Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ Vlasnici Car:GO-a su pre toga radili u Uber-u US. Just saying.

Sent from my M8pro using Tapatalk
 
Naprotiv, cesce su greske da voznja bude 289 nego da naplati vise, meni nije poznat ni jedan takav slucaj.
I sve to je zato sto kada putanja nije u redu sistem obracuna najmanju cenu pa posle ispravljaju.
 
Ja mislio da Opti prica o "legalnim" problemima :)
 
Naprotiv, cesce su greske da voznja bude 289 nego da naplati vise, meni nije poznat ni jedan takav slucaj.
I sve to je zato sto kada putanja nije u redu sistem obracuna najmanju cenu pa posle ispravljaju.

Bakara, kako aplikacija utvrdi da putanja nije uredu? Imam rutu Zemun-Karaburma sa 5 prelazak preko reke, od čega su dva preko mostova, jedan preko Ušća I dva preko Velikog ratnog ostrva. Ako za to nije ukapirala da nije uredu, rekao bih da im algoritam za utvrđivanje urednosti putanje ne radi.
 
Pa ako imas onaj od 91kmh, i ja od nekih 89kmh, a nije utvrdili da nisu realni, sta dalje pricati?:)

Meni lici da ko se cesto zali oni vise gledaju da "nema bagova" ;)
 
Bakara, kako aplikacija utvrdi da putanja nije uredu? Imam rutu Zemun-Karaburma sa 5 prelazak preko reke, od čega su dva preko mostova, jedan preko Ušća I dva preko Velikog ratnog ostrva. Ako za to nije ukapirala da nije uredu, rekao bih da im algoritam za utvrđivanje urednosti putanje ne radi.
Morao bi na ovo na PP da ti odgovorim

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li je neko primetio random naplaćivanje/obračunavanje 10% PDV-a na vožnju?
 
^ja sam "primetio", ali u pitanju je nesto drugo.
Ima vise vozaca, neki su u sistemu PDVa a neki nisu. Ne secam se tacno, ali za jedne iskazuje, a za druge ne - ali u oba slucaja se naplacuje PDV od 10%. Mislim da se ne iskazuje kada jeste vozac u sistemu PDVa, jer onda ide naplata "u ime i na racun drugog lica", pa se na racunima, po zakonu, ne iskazuje PDV na isti nacin.

Cena RSD/km i RSD/min je ista, i uvek ukljucuje PDV, samo je pitanje da li se iskazuje na racunu.

I mene je zbunilo, jer kada su usli u sistem PDV-a, dobio sam 3 razlicita iskaza... i nisam proveravao iznos racuna naspram vremena/kilometraze da se poklapa, pa se zalio - samo je pitanje nacina prikaza u pitnaju.
 
Poslednja izmena:
Da, bas je to sto alfa kaze. Kod mene na onoj istoj relaciji nekada postoji posebna stavka sa 10% pdv-a, nekada ne. Cifra na kraju u svim tim voznjama razlikuje u 15 dinara. Razlika je samo u nacinu kako se prikazuje ali ne u krajnjoj cifri.

Tapatalk from Poco loco
 
Odgovor car:go na isto pitanje:

Vaš PDV nije obračunat, ali smo mi dužni da račun obrazložimo na osnovicu i PDV. Kada Vam uslugu pruža član Udruženja koji je u sistemu PDV-a na izveštaju je prikazan PDV, a kada nije, na izveštaju nije prikazan.
 
Kako najjednostavnije detetu omogućiti da koristi CAR:GO?

Uber ima super Family opciju. Ovde nema ništa slično.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Lepo...
Das detetu tvoj user i pass i sa njegovog telefona pozove vozilo.
Ti ćeš na svom telefonu moći da vidiš kuda se vozi

Btw ovo je mnogo bolje nego da mu ti pozoves vozilo, a možeš i tako.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odgovor car:go na isto pitanje:
Glupo sumiran odgovor, a po odgovorima koje sam dobio zadnjih 10ak dana, kao da su nekog novog primili da odgovara na support :)
PDV ti je naplacen u svakom slucaju, samo je pitanje kako ga racun iskazuje. Tebi je to nebitno za firmu, jer taj PDV ionako ne moze da se vrati.
 
Lepo...
Das detetu tvoj user i pass i sa njegovog telefona pozove vozilo.
Ti ćeš na svom telefonu moći da vidiš kuda se vozi

Btw ovo je mnogo bolje nego da mu ti pozoves vozilo, a možeš i tako.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ja za svoje dete pozivam vozilo iz svoje aplikacije, pa kad dobijem vožnju, pozovem vozača. Nisam sa detetom ni na startu ni na odredištu.
Ovo mi je vrlo zgodna opcija, dete ne plaća ništa.
 
Rekoh da moze i tako, ali tu moze da bude jedna losa stvar.
Moze da se desi da lose potrefis lokaciju deteta (a to je vrlo cesto kada neko zove za nekog drugog), tj da dete nije bas na toj tacnoj adresi ili da sama adresa nije tacna, onda pocinje lociranje putem gluvih telefona koje je prava nocna mora.
Takodje dete ne zna kako vozilo izgleda pa mu moras i to javiti.


Najbolje je kada je poziv upucen sa telefona gde vozilo treba da dodje a nikakv problem nema da isti nalog bude koriscen na dva telefona.
Treba probati da li moze ista kartica da bude koriscena na dva naloga, to bi bilo najbolje. :)
 
Poslednja izmena:
Moze i ista kartica na dva naloga, i isti broj na dva naloga, a i isti nalog na dva telefona.

Znate koji je trip kada date nekome (poverljivom..) stari telefon, ne obrise ga, vi pozovete CarGo sa novog telefona, a njemu dodje notifikacija gore (kao i vama :D) da mu stize vozilo :)
 
bakara je napisao(la):
Treba probati da li moze ista kartica da bude koriscena na dva naloga, to bi bilo najbolje. :)
Zanimljivo, ovo zvanično nije moguće. Kažu da dolazi do blokade naloga. Ali Alfa ipak zna bolje.
Ako ne - Koristi drugu karticu ili uplati kredit detetu.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da koristis kupone na oba naloga, ako blokiraju javi im. Nije cudno da u zemlji gde nemaju svi kartice das nekome da koristi povremeno debitnu.
 
Sutra se umesto protesta sve žene voze besplatno.
Svaka im čast za to!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Do 500 din, ali svakako lep gest

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Za respect, iskreno! Nadam se da je to vec proslo u nekim novinama, ovako je samo gest za postojece korisnike, koji ce iskoristiti to namerno ;)
 
Kod mene više ne radi opcija da uplatim kredit preko PayPal-a. A kod vas?
 
Od juce ne radi ta opcija. Juce nije radila apsolutno nijedna opcija da se izabere nacin placanja jer su verovatno blokirali da zene masovno ne bi koristile onaj popust. Tj. da ne bi se vozile one koje nikada nisu koristile cargo. Ostatak dana pa i uvece bilo je nemoguce zatraziti vozilo, pisalo je da je opcija nedostupna. Nocas su to u nekom trenutku vratili ali paypal-a i dalje nema. Meni se bas i ne ostavljaju podaci kartice

Tapatalk from Poco loco
 
Hmmm.. Pa zar nije poenta da one žene ili bilo ko drugi ko nikada nije koristio njihovu uslugu iskoristi popust i proba, i tako dobiju nove korisnike.
 
Pa nije to poenta...

Ima sasvim dovoljan broj redovnih korisnika njih treba nagraditi.
Juče je bio opšti grabež za vožnju, ko piletina u Lindi :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa trebala bi da bude poenta.
Zasto da nemaju jos zadovoljnih musterija= vise zarade, logicno.
Ne kapiram bas tu logiku da drzis karikiram 10 ljudi koji ti placaju umesto 20 ljudi.
Moze malo pojasnjenje za nas koji nismo pazili na casu?
Samo da ne bude pa dosta im je ta zarada jer nikad nikom nije dosta para, to je sigurno, dakle...
 
Jedino ako nemaju dovoljan broj vozila u odnosu na korisnike, pa ne žele da se dugo čeka na vozilo. Pa onda tako drže kvalitet usluge. Ne znam, samo nagađam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno