Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tebi je 550 i 625 isto? :)
 
Tebi je 550 i 625 isto? :)

Ti porediš divljaštvinu(otkuca taximetar a on ti proizvoljno da popust) sa CarGo?
Ako hoćeš već tako, moraš i CarGo koristiti na sličan način. Prvi put ga pozovi preko app, ali mu posle uzmi privatni broj pa nek te vozi bez “taximetra”(app) i vidi koliko će ti naplatiti.

Onda možeš diskutovati ovde dal je cena ok ili ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A kako bi znao koliko da otkuca bez appa?:)
Nije uopste divljastvo, popust je konkretan, 20 ili 30%, kako koji takista.

A naravno da ce prihvatiti bez appa, i da ce mi dati 30% popust, jer mu CarGo toliko uzima - ali ako mi taksista naplati manje, to je SKROZ leganlno. Ali CarGo vozac ako vozi bez appa i naplati mi, ne moram ni da mislim da li je voznja legalna, krsi tri poreska propisa odjednom!
 
Ако такси удружење има неки легалан попуст, онда јесте легално. Ако је таксиста свој газда, он може и да ти каже ... де си алфа, ајде да те возим за џ и то није баш упоредиво са другим начинима а и није баш легално. Он сигурно онда и не пријави ту вожњу или му таксиметар служи да буде ту. Таксиметри уписују сваку вожњу и све што је пређено и наплаћено па вероватно могу да послуже као мера за порез и шта се већ плаћа на тај начин.
Gde nadje 200*130+170?:)
Погледао сам ноћас неке ценовнике бг такси удружења, старт је увек 170 али су тарифе веће за дуже релације па је за ванградски превоз после неке раздаљине тарифа 130/км. Није иста цена када се возиш по гради и када кренеш 200 километра ван града, то више кошта по км. Колико знам, те дуже вожње могу да буду по уговореним ценама па је Бг-Ни 172€ (то сам нашао у једном од ценовника, вероватно сви имају ту цену) а не по оној цени. Ако неко хоће баш по таксиметру, углавном испадне више али не баш км*130 него мало мање.
 
Ако такси удружење има неки легалан попуст, онда јесте легално. Ако је таксиста свој газда, он може и да ти каже ... де си алфа, ајде да те возим за џ и то није баш упоредиво са другим начинима а и није баш легално.
Jeste. Dumping je nelegalan kada ga radi igrac koji moze da ubije druge igrace na trzistu, pa onda sam drzi celo trziste i diktira cene - jedan taksista to nikako nije.


Он сигурно онда и не пријави ту вожњу или му таксиметар служи да буде ту.
Kome da prijavi kada je svoj gazda?

Таксиметри уписују сваку вожњу и све што је пређено и наплаћено па вероватно могу да послуже као мера за порез и шта се већ плаћа на тај начин.
Porez je fixni, taksisti su pausalci. Ako mislis da taksisti mogu preci 500.000 mesecno, onda se ubaci i budi i ti taksista ;)
Taksimetar je provera da taksista ne naplati VISE. Mozda i bude provera u PU, ali ako je neki taksista uspeo preci 6m dinara godisnje, bas je izuzetak.

Погледао сам ноћас неке ценовнике бг такси удружења, старт је увек 170 али су тарифе веће за дуже релације па је за ванградски превоз после неке раздаљине тарифа 130/км. Није иста цена када се возиш по гради и када кренеш 200 километра ван града, то више кошта по км. Колико знам, те дуже вожње могу да буду по уговореним ценама па је Бг-Ни 172€ (то сам нашао у једном од ценовника, вероватно сви имају ту цену) а не по оној цени. Ако неко хоће баш по таксиметру, углавном испадне више али не баш км*130 него мало мање.
Primer BG-NI sam uzeo samo da ilustrujem koliko kosta CarGo naspram taxija i kako se naplacuje cekanje.
 
Tebi je 550 i 625 isto? :)
Pa sam si rekao koliko taximetar otkuca

.Meni Cargo toliko naplati uvek tu rutu. Taksista otkuca 700-750, naplati 550-600..
To što "tebi" taxista naplati manje je izmedju tebe i njega i ne znači da će meni ili calexxu koji dodje iz niša naplatiti isto, a verovatno ni tebi neće kada se budeš vozio drugom tarifom.
Ti svakako ne možeš da znaš koliko će nekome taxista naplatiti tu rutu, a to je ono što ljudi ne vole.

Cargo će ti kako si već rekao, naplatiti isto svaki put. U ostalom glupo je porediti cenu sa popustom sa redovnim cenama jer I cargo redovno deli kupon za popust


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Овде у Нишу неколико удружења даје попусте, што им и пише на рекламама на аутомобилима. Ко уђе и зна колико таква вожња кошта по редовној цени, зна и колики попуст може да добије. Они који су сами своје газде али припадају удружењу могу да скидају цену колико год им воље, себи узимају из џепа али што је горе, смањују зараду коју би могли да искористе да оправе крш који возе. Код таквих су углавном кршеви јер паре увек употребе за нешто друго. На крају су ту дивча таксисти који вребају поред аутобуске станице и аеродрома, па ако наватају неког они су зарадили пола дневнице јер вожњу наплаћују 2х скупље па и више од редовних таксија. Зато се код њих свако вози највише једном. ;)

Да поновим, овде су цене толико ниже него ту код вас да никакав car:go нема шансе да успе, осим ако не направе неки зврк и изједначе цене са вама. То не би никако било добро јер је овде народ много сиромашнији и тотално би се угасила такси служба. Јесте да јадници слабо зарађују али је ипак боље да неко однесе кући 30, 40 или 60к месечно него да нема ништа.
 
To što "tebi" taxista naplati manje je izmedju tebe i njega i ne znači da će meni ili calexxu koji dodje iz niša naplatiti isto, a verovatno ni tebi neće kada se budeš vozio drugom tarifom.
Ti svakako ne možeš da znaš koliko će nekome taxista naplatiti tu rutu, a to je ono što ljudi ne vole.
Naravno. Za obicne voznje, kome se ne zuri, CarGo je super opcija! Momci (vecina su mladji od mene poprilicno, retko ko je starija osoba od vozaca) su stvarno (99.9%) chilled i prijatni.
Rekoh da meni ispada jeftiniji taksi uglavnom, ili nista bitnije jeftiniji CarGo. Verujem da ostali koji se puno voze isto/slicno iskustvo imaju. To nije neko poredjenje, vec je bas to - izjava kako meni ispada cena.

Za ozbiljne voznje ili kada hitno treba prevoz, ili ne znas kraj u kome si, ne znas rutu i ne znas kraj u koji ides, sto manje da se gubi vremena, tu vec taksi ima ozbiljnu prednost.

Cargo će ti kako si već rekao, naplatiti isto svaki put. U ostalom glupo je porediti cenu sa popustom sa redovnim cenama jer I cargo redovno deli kupon za popust
Daj ti meni stalno 10% popusta na CarGo, meni ce biti extra. Posto mi taksi stalno daje 20% popusta, nije to "stalno se nadje kupon", vec je STALNO, UVEK, bez izuzetka 20% taksi voznje.
Ja sam ove godine dobio 3 CarGo kupona, a pratim, to ne mozes da poredis sa stalnim popustom :)

@Cale, jedva zaradjuju? 30K sto odnesu mesecno je malo? Ja pricah malo ove godine, 40-50K je dosta cesto u Nisu, ali nazalost za puno rada, po 12h uglavnom, cesto vikendi :(
Da se ne lazemo, ako oni to NETO dobiju, oni vise zarade od BG taksista u proseku, garant!
CarGo ne moze uspeti kada je minimalni iznos voznje 289din a to pokrije skoro sve voznje u Nisu "and then some" ;)
 
Poslednja izmena:
Да поновим, овде су цене толико ниже него ту код вас да никакав car:go нема шансе да успе, осим ако не направе неки зврк и изједначе цене са вама. То не би никако било добро јер је овде народ много сиромашнији и тотално би се угасила такси служба. Јесте да јадници слабо зарађују али је ипак боље да неко однесе кући 30, 40 или 60к месечно него да нема ништа.

To ti se samo cini...
evo nije mi bilo tesko da pogledam nis, grad u precniku ima 5-6km sto znaci da je prosecna voznja verovatno 3-4km ili manje sto izadje max oko 260din toliko slicno kosta i cargo samo je BG veci pa se pravi vise km, zarada je jednako minimalna, a moze da bude i manja ako glavni gazda tako odredi...mislim da kapiras da nece on to sebi iz dzepa da skine.

Uz sve to kod vas vecina vozaca radi za platu (to su ta nova vozila) ima toga i u BG a taj rad podrazumeva smene od 12h svaki dan u mesecu i kad sve to uzmes u obzir njihova zarada i ne izgleda vise toliko velika.
Najgore je voziti taxi za platu.
 
Poslednja izmena:
Jeste to lose iz mnogo razloga, ali kako da objasnis nekome ko takvu platu u Nisu moze manje/vise da sanja samo u drugom poslu?
Osim ITevaca i ponekog u drugim bransama, to je ogromna plata ne samo za Nis, nego za celu juznu Srbiju.

NE PRAVDAM! Iskreno bi voleo da znam kako da se to izmeni.
 
pa 30000 din u nisu i 30000 u beogradu nije ista vrednost to je na zalost realnost.
 
To ti se samo cini...
evo nije mi bilo tesko da pogledam nis, grad u precniku ima 5-6km sto znaci da je prosecna voznja verovatno 3-4km ili manje sto izadje max oko 260din toliko slicno kosta i cargo samo je BG veci pa se pravi vise km, zarada je jednako minimalna

Uz sve to kod vas vecina vozaca radi za platu (to su ta nova vozila) ima toga i u BG a taj rad podrazumeva smene od 12h svaki dan u mesecu i kad sve to uzmes u obzir njihova zarada i ne izgleda vise toliko velika.
Оно сам написао на основу неких порука о минималној car:go цени од беше 380 или тако некако. За те паре би овде била вожња од 5-6 километара тј с краја на крај а нема много таквих вожњи. Или беше нешто типа 60 старт, 60км и 60 за 10 минута вожње (отприлике тога се сећам, да не враћам сада поруке) и за нека 4 км би било бар 350 а такси би био отприлике 260 како си написао.
Да ли сам добро запамтио ону информацију о минималној car:go цени?

Не може зарада да буде једнака, овде рецимо нека поменута вожња од 4км кошта реда 260 а у Београду би била отприлике 430, што баш и није исто. Плус је у Београду већа вероватноћа да вожња буде и 20км, овде су то већ ванградске а ретко ко би дао црвену до неког села ако бус кошта 100-150.

Мој зет ради 6 дана недељно, не ради недељом и каже да иако и дају попуст он заради преко 50к, не рачунам овај децембар када је вероватно било и више. Сестричина ради у Леонију, има 35к плату, осам сати је на ногама и боцка оне каблиће па чак каже да би пре возила такси. Сваком је његов посао најгори а овде на југу су сви послови најгори, осим оних који су се добро снашли. Ја сам нажалост испао из воза и хватам прикључак па није немогуће да и у том Леонију пробам. Сестричина ме одвраћа, знам да је зет имао понуду тј примљен је у ту фирму али је пробао са таксирањем (за плату код газде) и делује ми да је екстра задовољан. Ако не буде издржљиво, онда можда и такси. :(
pa 30000 din u nisu i 30000 u beogradu nije ista vrednost to je na zalost realnost.
Није исто, у Београду може да се оде у неки фенси клуб где пиће кошта као овде цела вечера, може да се купи нека екстра роба по већој цени, може да се оде на концерт, може да се потроши много више пара.
Нисам сигуран да се цена хлеба, меса, струје, тлф рачуна, пива (у продавници, не клубу) и брашна битно разликује. Јесте да је тамо интернет много скупљи а и роштиљ је безвредан или прескуп али то већ није ни битно. ;)
 
To ti se samo cini...
evo nije mi bilo tesko da pogledam nis, grad u precniku ima 5-6km sto znaci da je prosecna voznja verovatno 3-4km ili manje sto izadje max oko 260din toliko slicno kosta i cargo samo je BG veci pa se pravi vise km, zarada je jednako minimalna

Uz sve to kod vas vecina vozaca radi za platu (to su ta nova vozila) ima toga i u BG a taj rad podrazumeva smene od 12h svaki dan u mesecu i kad sve to uzmes u obzir njihova zarada i ne izgleda vise toliko velika.
Оно сам написао на основу неких порука о минималној car:go цени од беше 380 или тако некако. За те паре би овде била вожња од 5-6 километара тј с краја на крај а нема много таквих вожњи. Или беше нешто типа 60 старт, 60км и 60 за 10 минута вожње (отприлике тога се сећам, да не враћам сада поруке) и за нека 4 км би било бар 350 а такси би био отприлике 260 како си написао.
Да ли сам добро запамтио ону информацију о минималној car:go цени?

Не може зарада да буде једнака, овде рецимо нека поменута вожња од 4км кошта реда 260 а у Београду би била отприлике 430, што баш и није исто. Плус је у Београду већа вероватноћа да вожња буде и 20км, овде су то већ ванградске а ретко ко би дао црвену до неког села ако бус кошта 100-150.

Мој зет ради 6 дана недељно, не ради недељом и каже да иако и дају попуст он заради преко 50к, не рачунам овај децембар када је вероватно било и више. Сестричина ради у Леонију, има 35к плату, осам сати је на ногама и боцка оне каблиће па чак каже да би пре возила такси. Сваком је његов посао најгори а овде на југу су сви послови најгори, осим оних који су се добро снашли. Ја сам нажалост испао из воза и хватам прикључак па није немогуће да и у том Леонију пробам. Сестричина ме одвраћа, знам да је зет имао понуду тј примљен је у ту фирму али је пробао са таксирањем (за плату код газде) и делује ми да је екстра задовољан. Ако не буде издржљиво, онда можда и такси. :(
pa 30000 din u nisu i 30000 u beogradu nije ista vrednost to je na zalost realnost.
Није исто, у Београду може да се оде у неки фенси клуб где пиће кошта као овде цела вечера, може да се купи нека екстра роба по већој цени, може да се оде на концерт, може да се потроши много више пара.
Нисам сигуран да се цена хлеба, меса, струје, тлф рачуна, пива (у продавници, не клубу) и брашна битно разликује. Јесте да је тамо интернет много скупљи а и роштиљ је безвредан или прескуп али то већ није ни битно. ;)
 
To ti se samo cini...
evo nije mi bilo tesko da pogledam nis, grad u precniku ima 5-6km sto znaci da je prosecna voznja verovatno 3-4km ili manje sto izadje max oko 260din toliko slicno kosta i cargo samo je BG veci pa se pravi vise km, zarada je jednako minimalna

Uz sve to kod vas vecina vozaca radi za platu (to su ta nova vozila) ima toga i u BG a taj rad podrazumeva smene od 12h svaki dan u mesecu i kad sve to uzmes u obzir njihova zarada i ne izgleda vise toliko velika.
Оно сам написао на основу неких порука о минималној car:go цени од беше 380 или тако некако. За те паре би овде била вожња од 5-6 километара тј с краја на крај а нема много таквих вожњи. Или беше нешто типа 60 старт, 60км и 60 за 10 минута вожње (отприлике тога се сећам, да не враћам сада поруке) и за нека 4 км би било бар 350 а такси би био отприлике 260 како си написао.
Да ли сам добро запамтио ону информацију о минималној car:go цени?

Не може зарада да буде једнака, овде рецимо нека поменута вожња од 4км кошта реда 260 а у Београду би била отприлике 430, што баш и није исто. Плус је у Београду већа вероватноћа да вожња буде и 20км, овде су то већ ванградске а ретко ко би дао црвену до неког села ако бус кошта 100-150.

Мој зет ради 6 дана недељно, не ради недељом и каже да иако и дају попуст он заради преко 50к, не рачунам овај децембар када је вероватно било и више. Сестричина ради у Леонију, има 35к плату, осам сати је на ногама и боцка оне каблиће па чак каже да би пре возила такси. Сваком је његов посао најгори а овде на југу су сви послови најгори, осим оних који су се добро снашли. Ја сам нажалост испао из воза и хватам прикључак па није немогуће да и у том Леонију пробам. Сестричина ме одвраћа, знам да је зет имао понуду тј примљен је у ту фирму али је пробао са таксирањем (за плату код газде) и делује ми да је екстра задовољан. Ако не буде издржљиво, онда можда и такси. :(
pa 30000 din u nisu i 30000 u beogradu nije ista vrednost to je na zalost realnost.
Није исто, у Београду може да се оде у неки фенси клуб где пиће кошта као овде цела вечера, може да се купи нека екстра роба по већој цени, може да се оде на концерт, може да се потроши много више пара.
Нисам сигуран да се цена хлеба, меса, струје, тлф рачуна, пива (у продавници, не клубу) и брашна битно разликује. Јесте да је тамо интернет много скупљи а и роштиљ је безвредан или прескуп али то већ није ни битно. ;)
 
Порука коју сам писао је остала код модулатора да је одобре и то не раде а нисам је снимио па укратко. Не може да буде исто, мислим да сам видео да се помиње минимална цена за car:go од ~380 а и такси је око 70% скупљи у Београду па уз вероватно просечно дуже вожње, не може ни зарада да буде слична. Ипак, овде се дође до 30-50к, зет толико прима за 6 дана (недељом не ради) док сестричина у Леонију има 35к али за 8-часовно радно време. Колико видим, она би се радо мењала и возила такси. ;) Овде су плате ионако најбедније осим ако се неко није добро снашао, ја сам испао из воза и сад ми остаје или тај Леони или на крају и такси. :(

Није исто 30к, у Београду можеш да потрошиш више по клубовима, на концертима, по ресторанима а не верујем да су хлеб, месо, јабуке или брашно овде јефтинији. Јефтинији су роштиљ и оптички интернет али то и није за вас у Београду. ;)
 
Kakvog modulatora, pa nisi novajlija?:)
289 je min CarGo voznja.

Leoni li je jedino.sto radi dole?
 
Не пратиш анархију, данас сам два пута добио инфо у коме се захваљују на поруци али ћу да сачекам да модулатори одобре. После сам сазнао да тестирају неку анти-спам заштиту и на крају да постоји неки проблем. Зато сам скраћено препричао ту поруку коју још увек модеришу.

289 је релативно велика цена за овде, ако је старт 100 и км 40, онда је то нека вожња од 4-5км или отприлике од мене до Диса, што је скоро на другом крају. Нека просечна вожња би била од мене до рецимо Дома здравља и не би прешла 2-3км или 200. Како год, car:go са ценом километра од 60 неће да буде конкуренција таксистима који то наплате 40.

Ради много тога, али нико неће маторце, изгубио сам везе од раније и онда се траже сламке. Ако знаш за неки нормалнији посао, увек сам спреман да ускочим. ;)
 
289 је релативно велика цена за овде, ако је старт 100 и км 40, онда је то нека вожња од 4-5км или отприлике од мене до Диса, што је скоро на другом крају. Нека просечна вожња би била од мене до рецимо Дома здравља и не би прешла 2-3км или 200. Како год, car:go са ценом километра од 60 неће да буде конкуренција таксистима који то наплате 40.
289din je car go minimalna cena i ona podrazumeva 4km, kilometar je 59din, i to je postavljeno naspram infrastrukture grada da te ne bi neko cimnuo za voznju od 100din za koju ti treba da potrosis jos 100 da nadjes gde mozes da stanes, eto zato postoji ta minimalna cifra i zato je ona u Nisu nesto niza jednostavno manji je grad, sustina je ista.

A sto se zarade tice pitaj zeta koliko kilometara treba njemu da predje da bi bruto imao 1000din, ili jos bolje koliko kilometara treba da predje da bi zaradio neto tih 30 ili 50k pa ce ti stvari biti mnogo jasnije
ja se ne bi iznenadio da on vise zaradi nego u BG :)
 
Poslednja izmena:
Не видим превише логике, значи у мањем граду може неко да цимне за вожњу од 100 а у Београду не може? То што је град већи не значи ништа, осим ако car:go има мало возила па неко иде с краја на крај, мада сумњам у то. Ако је град већи, то само значи да је већа и шанса да вожње буду боље, а и тамо и овде лагано неко може да позове за кратку вожњу. Основа моје приче је 59/км према 40/км. Чак и да нема минималне цене или да буде мања, опет има разлике. Каже зет да не стаје од посла, већина бира те таксије са попустом па уместо да за поменутих 4км другом плате 260, они у његовој фирми добију ту вожњу за ~200 кинте ... и ту car:go са 289 не би имао шта да тражи.

Шта има да питам, бруто 1000 значи рецимо 5 вожње по 200 тј 5 вожње по ~2,5км или 2 вожње по 500 ако има среће па је то два пута 10км ... можда мало више због попуста који дају. То је рецимо сат посла или мало више ако не иде посао. Мислим да ми је рекао да дневно пређе сигурно преко 100 и кад нема посла а често и преко 200км а да има оволико посла а да су цене београдске, имао би рецимо 70% већу зараду због ~70% скупљег таксија код вас. Ако зарађује више, онда значи да вози бар дупло у односу на ваше таксисте, што опет потврђује моју причу да код вас деру и да са упола вожњи имају сличну зараду.
А када зет оде у касапницу или оде да плати рачун за струју, плаћа исте цене као и ваши таксисти. Не иде у клубове, фенси места или на концерте. ;)
 
Не видим превише логике, значи у мањем граду може неко да цимне за вожњу од 100 а у Београду не може?
Ako te u BG neko cimne za voznju od 100din vozac bi bio u minusu (cak i sa 289 moze da bude u minusu), jer bi potrosio gorivo da dodje do tebe (to mu je bar 2km) i treba mu bar jos 2km da izadje iz jednosmernih ulica da moze negde ponovo da stane i na sve to od tih 100din treba i gazdi da da procenat.

Шта има да питам, бруто 1000 значи рецимо 5 вожње по 200 тј 5 вожње по ~2,5км или 2 вожње по 500 ако има среће па је то два пута 10км ... можда мало више због попуста који дају. То је рецимо сат посла или мало више ако не иде посао. Мислим да ми је рекао да дневно пређе сигурно преко 100 и кад нема посла а често и преко 200км
Nisam te pitao koliko voznji ima nego koliko kilometara predje da bi inkasirao 1000din?

To je odnos zarade po kilometru, u BG treba da predjes 20km za 1000km, ili 100km za 5000din i sl a 100km je vec 10 litara goriva koje ti vec odnosi trecinu zarade (zet verovatno sam placa gorivo?)
U nisu predje 12km da bi uzeo tih 1000din, i eto ti ta razlika u ceni.
 
Poslednja izmena:
Онда је то знак лоше организације, мањка возила, лошег распореда ... ако у Београду постоји стотине (или ми се чини да сам прочитао и преко 1000) стајалишта, онда је на централи да пошаље неког ко је близу. Ако је баш гужва и баш неко тражи такси из далека а вожња је кратка ... то може и овде да се деси. Осим тога, у Нишу је могућа вожња од 100 кинте, у Београду није. Овде је старт 100 па нека баш баш кратка вожња може мало да прескочи и онда зет да 20% попуста ... а у Београду креће од 170 па тешко да може да буде вожња од 120 и слично, чега овде има. Ти лавиринти од једносмерних улица су у другом смеру добри, колико је проблем да се савладају после вожње, толико додају на цену саме вожње јер се не стиже увек лако до краја.

Битно је колико вожњи јер свака има старт и километре а ваљда и време. Најбоље су му вожње кад неко уђе на стајалишту и вози се кратко, што краће, али да је то близу другог стајалишта. Може 1.000 да се узме и за пар километара али ајде, теоретски највише што мора да пређе је око 22км чисте плаћене вожње, без одласка и повратка. Зато се они и гурају да заузму ударна места на стајалиштима, то су много боље вожње него да добије из централе неку адресу у 15:00 а вожња буде ситна па после опет мора до стајалишта. Пример који ми је испричао, у центру добије адресу која је 4,5км од њега тј у једном насељу на периферији, одлази тамо и улази млади пар са бебом, а вожња до амбуланте која је ~800м одатле. После тога се враћа 4,5 до центра. Прешао 10км а од вожње има 140.

Све зависи и од сналажљивости али и среће.

Апсолутно је битно то што су старт и км код вас 70% скупљи а могућност дугачке вожње већа. Овде су вожње 3-4км, код вас могу без проблема да буду и 10-20 и да то буде градска. Овде не може.

Зет ради на проценат а гориво и све остало плаћа газда. Мислим да добија 22-25% од бруто док таксисти који имају свој ауто дају можда 10% за услуге централе али зато плаћају и гориво и регистрацију и таксе и кварове и све што следи. Зет вози за проценат, ако се ауто поквари, разбије, шта год он сутра узме други ауто и не занима га шта је са првим. Ако неко вози свој ауто, њему од бруто зараде остане 90% али онда дође зима и мора да купи зимске гуме (ако нема) па мора да плати гориво па регистрацију па таксе па поправке ... и да би потрошили што мање пара, већину овога прескачу. Користе канапе за поправку ;) и селотејп за лимарију, климе никада не раде јер поправка кошта али зато зими нема ни грејања. ;)
Јесте да могу више да зараде али ако не улажу, остају без муштерија па све иде у круг.
 
Опет ме модулатори проверавају, шта ли им је требало да тестирају нешто ново???

Онда је то знак лоше организације, мањка возила, лошег распореда ... ако у Београду постоји стотине (или ми се чини да сам прочитао и преко 1000) стајалишта, онда је на централи да пошаље неког ко је близу. Ако је баш гужва и баш неко тражи такси из далека а вожња је кратка ... то може и овде да се деси. Осим тога, у Нишу је могућа вожња од 100 кинте, у Београду није. Овде је старт 100 па нека баш баш кратка вожња може мало да прескочи и онда зет да 20% попуста ... а у Београду креће од 170 па тешко да може да буде вожња од 120 и слично, чега овде има. Ти лавиринти од једносмерних улица су у другом смеру добри, колико је проблем да се савладају после вожње, толико додају на цену саме вожње јер се не стиже увек лако до краја.

Битно је колико вожњи јер свака има старт и километре а ваљда и време. Најбоље су му вожње кад неко уђе на стајалишту и вози се кратко, што краће, али да је то близу другог стајалишта. Може 1.000 да се узме и за пар километара али ајде, теоретски највише што мора да пређе је око 22км чисте плаћене вожње, без одласка и повратка. Зато се они и гурају да заузму ударна места на стајалиштима, то су много боље вожње него да добије из централе неку адресу у 15:00 а вожња буде ситна па после опет мора до стајалишта. Пример који ми је испричао, у центру добије адресу која је 4,5км од њега тј у једном насељу на периферији, одлази тамо и улази млади пар са бебом, а вожња до амбуланте која је ~800м одатле. После тога се враћа 4,5 до центра. Прешао 10км а од вожње има 140.

Све зависи и од сналажљивости али и среће.

Апсолутно је битно то што су старт и км код вас 70% скупљи а могућност дугачке вожње већа. Овде су вожње 3-4км, код вас могу без проблема да буду и 10-20 и да то буде градска. Овде не може.

Зет ради на проценат а гориво и све остало плаћа газда. Мислим да добија 22-25% од бруто док таксисти који имају свој ауто дају можда 10% за услуге централе али зато плаћају и гориво и регистрацију и таксе и кварове и све што следи. Зет вози за проценат, ако се ауто поквари, разбије, шта год он сутра узме други ауто и не занима га шта је са првим. Ако неко вози свој ауто, њему од бруто зараде остане 90% али онда дође зима и мора да купи зимске гуме (ако нема) па мора да плати гориво па регистрацију па таксе па поправке ... и да би потрошили што мање пара, већину овога прескачу. Користе канапе за поправку ;) и селотејп за лимарију, климе никада не раде јер поправка кошта али зато зими нема ни грејања. ;)
Јесте да могу више да зараде али ако не улажу, остају без муштерија па све иде у круг.
 
da dopunimo temu sa NS, od pre 6 meseci

Taksi prevoz u Novom Sadu neznatno je poskupeo, pa građani od danas, start plaćaju 100 dinara, umesto 85, koliko je ranije koštao, prenosi "Dnevnik". Osim toga, kilometar gradske vožnje skuplji je za dva dinara, pa sada staje 54, umesto 52 dinara. Iz taksi udruženja poručuju da je noćna tarifa ostala ista, kao i cena prigradske vožnje, dok je čekanje umesto 520 dinara po satu sada 580.

e sad, ovo je teorija ali u praksi je malo drugacije jer se u poslednjih 2-3 godine povecao broj auta na ulicama, pa je sve sporije... relacije na kojima idem su skuplje nekih min 15% nego pre poskupljenja

I dalje mi je simpaticno kad neko iz BG dodje pa se vozi i sokira se cenama :)

99% taxija je u udruzenjima i skoro sve imaju aplikacije, tako da je skoro nemoguce naci taxi na kvaku kad je spic, kisha ili sneg.

Imam utisak da bi cargo dobro prosao ovde jer je relativno mali grad. Pricao sam sa vise taxista iz vise udruzenja i niko nije ono vadio noz na pomen cargo, svi su bili u fazonu “*mjau**mjau**mjau* ako dodju sta da se radi”.

Mada, NS je centar IT industrije i tu bi izgubili musterije sigurno, dok za non itjevce racunaju na standardnu vojvodjansku inertnost i nespremnost na promene... samo lagaaaano :)
 
@calexx
Uporno mesas cargo i taxi...
Kod cargo nema starta od 170 din niti minuti stajanja koji kostaju 750din na sat (kod vas je 100din start 450din minuti), takodje nemaju ni taxi stanice pa po svakog klijenta moras uracunati i odlazak a sam grad je veci pa to neretko moze biti i preko 5km.

Stavi se u poziciju tog vozaca i zamisli da si vozio taj par do doma zdravlja udaljenog 800m, ali da si zato presao 6km, a sledeca voznja opet 800m i odvede te jos dalje i izracunaj sta bi zaradio...

I na kraju objasnio sam ti odnos zarade po kilometru gde moras da napravis 20km da bi napravio 1000din a klijent moze da izadje i na sred terazija, a ti moras da nastavis do slavije pa da se okrenes... veci i komplikovaniji grad sa vecim guzvama.
i opet to ne znaci da cargo ne moze uspeti u drugom gradu, samo bi minimalna cena bila manja jer su troskovi nizi.

Мислим да добија 22-25% од бруто
kad ne aka svoj auto i ne sipa za svoje pare gorivo to je sasvim lepa zarada, a toga u BG nema o tome ti pricam.
ovde se radi po 12 sati, i placas gorivo, auto i uzmu procenat, tako da ti vis ene izgleda velika zarada u BG ako radis za nekoga.
 
Poslednja izmena:
Мешам јер и ти поменеш једне па друге. Таксисти сигурно морају више да зараде ако раде слично и онда идемо на car:go без таксиста. ;)
Ако сам добро запамтио, 59 километар, толико и старт и 360 сат вожње. Тачно или да се враћам на старе поруке? Да ли наплаћују време и км само у току вожње? Колико уопште има car:go возача и да ли се пази како су распоређени? Немам појма како то функционише. Поменута вожња до амбуланте би вероватно била минимално 289 а овде је 100+40, да рачунамо на цео километар. Да ли би неко позвао car:go? Дужа вожња, рецимо 5км што овде јесте дужа. Такси теоретски 300, car:go 59+~300+~60, ваљда 59 старт, 59*5 километри и неких 10 минута вожње.
Ако је град већи, онда ће да буде и довољно више car:go возача па ће и ваљда да буду распоређени, не сви у центру.

Упоран си са 20км и 1.000 динара, ја сам писао колико зет вози за те паре, не колико пређе. Ето пример са оном амбулантом, прешао 10км и узео 140 динара. Ако му се то понови, можда мора и 100км да пређе (не и наплати) за 1.000. У Београду је за 1.000 потребна вожња од 12км и онда такси оде на најближе стајалиште и не пређе 20км. Осим ако оде далеко, тамо где нема стајалишта ... али је онда и вожња више наплаћена.
По твојој логици је најбоље таксирати у малом месту од 1000 становника а у великим градовима нема зараде.

Писао сам о различитим услугама и овде и тамо. Зет рецимо направи пазар 200к за месец дана. Од тога узме 22-25% (морам да га питам колико тачно) и узме 50к за месец. Таксиста који вози свој ауто од 200к даје рецимо 20к за услуге централе и остаје му 180к. Нека прелазе по 200км дневно и потроше по 20л плина (зет вози хибрид и сигурно има мању потрошњу) па то изађе 1.500 или 40-50к месечно. Солиста је и даље на ~130к. Ако би на оправке, таксе и остало давао 80к месечно, зарађивао би као мој зет. Реално да то раде?
 
Поменута вожња до амбуланте би вероватно била минимално 289 а овде је 100+40, да рачунамо на цео километар. Да ли би неко позвао car:go? Дужа вожња, рецимо 5км што овде јесте дужа. Такси теоретски 300, car:go 59+~300+~60, ваљда 59 старт, 59*5 километри и неких 10 минута вожње.
Ако је град већи, онда ће да буде и довољно више car:go возача па ће и ваљда да буду распоређени, не сви у центру.
Pomenuta voznja koja je u nisu nezgodan primer je u beogradu prosecna voznja.
Znaci ides po klijenta nekoliko km on se vozi 3km i izadje na nezgodnom mestu onda ti moras da vozis opet par km da negde stanes pa opet par km po drugog, pa kad mi se danas naredjaju 10 takvih bolje da odmah odes kuci.

Упоран си са 20км и 1.000 динара, ја сам писао колико зет вози за те паре, не колико пређе.
Zato sto je tih 20km na 1000din moj realan trosak u vidu goriva koji tvoj zet nema pa mu nije ni bitno, a meni je bitno jer to cini trecinu zarade.
Kada bi ja prelazio 10km za 1000din, e to bi vec bila druga prica :)

Taxisti svakako zaradjuju vise zato se i bore za svoj opstanak, jer ce i oni neminovno morati ovome da se prilagode.
 
Poslednja izmena:
A CarGo ti na 1000din jos uzme 30% (od kojih je ~10% za PDV)
 
Zato sto je tih 20km na 1000din moj realan trosak u vidu goriva koji tvoj zet nema pa mu nije ni bitno, a meni je bitno jer to cini trecinu zarade.
Kada bi ja prelazio 10km za 1000din, e to bi vec bila druga prica :)
Рецимо да зет дневно пређе ~200км и има пазар 10к, онда је то ту негде. Оно што сам писао се односило на то колика вожња је потребна за 1.000 а не колико уопште пређе. И он има лоше вожње, има и испале па на крају збирно изађе оволико. Од тога је његово 22 или 25% (ваљда има нека разлика ако дневно узима проценат или на две недеље) док ти имаш 10к, одбијеш трећину за гориво и сад видим, трећину даш фирми и остане ти 3-4к. Нисам сигуран да је то нека кинта ако рачунаш амортизацију и слично. А ако ти ауто стане, ем платиш поправку ем тих дана нема зараде. Ако бих могао да бирам, пре бих радио код газде за проценат него уложио ауто и преузео све ризике. Ипак је 200км дневно прилично.
 
Рецимо да зет дневно пређе ~200км и има пазар 10к, онда је то ту негде.
Da samo sto ovde imas i trosak za gorivo koji tvoj zet nema :)

Нисам сигуран да је то нека кинта ако рачунаш амортизацију и слично. А ако ти ауто стане, ем платиш поправку ем тих дана нема зараде.
pa o tome ti i pricam...
Ако бих могао да бирам, пре бих радио код газде за проценат него уложио ауто и преузео све ризике.
To mozda mozes da biras u Nisu, u BG nema sta da biras jer ti to niko i nece nuditi.
 
Mislim da Pink ima i svoju flotu, i samostalne vozace?

Odoste vi daleko od CarGo-a ;)

Saznao sam inace da u mojoj zgradi se vise od polovine stanara vozi CarGo-om, druga polovina obicno nije tu :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno