Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne radi se samo o plaćanju poreza, već o organizovanju javnog prevoza koji uključuje i taksi usluge. Javni prevoz treba da bude organizovan i uređen, sa definisanim brojem vozila, taksi usluge kroz izdavanje dozvola i licenci donosi prihode gradu, i tu nema prostora za cargo i sl. servise, barem ne u ovom obliku u kojem postoji danas.
 
Tema car:go, ne politika.
 
Ne radi se samo o plaćanju poreza, već o organizovanju javnog prevoza koji uključuje i taksi usluge. Javni prevoz treba da bude organizovan i uređen, sa definisanim brojem vozila, taksi usluge kroz izdavanje dozvola i licenci donosi prihode gradu, i tu nema prostora za cargo i sl. servise, barem ne u ovom obliku u kojem postoji danas.

u Mađarskoj i u svetu može, a ovde ništa ne može. Joker poziva na uzdržavanje od politike. Još jedna tema zrela za lock.
 
Uber je bio zabranjen u Lomdonu Berlinu, itd. I dalje je deo zabranjen u Londonu.
Limo i ride sharing su vise zabranjeni nego sto nisu. Dozvoljen je taxi middleman, kao Yandex ili Taxify i slicni.
CarGo ne bi bio.

Ne moze prevoznik da bude neko ko ne zna osnovne znamenitosti grada ili jenije treniran vozac. U vecem delu sveta, i kod nas zvanicno.
 
Ne radi se samo o plaćanju poreza, već o organizovanju javnog prevoza koji uključuje i taksi usluge. Javni prevoz treba da bude organizovan i uređen, sa definisanim brojem vozila, taksi usluge kroz izdavanje dozvola i licenci donosi prihode gradu, i tu nema prostora za cargo i sl. servise, barem ne u ovom obliku u kojem postoji danas.

U Srbiji ima prostora za sve osim za pesake. Tako da to sto ti govoris ima smisla u nekom uredjenom drustvu, kod nas, jok. Kada budemo kaznjavali parkiranje svuda osim na mestima predvidjenim za to, onda cemo govoriti o takvim temama. Beograd trenutno ima previse automobila, dodati jos wannabe taksista ne bi bitnije uticalo na saobracaj jer su ti wannabe taksisti vec sada ucesnici u saobracaju.
 
Ne moze prevoznik da bude neko ko ne zna osnovne znamenitosti grada ili jenije treniran vozac. U vecem delu sveta, i kod nas zvanicno.

Zašto ako to nije ono što mušterija traži? Ne treba mi turistički vodič - treba mi vozač sa dozvolom kategorije vozila kojim upravlja, a ja ću da ga navodim, spreman da za to platim manje i spreman da preuzmem odgovornost što smo upali u gužvu ili išli dužom putanjom do destinacije.
 
Ima ga u Madridu Minhenu Kijevu...
Uber ride sharing ima u Minhenu? Koliko znam, legalno barem, nema. Ima ga za licencirane vozace.

Zašto ako to nije ono što mušterija traži?
Sta ako musterija trazi da je ubiju? Ima takvih. Ne moze nesto da bude dozvoljeno samo zato sto ima musterija, koje to prihvataju.
Ili da ti dam malo prizemljenije poredjenje - zasto ne dozvole javno i legalno mito, znas kolika je pomama za njime? :D
Ne treba mi turistički vodič - treba mi vozač sa dozvolom kategorije vozila kojim upravlja, a ja ću da ga navodim, spreman da za to platim manje i spreman da preuzmem odgovornost što smo upali u gužvu ili išli dužom putanjom do destinacije.
Taj deo uopste nije problem :) Ali kako upravljaju vozilom i kakvo iskustvo imaju vozaci nije poredivo.
 
Uber postoji u Minhenu, u kom obliku zakonski mi(nam) je nebitno, moze da se poruci voznja preko aplikacije.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
treba mi vozač sa dozvolom kategorije vozila kojim upravlja, a ja ću da ga navodim, spreman da za to platim manje i spreman da preuzmem odgovornost što smo upali u gužvu ili išli dužom putanjom do destinacije.
Нисам у току, овај car:go подразумева да возачи не знају пут до неког места и да их путници наводе? Да ли бар користе неку нормалну навигацију јер видим да многи таксисти то имају, само откуцају дестинацију и добију најкраћи пут а онда бирају да ли ће њиме.
 
Uber postoji u Minhenu, u kom obliku zakonski mi(nam) je nebitno, moze da se poruci voznja preko aplikacije.
Naravno da je bitno za ovu raspravu. Uber ima vise usluga (Pop, black, obican, ybm li ga i ja :D). Nije zabranjeno da neko dodje i napravi app za TAKSISTE i ostale LICENCIRANE vozace.
Za ovu raspravu je bitno koji od tih servisa mozes poruciti u Minhenu.

Vidis da niko ne dira Yandex i Taxify kod nas? A mogu ti reci Taxify da uopste nije bio nesto "WOW" za taksiste (dok Yandex samo sto ne nose na prestolu koliko je dobar dumping maltene uradio na pocetku).
Po recima nekoliko taksista koji su u Yandexu, davao je 1500din dnevno da prihvatas Yandex voznje, 350 po voznji i plus koliko god je sama voznja. Dakle ne da nije nista uzimao, nego je i davao preko.
Ali oba SAMO taksiste koriste. Ne moze bilo ko da vozi.

FYI, ja sam licno protiv Ubera i ostalih servisa, koji bi samo takiste koristili, i mislim da ih treba skroz zabraniti (jer samo uzimaju ozbiljan procenat od voznje i na kraju samo povecaju cene taksija).
Dok jesam za CarGo. Iako se to ne vidi iz price u ovoj temi :D

Нисам у току, овај car:go подразумева да возачи не знају пут до неког места и да их путници наводе? Да ли бар користе неку нормалну навигацију јер видим да многи таксисти то имају, само откуцају дестинацију и добију најкраћи пут а онда бирају да ли ће њиме.
Pisao sam pre koji dan - vozaci mozda znaju generalno, ali ne i dovoljno. Recimo neki nisu znali kako da dodju do Delta City-a od Kneza, sta dalje da pricamo?
Navigacija, koju koriste, je uzas. Izabere trase koje su cesto 2-3km duze. Pa mi je jednom CarGo voznja ispala skuplja poprilicno nego taksi sto me je vozio dan-dva pre izmedju dve iste tacke.
 
Па знам и ја генерално али никако не бих знао да се снађем. Овде таксисти користе разне навигације, видим да већина има неку androcab или тако некако, неки имају своје прилагођене и углавном понуде најкраћи пут, чак и када је то лоша варијанта (нека тесна уличица са провлачењем, неасфалтирана, чак сам видео да у неким предлозима нуди вожњу кроз болницу што јесте најкраћи пут) па не знам какве то навигације користе. Можда да неко направи исправну па да све буде како је потребно.
 
Ne znam sta se tacno desava sa Car:go-om u poslednje vreme, ranije su bili besprekorni, dok u poslednjih mesec dana su minimum 3 puta omasili put kojim treba da idu (od ukupno 5 voznji :) ). Sa Banovog brda do Bloka 23, lik vozi preko Gazele (?!) Vidim da sada insistiraju na Here mapama, koje i sam cesto koristim i nisam primetio da bas tako brljaju.
 
Poslednja izmena:
Slicna iskustva i ja imam.
Prethodna 3 dana sam 5 puta koristio car go i od toga je 2 puta vozac nije znao gde da ide, te mu ne radi aplikacija, te je na probi itd. Na kraju sam ja morao jednom starijem vozacu da drzim svoj telefon sa navigacijom da bi me on odvezao od doma omladine do dimitrija tucovica...

Ako nista drugo posto im aplikacija brljavi tesko, jedna od tih voznja mi nije ni naplacena , svi podaci voznje su 0
 
Car:go je uglavnom servis za prevoz programera. Vozači su ljudi koji ili nemaju posao ili su u procesu promene posla pa voze dok ne pređu da rade nešto drugo, unosnije. Uglavnom nisu zadovoljni zaradom, i nemaju pojma koliko će aplikacija da izračuna.
Verujem da ima nezadovoljnih korisnika. Dešava se u svakom poslu.
Meni je neverovatno da ni taksisti ni cg vozači nemaju pojma koliko su cene taksi prevoza u unutrašnjosti Srbije mnogo manje od Beogradskih cena.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
. Na kraju sam ja morao jednom starijem vozacu da drzim svoj telefon sa navigacijom da bi me on odvezao od doma omladine do dimitrija tucovica...
O tome pricam... tako nesto obicno ne znaju :(

@jojo, svi taksisti koji su me vozili znaju dobro koliko je cena taksi prevoza van BG, barem po vecim gradovima. Ali su ubedjeni da je u NS tako jer taksisti tamo ne placaju nikakav porez, i da je u Nisu toliko jer je mali grad itd. :)
 
То нема никакве везе (мислим за Ниш) јер је цена по километру. Имало би логике да се каже да су вожње у Нишу у просеку јефтиније јер је град мањи, ово су само оправдања зашто вас деру. Где је логика да једна вожња с краја на крај Београда кошта толико колико у Нишу таксиста заради можда и за цео дан? Да је тако, онда би у рецимо Прокупљу вожње биле фрај а у неком још мањем месту би таксисти плаћали муштеријама да се возе. ;)

Једини разлог је што у Београду људи имају више пара, веће су зараде, има више оних који раде у богатим фирмама па могу више и да им наплате.
 
I drzava naravno uzima veci porez od toga posle (veci pausal).
 
Juče sam baš pričao sa taksistom koji je došao preko yandex-a. Devojka dobila neki kupon, popust 400din za yandex vožnju, posle mi taksista rekao da njima yandex to refundira, dakle njemu je zarada ista. Kaže Yandex radi to ciljano, planiraju da prvih godinu-dve ulože ogromne pare da bi osvojili tržište, tako da je kod nas još uvek taj 'promotivni period', pa može da izađe dosta jeftinije.
Na kraju vožnja od Gandijeve do Metropola izašla 400din(znači 800bez kupona tog), a nazad 1000(jer je prošlo 12h).

Pitao sam ga baš i za CarGO, kaže žao mu tih ljudi tamo, jer nisu svesni da ne mogu ništa da zarade, sve ode na amortizaciju za kola. Mislim se, kod mene u Valjevu obiđem ceo grad za 150din prijatelju..
Kaže da su u zadnje vreme počeli mnogo da kasne, i dosta ljudi je vozio preko yandex-a koji su pre koristili CarGO.
Inače, vozači CarGO ne mogu da koriste žutu traku, logično, ali nije mi palo na pamet dok mi on ne reče.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Vozio sam se jedno 15-ak puta pa da napišem utiske.

Ono što me je najprijatnije iznenadilo je što su vozila u mnogo boljem stanju nego kod klasičnog taksija gde se sve raspada i smrdi na cigare.
Takođe, i sami vozači su normalni ljudi, poslednji put kada sam se vozio taksijem vozač je krenuo da mi priča kako mu je žao što mu drugi uvek nešto dobace kada ima mušteriju pa ne može da izađe da prebije svakoga uz detaljne opise,
i to priča čovek od 50+ godina, sertifikovani "profesionalni" vozač...

Što se tiče cene, osetno je jeftinije ali ne i drastično.
Noću Car Go postaje drastično jeftiniji jer nemaju noćnu tarifu.


Imao sam 2 puta problem da navigacija vozača odvede na jedno 100m od mesta gde treba da me pokupi, i ja vidim u aplikaciji da je on na pogrešnom mestu ali ne i on.
Dešavalo se da i u toku vožnje aplikacija odredi neku nelogičnu putanju pa ja moram vozaču da objasnim gde da ide.
Dakle ima problema ali meni je to prihvatljivije nego kad taksista uzme namerno da me vozi dužim putem da me odere.
 
Ono što me je najprijatnije iznenadilo je što su vozila u mnogo boljem stanju nego kod klasičnog taksija gde se sve raspada i smrdi na cigare.
To zavisi od taksija i CarGo vozaca. Ovi novi dok mogu da ne prihvataju pusenje, mozda ce i biti tako. Isto imas taksija koji kazu "ne moze pusenje i tacka" (normalni ljudi... mislim zakonom je zabranjeno, ali de facto kao da nije) i imaju ciste taksije. Ja sam isprobavao Yandex koji put, i skoro sve su bili BG Poslovni Taxi (tako nekako se zove udruzenje), mnogo veca i komfornija vozila, cista, nema nikakav miris cigareta.
I Pink me je nesto mnogo vozio u zadnje vreme, nisam osetio cigarete, iako sam se vozio dosta sa dvojicom (meni od ranije poznatih i koriscenih) vozaca, za koje znam da su pusaci (jer izadju i zapale dok me cekaju nekad - sto ne volim nimalo, pa ih podsetim :)).

Takođe, i sami vozači su normalni ljudi, poslednji put kada sam se vozio taksijem vozač je krenuo da mi priča kako mu je žao što mu drugi uvek nešto dobace kada ima mušteriju pa ne može da izađe da prebije svakoga uz detaljne opise,
Gde se vi vozite, ybt?;) Mene vise zabrine kada se vozac pozdravlja sa drugim vozacem dok vozi, kao da su klinci, koji setaju, a ne vozila od 2 tone, koja mogu nekog smozditi :)

Imao sam 2 puta problem da navigacija vozača odvede na jedno 100m od mesta gde treba da me pokupi, i ja vidim u aplikaciji da je on na pogrešnom mestu ali ne i on.
Nije navigacija, to kao da je problem u appu ili namerno uradjeno. Kada pogledas mapu pre nego sto odaberes gde da te pokupi, vidis mrave (vozila) - vozila nisu stvarno ni blizu te lokacije gde mapa pokazuje, namerno (zbog njihove sigurnosti izgleda).
A app kao da prikaze nesto sto je njemu najlogicnije. Npr. ko hoce da ga pokupe u Delta City-u, iskljucivo kod taxi standa moze stati... sve druge lokacije prebaci im tamo, cak i ako podesim iza, gde je ulaz za parking. Ili kod mene u Skenderbegovoj postavim kod Muzeja NiT, a on njima pokaze Cara Dusana! I pogledam kada me to pogresno sacekaju, njima ekran pokazuje pogresnu lokaciju! Cak i kada ukucam adresu. Nije da im pokaze coveculjka u Cara Dusana, on im pise Cara Dusana!


Dešavalo se da i u toku vožnje aplikacija odredi neku nelogičnu putanju pa ja moram vozaču da objasnim gde da ide.
Dakle ima problema ali meni je to prihvatljivije nego kad taksista uzme namerno da me vozi dužim putem da me odere.
Meni to nije prihvatljivo. Ja koristim taxi/CarGo prevoz vise kada ne znam gde treba da idem, i ne zelim da mi neka navigacija uglavnom pokaze losu putanju, a posto sam se vozio poprilicno od kada su uveli Here Maps, to se desava skoro 100% vremena.
Kao "uzima trenutni saobracaj u obzir" - malo morgen, podjemo drugim putem, nema vozila na vidiku. U 10h ujutru nema zastoja na Brankovom Mostu skoro nikada, niti kroz Terazijski Tunel, a uvek nas vodi navigacija drugim putem, koji je skoro 2km duzi.

Po meni je to gore nego da ponekad taksista pokusa da me odere - jer ovo se stalno desava kod njih, sistemski :)

Bottom line, i meni se svidja koliko su jeftiniji, voznja do aerodroma mi je bas jeftinija, a obicno uhvatim i neki popust tada :D Ali pisao sam sta se desilo kada sam porucio zadnji put vozilo za aerodrom... to ne da nije profesionalno, nego je bezobrazno bilo :(
 
Do sad sam koristio taxify, yandex, cameo i cargo. Ni jedan nije savrsen. Taxify je bio super na pocetku zbog placanja karticom a onda je pukao zbog popusta jer su ljudi masovno registrovali nove kartice i dobijali 1000 din za promo voznju. Yandex je samo na pocetku je bio ok jer je davao popuste, regularni taksisti, cenu svakako placas sa taksimetra (u Rusiji sam se vozio isto, tamo uneses lokaciju i fiksna je cena unapred, moze da voznja traje sat vremena zbog guzve i da te vozi tamo vamo, ali ista ti cena ostaje, na cenu utice i potraznja, pa cena moze da ide gore dole preko dana, voznja tipa za 10 km izadje oko 350-400 dinara, za dzabe bukvalno, jednom sam platio 19 km 500 din). Cameo je isto izgleda pukao, obicna aplikacija za pozivanje vozaca, imas mapu, nemas popuste, placas cenu sa taksimetra.

I sad na kraju za cargo sto je i tema. Mnogo mana ima, isplati se jedino nocu i nedeljom. Preko dana je ista cena ili max 10% jeftinije. Imam do sad preko 100 voznji i sve manje koristim. Ne unosim lokaciju gde idem jer cesto nece da prime voznju, nekoliko puta su me vozaci zvali da pitaju dokle idem da se "ne cimaju za dzabe" ako je kratka voznja. Imao sam 6-7 puta problema sa mapama da mi obracuna voznju tipa 15km a ja se vozio 10, pa par dana se ganjam da mi vrate pare. Vreme dolaska vozaca cesto puta nije realno.
Preko dana je cena skoro ista sa taksijem, u car go je start jeftiniji 109 dinara ali se zato kod njih naplacuje svaki minut voznje stajao ili vozio se naplacuju svakako. Kilometar je jeftiniji samo 6 dinara.
Sve vise dobijaju novih vozaca koji pojma nemaju glavne saobracajnice, mape su katastrofa, kao racuna guzvu i sad ako ides sa B brda do Kneza Milosa, a guzva je na Sajmu, mapa sama izracuna putanju preko novog mosta na Adi, pa se onda kao vraca preko Brankovog (potpuno suludo)...
Bar za 10ak % jos treba da smanje da bi bili zaista jeftiniji.
 
Taxify je bio super na pocetku zbog placanja karticom a onda je pukao zbog popusta jer su ljudi masovno registrovali nove kartice i dobijali 1000 din za promo voznju.
Nije im to bio izgleda problem, vec sto su ljudi registrovali kartice na kojime nemaju nikakvo pokrice, napravili voznje od nekoliko hiljada, i oni usli u minuse.. nemaju ljudi toliko kartica da mogu da regstriju za po 1000 din. I ja sam mislio da je do toga prvo, ali ovo drugo napravi veci minus.

Yandex je samo na pocetku je bio ok jer je davao popuste, regularni taksisti, cenu svakako placas sa taksimetra (u Rusiji sam se vozio isto, tamo uneses lokaciju i fiksna je cena unapred, moze da voznja traje sat vremena zbog guzve i da te vozi tamo vamo, ali ista ti cena ostaje, na cenu utice i potraznja, pa cena moze da ide gore dole preko dana, voznja tipa za 10 km izadje oko 350-400 dinara, za dzabe bukvalno, jednom sam platio 19 km 500 din).
Gde??? To jedino ako je u Rusiji taksi jeftin kao benzin sto je bio u Libiji. Kod nas te nijedan ne moze toliko malo izaci, sama kilometraza je vise od toga.

I sad na kraju za cargo sto je i tema. Mnogo mana ima, isplati se jedino nocu i nedeljom. Preko dana je ista cena ili max 10% jeftinije.
Moze na PM neke rute i koji taksi gde je CarGo izasao slicne cene? To mi se jaaaaako retko desilo (desilo se ove godine jedino kada je slusao mape, koje su povecale rutu 40-50%, skoro 3km, pa je ispalo slicno, ali to se nadam da nije namerno..).
Da je slicna cena, CarGo nema smisla :(

Imam do sad preko 100 voznji i sve manje koristim. Ne unosim lokaciju gde idem jer cesto nece da prime voznju, nekoliko puta su me vozaci zvali da pitaju dokle idem da se "ne cimaju za dzabe" ako je kratka voznja.
Bas suprotno iskustvo imam, moguce da gledaju prethodne voznje, jer najjeftinija mi je bila oko 570din do sada.
Jednom sam isao na bas kratko, i ukucao destinaciju, dosao je, odvezao, niks problem.

Imao sam 6-7 puta problema sa mapama da mi obracuna voznju tipa 15km a ja se vozio 10, pa par dana se ganjam da mi vrate pare.
Kakvih problema sa mapama?
Vreme dolaska vozaca cesto puta nije realno.
+10.

Sve vise dobijaju novih vozaca koji pojma nemaju glavne saobracajnice, mape su katastrofa, kao racuna guzvu i sad ako ides sa B brda do Kneza Milosa, a guzva je na Sajmu, mapa sama izracuna putanju preko novog mosta na Adi, pa se onda kao vraca preko Brankovog (potpuno suludo)...
Ta fora :D Zna covek o cemu pricah ;)
 
Meni konkretno za kraću rutu kojom se često vozim, izađe gotovo identična cena, taksi me košta 290-300 dinara, CarGo 289, pošto je to minimalni iznos za vožnju, pritom je taksi nešto brži zbog korišćenja žute trake. Za duže vožnje se definitivno isplati, ali za kraće vožnje po gradu (do tih 289 dinara) i ne toliko.
 
Za ovo se slazem. Ali nisam imao tako jeftinu voznju taksijem od ~2011. :D
 
Ovo za yandex je bilo u Rusiji u St Peterburgu, voznja je bila 630 dinara ali su smanjili za 80rub-130 din jer je bio neki problem, ne znam koji. Voznja trajala 40 minuta. Non stop sam se vozio yandexom jer mi se nije iplatilo da se cimam po prevozu i jos ne moras da razmisljas da l ce da te odere neko.

Problem sa mapama je taj da tebi prikace na onom izvestaju putanju kuda si isao, ali kako znam skoro sve relacije u gradu kojima se krecem cesto, slucajno bacim pogled i vidim jednom od Rajiceve do Ustanicke 12.5km a realno je 8 merio preko gmapa i plan plusa. I tako nekoliko puta. Jednom druga relacija do Banovog brda, isto putanja ok ali je razdaljina razlika 5 km. I onda sam pomislio ako sam sad slucajno provalio ovo koliko li su me puta odvalili a da nisam video.

Pre tri dana sam se vozio 28 kilometara sa cargoom u spicu, isao sam od Vuka do Ustanicke, pa do Piramide i nazad do Vuka. 2200 dinara bila voznja, trajala 74 minuta. Od toga samo 3-4 minuta me sacekao, sve ostalo je bilo u voznji ili semafori. Kako je bio spic bilo je kreni stani, spora voznja i samo trajanje voznje sam platio 444 dinara. Taksi bi bio brzi bar 20ak minuta, moze zute trake da koristi, cena sa startom i kilometrazom tom bi bila 2000 din i cekanje 20 minuta jos 250 din. Da ne pricam sto "normalan" taksista zna sve fore po gradu u spicu.

A za kratku voznju, bas je zena juce imala neprijatnu situaciju, ide rano ujutro na posao, razdaljina 3,2km i vozi je vozac, kada je rekla dokle on iznervirano "zasto niste uneli lokaciju u aplikaciju?". Smeta mu sto ce "samo" 300 din da uzme. Inace, primetio sam da su i taksisti samostalci i iz camea poceli da voze za njih, imaju tx tablice. Nekoliko puta sam primetio da dodje drugo vozilo nego koje je u aplikaciji a jednom potpuno druga osoba. Objasnjenje cargoa kao greska u aplikaciji... Ma vazi.
 
Problem sa mapama je taj da tebi prikace na onom izvestaju putanju kuda si isao, ali kako znam skoro sve relacije u gradu kojima se krecem cesto, slucajno bacim pogled i vidim jednom od Rajiceve do Ustanicke 12.5km a realno je 8 merio preko gmapa i plan plusa. I tako nekoliko puta. Jednom druga relacija do Banovog brda, isto putanja ok ali je razdaljina razlika 5 km. I onda sam pomislio ako sam sad slucajno provalio ovo koliko li su me puta odvalili a da nisam video.
Hoces reci mapa je prikazivala nesto levo? To mi se desavalo kada je poceo CarGo, ali nije od tada.

Pre tri dana sam se vozio 28 kilometara sa cargoom u spicu, isao sam od Vuka do Ustanicke, pa do Piramide i nazad do Vuka. 2200 dinara bila voznja, trajala 74 minuta. Od toga samo 3-4 minuta me sacekao, sve ostalo je bilo u voznji ili semafori. Kako je bio spic bilo je kreni stani, spora voznja i samo trajanje voznje sam platio 444 dinara. Taksi bi bio brzi bar 20ak minuta, moze zute trake da koristi, cena sa startom i kilometrazom tom bi bila 2000 din i cekanje 20 minuta jos 250 din. Da ne pricam sto "normalan" taksista zna sve fore po gradu u spicu.
Jasno.

A za kratku voznju, bas je zena juce imala neprijatnu situaciju, ide rano ujutro na posao, razdaljina 3,2km i vozi je vozac, kada je rekla dokle on iznervirano "zasto niste uneli lokaciju u aplikaciju?". Smeta mu sto ce "samo" 300 din da uzme. Inace, primetio sam da su i taksisti samostalci i iz camea poceli da voze za njih, imaju tx tablice. Nekoliko puta sam primetio da dodje drugo vozilo nego koje je u aplikaciji a jednom potpuno druga osoba. Objasnjenje cargoa kao greska u aplikaciji... Ma vazi.
U CarGo-u?? Ili mislis na Yandex? U CGu ne bi smelo da bude drugo vozilo.

3.2km je nezahvalna voznja... taman je oko minimuma :( Ako jos ode negde levo, stvarno ih zezne tog dana.


Ima li ko iskustva sa CarGo-om u Becu? Kobajagi podrzavaju Bec, samo Tesle, ali nikada ne nadjem igde da ima vozila :(
 
Bas cargo doslo jedno vozilo, drugo na aplikaciji. Ko zna kome daju telefone medjusobno. Projavio i ovi kao imali su bas taj dan bag da vozaci ne mogu da promene vozilo ako kupe novo. Lazu, uzmu procenat a za bezbednost ih briga.


3.2 km nije nezgodna voznja, ako hoce da vozi neka vozi ako nece neka ne radi. Taksista dobije 10 dana ban iz mreze kada odbije kratku voznju.

A za mape, kao sto sam napisao vec, putanja je ona koja zaista i jeste bila, ali u razdaljini stoji mnogo vise kilometara.
 
3.2km je nezgodna u smislu da ako on vozi 50m isto dobija kao i da vozi otprilike tih 3.2km :)
Ali *mjau**mjau**mjau*, to je posao...
 
Па онда су му боље те од 50 метара. Овде у Нишу вожње од 3,2км већ спадају у средње дугачке.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno