Šta je novo?

i5-3570K Overclocking

:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje
Mozes li da proveris na koliko max moze da bota,pitam po 2-put :)
 
E pa da, to nema AVX2 da pravi problem :D Bitna razlika :)
 
1.47V mu treba da uđe u Win na 5.3GHz. Veći napon i 5.4GHz ne želim da probam. :)

Untitled.jpg
 
ja ne lepim ni jedan, shtipaljkica od soketa ga lepo ushtine i to je to, samo ne preterivati posle sa pritiskom kulera.

plus, kad se turi techni metal.. i aaako je van garancije da se i lapne, pa moze da se spusti josh barem 15-20c sa ta dva zahvata... ukoliko je vec IHS bio blizu jezgra, shto je verovatno sluchaj ovde.

ako ga dash dominatoru, on ce gi ubije 99% :D

Ne treba da ga nego da ga proda bencuje mi se procesor koji nema Cold bug da se vratim malo u IVY eru :) bice on dobro ne brini se :)
 
nisam ni mislio da ti ga pokloni, vec na tvoju reputaciju hw distrojera :D
a greota da ubijesh takav primerak radi nekih tamo HWbot poena...
bolje da nekoga sluzi na 5ghz evridej josh dosta godina.

btw, kolose, extra rezovi ovako na prvu loptu...solidan gflops
 
^
Memorija je na 1600 CL9 tako da to sigurno ima uticaja, ali mislim da je 134 OK za 4.8GHz.

Da me služi još dosta godina? Ako me Skylake nečim zaludi, a Z170 ploče već jesu, "Zlatka" ću brzo zaboraviti. :D
 
E sa tim naponom ja mogu da bootujem 4,6GHz i odmah BSOD XD Tuga brate :(
 
nisam ni mislio da ti ga pokloni, vec na tvoju reputaciju hw distrojera :D
a greota da ubijesh takav primerak radi nekih tamo HWbot poena...
bolje da nekoga sluzi na 5ghz evridej josh dosta godina.

btw, kolose, extra rezovi ovako na prvu loptu...solidan gflops
Vidis gresis HWbot poeni dodju sami ja samo volim da nadjem dno raznom hardveru i da napravim neki dobar i kvalitetan rez i nesecam da sam nesto ubio u posledje vreme tako da ne znam odakle ti to. To je po tebi greota po meni je greota ne dohvatit 7Ghz isto ja tako mogu da kazem da realno nista ne dobija sa 4.5 na 5Ghz.
^
Memorija je na 1600 CL9 tako da to sigurno ima uticaja, ali mislim da je 134 OK za 4.8GHz.
Da me služi još dosta godina? Ako me Skylake nečim zaludi, a Z170 ploče već jesu, "Zlatka" ću brzo zaboraviti. :D
Pa pazi kazu da ljudi koji vec dosta dugo testiraju skylake da ima veci performance level od hasvela pa ti vidi sta ti je ciniti :D
 
Poslednja izmena:
LN2 cherechenje je smrt za hw, znamo to svi.
a meni nishta nije crklo od jurnjave za nekim max 24/7, sve sa linx i prajm vishechasovnim cherechenjem, dugi niz godina.

napominjem, nemam nishta protiv toga, samo eto, po meni, bolje da sluzi tako, nego da skoncha na technom azotu za hwbot poene, to je sve.

a vlasnik, naravno, moze sa njim da radi shta mu je volja, ja tu ne mogu nishta :D
 
Poslednja izmena:
LN2 cherechenje je smrt za hw, znamo to svi.
a meni nishta nije crklo od jurnjave za nekim max 24/7, sve sa linx i prajm vishechasovnim cherechenjem, dugi niz godina.

Pazi kada svi bas i ne znaju, ja sam dosta hardvera terao na azotu i dosta na enormono visokom naponu i klokovima i dalje imam 2600k na 5.95 Ghz, 3770k na 6.8ghz i na 6.6ghz( za svaki dan na 5ghz laganeze) pa 4770k 6.7ghz,6,4ghz (boot i dalje na 1.21v odnosno 1.24v na 5ghz air, i zamisli posle 100+ sesija nijedan se nije degradirao) pa 3930k na 5.7ghz ( slican na vazduhu vodi kao delevicev ( koji je bio usput moj rezervni)), pa 4960x koji ide na 6.7ghz ( 6.3ghz za heavy testove), 5960x 5.5ghz itd itd...Tako da bas i ne stoje ti komentari. Jedini problemi su se javljali ako se dobro ne izoluje ploca/mem/grafika sta se vec tera na azotu. Ali mozda je moje iskustvo manje od tvojega na azotu....
 
Sa 1.49V na 5.4GHz dođe do Win logoa i tu zabode...preko 1.5V ne smem. :)
 
@Perica_Barii
Da li su mozda ti procesori koje si testirao bili ES ? Isto citao sam da je takav napon manje stetan za procesor sto je hladniji.
 
ja ne lepim ni jedan, shtipaljkica od soketa ga lepo ushtine i to je to, samo ne preterivati posle sa pritiskom kulera.

plus, kad se turi techni metal.. i aaako je van garancije da se i lapne, pa moze da se spusti josh barem 15-20c sa ta dva zahvata... ukoliko je vec IHS bio blizu jezgra, shto je verovatno sluchaj ovde.

Nije pod garancijom, tako da može full tretman ako rešim.
 
Imam u glavi osigurač na 1.5V :)
 
zajmi ln2 pot, malo azota i izolacije, pa ga cepni odma na 2.0v i 7.2GHz, vidi shta ce da bude :D
 
zajmi ln2 pot, malo azota i izolacije, pa ga cepni odma na 2.0v i 7.2GHz, vidi shta ce da bude :D

Za tih 7.2 pod uslovom da skalira i da je vrhunski primerak trebao bi mu tecni helijum ( ali ti to naravno vec znas iz svog bogatog iskustva ;) )... I da, retko koji je skalirao do tih 2v, ali naravno bitno je napraviti sprdacinu od necega o cemu naravno pojma nemas ali se busas kao najveci znalac... :d:D:d
 
petardica, bez tretmana i to na ovim vrucinama...respekt....
 
Sa odrađenim tretmanom ne bi trebao da pređe 80 stepeni u istom scenariju, bar se nadam.
 
Poslednja izmena:
Napon dobar,samo on jadnik gori,pored tretmana i da je jace hladjenje + kad zahladni malo eto njega na 5.1 100% a mozda i 5.2:)
 
Gori, ali je ipak tokom celog testa bilo 10°C do TJ Max.

Cenim da bi posle delida i lapovanja trebao da može na 5.2GHz sa ~1.46V za svaki dan sa istim kulerom.
 
Da li ce mozda doci do degradacije na tom naponu ? Ima korisnika na OC.com koji su iskusili degradaciju na 1,45V za 100MHz, na i5-4670K do duse, ali je isti proizvodni proces. Mada opet je Ivy bio tvrdji po pitanju podnosenja napona od Haswella :/
 
Pa nisam se venčao sa njim. :D

A i neće raditi konstantno na tom naponu, ja i sad koristim offset na 5GHz.

Ako mu se baš degradira, neka degradira, baš me briga. :)
 
^
+1:)
Ma sta cemu biti,ja ovog mog neprekidno maltretiram i on sve bolji:)...degradacija je nepoznanica za nasu sortu:p
 
Nazad
Vrh Dno