Šta je novo?

i5-3570K Overclocking

2500K je druga zverka, i on je u 32nm procesu gde i mozes da picis toliki napon, dok je za 22nm to vec visok napon. Meni je bar degradirao za 0,05V na istom kloku, a napon na max load je 1,365V, dok vecinu vremena provodi na 800MHz i 0,7V. Forsiram ga nedeljno oko 36h dok igram nesto, to je to. Ali dobro, ovaj je ipak nabavljen za igranje :D
 
Mene zivo interesuje kada ce ovaj moj postati usko grlo za igre, vec je nabio godinu i po dana i nema naznake da ce se to desiti pre kraja 2016. godine :D Jesam ja overkloker, ali sam blokiran budzetom koliko mogu da se igram :(
 
Realno ni Sandy Bridge non K i5 nije usko grlo za današnje igre. :)
 
Sad nije, do duse neke igre vole jak CPU, ili mnogo jako jezgro. Ima gomila koja leti na 2 intel jezgra, samo da su preko 3,2GHz sve super :D Ali ko zna sta ce doneti DX12, mozda bude bilo potrebno da se zapne sa malo vise znage od 4 napucana jezgra ?!
 
Nece to jos da bude skoro,i5 je dovoljan za igre jos podosta e kad bude nemao snage onda cemo prziti i7...
 
Onda cu ja da se saltam na nesto sa bar 6 jezgri, tipa 5820K, ispod toga necu da idem, to sa HT nema puno vajde ako su sva cetiri vec na 100% :) Ako je bal, nek je maskenbal :d
 
Imam ja i sada sa 6 jezgra ali cekam plojku (na popravci je),jest da je xeonce(56xx)al je jos i vise nego dovoljan za sta god potreba:)
 
@nenad970
Kolega, dobra ti masina! ;)
 
Na 1.35v nece da degradira CPU
 
Na 1.35v nece da degradira CPU
Reci to mom procesoru kome sam morao da dodam 0,05V sa 1,36V na 1,365V da ne bi dobijao BSOD 124. On je stabilan na manual 1,32V koliko hoces, ali na adaptive mora da ide 1,365V da ne bi bilo BSOD-a.
 
Zanimalo me koliki napon traži za uobičajen overklok na 4.5GHz :)

Untitled.jpg
 
Sta reci nego extra,meni na Sandy-ju treba oko 1.200 ako se dobro secam za 4.5
 
Morao sam, bilo je jače od mene! :D

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG
 
Sa srecom kolega,pa da vidimo koliko moze "zlatko" :D
 
Hvala!

Prvo da vidim ima li dobitka i koliko u odnosu na Nepton 240M. :)
 
E to ce reci neko ko se bolje razume u tome,ja sam novo peceni kao sto znas po pitanju vode :)

Ali sigurno da ima inace sto bi ga kupovao :)
 
Poslednja izmena:
Razne testove sam čitao, navodno je bolje oko 10°C od 280mm AiO kao što su Nepton 280L ili Corsair H110.

Ako dobijem više od 10 stepeni ima da bijem nogom u pozadinu. :d
 
Onda eto njega na 5.2 kao sto sam i reko :)+kad zahladni dokle ce ici to ces nam pokazati :D
 
Videću prvo koliki je dobitak, koristiću Noctua NF-F12 ventove koji su sad na 240M, ovi stari EK su krš.

Ako budem zadovoljan, možda odradim delid procesora, to je bar još 15°C dole.
 
Ja mislio da si vec odradio "klanje",au bato to pod obavezno,cekamo rezultate...
 
Nije delidovan, vrteo sam LinX na petardi sa 240M, 96°C max, ima skrinšot na četvrtoj strani.

Ako ovaj EK kit radi posao + delid, očekujem do 25°C niže temperature, tj. max 70°C pod LinX-om na petardi. :) E onda može da se ide dalje.

Odoh da kupim destilovanu vodu pa da sklapam polako. :smash:
 
Manijaku, zivotinjo :D
 
Taman da mi kazes kako se ponasa pumpa, posto sam hteo nesto slicno da pazarim :) Kada skrpim pare to jest :D
 
Ili je se otvorio interdimenzionalni portal na 5,4GHz i odvukao ga sa sobom u zemlju klokera gde CLU tece slobodno kao voda i gde padaju petarde procesori kao kisa :d
 
Nazad
Vrh Dno