Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko često vam se dešava da aplikacija ne prikazuje dobro lokaciju na kojoj se nalazite, bez obzira što ste dugo napolju i sve veme je uljučen GPS.
Dva puta mi se do sada desilo da me apliakcija baci čitav kilometar dalje nego št zapravo jesam.
 
Na S7 mi se nije desilo da meni prikaze moju lokaciju pogresno, cak i unutar objekta je mnogo precizna. Na S5 se desi da malo omasi. Nekoliko metara, do 20-30m max., vidi se da je S7 precizniji mnogo.

Ali desilo mi se cesto da VOZACIMA prikaze neku dosta dalju adresu, i po 500m.
 
vec rekoh,
ako zovete voznju unutar objekta mogucnost za gresku su jako velike, jer ko zna kakva ce putanja vozacu da izadje do vas.

U tom slucaju,
najbolje ukucati tacnu adresu ili postaviti rucno pin i proveriti da li je lokacija na mapi tacna gde hocete da vam dodje vozilo.
 
Niti na 7 edge niti na note 9 imam problema sa preciznoscu lokacije. I u cargo i yandex app, lokacija ubada tacno gde sam.
 
yandex koristi drugu mapu, tako da ne mora isto da bude.
 
Kakve veze ima verzija mape, pričamo za samo lociranje na istoj.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Vozačima se drugačije prikaže putanja na različitoj mapi

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nakon vožnje, obavezno pogledajte račun. Pre nekolikoq dana mi je vožnju od 12-14km aplikacija naplatila kao 34km. Na mapici koja stigne uz račun izgleda kao da smo se vozali po gradu tamo-vamo, a pošto je vreme vožnje tačno, ispalo je da je prosečna brzina bila 91km/h. Po centru Beograda.
Naplatili su mi celu vožnju, pa su mi nakon 4 dana odgovorili na reklamaciju da je prihvaćena i da će da će da refundiraju sredstva, ali para još uvek nema. Na toj kartici imam uplatu od njih sa vrednošću 0.0, verovatno dok se Visa ne presabere.

Kad sam slao tu reklamaciju, napisao sam i da mi je sledeća vožnja trajala 7 minuta duže, što nije prvi put. Kilometri i distanca OK, ali dužina nekoliko minuta veća. Imam Viber poruku kada je napušteno vozilo, pa sam tako video da se vreme ne poklapa. Ovo nije prvi put. Ok, i dalje je jeftinije od taksija, ali mnogo baguje.

Bugovi koji podsećaju na turbine kod taksista, jedino što ovde verujem da je u pitanju slučajnost.
I onda se zapitam, šta da je aplikacija odlepila i prikazala da smo išli do Subotice i nazad, automatski mi skine novac i čekam refundaciju nekoliko dana?
 
Vrlo dobro pitanje...

Jeste da bi bilo vrlo očigledno da je greška. Ali, bi bila jako skupa greška, koju ne možeš da sprečiš da ti "ne skine" novac sa kartice. Trebalo bi ovo pitanje uputiti CarGo kompaniji.

Samo za referencu: imam 20+ vožnji i nisam do sada primetio neku grešku.
 
Poslednja izmena:
Desi se (cesce) greska i obrnuto da ti voznju od 20km naplati 289, ali sve se to ispravi, jer takav vid greske je lako uocljiv.

U sustini trebalo bi napraviti da softver te greske automatski ispravlja ali nije se jos doslo do tog nivoa :)
 
Poslednja izmena:
U samom obracunu sa skoro 1000 voznji sada, mislim da sam <5x imao neke nesuglasice, a koje bi mogao primetiti, a uvek proveravam. I bas me nervira sto od "uvodjenja udruzenja" mnooogo kasne mailovi, ranije su stizali instant. sada mi lici da namerno kasne da ne pogledas.

U CarGo-u mi se jednom desilo to da smo kao isli vise (ne 2x, ali napravljen trougao od +4km za 1sek ispada :D). Kao da je vozac imao FakeGPS da napravi zaradu... nadam se da takve stvari proveravaju i pamte.
PJ, daj ime vozaca na PM da uporedimo :D


Bakara, funkcionise li CarGo, mislim van ovih 5h sto je offline? I sto su me probudili sa 3 poruke jutros... NIGDE nema mogucnost da se zabrane notifikacije (zvucne), niti indikacija da postoje notifikacije... samo me probude 3 ISTE poruke jutros :(
 
To kasnjenje je namerno, zbog trenutne situacije.

Danas je trazeno da se aplikacija iskljuci kako bi bio potpuni protest, od 17h radi normalno.
 
Namerno kasnjenje maila zbog trenutne situacije?
 
Kada mail kasni, meni dužina vožnje bude od starta do vremena slanja maila i to je obično 6-7 minuta više.
Šaljem poruku kasnije.
 
^^
nemoguce

Kada vozac zavrsi voznju, momentalno se prekida i ti na telefonu dobijas notifikaciju da je zavrsena, racun nema veze sa krajem voznje.
 
^mozda do pre ovog udruzenja, tada su mailovi stizali instant (na Gmail), ali sada je predugo da toliko duze traje - ja mislim da ispod pola sata od kraja voznje ne stize mail sada, cesto i sat vremena.


Ali onaj incident sa Dorcola sto sam slao na prosloj strani izgleda kao da stvarno pokusava samo neko da ih uplasi, a da nemaju prava - ne volim da mesam politiku i generalno sam na sredini sto se tice podrske/protivljenja CarGo-u i Uberu, ali ovde mi lici na zloupotrebu drzave stvarno.
A sto rekose vise kolega, ne verujem ni da taksi mafija stoji iza toga, pre ce biti oni koji su u slicnom poslu ("aplikacija za naplatu")
 
^^
nemoguce

Kada vozac zavrsi voznju, momentalno se prekida i ti na telefonu dobijas notifikaciju da je zavrsena, racun nema veze sa krajem voznje.

Ako se ovo odnosi na moju poruku:
Ne bih da izvodim pravilo, jer zaista nemam mnogo vožnji, ali letos, kad sam više dana za redom koristio aplikaciju, kada mail stigne instant, vreme vožnje je OK. Kada mail kasni, kasni nekoliko minuta i za toliko je duža vožnja. S obzirom da vozač ode, a na računu su kilometri OK, znači da je vozač kliknuo kraj vožnje i da nije varanje, već bug.

Alfa, nema veze sa udruženjem, jer se dešavalo i ranije. Najduže kašnjenje maila je bilo nekoliko minuta. Isto Gmail.
 
Ako stoji veca cifra vremena, nego sto si ti izmerio, a app ti je tacno dao kada je pocela i zavrsila se voznja (Ride started, Ride finished), proveri da li je vreme obracunato vise, ali 99% jeste... sto ce reci, bug kao sto kazes.

Ali ako ti nije stigao notification "Ride finished", to znaci da je vozac nesto uradio 99%.
 
Ako se ovo odnosi na moju poruku:
Ne bih da izvodim pravilo, jer zaista nemam mnogo vožnji, ali letos, kad sam više dana za redom koristio aplikaciju, kada mail stigne instant, vreme vožnje je OK. ...

Letos je drugacije sve bilo podeseno to sa slanjem maila, ali obracun je isti.

U sustini ti mozes da vidis kada vozac zavrsi voznju tebi ce da stigne notifikacija na telefon gotovo istog trenutka
Tesko da neko ima racuna da te zakine za par minuta jer to je svega par dinara a trebao bi da ceka na sred ulice i da se ne pomera, nije bas izvodljivo.
Ne znam da se iko zalio na tako nesto, a ne znam ni za takav bug.
 
A i vidiš valjda pre nego što izađeš da vozač svajpuje da završi vožnju na svom telefonu

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Najčešće i ne dobijem notifikaciju da je završena vožnja, niti ono za ocenjivanje vozača.
Alfa, poslao sam screen shotove, pa pogledaj, imaš više vožnji, analiziraj.
 
Videh, odgovoreno... ne mogu da uporedim da li je isti vozac jer je moja voznja bila ono sa ime/prezume, a sada su ID preduzetnika.
Ali tacno to se desilo, 91km/h voznja kroz BG :D
 
Meni notifikacija o zavrsenoj voznji stize momentalno ali mail nekada ume da kasni i nekoliko sati. Cesto se ide na istu relaciju, istom rutom i svi racuni su u 15 dinara razlike.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja sam imao i po 400 din razlike na istoj relaciji, 600-1000 :)
 
To je bas bas ozbiljna razlika. Tu se izdaleka vidi da nesto ne valja. Kod mene za sada s naplatom nema problema.

Tapatalk from Poco loco
 
Kako kada - nekoliko puta ih put posalje bas dalje, i to su mi refundirali.
A vise puta je do kolicine vremena. Ako prolazim Brankov posle 15h dodam 1h bacenog vremena :D
 
Ako ideš bilo gde po Bgu u 15h možeš da dođeš 1h bačenog vremena :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno