Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dva puta sam koristio uslugu u istom danu. Jedan vozač je bio iskusan drugi dosta manje iskusan. 550din za relaciju koju taxi naplati 750-850din.

Ukupan opis: prvi put sam se vozio i osećao kao gospodin, za razliku od taxia gde se uvek osećam kao ovca za šišalje, ili prase koga mame u klanicu.
 
Vidim na fejsu da veoma često daju neke kodove za popust
9277eebab137f36cd4fe3bbbed2747eb.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Iako sam korisnik car:go od samog početka, nisam koristio servis godinu i kusur dana, misleći da je potpuno zamro. Kakva greška! Pre neki dan otvorim i ne mogu da verujem koliko vozila ima, prosto neverovatno. Ona prašina koja se dogla oko njih im je takvu reklamu napravila da to nije normalno. (Dodatno me je obradovala i činjenica da imam 1.200 kredita još ko zna od kad)
 
Ma da, imali su savršenu reklamu zbog taksista

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ta reklama im je i direktno uticala na poslovanje :)
 
Pozitivno :)
 
Da li su još uvek zabranjeni ili rade na crno ?
 
Još uvek nisu zabranjeni i rade legalno... Ali kada stupi novi zakon onda ne znam kako će dalje da rade.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Nikad mi nije bio jasno kako to da velika većina ljudi budu taoci jednoj maloj, u odnosu na njih marginalnoj manjini. Valjda se i građani Beograda nešto pitaju ?
 
Nikad mi nije bio jasno kako to da velika većina ljudi budu taoci jednoj maloj, u odnosu na njih marginalnoj manjini
Ajde sad ponovi to naglas i uzmi u obzir slobodno i druge sfere društva
 
Zato sto je vecina provereno glupa i cuti. Sta je tu novo?:)
 
^ suština zašto živimo tako kako živimo

ontopic, kakav je taj novi zakon koji utiče na poslovanje cargo, i kad stupa na snagu?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nije usvojen jos, do kraja godine
Ako ostane u ovakvoj formi, cg ce biti nelegalan sem za taksiste.

Iskreno, nisam siguran da CG radi legalno, sa poreske strane. Ali to je misljenje, ne i stav ili proveren podatak ;)
 
Nije usvojen jos, do kraja godine
Ako ostane u ovakvoj formi, cg ce biti nelegalan sem za taksiste.

Iskreno, nisam siguran da CG radi legalno, sa poreske strane. Ali to je misljenje, ne i stav ili proveren podatak ;)
Pa rade legalno kao i svi paušalci :))

Nemaju oni tu mnogo prostora da muljaju kad su sve uplate elektronski i postoji trag novca... Bar vozači, što se same firme tiče čuo sam da ima neka priča da im je sedište zapravo u Austriji ili tako negde, pa da tako izbegavaju neke obaveze.

Kako god, gori od taxi mafije teško da mogu da budu

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Pa rade legalno kao i svi paušalci :))
Ne bih da ulazim u detalje, posto je vise rekla-kazala od strane vozaca. Pausalci kazu da nisu.

Zna li ko koliki je minimum (cene) za voznju CGom? Ono, da dodje i zavrsi voznju samo recimo?
 
289 din minimum

20% od svake vožnje ide CarGo-u

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Jedno pitanje, da li može da se naruči vožnja preko aplikacije za nekog drugog, ako naručilac neće biti u vozilu?
 
Fizicki, da. Ali odgovaras za potrosnju.

Ili porucis a kazes da se plati keshom.
 
Ma za porodicu naručujem, tako da mi je sasvim korisno da ja platim karticom. Odlično onda.
 
Postavi samo neki drugi kontakt telefon u Profile prvo, da ne bi tebe zvali mozda, ako ne mogu da se nadju.

A ne da app poludi za lokaciju :( Ja postavim u G. Jovanovoj, a on njima napise G. Jevremova :D
 
Postavi samo neki drugi kontakt telefon u Profile prvo, da ne bi tebe zvali mozda, ako ne mogu da se nadju.

Rekao sam da gledaju u jedan telefon, da ga drže u ruci. Ovi vozači samo gledaju da li neko u okolini stoji, gleda u telefon i gleda u automobile. Po tome prepoznaju klijente.
 
289 din minimum
Ово може да опстане само у Београду, овде у Нишу је малтене свака вожња која не иде ван града испод ове цифре. Једино нека с краја на крај града може да прескочи. Иначе су цене такси услуга отприлике упола од тих у Београду. Мислим да су у неким градовима још јефтинији.
 
U Beogradu ti dobar dan 300din za taksi, 4-5km i eto te na 1000din

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
По неким ценама које знам, то не би требало да пређе 550-600, мислим на 4-5 км, нисам рачунао 300 за добар дан. ;) У Нишу би то било ~300.
 
Ne daj bože posle 12 uveče da sedneš, ode na 2000. [emoji23]
Karikiram, ali nije daleko.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Одличан сервис. Први пут сам користио неки дан и одушевљен сам. Неко је поменуо да у смислу наплате пореза нису регуларни, сигуран сам да су легалнији од таксиста који паушално плаћају порез.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne budi siguran.
 
Postoje ljudi koji primaju platu da se time bave.

Ako zakon preti postojanju ovakvog servisa ja ću prvi da nađem istomišljenike i napravim+proguram novi. Jer ovako nešto mora da postoji, u kom god to obliku zakon bude dozvolio. Sad sam se razmazio i taxi nikada više neću pogledati istim očima.
 
Mađari imaju veoma sličan servis uberu i car:go, zove se Oscar i radi veoma dobro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno