Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nocu je drasticna razlika u korist car go. Danju i nije tolika ali je opet razlika. Vozaci voze po navigaciji ili po usmerenjima klijenta i to je politika firme. I taksisti isto kazes vozi ovuda ili onuda...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Uopste ih ne napadam te nema nikakve potrebe da ih branis a posebno ne tako bezveze. Nije pitanje da li znaju napamet koja je ulica u pitanju ali oni ne umeju da pogode ulicu kojom bi dosli tamo. Vec vise puta sam morao da im objasnjavam pravac kretanja zbog jednosmernih ulica, zabranjenih skretanja i tako to. I ne, ni jedan taksista ne moze da ne zna tako banalne stvari.

I opet ponavljam meni ne smeta, ali kada voze nekog ko nema 20+ godina iskustva po centralnim delovima beograda to je sigurno vrlo veselo.
 
Poslednja izmena:
Kakva je zarada dobro znaju u kom su gradu ..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kad god sam gledao procenu cene vožnje, vožnja je uvek bila bliža donjoj granici procene aplikacije. I ispod nje.

Što se tiče (ne)poznavanja grada, meni ne smeta, jer vozači voze po GPS, ako poznajem kraj, kažem mu gde da vozi, ako ne poznajem, svejedno mi je, jer bih i ja vozio po GPS. Aplikacija im je tupava, pa prečesto šalje na autoput, čak i kada zaista nema smisla.
 
Pa zavisi kako kad nekad je bolje autoputem (naročito kada se ide sa nbgd) nekad nije, zavisi od doba dana, lokacije i uslova saobraćaja.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Autoput i Kneza Milosa - obozava ih, a posebno KM kada ako moze da duplira duzinu puta :)

Nije dobro da prate GPS, jer cesto im GPS izabere duze rute, iako nema nekog saobracaja pa da kao zbog toga bude kao.
 
Pre neko veče mi vozač kaže, koriste Here mape i aplikacija ne uzima u obzir gužve, pa zato uvek šalje na autoput, jer je ograničenje brzine veće, a aplikacija računa vreme prema ograničenju.
 
pa vec sam to objasnio, uvek se uzima brze vreme, cak i kad je put duzi... zato se preferira autoput, kada nije guzva tuda je obicno najbrze.

Evo veceras, isao sa nbgd u blagoja parovica, i umesto da idem cukarickom padinom ja isao pored sumarskog...ruta glupa sacuvaj boze ali kraca, a auto polomis.
 
Poslednja izmena:
Mozda je glupa ruta ali daleko je bolje tuda nego pored Ade jer su raskopali pored mola i ide samo jedna traka. Ako upadnes u guzvu nema sanse da izadjes bez sat i po. Ako je saobracaj ok onda je preko padine brze ali sada ne. Celo Banovo brdo ide pored Sumarskog, masovno izbegavaju Adu.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne znam jel tih 920din dobro ili loše pošto si mogao da platis svega 660din ona skuplja cena je najdužom rutom ako ide.
Čak je i sa eko klasom jeftinije od 920din.

Mada ne reče kuda te je taxista vozio?
Ako je autoputem nije mnogo, ali čisto sumnjam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Pa u datom momentu je dobro jer me je vozio žutom trakom preko brankovog mosta, pa sam brzo stigao. A kolona za most je počinjala već od SIV-a. Čisto sumnjam da bih preko CarGo platio nizu procenjenu cenu, jer CarGo ne može žutom trakom a drugačije obračunava stajanje vozila u koloni.. Semaforu..
 
Preko mosta u gužvi taksi je sigurno bolja opcija, baš zbog korišćenja žute trake.

Ako idete van špica, onda može i CarGo preko mosta.

Ja sam se jednom tako prevario i uzeo CarGo, potrošio jedno 300 dinara samo na Brankovom mostu.
 
Danas su mi uplatili pare od onog nepotrosenog kredit. Posto su se 2 nedelje pravili blesavi poslao im mail pre 3 dana i namazao ih. Trazio sam da mi kazu datum do kojeg ce pare biti uplacene. Danas su mi odgovorili da ce danas leci pare i malo posle toga stigao je novi mail sa potvrdom da su uplatili.
Ne vredi, ovde u srbiji sve moras djonom inace ti nabiju rogove.
Owim, jel tebi leglo?


Tapatalk from Poco loco
 
Pa u datom momentu je dobro jer me je vozio žutom trakom preko brankovog mosta, pa sam brzo stigao. A kolona za most je počinjala već od SIV-a. Čisto sumnjam da bih preko CarGo platio nizu procenjenu cenu, jer CarGo ne može žutom trakom a drugačije obračunava stajanje vozila u koloni.. Semaforu..

ne bi nizu, ali taxi si svakako platio cak i vise od najvece procenjene cene, tj da te je car go vozio i okolo platio bi manje od taxija.

Mozda je glupa ruta ali daleko je bolje tuda nego pored Ade jer su raskopali pored mola i ide samo jedna traka. Ako upadnes u guzvu nema sanse da izadjes bez sat i po. Ako je saobracaj ok onda je preko padine brze ali sada ne. Celo Banovo brdo ide pored Sumarskog, masovno izbegavaju Adu.

Tapatalk from Poco loco
to je bilo prethodnih dana, juce nije, i to je za rutu ka gradu, ja pricam sa nbgd do b. parovica
 
I meni je vracen kredit najzad. Nesto mi kaze da se vise necemo druziti :(
 
Mislis, neces ih koristiti vise ili mislis da nece oni vise raditi?
Ja ne znam kad sam poslednji put nahvatao vozilo.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja ih necu koristiti... nije mi nista zgodnije da placam karticom, bilo je zgodno da se placa preko kredita, jer se onda to lako otpise kao trosak firme, bez dodatnih pravdanja.
Karticom - ne moze pravdanje, samo Company account da se otvori.
 
Meni idu na zivce polako, ceo sistem je krenuo da nazaduje polako. Izbacili su dosta opcija za placanje, sve redje nalazim vozila, citaj: usluga sve gora. Polako ali sigurno me odbijaju kao korisnika.
 
Kod mene manje više ne promenjeno. Svi koje znam da koriste, uspešno koriste, uključujući mene. Na vreme čekanja vozila ne obraćam previše pažnje jer je grad živa stvar i nema pravila. I taksi samo umeli da zovemo po pola sata. CarGo još ni jednom nisam čekao da dobijem vozača duže od 10minuta.
 
ne bi nizu, ali taxi si svakako platio cak i vise od najvece procenjene cene, tj da te je car go vozio i okolo platio bi manje od taxija.


to je bilo prethodnih dana, juce nije, i to je za rutu ka gradu, ja pricam sa nbgd do b. parovica
Pa jeste, ali ako tako gledaš mogao sam ići i gradskim prevozom pa bih platio još manje. Nije nekad sve u ceni. Da ne ulazim sada u priču oko komfora, vremena vožnje itd. 100 dinara nije neka razlika.
 
Kod mene manje više ne promenjeno. Svi koje znam da koriste, uspešno koriste, uključujući mene. Na vreme čekanja vozila ne obraćam previše pažnje jer je grad živa stvar i nema pravila. I taksi samo umeli da zovemo po pola sata. CarGo još ni jednom nisam čekao da dobijem vozača duže od 10minuta.
To zavisi puno od dela grada. U centru osim kada su praznici ili poveca kisa, nije problem da taksi dodje pre nego sto izadjem iz stana. Za CarGo, cast izuzecima, ali ispod 5m stvarno je reeeetkost.
 
A gde ih to nema, recimo? Vracar, vozdovac i okolina se uvek stvori neki u 5 minuta.
 
^ne znam za druge delove, nigde nisam toliko cesto kao tamo gde zivim :D
 
Već nekolika dana oko 5 niko ne prihvata vožnju u centru, oko nušićeve.
 
Jesi podesio gde ides, a da destinacija nije nesto preko mostova ili Kneza Milosa?
 
E pa aj sad da biramo i da bude neparnim danima ali da nije vikendom i samo izmedju 12 i 15h... Ili ih ima ili ih nema. Nema ih danju, nema ih nocu. Devojka je sinoc nahvatala u centru za 2 minuta cargo oko 01h , ja ne pamtim zadnji put kada sam nasao vozilo.

Tapatalk from Poco loco
 
Već nekolika dana oko 5 niko ne prihvata vožnju u centru, oko nušićeve.

Pa kako ce vozac da dodje do nusiceve?
U gradu je totalni kolaps, samo taxistima dozvoljavaju da prodju kuda hoce.

Ajde budi realan pa reci dal ces da cekas pola sata nekoga da se probije do tebe i neces da otkazes?
Ljudi cesto zovu pa otkazu i onda vozac nece da rizikuje da dobije pedalu.
 
Ako nije tako tako bi trebalo da bude. Ali ima logike, uglavnom ne znaju gde idemo, sad bas premotavam film.

Tapatalk from Poco loco
 
Tako je.
Nekad smo odmah videli gde idete a sada vidimo tek kad stignemo na lokaciju.
I to je jako loše rešenje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, kad bolje razmislim, i pre neko veče me je vozač pitao na koju stranu idemo kad me pokupi, jer nije bio siguran sa koje strane ulice ga čekam.

Navikao sam se da kad vozač prihvati poziv, odmah ga pozovem, jer se desilo više puta da prihvati i onda udari cancel. Kad pozovem, još niko nije odbio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno