Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa tom logikom agencije za nekretnine takođe ne treba da postoje?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Agencije za nekretnine su konkretno agencije za nekretnine - imaju odgovornost.
Kao i turisticke agencije, koje su direktno odgovorne.

AirBnB nema NIKAKVU odgovornost, bukvalno, zero, nada, null.
Ni Uber.
 
Cargo je regularna firma, a vozac koji vozi je vozac privatni preduzetnik koji regularno radi i placa poreze i doprinose.
Sta je tu tacno protiv zakona ni ministarka ne zna tacno...

U nisu taxisti rade za gazdu i to je skroz druga prica jer rade kako gazda kaze, u BG su taxisti uglavnom solisti rade samo za sebe.
Мислим да је потребно да се испуне неки услови да би неко могао да превози људе и да то наплаћује. Не можеш нечију безбедност да повериш ономе ко не испуњава услове који су вероватно предвиђени за то. Као када би рекао да кувари у ресторанима морају да имају неку дозволу (која год, нека санитарна или шта већ) док они који продају пљеске у киосцима не морају јер су сами своји радници.

Постоје и овде удружења где је свако свој газда, они дају попусте, договарају се о цени, раде тзв линијске превозе у одређеним ситуацијама и често возе без таксиметра. Када су Задушнице (рецимо) онда нуде превоз до/од гробља по цени бус карте. Последњи пут сам се тако возио од гробља, тип уопште није укључио таксиметар и наплатио нам као 4 бус карте. Претходни пут је таксиметар био укључен па га је таксиста искључио када је одбројао до те цифре ... 20м пре циља.

Разлика је у томе што такви возачи не одржавају аутомобиле, поправљају канапом и селотејпом, грејање и клима им 90% не раде ... и можеш да прођеш повољније.

Трећа прича су реалне дивче који су овде код бус станице и код аеродрома. Они одмах кажу цену и она је 3-4х већа од цене код регуларних таксија.
Poštuje taksimetar, jedino taksimetar 0,8km ili i manje računa kao 1km... Možeš se dogovoriti uglavnom sa svim, nikad to ni ranije nije bio problem pa ni sada. Cenjkaš se sa operaterom iz radnji. Ne znam što je to samo rezervisano samo za divlje? Po čemu to? Šta ga košta da ne uključi taksimetar? Ne izdaje fiskalni račun, može kako hoće.
То је из друге приче, колико знам постоји редовна провера таксиметара коју раде неке републичке екипе и лепе налепнице да не може да се мења али сам и ја чуо да понеко удружење има своје сервисе и лако промене.
Што се укљ таксиметара тиче, то је увек могуће и то раде они (као овај кога сам поменуо) који иду без навигације. За њих нико у централама не зна ни где су ни шта раде ни да ли возе. Они са навигацијама (већина у Нишу) не могу тек тако да оду са краја на крај без таксиметра. Мада није немогуће.

Можда стварно беспотребно пишем у теми јер такси услуга у Нишу и у Београду су из различитих прича. Овде је организовано, углавном поштено, са добрим возилима и јефтино. ;) Нема места за car:go.
 
Nisam nikad koristio taksi u Nišu, ali "pošteni taksista" je nova reč u rečniku zaista.
 
Sta pricate vi,
vozacka dozvola i gotovo.
 
Не знам да ли их цениш према томе како размишљају или како раде, ако уђеш у такси или позовеш па дође по тебе, таксиста укључи таксиметар, одвезе те нормалним путем, наплати колико пише на таксиметру ... где је ту непоштење? Алфа може да се провоза кад буде у Нишу па да процени да ли је тако.
Да ли је таксиметар "подешен" је друго питање али се то решава пријавом. Неки издају и рачуне где пише километража па ако се битно разликује, ето разлога за пријаву.

Као што сам писао, овде многи таксисти раде за проценат код газде и довољно је да их неко пријави и да лако остану без посла. Не повезивати са самосталним таксистима који немају контролу.
 
Agencije za nekretnine su konkretno agencije za nekretnine - imaju odgovornost.
Kao i turisticke agencije, koje su direktno odgovorne.

AirBnB nema NIKAKVU odgovornost, bukvalno, zero, nada, null.
Ni Uber.

Da, s tim što je AirBnB otvorio tržište koje pre njih ranije nije ni postojalo, dok je taksi funkcionisao prilično isto i pre Ubera...

Ja sam CarGo koristio kao "finiju" alternativu taksi prevozu, ali otkad su počeli da koriste iste, nasilničke, metode za ostvarivanje svojih ciljeva, ne koristim više njihove usluge.
 
AirBnB nije niata otvorio ili stvorio, samo je povecao. A time i unistio zivot stanovnika mnogih gradova.
 
Ja se ne secam da si pre interneta bio u prilici da iznajmis stan na nekoliko dana. Ako ne računamo apartmane na moru ili planini
 
Ja se ne secam da si pre interneta bio u prilici da iznajmis stan na nekoliko dana. Ako ne računamo apartmane na moru ili planini

Ja se sećam, samo što je u AirBnB postalo jednostavnije, dostupnije. Možda je bolji primer bio Booking.com.

Cela ta priči o bezbednosti, licencama i slicno je generalno gl upost. Evo ja se bavim trgovinom oružjem i imam gomilu nekih besmislenih papira za to, a prošle nedelje sam imao terensku proveru gde je klinac iz komšiluka, fin momak, policajac, došao da mi stoti put postavi pitanja poput imena roditelja, da li koristim drogu,... . I od tog dana, za društvo, u globalu, sam postao drastično bezbedniji prodavac oružja...

Ima poštenih taksista i verujem da je većina takva, ali mali procenat uvek stvara užasnu sliku i generalizacija je neizbežna.

Nažalost, iza cele ove konfuzije se nalaze nečiji veoma sitni interesi, ali kada je stvar eskalirala, mogućnost za postizanje dogovora je sve manja.
 
Cene stanova porasle nepodnosljivo za lokalce.
Viski, nije bilo lako, ali postojalo je.
 
A što se otvorilo 1000 drugih mogućnosti za zaradu usled razvoja turizma, to ništa?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nego čime se bavi?
bave se posredovanjem
Konkretno spajaju dva clana udruzenja:d

^u tome i jeste problem! Ne moze AirBnB da se ne bavi izdavanjem stanova, to je cela sustina problema :)
Oni time svaljuju svu odgovornost na druga lica, a oni samo uzimaju pozamasan kajmak.
Zapravo vidis da moze.
i ne uzimaju oni samo kajmak za izdavanje vec nude i osiguranje ukoliko dodje do neke stete i slicno.

Ti hoces zapravo da kazes da ne bi smeli dozvoliti airbnb da se bavi izdavanjem zato sto ne placa ovde poreze?
Kao sto vidis oni rade, a na drzavi je da bude svesna novog oblika poslovanja kako bi uzela svoj deo.

Мислим да је потребно да се испуне неки услови да би неко могао да превози људе и да то наплаћује. Не можеш нечију безбедност да повериш ономе ко не испуњава услове који су вероватно предвиђени за то.
jel potrebna u Nisu taxi licenca ili samo vozacka dozvola?
Inace, vozac ni ne naplacuje voznju, to nije njegov posao, on samo vozi.

Трећа прича су реалне дивче који су овде код бус станице и код аеродрома. Они одмах кажу цену и она је 3-4х већа од цене код регуларних таксија.То је из друге приче, колико знам постоји редовна провера таксиметара коју раде неке републичке екипе и лепе налепнице да не може да се мења али сам и ја чуо да понеко удружење има своје сервисе и лако промене.
Што се укљ таксиметара тиче, то је увек могуће и то раде они (као овај кога сам поменуо) који иду без навигације. За њих нико у централама не зна ни где су ни шта раде ни да ли возе. Они са навигацијама (већина у Нишу) не могу тек тако да оду са краја на крај без таксиметра. Мада није немогуће.

Можда стварно беспотребно пишем у теми јер такси услуга у Нишу и у Београду су из различитих прича.

Ta treca prica su zapravo BG samostalni taxi prevoznici...

Овде је организовано, углавном поштено, са добрим возилима и јефтино. ;) Нема места за car:go.
Cargo je upravo to sto si opisao, i jos moze da dampinguje cenu koliko hoce jer prakticno nemaju troskove (sto je alfa vec objasnio), pa zbog toga se i bune taxisti.
 
Nego čime se bavi?
bave se posredovanjem
Konkretno spajaju dva clana udruzenja:d

^u tome i jeste problem! Ne moze AirBnB da se ne bavi izdavanjem stanova, to je cela sustina problema :)
Oni time svaljuju svu odgovornost na druga lica, a oni samo uzimaju pozamasan kajmak.
Zapravo vidis da moze.
i ne uzimaju oni samo kajmak za izdavanje vec nude i osiguranje ukoliko dodje do neke stete i slicno.

Ti hoces zapravo da kazes da ne bi smeli dozvoliti airbnb da se bavi izdavanjem zato sto ne placa ovde poreze?
Kao sto vidis oni rade, a na drzavi je da bude svesna novog oblika poslovanja kako bi uzela svoj deo.

Мислим да је потребно да се испуне неки услови да би неко могао да превози људе и да то наплаћује. Не можеш нечију безбедност да повериш ономе ко не испуњава услове који су вероватно предвиђени за то.
jel potrebna u Nisu taxi licenca ili samo vozacka dozvola?
Inace, vozac ni ne naplacuje voznju, to nije njegov posao, on samo vozi.

Трећа прича су реалне дивче који су овде код бус станице и код аеродрома. Они одмах кажу цену и она је 3-4х већа од цене код регуларних таксија.То је из друге приче, колико знам постоји редовна провера таксиметара коју раде неке републичке екипе и лепе налепнице да не може да се мења али сам и ја чуо да понеко удружење има своје сервисе и лако промене.
Што се укљ таксиметара тиче, то је увек могуће и то раде они (као овај кога сам поменуо) који иду без навигације. За њих нико у централама не зна ни где су ни шта раде ни да ли возе. Они са навигацијама (већина у Нишу) не могу тек тако да оду са краја на крај без таксиметра. Мада није немогуће.

Можда стварно беспотребно пишем у теми јер такси услуга у Нишу и у Београду су из различитих прича.

Ta treca prica su zapravo BG samostalni taxi prevoznici...

Овде је организовано, углавном поштено, са добрим возилима и јефтино. ;) Нема места за car:go.
Cargo je upravo to sto si opisao, i jos moze da dampinguje cenu koliko hoce jer prakticno nemaju troskove (sto je alfa vec objasnio), pa zbog toga se i bune taxisti.

A što se otvorilo 1000 drugih mogućnosti za zaradu usled razvoja turizma, to ništa?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Bravo, to je sustina...

Promenio se nacin poslovanja, nece ljudi da bukiraju hotel sa 5 zvezdica, vec hoce sobu u necijem stanu i da to jeftino plati...sta je problem?
Onaj sto hoce hotel, on i dalje ima izbor...

problem je sto drzava nije uzela porez...pa nek se sagne i uzme?

ima raznih primera za ovo a ne samo airbnb, *mjau**mjau**mjau*a internet tehnologije menjaju dosadasnje shvatanje poslovanja, nesto propada a nesto se menja.

kako ces da zabranis te servise kao sto su uber ili airbnb?

Zabraniti zakonom?
Nece moci...

pa sutra ce da se pojavi aplikacija gde ce korisniti medjusobno transferovati podatke i placati sve online van maticne drzave, i ko ce onda svemu da udje u trag?

Pa niko...
to ne moze da se zabrani, moze samo da promeni oblik, a drzava bolje da to uvede u legalne tokove dok moze, jer posle ce biti kasno.
 
Poslednja izmena:
AirBnb u Norveškoj plaća porez na svoju proviziju, a i onaj što izdaje stan plaća porez na osnovu prohoda koje dobija izdavanjem. Uber je, naravno, zabranjen jer kao i Cargo krši zakon o javnom prevozu. Ti fazoni, mi smo samo posrednici, nemamo pojma ko za nas vozi i sl. ne prolaze u ozbiljnim državama.
 
^ U oba primera koja si naveo može da se vidi kako funkcioniše ozbiljna i socijalno orijentisanana država.

Svaka njima čast na svemu.
 
jel potrebna u Nisu taxi licenca ili samo vozacka dozvola?
Inace, vozac ni ne naplacuje voznju, to nije njegov posao, on samo vozi.
Обавезна је такси дозвола као и лекарско уверење за профи возача. Зет је скоро добио дозволу а каже да ће сада да се пооштри и да више нема као до сада него ће да се уведу неке школе или шта већ. До сада се полагало нешто типа познавање града а сада ће као озбиљније и наравно скупље. Не знам да ли је то и почело и да ли је уопште тачно. Можда је само идеја.

Није битно ко узима паре него што се наплаћује вожња.
 
Ej, frka oko motanja volana kao da su doktori nauka, a od skole svi po 2 kifle i jogurt. Sad su oni veliki strucnjaci da prevezu putnika, a mi ostali vozaci smo vrlo nesposobni za to. Pogledajte cenu km po bg plus start i sve ce vam biti jasno koliko taksiti deru. Ja jos nisam ni od jednog taksiste cuo, a pricao sam sa dosta njih, da izlaze ispod 80k kad odbiju sve troskove ukljucujuci amortizaciju. Plus mogu da rade koliko oce, pa malo turbina zavrti... Pa naleti neki stranac i eto minimum somica za mesec dana

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
AirBnb u Norveškoj plaća porez na svoju proviziju, a i onaj što izdaje stan plaća porez na osnovu prohoda koje dobija izdavanjem. Uber je, naravno, zabranjen jer kao i Cargo krši zakon o javnom prevozu. Ti fazoni, mi smo samo posrednici, nemamo pojma ko za nas vozi i sl. ne prolaze u ozbiljnim državama.
Tako bi svaka normalna drzava trebala da funkcionise.
Na zalost Srbija nije medju tim zemljama. Ovde taksisti imaju kriminalne dosijee, brdo prijava koje se ne procesuiraju, svaka lencuga i probisvet je otisao u teksiste. Kad zoves taksi ne znas ko te vozi i dali ce te odrati, znas samo broj table.
U cargo makar znas ime, ko te vozi, cime te vozi, ocenjujes vozaca, vozila ne smeju biti starija od 10godina...
Iskreno, za nase uslove ovo je daleko bolja varijanta, stvarno ima svojih prednosti. Mene taksisti ne pokusavaju da isfoliraju toliko koliko ribu ali i nju ucim da se snalazi s njima, da ih namaze odmah.
Vozi se ona jednu noc iz Zarkova kuci taksijem i taksisteahoce da je vozi preko gazele u blok, kao ne zna drugi put. Ona mu lepo kaze, predji preko novog mosta, evo ja cu da ti pricam. On se kao opet pravi mutav. Uglavnom, odveze on nju i onako iziritiran sto nije uspeo da je opljacka pita: A jeli, kad sve znas, jel mogu ja istim putem da se vratim za Zarkovo?
Kaze, ne mozes nazad, moras preko gazele :d

Moje iskustvo kaze da je bar 15% taksista problematicno na neki nacin. Vecina je ok ali kad naletis na sljam onda te izgore skroz.

Tapatalk from Poco loco
 
A što se otvorilo 1000 drugih mogućnosti za zaradu usled razvoja turizma, to ništa?
Pa ako to digne cene stanova za lokalce, ne da nije nista, nego je gore.... em smaraci od turista, djubre, guzva em vece cene i stanova i robe zbog toga. To nije dobro za lokalce! Imaj na umu da 20% ili koliko vec AirBnB uzima ne ide njima, ukupno za grad je gore.
To nije moje misljenje, ili neka moja procena, to su konkretne procene vlasti u Berlinu, Minhenu i Becu. London je isti, ali oni ne smeju javno takve stvari da objavljuju :)

Zapravo vidis da moze.
i ne uzimaju oni samo kajmak za izdavanje vec nude i osiguranje ukoliko dodje do neke stete i slicno.
Bollocks ;) To osiguranje vidi koliko ko uspe da primeni.
TO sto on fizicki moze, ne znaci da treba ili da bi smeo ili da je legalno cak. Ima mesta gde je AriBnB zabranjen. Iako ne mogu da zabrane pristup njemu, lokalci su isli u zatvor jer su izdavali na taj nacin. I ja se skroz slazem sa tim.

Ti hoces zapravo da kazes da ne bi smeli dozvoliti airbnb da se bavi izdavanjem zato sto ne placa ovde poreze?
Ne, ja kazem da AirBnB ne sme da se dozvoli jer on funkcionise tako da nema odgovornosti, nego da je "posrednik samo". Taj "posrednik samo" je problem. Nakon toga i sto ne placa poreze u zemlji gde se izdaju stanovi.

Kao sto vidis oni rade, a na drzavi je da bude svesna novog oblika poslovanja kako bi uzela svoj deo.
To rade kvazi drzave, koje nesto krpe samo... normalne drzave planiraju za SVOJE stanovnike prvo, pa onda ostale. I kada je u nekom gradu vec velika cena stanova, zabranjuje se izdavanje stana na dan, jer znaju da je lose za lokalnu ekonomiju.

Apropo poreza: pa mislis da u Becu ili Berlinu moze primetan broj ljudi da ne prijavi porez ili podstanara?? Porez na izdavanje stana je placen tamo, ali ogroman deo prihoda ode van zemlje, a podigne cene lokalno.

Cargo je upravo to sto si opisao, i jos moze da dampinguje cenu koliko hoce jer prakticno nemaju troskove (sto je alfa vec objasnio), pa zbog toga se i bune taxisti.
Pa nije da nema troskove, ili vozac placa taj damping ili CarGo. Sa ovim cenama ne verujem da nesto ispod 60% nije trosak za barem jednog od ta dva? Ti znas verovatno bolje te brojke.

Norveska kao primer: koliko ljudi uopste zeli da ode u Norvesku, osim onih kao ja, kojima se smucila vrucina?:) Kada se primeti da im je podigle cene zivota, bice zabranjen. Isto kao i drugde.
Samo odakle AirBnB placa Norveskoj? Gde je registrovan za VAT?
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo kaze da je bar 15% taksista problematicno na neki nacin. Vecina je ok ali kad naletis na sljam onda te izgore skroz.
Зато се бира удружење са којим није било таквих искустава. Неко ми је скоро рекао да и у Београду постоје оваква као овде, са газдиним возилима и са возачима који раде за проценат, како они раде? Овде постоји ... па можда и 30 удружења, проба се једно па друго па кад се наиђе на неке који не гледају да одеру и не гледају да замажу, настави се са њима. Многи сада имају навигацију па се лепо види предложен (најкраћи) пут до циља и онда нема газела или нови мост, може само ако неко хоће другим путем.
 
Car:Go aplikacija od moje kuće prema gradu uvek šalje na autoput. Tj. uveče, za dnevne variajnte ne znam. A to je po definiciji uvek obilaženje. Možda se stigne brže, ali verovatno ne. Dakle, nije ni aplikacija uvek sjajna.
Pre više godina, u inostranstvu, nekoliko dana za redom smo se vozili istu relaciju taksijem. Kad god je taksista uključio navigaciju, račun je bio veći za nekoliko EUR. Kad god je vozio bez navigacije išli smo nekim uličicama i račun je bio manji. Nisam poznavao grad da bih rekao kuda je bolje da se ide, ali za Car:Go aplikaciju znam da me nikada vozač nije vozio po navigaciji, jer je besmisleno. Imam svega nekoliko relacija kojima sam se vozio, pa ponavljane vožnje.

Ne znam da li je policy kompanije, ali u CarGo je uvek bila neka prijatna, neutralna muzika. Domaća ili strana, ali čak i ako ne slušaš tu vrstu muzike i ne znaš pesme, ne smeta.
Poslednji put kada sam se vozio taksijem, u 5 ujutru sa aerodroma, rokali su narodnjaci kojih bi se i kafana sa ibarske magistrale postidela. A vozač ne zaklapa. Valjda da me podseti gde sam se vratio...
 
Ditto za muziku :)
 
Апликације (бар овде) нуде најкраћи пут, осим ако је у причи ауто-пут. Онда њега понуде, иако може да буде дужа вожња.

Што се музике тиче, каже зет да већина младих одмах тражи турбо народњаке, иако он пусти неку лагану и мирну (ненародњачку) музику. На крају је почео да гаси радио јер ем траже турбо фолк ем траже да се појача до максимума. Искључиво млади, старији никада нису коментарисали шта год да је свирало.
Хм, неки радио ин, шта год да је то.
 
Aaaaah pa ne ide to tako prijatelju. Promenis udruzenje i nikada ne mozes da nahvatas vozilo. Ja sa goldom imam najbolja iskustva ali i tu se desi da dodje lik bez table, da hoce da te voza negde okolo, da proba vise da ti naplati. Iskreno, lik bez table i bez tx tablice je posten skroz, naplatio u dinar koliko treba iako je divljak.
Puno taksi udruzenja je problem kad treba da nahvatas vozilo. Neretko mi se desavalo da moram da okrenem 6-7 udruzenja za vozilo. Svi ti naplate poziv. Dobro, postoji yandex ali ako pogledam ukupno celu sliku cargo je najpristojniji od svih.
Sa cargo jedini problem imam ako ne mogu da nahvatam vozilo ili ono kad aplikacija ne radi.
Video sam da je neko pisao gore da mu je cargo naplatio 200din vise nego taksi. Pre neko vece sam trebao da jurnem od zarkova do centra, aplikacija mi je pokazala rutu preko novog mosta na nbgd pa nazad preko brankovog. Jel da da je suludo ici tuda?
Slobodno recite vozacima kuda da idete ako znate rutu, ne mora se slepo pratiti navigacija jer nije savrsena. Jednom prilikom sam na igo gledao razdaljinu do neke adrese u centru i ispade 87KM. Ne pitajte kakva mi je ruta bila, ono ni najgorem taksisti na svetu ne bi palo na pamet da proba :d

Tapatalk from Poco loco
 
Па пишем о удружењима овде где иако је вожња много јефтинија него код вас, мало људи има пара за то. Постоји скоро 30 удружења, нека имају и по стотинак возила, просек око 20-30 па пробаш кад баш није фрка. Нема шта ту да се нахвата, овде је проблем само кад падне киша па нико неће да кисне. Не рачунам славе и празнике. Укупно неколико дана годишње. Осталим данима увек може да се добије скоро свако удружење. Никада није дошао неко без ознака ако позовем било које а има бар 3-4 на која увек могу да се ослоним.
Не знам за наплату позива, многа имају неке фри бројеве (ваљда оне на 0800) али коме је данас проблем да потроши позив у време неограничених пакета?
 
Ne razumem zašto idete taksijem po BG-u, sem ako nemate sopstvena kola. Zar onda nije bolje ići javnim prevozom?

Izvinjavam se što upadam ovako u temu ali mi to nije jasno. Evo npr. Sajber kaže morao je da skokne do centra. Zar nije isplativije da sedneš u svoja kola i platiš parking tamo gde staneš?

Ne znam, ne dolazim često u BG ali gotovo uvek idem kolima i svuda po BG-u idem kolima (nekada ostanem i duže od jednog dana). Bilo je problema oko parkinga ali sve se nađe za 15 min.
 
Kako kada... niko ne ide taksijem kada ne mora i ne zuri, ako mu ne placa neko drugi ;)
A prevoz od Zarkova do Centra.... pogledaj na mapi koliko je to razdaljina, proveri na PlanPLusu koliko bi ti trebalo javnim prevozom i dodaj pola sata. Taksi ce ti skratiti ja mislim BAREM pola sata.

Recimo ja mogu direktno od mene do Delta City-a i dalje 95icom, ali taksi mi je 700-800din, CarGo <600. A preko pola sata ustedim.
Sa druge strane, od mene (ista stanica :D) do Sebesa (ona najdalja stanica 95ce od tri Sebesa) mi treba jedva 10minuta vise busom, jer su stanice od mene do Sebesa na po 3-4km jedna od druge i to bus shiba :D
 
Upravo ovako kako [SAJ]ber Kurajber rece to i nije taksi.

Cargo je regularna firma, a vozac koji vozi je vozac privatni preduzetnik koji regularno radi i placa poreze i doprinose.
Sta je tu tacno protiv zakona ni ministarka ne zna tacno...


Kao sto rekoh ranije, po toj logici oni mogu da ti zabrane da se vozis fijakerom i da ga proglase taxi prevozom....
a da li je to taxi?
pa naravno da nije

Po tvojoj logici mogu i ja kao 'privatni preduzetnik' da izigravam oralnog hirurga... po toj logici mogu da mi zabrane i korišćenje četkice...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno