde kome jasno i ne znam koliko vremena jos treba vremena da prodje da ljudi shvate sta znaci primerak procesora. Skoro svaki CPU je prica za sebe kada se krene u OC. TI raznim akcijama mozes da pomeris granicu ali ne mozes da ga preporodis.
 
ovaj analyzer-ov je bukvalno zlatni primerak,mislim cak i u svetskim okvirima.
 
Zlatni primerak kako lose ide? :D
 
prosek a ovde ljudi i sa delidom se muce za 4,3ghz...poenta price je da ajvi takav kakav je,kao i hasvel,treba mnogo napona.
 
Eh.. da imam normalnu ploču, pa da vidim dokle može moj :D
 
Dovoljna je i ta tvoja da se pokaze kakav je CPU. ex Kolosov sada moj CPU je mogao bez delida 5Ghz pa vi vidite razliku.
 
prosek a ovde ljudi i sa delidom se muce za 4,3ghz...poenta price je da ajvi takav kakav je,kao i hasvel,treba mnogo napona.
Prosek, apsolutno. Narocito ako jos pricas o nekim svetskim okvirima. Treba da naucis sta tacno "zlatni primerak" znaci... i razlikujes ga od proseka.
Npr. ovaj moj 3770K drzim na 4.8GHz (HT off) pri 1.36V za svaki dan... i to je tek "nesto malo iznad proseka" primerak. 3570K s pocetka ove teme tu identicnu frekvenciju izvlaci sa 1.25V. Pritom tera na 5GHz sa 1.35V... i na sve to, mogao je tu frekvenciju da istera bez delida. 3770K, kojim je KOLOS zamenio pomenuti 3570K, na 5.1 giga (nakon delida) ide sa 1.44V, i to jos HT on.
E, to su "zlatni primerci".

A gresis i za poentu price... uopste nije poenta da Ivy/Hasswell procesorima treba mnogo napona. Ovo sto upravo ispisah iznad ti pobija tu teoriju.
Poentu price je ubo d0minat0r u nekom postu iznad tvog. Primerak procesora je sve.
 
I daleko od toga ovde dve arhitekture vole napon pogotovo Haswell. Dobar hasvel 4770k koji imamo u timu na 5Ghz radi sa 1.25 1.3 naponom ne secam se vec posto smo odavno to radili sada stoji u masini. Hasvel se ubedljivo najteze nalazio dobar primerak sve ostale arhitekture ti si mogao nesto da nadjes a kod njega je bas bilo nesto. Za celu generaciju procesora valju samo par batch -eva.
 
3570k,koju vam voltazu trazi za 4.6ghz ljudi? kod mene cini mi se 1.375mV,da li je to okej?
 
Nema tu ok-ne ok, svaki primerak je prica za sebe, bolji primerci traze manju voltazu, losiji vecu.

Deluje kao prosecan primerak, za 4.6 1.375v
 
Nazad
Vrh Dno