Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
https://www.youtube.com/watch?v=2kdqKrmBgZM

Da li su sva 4ica placena da kao nesto pricaju, ili nijedni ne smeju da pomenu dve bitne stvari... pateticno.

- Komercijalni prevoz i ne treba da obavlja neko ko nije strucan za to
 
Koristim cargo od ovog leta, relativno zadovoljan.

Pros:
Nema nikakve price sa operaterima i cekanje na telefonu
Jeftinije, osetno
Povezes karticu, i kad se voznja zavrsi samo izadjes iz auta ko covek, nema kusuranja tj "e jel imas 50 din" itd.
Pinujes lokaciju, lepo vidis gde je vozac dok dolazi

Cons:
Samo jednom mi se desilo da je vozac bio neki jako cudan lik, i to bas kad sam hteo roditeljima prvi put da pokazem :D vozac nije znao grad uopste, gledao je u onaj GPS na svaki minut.
Nekad app zabode, npr ne da mi da rejtujem vozaca
Ne mogu da idu zutom trakom (al ja koristim uglavnom nocu za pred izlazak kad ne zurim, da moram negde da preletim u rush houru vrv bi uzeo taxi sa ulice, pa nek kosta vise)

Btw jedan vozac cargoa mi je rekao sledecu kombinaciju:
On nema svoj auto, nego ga rentira auto od nekog coveka koji drzi autoplac, koji je usao u deal sa cargoom. Rekao mi da placa auto 20 eu dnevno. Eto nove kombinacije, zanima me na sta ce to da lici kroz par meseci ako tako nastave.
 
To je ok, taksiste treba dovoditi u red, ali ovakvi servisi ne pomažu, već prave samo dodatni haos u saobraćaju.
 
Nista novo nije rekao.... ovo vise lici na foru da i jedna i druga strana moraju da plate novinare da pisu nesto, inace ce garant biti protiv njih :)
 
To kako su oni zamislili funkcionisanje svog servisa ne pije vodu prema trenutno važećim propisima, tako da mene čudi i to što su ovoliko radili.
 
Ja bih taksi ovakav kakav je sad preobrazio u BG:GO. A sve taksiste raspustio kao bandu, kakva i jesu, i rekao im da pišu CV i pošalju komapniji BG:GO, gde će menadžeri da budu bivši vlasnici Car:Go.

A onda da vidimo ko od njih jeste sposoban i obrazovan da bude vozač. Prva barijera će da bude objasniti velikom broju šta je CV...
 
Ali kad taksista kuka kako car go vozači je plaćaju porez... A realnost je da je 99% taksista u reprogramu poreskog duga.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ja bih taksi ovakav kakav je sad preobrazio u BG:GO. A sve taksiste raspustio kao bandu, kakva i jesu, i rekao im da pišu CV i pošalju komapniji BG:GO, gde će menadžeri da budu bivši vlasnici Car:Go.
A onda da vidimo ko od njih jeste sposoban i obrazovan da bude vozač. Prva barijera će da bude objasniti velikom broju šta je CV...
CarGo vozaci jedva znaju 10 ulica u gradu :) Radije bih da mi vozac ne zna ni kako bi napisao CV nego da ne zna gde su ulice.
To kakvi su ljudi generalno taksisti i kakvi su automobili je nesto drugo. Mada nemam toliko loseg iskustva kao vecina vas, ocigledno, po pogledu toga kakvi su taksisti i kakvi su automobili. A posto ne mogu da vozim, taksi koristim svaki dan maltene.

Ali kad taksista kuka kako car go vozači je plaćaju porez... A realnost je da je 99% taksista u reprogramu poreskog duga.
Pa? Oni svejedno moraju platiti taj dug onda.
Za CarGo se iskreno pitam kako funkcionise porez, ali ne mirise mi da prijavljuju cak.
 
Zašto je bitno da taksista zna ulice po gradu. O čemu pričamo, šta mislite da li taksisti u Moskvi/ Berlinu/Londonu znaju svaku ulicu??
Sve što je potrebno jeste da koriste bolji softver za navigaciju i sve će biti super.

Taksisti su najveća gamad, potežu priču o porezu, pola ga ne plaća, dosta radi na divljaka, uredbu o taksi prevozu koju je doneo grad ne poštuju, koja se odnosi na uniformisanost voznog parka... A vamo glume poštenjačine.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
CarGo vozaci jedva znaju 10 ulica u gradu :) Radije bih da mi vozac ne zna ni kako bi napisao CV nego da ne zna gde su ulice.
To kakvi su ljudi generalno taksisti i kakvi su automobili je nesto drugo. Mada nemam toliko loseg iskustva kao vecina vas, ocigledno, po pogledu toga kakvi su taksisti i kakvi su automobili. A posto ne mogu da vozim, taksi koristim svaki dan maltene.


Pa? Oni svejedno moraju platiti taj dug onda.
Za CarGo se iskreno pitam kako funkcionise porez, ali ne mirise mi da prijavljuju cak.

Zasto ne mozes da vozis?
 
^vid.

Markic, ne mora da zna gde je Pukovnika Petra Misica, ali da zna gde je Gandijeva, Dobracina i Prvomajska itekako.
Kakva navigacija, ovo sto CarGo koristi je prevara. Tera cesto mnogo.duze staze. A Here mape su i same tako luduju.
Nema jos kod nas navigacije za taksi dobre. Meni se nije desilo da taksista ne zna gde je ulica. U najgorem slucaju cimne centralu za detalje odakle da udje i neko odmah javi.

CarGo vozacima nema sanse teoretske da objasnis gde si ako coveculjak nije precizan, a tebi nije odlicno poznat kraj (jer njima nije, pa ne znaju ni sami gde su :))

Jedini ozbiljan propust taksista je sto dozvoljavaju pusenje, iako je protivzakonito u taksiju pusiti.
Ali CarGo mozda ima malo elokventniju klijentelu, inace bi i oni.
 
U suštini, bolje kad imaš opciju. Da ja biram njih, neka ne znaju, neka prate navigaciju, ne mogu da koriste žute trake, duže se putuje vremena.. Ali jeftiniji su. Posebno za noćne vožnje.
Pa ko kako voli. A ne da budem osuđen na to da kad sednem u taksi posle 12 uveče moram da spremim crvenu za 10 minuta vožnje.


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ti ako treba u Valjevu za bilo koju voznju ikada da platis crvenu, taj taksimetar prijavljuj odmah policiji :D I u Nisu ne znam da li je moguce toliko da izadje :)

Pazi, ne mislim ja da se CarGo ugasi, prosto kazem sta su ozbiljni nedostaci.
Meni je mnogo zgodnije sto moze preko MTS broja da se uplati kredit, sa Telenor/PayPal (imam korejski, pa nije ni illegal :)) i plus kartice... sto je voznja do aerodroma za 4 osobe jeftina nekada kao prevoz obicnim busom, i svestan sam da vozaci nemaju pojma gde je sta, to prihvatam; ne vozim se od/do tacaka gde ne znam gde sam, i gde ne znam ni kako da objasnim gde sam :)
 
Не знам цене у Ваљеву, а у Нишу не може 10 минута да буде црвена ни на који начин. Уз ноћну тарифу и старт би требало да буде вожња од 18км тј просек 108км/ч што је само теоретски могуће али таква вожња обично заврши код неке бандере. У Београду уз практично дупле цене би просек био 54км/ч што ноћом уопште није проблем јер је гужва мања а и релације прилично веће.
Овде се користе пристојне навигације за такси које стварно нуде најкраћи пут, до те мере да је некад теже проћи тим улицама које су стварно краће.
 
Ali jeftiniji su. Posebno za noćne vožnje.
Pa ko kako voli. A ne da budem osuđen na to da kad sednem u taksi posle 12 uveče moram da spremim crvenu za 10 minuta vožnje.
Noćna vožnja i treba da bude skuplja, sasvim je u redu da izvadiš crvenu kad se voziš taksijem posle ponoći. Noćni rad treba da bude dodatno plaćen, a ovakvi sirotinjski servisi samo smanjuju već prenisku cenu rada. Jasno je da u Srbiji uvek možeš da nađeš nekog nesrećnika koji će da radi za cenu nižu od najniže, ali to nije nešto što treba podržavati.
 
U Valjevu je taksi verovatno najjeftiniji u zemlji, tako da sigurno ne priča o tom gradu. :D Tamo se svi voze taksijem, prosečna cena vožnje je 60-70 dinara. Bar je toliko bilo kad sam bio poslednji put, pre dve godine.
 
Nije baš toliko, ali za 150din pređeš pola grada. Za 200 din već možeš gde hoćeš.
U Bgu za dobar dan 200 din.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Сад сам погледао, поскупели су летос па су вожње минимум око 100 динара, за колико у Бг таксиста неће ни да те погледа.

Цела ова тема и има смисла само у Београду јер је у другим местима вожња неупоредиво јефтинија. Мени је нелогично, ако је просечна вожња у Београду много дужа од оних у осталим градовима, онда би и уз исте цене зарада таксиста била већа. Али не као сада. Овде у Нишу су цене упола него у Београду, релације много краће и та помињана минимална карго цена од 289 би овде довела до тога да се тако вози само онај ко не зна или баш баш неће да седне у такси. Па овде се цео град пређе за малтене те паре, једино ако неко иде до аеродрома или у Бању па ће да буде више.
Могао би сервис да промени име у bgcar:go. А можда би и такси цене могле да се мало изједначе па да у Београду таксисти не деру толико. Обрнуто не би прошло јер у осталим местима би тешко имали посао по Бг ценама. По мени би чак било реалније да су Бг цене ниже.
 
Cene u Bg su ok, taksi usluge nisu i ne treba da budu socijalna kategorija, za to postoje autobusi, tramvaji, trolejbusi. Pametnije bi bilo da i ostali teže beogradskim cenama, nego obrnuto.
 
Kako mogu da budu cene 100din?
Pa koliko im košta km?

I u BG teško da će vožnja da te košta više od 1000din jer sa kraja na kraj obično ima manje od 15km svi gradovi su nam mali.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Cene u Bg su ok, taksi usluge nisu i ne treba da budu socijalna kategorija, za to postoje autobusi, tramvaji, trolejbusi. Pametnije bi bilo da i ostali teže beogradskim cenama, nego obrnuto.
Није питање шта је паметније него како је изводљиво. У мањим градовима има и мање посла тј има мање скупог посла и мало је оних који могу да одвоје дупло пара за такси. Није исто ако неко ради у страној амбасади или представништву велике фирме и ако ради у Леонију или Јури, како је овде. Социјална категорија је нешто друго, овде постоје насеља која су реално близу али нема комбинације бус превоза или мора да се мења неколико аутобуса, што на крају не буде много јефтиније (по овдашњим ценама) а и некад је проблем и возити се бусом када су шпицеви. Па ако неко води дете/старце код лекара, носи нешто, жури на бус/воз/авион, иде негде ван града где је превоз слаб ... и онда дуплирај цене па ће већина оних који би и одвојили за такси да се гура у аутобусима а таксисти ће да блеје. А њима је циљ да бар нешто зараде. Пре неколико месеци је старт подигнут са 80 на 100 и чујем да таксисти имају мање посла. Одједном су и сталне муштерије престале да се возе, јесте то само +20 али се одмах прави нова математика.
Kako mogu da budu cene 100din?
Pa koliko im košta km?

I u BG teško da će vožnja da te košta više od 1000din jer sa kraja na kraj obično ima manje od 15km svi gradovi su nam mali.
Малопре сам погледао, цене су отприлике 40 старт и километар, ту негде и за краћу вожњу, а много је таквих, цена може да буде 100. У Београду је старт ~170 па не може, плус дупли километар и испадне много више. Уз те цене, тих 15км може реално да кошта 1.200 (170+15*70) али пошто се ту и време троши, вожња од 15км би ладно била и 1.500. У Нишу би могла да буде 800.

У мањим местима су вожње краће, овде не можеш ни да замислиш релацију као што је у Београду с краја на крај. Чак ни с краја до центра. ;)
 
I u BG su jako kratke voznje, ne voze se ljudi iz borce za sremcicu vec je to vecinom po centru gde je nezgodno busem doci a to je krug od plafon 5km

I nije kilometar u bg 70din vec mislim 59-60din

ne razumem racunicu kako ce na pr. biti 400din za 10km kad ce tu potrositi bar 150din za gorivo, gde je tu mesto za amortizaciju, porez i zaradu vozaca?
 
Poslednja izmena:
Pa nema računice, rade za šaku riže, kao i radnici Jure ili Geoxa koje razvoze. Ekonomija mrvica.
 
Београдски такси је брука са цијенама, које црне велике удаљености, обична прича за дјецу. Ово што Митар1982 прича да би други таксисти могли да се угледају на београдске ће бити, али кад достигнемо ниво плата бар 30% од тих норвешких.
Не него треба да се правимо нормални тиме што неко ко има савладан skill вожње који у суштини и није никакав специјалан skill.... да тиме треба да дере људе.

Сједи у удобном и климатизованом простору, није му хладно, није му вруће а треба да свој трошак од 150дин + амортизација (~150дин је трошак вожње за 10км) и свој skill вожње у трајању од 20мин наплати 1000 дин.
За Србију у овом финансијском стању је то по мени тежак безобразлук. Ја не знам ко ту краде, да ли таксисти лично, или им доста % узимају регистрације и такси удружења... али цијене су све осим нормалне.

Професионална, захтевна и тешка занимања и послови вам неће узети тј зарадити на вама 800дин за 20мин посла, зашто би онда један обичан таксиста имао привилегију да то ради?
 
A tako žele da se radi i u BG?
Mislim da su BG cene jedva rentabilne naravno ko radi pošteno
Poenta je da se zaradi a ne da se radi džabe
Nije to skupo nego mi nemamo para.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne, nije u redu da cena vožnje u Beogradu bude 4-5x skuplja nego u ostalim gradovima Srbije. Prema tome nije u redu ni crvena za noćnu vožnju.
Nije taksiranje posao za ceo život, nego posao da dopunis mesečnu zaradu ili da nešto radiš dok ne nađeš drugi posao.
Prave rocket science od taksiranja...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
I u BG su jako kratke voznje, ne voze se ljudi iz borce za sremcicu vec je to vecinom po centru gde je nezgodno busem doci a to je krug od plafon 5km

I nije kilometar u bg 70din vec mislim 59-60din

ne razumem racunicu kako ce na pr. biti 400din za 10km kad ce tu potrositi bar 150din za gorivo, gde je tu mesto za amortizaciju, porez i zaradu vozaca?
Apsolutno netacno. Vracas se iz grada kuci uvece, ode lagano 1200din.

U KG, Cacku, covek vozi 10 minuta za 250din. Ok je da u BG bude skuplje duplo ali ne 4x skuplje. Pricajte sta hocete, taksisi kukaju naglas jer su navikli ali treba ih dovesti u red. Da ne pricam kakvi sve voze? Pola ih je nesposobno, prevaranti, muljatori... Vozim se jaaako cesto taksijem, dok ulazim u vozilo snam sta da ocekujem od njih. Ima dosta normalnih ljudi ali ima ih bas svakakvih.
 
Poslednja izmena:
Jasno je da u Srbiji uvek možeš da nađeš nekog nesrećnika koji će da radi za cenu nižu od najniže, ali to nije nešto što treba podržavati.

Tačno, to treba podržavati a boga mi i održavati. Evo primera, ta crvena umesto da se da za taksi posle ponoći, komotno može da se uloži u rad radnice posle ponoći :)

Šalu na stranu. Svuda je jeftinii taksi nego u Beogradu. Taksi službe u Beogradu su najblaže rećeno bezobrazne i bahate. Da li znate šta se radi na aeodromu. Funckionišu po principu mafije. Bojkotuju nova rešenja koja proverono rade u svetu i bore se za monopolistički položaj.

Da se ogradim. Ovo što sam napisao važi smo za Beograd i pomalo Novi Sad.
 
Не знам како је тамо, овде многа удружења имају газду/газде чији су аутомобили а таксисти су само возачи. Добијају 20-35% од наплаћене вожње али их не занима колико је регистрација, колико порез, колико амортизација возила. За разлику од њих, удружења у којима таксисти возе своје аутомобиле узимају неки проценат од њих за услугу (централа) а ови плаћају и порезе и амортизацију и све остало. На први поглед делује већа зарада, нарочито зато што не улажу у аутомобиле, крпе их најјефтиније и зато возила брзо пропадну. Проблем је кад ауто стане, било због квара или удеса, онда остају без посла док то не реше.

Код првих би вожња од поменутих 10км овде донела таксисти ~150 динара а остало иде газди.

Погледао сам цене, у Београду старт 170, км 65. У Нишу старт 100, км 40. Уз сличну гужву у Бг 10км кошта минимум 820, у Нишу 500. Реално мало више јер се и потрошено време рачуна.

Овде се појављују нова удружења са новим возилима, скоро су кренули неки са Пежоима, многи возе хибриде па и нека удружења имају само хибриде а последњих месеци виђам да их скоро сви набављају. Углавном Тојоте, мада има и понека Хонда. Ови униформни су са газдама и аутомобили су обично много бољи. Чуо сам да једно удружење (чији газда је и увозник и има сервис) планира десетак електричних али је то на дугом штапу. Ако се уопште исплати, мада може да послужи као реклама за продају.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno