Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako prenose mediji, taksisti ce dobiti subcenciju od ne koliko hiljada evra za kupovinu novih automobila. Uz to samo ce birati kod kog prodavca ce uzimati automobile

Sad se postavlja pitanje, kako da trazim povrat pdv-a za sve sto kupim u ovoj zemlji (jabuke, paprike, benzin, odecu obucu...)
 
Poslednja izmena:
Kako mislis povrat pdv na sve sto kupis?
Nikako jer je nemoguce.
 
pa lepo kupim dizel za 60 dinara. ni akcize ni pdv ne zelim da platim drzavi. ne zelim vise da placam porez ovoj drzavi.. da ja placam taksistima automobile.. i ostaloj bagri ne pada mi na pamet.
kako firme rade povrat pdva ?
 
Preselis se u Nemacke i dobijas povracaj poreza
 
pa lepo kupim dizel za 60 dinara. ni akcize ni pdv ne zelim da platim drzavi. ne zelim vise da placam porez ovoj drzavi.. da ja placam taksistima automobile.. i ostaloj bagri ne pada mi na pamet.
kako firme rade povrat pdva ?
Ti si nesto pomesao druze.
Pa ne mozes ti da trazis povrat pdva
 
ma vidis da u ovoj zemlji moze sve... ne mogu ni taksisti da traze monopol pa opet dobise.. jos dobise i pare za automobile..
 
8000 subvencionisanih stanova u prvoj fazi za pripadnike sluzbe bezbednosti, par hiljada evra subvencija taksistima za kupovinu novih automobila... u zemlji gde je plata lekara opste prakse u Domu zdravlja 55.000 dinara. Posle napisanog i skorasnje "uspesne" reforme pausala izgleda je dosao trenutak za pakovanje kofera.
 
Da li je ebeno moguće da će stvarno da dobiju to? Gde ste pročitali to?
Ova država treba da se ugasi. Treba narod da izađe i da štrajkuje protiv taksista!

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
ma jok.. sinula mi ideja. posecem drzavnu sumu i prodam.. uzmem brdo love.. Naravno posadim novo, jer ipak moram brinuti o planeti.
 
Zakasnio si, vecina je vec posecena...

...A3...
 
ma jok.. sinula mi ideja. posecem drzavnu sumu i prodam.. uzmem brdo love.. Naravno posadim novo, jer ipak moram brinuti o planeti.

Ako budeš seko, zamolio bih te da koristiš ili sekiru ili ručnu testeru, jer posle iz takvog panja vrlo brzo nikne novo drvce i za 10ak godina imaš već mladu šumicu.
Sa motorkom se to ne dešava, naprotiv.
Eto, mala molba ako nije problem. I nećeš morati ništa da sadiš, samo nikne iz panja.
...
Što se tiče podstreka za taxiste, da je to bio prilog 1985 u Monti Pajtonu ili u Nadrealistima, smejao bih se, ovako....

giphy.gif
 
I onda posle neko dođe i priča o nekakvim zakonima, neplaćanju poreza, itd.
Izbegavanje poreza i kršenje besmislenih zakona je u ovoj državi bukvalno patriotski čin.
 
jesi ti siguran da nice ako radi sekirica XD ?

@nikola2307 ne vredi... imas 3 izbora.
1)da te prave budalom
2)da ne budes *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* i ne dozvolis da te kradu
3) novi 5 oktobar i da se po**ju sva gov*a
 
jesi ti siguran da nice ako radi sekirica XD ?

@nikola2307 ne vredi... imas 3 izbora.
1)da te prave budalom
2)da ne budes *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* i ne dozvolis da te kradu
3) novi 5 oktobar i da se po**ju sva gov*a

100%, ako radi sekirica! a ako radiš sa ručnom testerom, posle samo malo izbubecaj po panju, ali ako je motorka, ono njeno ulje i brzina sprže taj sloj pa bi morao da se skine nekako.
I bre, ja sam ti pravi seljak!

 

Ovo jeste istina. Tačan je i prvi deo o taksistima, i drugi o problemu cepkanja tržišta rada na mikroposlove.

CarGo treba i može da radi, ali kao Taxi kompanija sa zaposlenim vozačima, uz sve zakonske obaveze i prema državi, i prema zaposlenima, koje ima bilo koje drugo preduzeće.
Individualni taksisti treba da postoje, ali da se ponašaju u skladu zakonom koji postoji za bilo kojeg drugog samozaposlenig pojedinca, da budu udruženi i da rade preko aplikacije koja daje iste mogućnosti kao CarGo.

Praktično, korisnik ne mora da zna da li koristi usluge udruženih individualaca, ili kompanije sa zaposlenim vozačima. Ali prvila pod kojim rade treba da su ista i za jedne i za druge, i da budu ista kao i za sve zaposlene, bilo gde da rade.
 
Poslednja izmena:
Sve je ovo ok što si napisao i tako bi trebalo da bude, da živimo u normalnoj državi.
Ali, pošto živimo u ovoj tvorevini plaćaćemo iz našeg džepa taksistima subvenciju za kupovinu novih kola, samo zato što je to dogovorio precednik.

Ako ovo glasačka mašina proguta kao nešto što je po zakonu i što je opravdano, onda nam stvarno nema pomoći.
 
Da li ti zaista misliš da će neko ko je progutao sva ... do sad da se zagrcne zbog subvencija za taksiste!?

@mr008
Dobar članak.
 

Da, dobar je tekst. Ne prikazuje stvari crno belo, jer realno i nisu. Mogla bi ova oblast da se dobro uredi, da bu_dale iz nove, a i predhodnoh vlasti nisu okupirane nekim ličnim interesima.
Jedan moj drug postao je odbornik u mom gradu. Sretnemo se posle par godina i ja mu kažem da mi je drago što je postao odbornik, i da se nadam (jer ga znam kao o.k. čoveka) da će stvari sada se promene malo na bolje. On mi kaže "Vlado ja sam u politici samo da bih zaposlio sestru" :( Meni kroz telo prostrujaše neki hladni trnci. Kiselo se nasmejah i dogovorismo se da sedeći put odemo na piće. Veći deo dana sam se bezuspešno pitao šta samnom nije u redu? Kao u filmu Balkanski špijun. "Nije lepo, Jakovljeviću, da budem lud, a da to ne znam". :)
 
Ovo jeste istina. Tačan je i prvi deo o taksistima, i drugi o problemu cepkanja tržišta rada na mikroposlove.

CarGo treba i može da radi, ali kao Taxi kompanija sa zaposlenim vozačima, uz sve zakonske obaveze i prema državi, i prema zaposlenima, koje ima bilo koje drugo preduzeće.
Tekst je odličan i sublimira ono što pričam od prve strane ove teme a posle dodje i neko kaže da ga ne zanima koncept rada i samo hoće jeftinije da se preveze.

Ovo će svima da se desi ukoliko ovo ne počne da se nekako rešava.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sve je ovo ok što si napisao i tako bi trebalo da bude, da živimo u normalnoj državi.
Ali, pošto živimo u ovoj tvorevini plaćaćemo iz našeg džepa taksistima subvenciju za kupovinu novih kola, samo zato što je to dogovorio precednik.

Ako ovo glasačka mašina proguta kao nešto što je po zakonu i što je opravdano, onda nam stvarno nema pomoći.

Pa nema, gud moning mister Kolumbo, srbsko društvo je zahvatio rak, a to je kada telo samo sebe jede! Neshvatljivo i nerazumljivo, al tako je!
Zdrav čovek to ne može da prihvati, jednostavno protiv prirodno je. Plus vi u BGDu možete da živite ceo život a da ne spoznate šta je STVARNO ovaj narod.
...
Npr, vozim bajs ovde u KGu, prometnom ulicom gde je pijaca, 100% po pravilima (za promenu!), i ispred mene izleće jedan Titov penzioner-pionir, rmpalija, ono prima penziju, izdaje stan u centru KG, a u selu drži koze i prodaje kozije mleko mešano sa kravljim kao čisto kozije, a i pčelama otme sav med u jesen pa ih hrani fruktozni sirupom, pa mu na proleće pocrkaju sve...e taj fazon ljudi!
I izleće on, da uiopšte ne gleda, ja ga zaobidje jedva, i dobaci mu "čoveče bre gledaj" (znači da sam ga udario ne bi kriv ništa, a on išo na ortopediju) a o ne gleda, gleda, gleda....onako strelka pogledom po vrlom avgustovskom suncu....i odjednom reče "GLEDAJ TI!" .....eto, i šta da mu kažeš? ........ništa.....osim....2 smo sveta različita....


@Mitar1982

Upravo, ovo je bre predjelo na čačkalicu, kad je jedenje gomana u pitanju! Ima da pitaju im li još!

....
Ono što je zaista najveći "problem" svih ovih gluposti od 1990, što su ljudi prirodno skloni crno belom razmišljanju, pogotovo mladi, i u srdžbi i ljutnji zbog ovakvih gluposti, ono prvo zamrze vlast, pa onda sve vlasti, pa državu i na kraju svoj sopstveni narod...e to se nama dešava posle 2000 uveliko....a od te bolesti samo-mržnje boluju mnogi. Mada, kad se setim onog primera gore koji sam opisao,i mene uhvati ta samo-mržnja...
 
Poslednja izmena:
car:go ne treba da postoji ni kao kompanija ni kao taxi udruzhenje.
Procitao sam negde da cargo uzima 30% novca? Ja bih molio da ovo neko demantuje.
Ako nesto prezirem to je taksiste...ali ako je ovo istina to je LOPOVLUK.
CARGO treba da je SERVIS koji treba da koshta 20-30e mesecno i treba da bude 20 takvih servisa, gde svaki invididualni taksista(neogranicen broj dozvola, lica bez kriminalne proslosti i sa vozilima do 5 godina starosti odredjene boje, sa nekim osnovnim poznavanjem grada) moze da se subscribe na bilo koji servis kao i musterije.
 
Ne moze se demantovati :) 20% uzima Cargo kao fee za svaku voznju, a 10% ide liku koji vodi racuna o svim "partnerima"(vozacima). Tako je dogovoreno i primenjeno vec dugo vremena.
 
Boze gori su od donesi aplikacije :( Nije ni cudo da se tako "bore" i da imaju para na bacanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno