Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Novom Sadu imate jako dobar primer maltene totalno otvorenog taksi trzista, koje pokazuje i dobre i lose strane takvog sistema.

Taksista po gradu ima jako puno, jer je tokom godina napuljen jako veliki broj ljudi koji nisu imali sta drugo da rade (ostali bez posla i sl) pa su krenuli da taksiraju (to je realno jako jeftin posao za poceti) sa idejom bolje da zaradim 50.000din mesecno nego da ne radim nista i ne zaradim nista. Kako su se taksisti gomilali, tako je tih 50.000 spalo na 45.000, pa na 40.000... a dokle god ima i najmanjeg smisla da se taksira (tj. dokle ne postane isplativije ne raditi nista nego taksirati), dolazice ljudi u ocaju da taksiraju, ali i dosta njih ce otici na bolje placena radna mesta. Direktna posledica toga su automobili koji moraju da se odrzavaju od te sice, a to znaci totalni krsevi. Skoro su imali neko povecanje cena, koje je bilo jako skromno.

Sa druge strane, kao posledica svega ovoga, pozitivna strana za potrosace je cena. Ne secam se kad sam poslednji put u Novom Sadu platio taksistu vise od 300din. Istina, ne idem u dalje krajeve grada, ali i tada sumnjam da bi iznos mogao nesto mnogo da predje 500din. Sto je poprilicno jeftino.

Iako sam veliki zagovornik primene novih tehnologija u postojecim trzistima, kao ni beogradski ni ovaj novosadski model nije dobar ni za taksiste (koji neretko rade i po 12h na ustrb vremena sa porodicom da bi izvukli iole normalnu zaradu), ali nije ni skroz dobar za potrosace (neretko se vozim u vozilima koja su ocigledno neispravna: dal nesto skripi ili trese ili sta god... gde mi vozac redovno kaze da ne moze da ide u servis kad zna da nema da plati. Uvek naravno planira da ode cim skupi novac :) ).
Oredjeni nivo regulative od strane grada treba da postoji, ali regulativa se donosi nakon sto se napravi konkretna strategija sta grad sa ovim trzistem zeli postici i u kom pravcu ga zeli razvijati. A za to je pored politicke volje (realnost) potreban i glas struke ekonomista koja to trziste mora da razume. A trenutno nema konstruktivnih ideja niti inicijativa ni jednih ni drugih.
 
jako veliki broj ljudi koji nisu imali sta drugo da rade (ostali bez posla i sl) pa su krenuli da taksiraju (to je realno jako jeftin posao za poceti) sa idejom bolje da zaradim 50.000din mesecno nego da ne radim nista i ne zaradim nista.

Direktna posledica toga su automobili koji moraju da se odrzavaju od te sice, a to znaci totalni krsevi. Skoro su imali neko povecanje cena, koje je bilo jako skromno.

(neretko se vozim u vozilima koja su ocigledno neispravna: dal nesto skripi ili trese ili sta god... gde mi vozac redovno kaze da ne moze da ide u servis kad zna da nema da plati. Uvek naravno planira da ode cim skupi novac :) ).
Не знам детаље али овде постоји велика разлика да ли таксисти раде у удружењу или користе своје возило. Ко користи своје возило сигурно има месечни пазар много већи од 50к пара па кад се одбију трошкови, опет може да буде солидна пара а у одбитке рачунам и неко одржавање. Данас сам разговарао са другаром који опет има другара који је возио у удружењима па набавио свој ауто и сада тако ради. Каже да заради 70к ако га мрзи да ради а ако запне, може да пређе и стотку. Знам да су месечни пазари ових који раде у удружењима 100 па и до 200к пара од чега они добијају 20-30% а остало иде газди. Овај другар размишља да прекине са садашњим послом, набави неки ауто и крене у таксирање. Бар се мозак не троши. Мада сам и ја размишљао, нико неће да запосли маторог давежа а рачуни морају да се плаћају па ћу на крају и ја да почнем да мотам волан. Онда можда будем имао детаљније информације.

Знам и да нека удружења имају директне везе са овлашћеним сервисима или заступницима па сигурно имају фул сервис. Знам и да нека удружења месецима користе нове Тојота хибрид џипове, да је једно набавило гомилу нових Пасата (иначе је газда званични дилер) и да се појављују нова удружења са апсолутно новим возилима. Па како неко да каже да нова Toyota RAV4 или CH-R шкрипе или лупкају?
 
Jel to situacija u Nišu(vidim u tvom potpisu) ili u Bg ?
 
Ja ne razumem kako taj taxista u nišu sa 200din vožnjama može da zaradi 100000din?
A da ne pominjem da je calexx pomenuo i 200k i pri tom te pare zaradi da ne koristi mozak ;)


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Taksiste u Nišu zarade oko 35-40.000din. mesečno, bez njihovog vozila. Pričao sam sa više njih na tu temu i uvek su pominjali istu cifru. Pretera ga calex.
 
To znači da zarade oko 1000 i neki dinar dnevno, to je već realnije...

Drugo pitanje je za te pare koliko ima radnih sati i koliko radnih dana?

Na kraju ćete videti da nisu baš tako lako i bez mozga ništa zaradili.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Rade po 12 sati dnevno za tu sumu, zaboravih da pomenem.
 
Drugar u NS, radi samo od 06-17h vrti se oko 70k, a bude nekad i više (ima svoje privatne ture do aerodroma ili inostranstva koje su mu lepo plaćene). Nedeljom ne radi. Ima svoja kola.
 
Kod nas su velike gužve u saobraćaju po gradovima i nedostaju besplatna parking mesta. Taksi nije baš povoljan da se koristi non stop a autobusi su pretrpani u špicu i neudobni u odnosu na automobile. Treba nam aplikacija za deljenje taksi vožnje između putnika. Mnogo ljudi ide u istom pravcu iako ne ulaze i ne izlaze na istom mestu. Zašto ne bi podelili trošak taksi vožnje na fer i lak način, koliko im se vožnja preklapa? Kako bi to funkcionisalo? Postojeći taksi bi koristio tablet ili mobilni za navigaciju prilikom vožnje. Korisnici bi koristili mobilni i aplikaciju da zatraže vožnju i unosili bi adresu gde žele da idu. Mogli bi da snime često korišćene adrese tipa škola, posao, centar da ne kucaju uvek već samo odaberu. I server aplikacije bi onda poslao najbližem takisti koji prolazi tuda i kome se uklapa ta putanja korisnika u trenutnu vožnju, novu tačku navigacije i sve bi se dešavalo automatski. Pokupili bi tog korisnika usput, i ostavili koga gde treba. Plaćanje bi se vršilo preko aplikacije automatski tako što bi se račun delio na putnike u vozilu na osnovu taksimetra na fer način. Skidalo bi se sa platne kartice. Rezultat je da taksista ne mora da misli gde da ide i da vraća kusur, samo prati navigaciju. Korisnici ne moraju da se bakću sa novcem i dobijaju povoljnije vožnje i društvo u prevozu. U saobraćaju je manje vozila i parkinzi su rasterećeniji. Ako mi neko komercijalizuje ideju, neka časti bar :D
 
Ja ne razumem kako taj taxista u nišu sa 200din vožnjama može da zaradi 100000din?
A da ne pominjem da je calexx pomenuo i 200k i pri tom te pare zaradi da ne koristi mozak ;)
Не читате пажљиво. Писао сам да су пазари код ових у удружењима који раде за газду и немају ауто 120 па иду некад и до 200к. Пазари. Они од тога добију 20-30% мада можда неко даје и више па на 120к пазара испадне 25-40к чисте плате.
Ако неко има свој ауто (пример другаровог другара) и он вероватно може да има пазар 120-200к али се ту одбија проценат за централу, трошак за гориво, трошак за регистрацију, одржавање и остало, таксе и шта све иде. Не знам колико је шта али ми делује да има логике да од 150к пазара њему остане 70к чисте зараде. Ако нема неких трошкова, може и више.

Како се вожњама од 200 кинте заради? Па не возе се три вожње него се у тих 12 сати одради 30, 40, 50 вожњи и направи дневни пазар 5-10к. Баш ме занима колико дневно у просеку зараде бг таксисти и колико вожњи обрну. Цене су отприлике дупле па ако слично раде, плате би морале да им буду 60-100к (мислим на оне који немају ауто) а за оне који имају не могу ни да размишљам.

Значи две приче, ко ради и не размишља о трошковима може да сабере 25 па и до 50к а ко користи свој ауто мора да размишља да ли и колико да улаже у одржавање и слично па ту има екстрема на обе стране. Једни не дају ништа на ауто, праве велике зараде ... и брзо остану без њега. Други можда пазе али онда нема претеране зараде.

Ко има солидан ауто и хоће да га потроши за неко краће време, може да заради. Ко нема, може да возика код неког газде за 30-40к.

И да, радно време је углавном 12 сати, једино што они који користе свој ауто сами одређују радно време. Често и преко 12 сати. Давно сам разговарао са типом који је био шеф у таквој фирми и питам га, зашто уместо двојице по 12 сати не запослиш тројицу по 8? Одговор је био реалан, за 8 сати не може ништа да се заради и нико не би пристао да тако ради. Комшија каже да зна типа који спава пар сати, а између вози уз краће паузе за ручак. Убија преко 200к пазара месечно и пошто ради за 30% онда има 60к па и 80к иако нема свој ауто. Таквих чудака нема много али неки морају да раде због кредита, дугова и остало па не бирају.
 
@panonski
Nije to tvoja ideja, to već postoji, ali ovde jedva I cargo postoji a ne serovanje vožnji.

@calexx
Ako ti misliš da je lako raditi 12 i više sati ili imati 30-50 vožnji u toku dana...samo napred :)
Ja kažem da to ne da nije realno nego je to jedno ropstvo a ne rad.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidi stvarno, Bandwagon se zove jedan takav servis. Svet je toliko otišao da čak ne možeš ni da smisliš nešto lakše a da oni već ne primenjuju :D.
 
Koliko to biznisa možete da započnete u Srbiji i da vam država ograniči konkurenciju na neki unapred određen broj? Ja znam samo dva, prevoz u Beogradu i javne beležnike.
 
Upravnici zgrada i agenti za prodaju nekretnina (mozes ti da polozis, ali posla neces naci, preko nekog broja radnika).
 
Istekao edit:
Taksiste u Nišu zarade oko 35-40.000din. mesečno, bez njihovog vozila. Pričao sam sa više njih na tu temu i uvek su pominjali istu cifru. Pretera ga calex.
+1. I barem iz udruzenja koja zovem ne izgledaju ni upola nadrndani kao beogradski ;)

Sto se tice CarGo-a i Ciriha... pa oni kao imaju u Becu uslugu, a od 50 dana ove godine nijednom nijedno vozilo nisam nasao.
 
Ako gledash od 90-tih na ovamo i sa ovime kako ljudi odlaze ...uskoro ce i nama biti....
 
car:go

It forum

i tako
 
Svakog petka zaplene jedno vozilo pa i ovog...
i opet niko nije naredio :angel:
 
Da je neko naredio, zar ne bi oni zaplenili sva vozila lepo? Kao da je tesko da se organizuje da se vise vozila zaplene lol
 
Mislis da se policija sama organizovala sa 7 vozila i paukom?
Policija tako obično radi bez naređenja :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
'ocu reci, verovatno je ciljano konkretno vozilo, a ne random vozac ili CarGo.
Pa sta je njima tesko da odu u CarGo i zatvore ih? Backlash?
 
A taksisti ne rade. Juče smo sat vremena zvali taksije i na kraju na jedvite jade došao CarGo.
Ako neko iz CarGo prati ovu temu, napravite listu pouzdanih klijenata.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Tokom "setnje"?
Ja imam nekoliko screenshotova gde mi CarGo dolazi od Palate Federacije, da vozi iz Dunavske! :)
 
Ja ne znam sta se cudite, car go nije legalan taksi , taksi udrzuenja su se izborila za takav zakon, sto bi sad bilo koje taksi udrzenje/kartel dozvolio da mu neko uzima iz dzepa... Po meni treba da uhapse i ove iz Car go firme jer su organizatori kriminalne/prekrsajne grupe. Sad *mjau**mjau**mjau* gradjanima sigurno vise odgovara Car:Go al ko jos pita gradjane bilo sta, pa evo ja placam RTS a tv ni negledam ko me pita...
 
Car go nije taksi. A taxi ovakav kakav postoji je mnogo gore kriminalna organizacija koja posluje sasvim legalno na nasu stetu.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno