Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lyft je za sada samo u SAD i Kanadi.

Zar nije ovaj važeći zakon donet relativno skoro (godina ili dve) nakon što je isto bio protest protiv Car Go-a? Ne znam čime su ga taksisti tačno zaslužili, da li su se za uzvrat unapredili barem malo, ali dobro.

Moje prethodno pitanje u temi je izgleda bilo suviše IT. :)
 
Razlog za takav postupak države vidim pre svega u želji da u tom segmentu zaličimo na normalne zemlje, da Stilo i Multipla JTD iz 2002. završe na groblju automobila ili u smederevskoj visokoj peći, dakle da imamo pristojan vozni park. Ako već građani nisu u mogućnosti da kupuju nove automobile hajde da bar oni koji su najviše na ulici imaju moderno i ispravno vozilo. Ne bi taj trošak za državu bio preveliki, iz najave bi se ograničio na 3 godine što znači da bi to bila jednokratna subvencija koju svakako, iz ovih ili onih razloga, neće svi iskoristiti. Čime su oni to zaslužili? Reklo bi se ničim osim što im je država svojim namernim nečinenjem i nepoštovanjem sopstvenih zakona nanela direktnu materijalnu štetu mnogo veću nego što bi bila ta subvencija.

Trošak zapravo jeste preveliki i pričamo o nekoliko desetina miliona eura naših para koje su mogle da se utroše mnogo pametnije, posebno što već imaš model prevoza koji funkcionište i ima nova vozila - bez dotacija države.

Nema od svega toga ništa. Dobićete sada subvencije; ponovo nećete plaćati poreze; kada za 5 godina bude trebalo da se obnovi vozilo - banke ponovo neće hteti da vam daju nikakvo finansiranje. Ne može kredit ili lizing da dobije neko ko ne prolazi kreditni biro i dužan je ogromne iznose državi ili ima promet koji 90% ne prolazi kroz fiskalni uređaj... Nema tu sreće, isti ovaj problem će se javiti za par godina, jer jednostavno to su ljudi koje je pregazilo vreme i čije je jedino razmišljanje da zeznu sistem/državu/mušteriju itd... Jedina korist je tu za taksiste koji će dobiti nova vozila relativno povoljno. Naravno korist je i za prodavce automobila.

Mogli su makar da kažu da je subvencionisano vozilo Fiat 500L proizveden u Srbiji, ostalo može da se nabavi po povoljnijim uslovima preko banke itd.

Naravno, taksisti će opet protestovati za pola godine ili godinu dana i tako u krug dok se to konačno ne preseče. Ovo ne rešava ništa, samo se bacaju pare na nekoga ko je više puta pokazao da to ne zaslužuje.
 
Poslednja izmena:
Ma bice skode 100% :)
 
Ne znam kako je kod vas, ali ja CG vozilo u zadnje vreme ne mogu da dobijem nikako!
Noćas oko 2-3 sam pokušao sigurno 50 puta, nema šanse. I to nije neka zabit, nego Zeleni venac, pa posle kod Ušća.
Prošle subote isto nisam mogao da dobijem vozilo.
I da, nema više procene cene?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni to zvuči logično, posle ovih huligana što su držali grad pod opsadom i napravili im reklamu vrednu milione razbiše se ljudi od posla, nema ih dovoljno.
 
Iznogude, jedna od retkih stvari koje smo saznali je da neće biti uslovljavanja sa markom vozila već samo da će obavezno biti bele boje, logično makar za Bg pošto smo mi beli grad

Maranc, čemu toliko nervoze?

Pre svega nema nikakve potrebe da mi se obraćaš kao da sam pripadnik taxi mafije, ja sam samo povremeni korisnik istog. Uglavnom kada sam siguran da idem u alkohol (kao jako jako mlad, pre 30 i kusur godina sam srećom bez ikakvih posledica naučio da vožnja i alkohol ne idu zajedno) ili na aerodrom. Drugo, nagađaš cifre jer ne znamo šta i koliko će da se subvencioniše, ja sam u svojim razmišljanjima u prethodnom targetirao kamatu i troškove obrade kredita/lizinga a računica za to na automobil od 15k eura pokazuje 1.000 eura, tako da ne može nikako da ispadne da su u pitanju desetine miliona eura, pre može da bude marketinški trik dobrotvora na vlasti koji bi ovu subvenciju sabrali sa oslobođenjem od pdv-a na osnovno sredstvo za rad (što važi za apsolutno svaku legalnu i registrovanu delatnost) pa bi na taj način stigli do tih desetina miliona eura ali to nikako ne može da se podvede pod ovu trenutnu situaciju. Ukoliko bi se nekim čudom to zaista pretvorilo u desetine miliona (da država dodatno subvencioniše 20-30-50% vrednosti automobila) prvi bih podigao glas protiv.

Opet nepotrebno potežeš fiskalizaciju, šta će se njome dobiti? Prihodi države se neće povećati, nema zakonskih osnova. Meni je ovaj "argument" presmešan zato što dolazi od ljudi koji rade ili iz nekih svojih razloga botuju za apsolutne, 100% divljake koji rade i obitavaju sa one strane zakona. Ako ti to nije jasno vrati se unazad, ovde imaš svedočenja ljudi koji su radili ili rade za CG i to potvrđuju a na tvrdnju da imamo "sistem" koji ima nove automobile mogu samo da okačim smajlija prevrtača. CG ima nekoliko desetina vozila koja su posledica zarade i profita koja je ostvarena suprotno zakonima ove zemlje. To je sistem koji ima podršku i zaštitu za svoje nelegalne poslovne aktivnosti direktno u vrhu izvršne vlasti.

A šta će se dešavati za 5 godina je opet nagađanje, možda će biti tako kao što kažeš a možda će biti i drugačije, to ne možemo da znamo u ovom trenutku.
 
Može subvencija za kola, ali prvo da ubacimo bluetooth fiskalni štampač, a CarGo Technologies da im izradi aplikaciju?
CarGo da pravi taksistima aplikaciju? Kao da nema niko drugi da im napravi. Nekoliko taxi firmi imaju sopstvane aplikacije.
To mi je isto kao kad bi Majkrosoft nudio Google da mu napravi Gmail aplikaciju.


Ne znam kako je kod vas, ali ja CG vozilo u zadnje vreme ne mogu da dobijem nikako!
Noćas oko 2-3 sam pokušao sigurno 50 puta, nema šanse. I to nije neka zabit, nego Zeleni venac, pa posle kod Ušća.
Prošle subote isto nisam mogao da dobijem vozilo.
I da, nema više procene cene?
NEMA VOZACA. Napustaju CarGo. Napisano ovde https://forum.benchmark.rs/showthre...-nalik-uberu&p=5923266&viewfull=1#post5923266
 
Poslednja izmena:
CarGo da pravi taksistima aplikaciju? Kao da nema niko drugi da im napravi. Nekoliko taxi firmi imaju sopstvane aplikacije.
To mi je isto kao kad bi Majkrosoft nudio Google da mu napravi Gmail aplikaciju.



NEMA VOZACA.
Napustaju CarGo. Napisano ovde https://forum.benchmark.rs/showthre...-nalik-uberu&p=5923266&viewfull=1#post5923266

Pa naravno da nema vozača kad ceo BGD sad se vozi CARGOOM!
Dosadšnja popuna je bil dovoljna za 10-15% svih vožnji i ponekad 20% u špicu, sada više od 50% poziva ide na CARGo, pa logično je da nemaju vozača!
 
Još jedan neostrascen tekst i čini se da polako prestaje dejstvo medijskog bojnog otrova ove organizacije.
Da li će sve to biti dovoljno da se jednostavno ugasi aplikacija Cargo? Naravno da neće jer ovo je Srbija a ne Nemačka.

Taksisti će dobiti(možda) obećano sredstvo za ublažavanje bolova u rektalnom predelu, koje će platiti gradjani, i to je po mom mišljenju to, do daljnjeg...
https://www.danas.rs/kolumna/aleksej-kisjuhas/tezga-ili-zivot/

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Možda je tekst neostašćen ali je potpuno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*an, to se vidi iz prvih par rečenica gde se povlači paralela sa avio transportom i doktorima, kao “ajde da dozvolimo bilo kome da upravlja avionom”.
Mislim da sam ovo “poentiranje” čuo i od nekih taksista, koji prevoz od tačke A do tačke B upoređuju po kompleksnosti sa operacijom srca, a u realnosti mogu ga raditi skoro sve osobe na ovoj kugli zemaljskoj.

Ove glupe i dosadne stvari(prevoz tačka A-tačka B) će uskoro biti automatizovane, a taksisti razmišljaju o “budućnosti” samo u okviru narednih 2,3 godine


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trošak zapravo jeste preveliki i pričamo o nekoliko desetina miliona eura naših para koje su mogle da se utroše mnogo pametnije, posebno što već imaš model prevoza koji funkcionište i ima nova vozila - bez dotacija države.

Jeste veći off, ali ako može neko da mi objasni ukrtatko zašto se toliki novac daje na puteve i infrastrukturu, umesto u fabrike i poloprivredu. Ja to ovako vidim. Šta će mi putevi koji se i novi krpe posle mesec dana kada je većina stanovništva nezaposleno ?
 
^
Taksi je ovde već prošlost sa Cargo na ulicama koji radi kao da se ništa nije desilo, kakvo crno poentiranje.



Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Jeste veći off, ali ako može neko da mi objasni ukrtatko zašto se toliki novac daje na puteve i infrastrukturu, umesto u fabrike i poloprivredu. Ja to ovako vidim. Šta će mi putevi koji se i novi krpe posle mesec dana kada je većina stanovništva nezaposleno ?

Na pogresnom forumu trazis objasnjenje. Ovde dolaze ljudi ("cast izuzecima) zbog IT-a ne zbog politike i ekonomije ;)
 
Na pogresnom forumu trazis objasnjenje. Ovde dolaze ljudi ("cast izuzecima) zbog IT-a ne zbog politike i ekonomije ;)

Može i na PM, nisam mislio da trolujem. I ja sam ovde zbog navedenog.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jeste veći off, ali ako može neko da mi objasni ukrtatko zašto se toliki novac daje na puteve i infrastrukturu, umesto u fabrike i poloprivredu. Ja to ovako vidim. Šta će mi putevi koji se i novi krpe posle mesec dana kada je većina stanovništva nezaposleno ?

Nismo komunistička zemlja, da država "pravi fabrike". Šta da pravi? Zastavu? Kluz? Televizore i mini linije?!?

Prošla su ta vremena. Država treba da pravi infrastrukturu, sistem, uređenje...

U poljoprivredi, subvencionise se onoliko koliko treba za domaću potrošnju, i eventualno da se pokrije nešto isplativo na svom obradivom zemljištu.
 
SSP potpisom i smanjenjem subvencija koje su mizerne i iznose do 20 puta manje od pojedinih zemalja drzava je unistila domacu poljoprivredu.
 

Sta se subvencionise u poljoprivredi, kada se uvozi 95% voca i povrca?


Nismo komunistička zemlja, da država "pravi fabrike". Šta da pravi? Zastavu? Kluz? Televizore i mini linije?!?

Prošla su ta vremena. Država treba da pravi infrastrukturu, sistem, uređenje...

U poljoprivredi, subvencionise se onoliko koliko treba za domaću potrošnju, i eventualno da se pokrije nešto isplativo na svom obradivom zemljištu.

ahahahahah! ne verujem šta čitam!
Pa da ti nije bilo tog državnog "SUBVENCIONISANOG" socijalizma NIKAD ne bi dobio obrAzovanje koje si dobio, tvoji roditelji ne bi verovatno videli more ni na televizoru, a za ZX-S ili C-65/128 ne bi znao ni da postoji, već bi završio osmoljetku i pravac u kombinat na njivu!
....
I sada ti i takvi koji su najviše dobili od državnog socijalizma, subvencionisani kreditima za kuće, kola, otkupljenim stanovima za 1 DM, itd....e sad oni, dakle ta najveća sirotinja koju su partizani dovukli da radi po soc. fabrikam, e dakle ti isti su sada najveći zastupnici liberalne ekonomije, koja ja zapravao prvo uništila USA+UK privrede, i omogućila Kini ovakav gigantski rast!
kakve izjave....
...
Sad lepo vrati sve diplome, uplati za svo ono besplatno treniranje sporta koje si imao, uplati za sve exurzije po ekonomskoj ceni, i najbitnije, uplati lepo celu tržišnu vrednost za stan koji su tvoji roditelji dobili skoro besplatno u otkupu (ej zamisli mi smo živeli u socijalizmu gde DOBIJEŠ stan od preduzeća!!! kako je to samo nazadno!) ...
...
SVE ŠTO SI IKAD koristio u svome bitnome životu SVE TI JE BILO SUBVENCIONISANO, i Elektropionir, i mehanotehnika, i adidas slovenački, i opel kadet kikindski...I MELODIJA MENGEŠ.......CEO TVOJ ŽIVOT JE ZAPRAVO SUBVENCIONISAN, a da toga nisi ni svestan....al kad treba soliti pamet, uptavo je tu prva sirotinja kojoj su partizani dali nešto što nije ni mogla da sanja....
...
Godišta 68-75 su se pokazala kao najnemoralnija u ovoj našoj SFRJ priči, i evo dokaza da jeste tako, živeli su životom iz bajke, kupovali Duran Duran i Iron Maiden ploče u isto vreme kad i u Londonu, nosili Wrangler i Levis i to sve 75% skoro BESPLATNO, i sad oni sole pamet da država ne treba da subvencioniše tj PODSTIČE, PODRŽAVA poljoprivredu?!?!?
...
A najveća ekonomija sveta je sva inače subvencionisana, sve je državno i ceo svet su pokorili, al koga to briga?? Libertarijanci imaju svoj radni nalog...
 
Postoje privredne delatnosti u kojima su subvencije neizostavne, slično kao što postoje zanimanja sa beneficiranim stažom. Taksi prevoz to svakako nije.
 
Idemo temp lock. Tema je CarGo. Nakon otključavanja teme idu kazneni bodovi za svaki off topic.
 
Ajde po 250 put molim Vas bez politike i totalno offtopica.
Napiseao sam 10 postova zamolio da vratimo temu na ono zasta je otvorena svi sem par pojeidna cu isklulirali i nastavili svoju pricu i tako posle svakog mog posta.
STo je reko kolega Duke, daj barem se vratite na onaj delimicni off cargo/taxi i slicno ako vas aplikacija na it forumu ne zanima.

Poljoprivreda/svetska ekonomija/politika nije za ovaj forum.

I molim bio bez informer kurir b92 blic telegraf i ostalih zute stampe linkova.
Ko zeli da cita..... nek cita ne mora da deli sa drugima ovde.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Veceras opet palo oduzimanje, bice sutra u novinama.
 
Videh, izašla mi notifikacija od CarGO aplikacije

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslao sam cargou pismo sa poslovnim predlogom za unapredjenje poslovanja. Toliko su poslovni da mi niko već 5 dana niko nije ništa odgovorio.

share images
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno