Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
O kakvoj aplikaciji pricate? Gold taksi ima svoju aplikaciju, yandex je okupio nekoliko udruzenja, u novom sadu taksi udruzenja imaju aplikacije. Nije u aplikaciji rec vec o tome da se zadrzi monopol na trzistu. Usput, gradjanima se ispred nosa servira strajk taksista dok im se iza ledja radi svasta sto ih daleko vise pogadja. Drzava je ta kojoj sve ovo odgovara zato i nece nista da resavaju. Vecina taksista i nema pojma sta je car:go, znaju samo ono sto im sindikalci serviraju. Dok se kargo bori za deo kolaca, oni se bore da kolac pripada samo njima.

Tapatalk from Poco loco
 
Svi znamo da car go ne zeli samo deo kolaca, kao sto nije ni Uber zeleo samo deo. Upada se sa damping cenama, ubijas konkurenciju time, privlacis potrosace, kada konkurencija pukne ostane ti monopol.
Posto je tema car go necu komentarisati taxiste o kojima stvarno ne mislim nista dobro, ali oni su se osilili jer im je to omoguceno zakonima.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Kako si sam kriv kad je broj licenci ograničen u Beogradu?
Sve i da hoćeš ne možeš da dobiješ licencu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mozes, al ne mozes preko noci, sto je nekako i logicno... Pa kriv sam sto nmm dovoljno iskustva, tj radio sam dosta puta na crno pa mi nije upisano, treba 5 godina iskustva u voznji pa ne mogu da apliciram
Generalno kad vidim one iz cammea sto zaposljavaju klince od 20-21 godinu jasne su mi neke stvari... Cammeo uzeo 20 novih auta u prethonih 2 meseca i skoro svi su izudarani, 4 totalno neupotrebljiva
 
Kad podignu platu imaće bolje vozače.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja sam pre neki dan, silom prilika, počeo da koristim cargo... došao nam je u firmu kolega iz Nemačke, prvi put je u gradu, i koristio je taxi da dođe od hotela do naše firme i nazad. Za 3 dana, u vremenu 17-18h, nisam uspeo da mu dobijem taxi da ga pokupi, u Vitanovačkoj ulici. Zovi, čekaj operatera da se javi, čekaj da proveri ima li vozila - i onda sledeće udruženje. Na kraju, cargo - ponudi se koleginica koja ih koristi već neko vreme, za 5min tu je bilo vozilo, nova Toyota, bez ikakvih problema. I nakon toga, instaliram i ja aplikaciju i batalim taxi do daljnjeg.

Za mene, aplikacija je OK, jednostavna za upotrebu; dopada mi se procena cene vožnje; dopada mi se što samo skinu pare sa kartice bez da razmišljam o plaćanju i gotovini. U poređenju sa taxijem, noćne vožnje su prava ušteda (grad je vrlo prohodan i bez žute trake; a razlika u ceni još veća nego danju). Vozila su u trenutno u proseku bolja od taxija (na veoma malom uzorku od svega 3 vožnje). Međutim, u jednoj od te 3 vožnje ljubazna devojka nije imala pojma gde je PMF, studentski trg i slične odrednice - a navigacija na telefonu je imala nameru da nas vozi na tu adresu - ali u drugom gradu... to mi se do sada u taxiju nije desilo (ali jesu automobili koji su veći raspad od moje 13g stare Corse...).

Sve u svemu, mislim da je i ovde ušla "visoka politika" sa nekim parama - nek nama rade i jedni i drugi, taman će biti dovoljno vozila za sve :)
 
Pre nekih 10 dana ostavim auto u servisu i sutrada zovem taxi da me odveze do tamo. Nekih 6km je bilo u pitanju i naplati mi lik 500 rsd. Ja se iskreno frapirao. Nekad je taxi u Pancevu bio poprilicno pristupacan ali ovo sad je DRANJE.
Vecina taxista vozi na metan koji placaju oko 77 rsd za 1kg. Ja i svi ostali placamo 1kg 97 rsd.
Potrosnja metana u gradu im nije veca od 6-7kg maksimalno!!!
E sad stavite na papir koja je to lova.
Kako je u Beogradu ne znam ali ako i oni voze na metan racunica je vise nego jasna :) :)
 
Braniti taksiste danas je ironija teska. Ali ocekivati da te neko vozi na poziv za cenu goriva je smesno. Pogotovo ako se pomesa masa, zapremina, amortizacija... Start u Bg je bio preko 100 din odavno. 500 djunti je bio standard za voznju od Jerkovica do centra pre 10ak godina. Nek Pancevo kaska za Bgom deceniju, to mu dodje to. Javni prevoz je 100 djunti.
 
100 dinara je javni prevoz zato što ga niko ne plaća, da plaćaju bio bi rentabilan na 40 dinara, cena preko 50 dinara po km za taksi je čista pljačka. A odnos taksista prema putnicima većinom katastrofalan.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kako vi u BG uspjevate toliko da ne plaćate prevoz? Uvijek priča niko ne plaća, a ja svaki put kada sam u BG kontrole su u javnom prevozu.
 
Kad vide kontrolu izađu na toj stanici i uđu u sledeći.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nekih 6km je bilo u pitanju i naplati mi lik 500 rsd. Ja se iskreno frapirao. Nekad je taxi u Pancevu bio poprilicno pristupacan ali ovo sad je DRANJE.
Не сећам се c:g цена, може неко да израчуна али делује да се дуго ниси возио неким сличним превозом. Погледао сам цене таксија у Панчеву, старт и км су 70, теоретски минимална цена за ту релацију је 490 па и не делује да је драње.
Да ли би ти пристао да цео дан превозиш људе по цени горива?
 
Ako neko u Srbiji postoji ko opravdava taksiste iz Bg, neka dodje malo do gradova na jugu ove iste zemlje pa da vidi i cene i odnos prema musterijama.... Beogradski taksisti (ne svi ali velika vecina) su kurcevite dzukele koje gledaju da pre*ebu ljude koji nisu iz bg... A i one iz bg ako vide da mogu, a da ne govorim o ponasanju u saobracaju..... Pola njih voze na crno....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
BG taksisti i ovi sto rade u unutrasnjosti su dva razlicita sveta,
ovi prvi su samostalni preduzetnici a ovi drugi rade po 15 sati dnevno za platu

taxisti se jednostavno bore za opstanak, i to ce biti jako teska borba.
 
Poslednja izmena:
Kakvi li će tek protesti da budu kad se pojave samovozeća taksi vozila, a veoma smo blizu toga..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne može samoveozeći auto da taksira u Beogradu, jer će taksisti protestovati što "samovozeći" nije položio "poznavanje grada". Ipak, taksiranje ima i tu dozu akademskog, nije samo tehnika.
 
Veoma smo blizu evo samo sto nisu i to leteca.

Ali prvo da resimo jos neke sitnice, na primer ne selektivno sprovodjenje zakona.
Ili da ih promenimo ako ne valjaju.

Meni na primer ne odgovara da vezujem pojas, a platio sam 3 kazne samo ovog leta.

Ne svidja mi se blokada ulica u gradu vec preko godinu dana. Itd...

Sto se tice krsenja zakona CG, samo da vas podsetim kakve stvari su doprinele da Uber-like servisi 2017 presudom Evropskog suda pravde budu prakticno proterani. Naravno samo u svom izvornom obliku, kakav je ovde CG.


Za moderatore
Prvi su poceli, opet :)
 
Beogradski taksi je jedini biznis u Srbiji gde je ogranicen broj preduzetnika i gde je odredjena minimalna cena voznje......Fascinantno....

Ajde Beogradjani napravite neki apel, svaki dan kad strajkuju da niko ne udje u taksi. Nije tako strasno par dana setati ili smisliti alternativni prevoz. A da vidimo kada budu trebali kuci da donesu zarade kako ce da blokiraju grad.

U Londonu kada je poskupeo metro, 3 dana niko od domacih nije usao u metro ....samo turisti, posle 3 dana gradonacelnik Londona se izvinio i vratio cene.

Nismo valda bas najvece ovce.
 
Pa pocela je poprilicna edukacija kako koristiti CarGo bas izinata taksistima. Mislim da ce im se ovaj strajk obiti od glavu i vec su izazvali kontra efekat i bes naroda, postaju predmet sprdnje a ako krenu da blokiraju mostove bice onda svasta tu, narod je poprilicno besan sto zbog nemastine i nacina zivota, samo fali neki okidac i bice svasta.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa da, bukvalno mislim da su i ovim, a i onim prethodnim protestima od pre par meseci povećali broj korisnika cargo-a bar 5 puta.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Не сећам се c:g цена, може неко да израчуна али делује да се дуго ниси возио неким сличним превозом. Погледао сам цене таксија у Панчеву, старт и км су 70, теоретски минимална цена за ту релацију је 490 па и не делује да је драње.
Да ли би ти пристао да цео дан превозиш људе по цени горива?
Nisam ja rekao da su mi naplatili vise nego sto su oni propisali nego da je taxi veoma skup. Njega 100km kosta 400 do 600 rsd za gorivo. Znaci za to sto je mene odvezao imao je trosak od 30-35 rsd.. Ostak mu je zarada.Vreme utroseno za tu voznju je 10ak min. Neka ima 10 voznji dnevno on je dobar 4000 rsd pa ti vidi koje su to pare.
 
Najbolji opis situacije je, kao sto je neko rekao.... Kad bi postari započeli štrajk da se ukine viber i email jer im preuzimaju posao [emoji28]

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ako do sada nije bilo dovoljno okidaca, onda neka se iskali bes i sve moguce frustracije na taksistima.
Samo to nije bas tako slucajno kao sto mislite.
Situacija na zalost poznata u Srbiji

https://www.youtube.com/watch?v=QtyopsstOOA
 
Ako do sada nije bilo dovoljno okidaca, onda neka se iskali bes i sve moguce frustracije na taksistima.
Samo to nije bas tako slucajno kao sto mislite.
Situacija na zalost poznata u Srbiji

https://www.youtube.com/watch?v=QtyopsstOOA

Samo zamisli situaciju da njih desetak kolima blokira npr. Gazelu... To je kao u onim S/F filmovima gde je svako uzeo pravdu u svoje ruke. Mad Max? Bilo bi zanimljivo videti kako bi to izgledalo.

Realno njih 500-1000 teroriše danima ceo Beograd, jer zloupotrebljavaju zakon o okupljanju građana i idu na "proteste" kolima. Zbog te zloupotrebe njih 500-1000 blokira grad kao da je izašlo 200 000 ljudi. Sada meni nije jasno ko normalan bi se ikada više vozio taksijem, ako baš ne mora?
 
Nisam ja rekao da su mi naplatili vise nego sto su oni propisali nego da je taxi veoma skup. Njega 100km kosta 400 do 600 rsd za gorivo. Znaci za to sto je mene odvezao imao je trosak od 30-35 rsd.. Ostak mu je zarada.Vreme utroseno za tu voznju je 10ak min. Neka ima 10 voznji dnevno on je dobar 4000 rsd pa ti vidi koje su to pare.
Koji to auto troši po gradu 4 do 6 dinara po kilometru za gorivo, voleo bih da ga kupim? Pritom, ne podržavam taksiste, nego me čisto interesuje.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Realno, za ove bg taxiste su kineske sudije da im sude za ovo što rade Beogradu ...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Koji to auto troši po gradu 4 do 6 dinara po kilometru za gorivo, voleo bih da ga kupim? Pritom, ne podržavam taksiste, nego me čisto interesuje.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
Dizel ili neki auto na plin troši toliko, ali ima tu još troškova, amortizacija, održavanje plata.... nije sve što ostane zarada nego samo ono posle izmirenja svih troškova.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne trosi...u idealnoj situaciji racunaj bar 10l kojeg god hoces goriva

Druga stvar je sto tih 500din nije njegova zarada jer i on verovatno radi za platu, tako da od tvojih 500din on nije ni 100 zaradio.

E ovi taxisti strajkuju da ne bi i oni tako zavrsili.

Kakvi li će tek protesti da budu kad se pojave samovozeća taksi vozila, a veoma smo blizu toga..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Pre toga ocekuj da strajkuju vozaci cargo-a jer je njima losije nego taxistima.
 
Poslednja izmena:
Nece oni strajkovati, bar ne u skorijoj buducnosti

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno