Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I to je kao fer? Moram u bolnicu, daj plati 5x?:)
Ako je stvarno hitno platices i helikopter a ne prevoz autom... ovako obicno ispada da mu nije bas "toliko" hitno :)


Ne radi ovo bas Ja sam probao to vise puta (i ranije i sada), i posto nije mapa tacna, tj. nije vozac uglavnom tu gde se vidi mrav vozila, podje neko ko je dosta dalje nekada.
Ja se cak dogovorim sa vozacem koga znam, pozovem ga da primi voznju, ali neko drugi je uzme, jer je bio blizi. Onda sam shvatio da je taj nacin siguran jedino kada prvo pozovem vozaca, pitam gde je tacno, pa onda trazim vozilo u tom delu.
Radi 100%
na mapi ne mozes bas da vidis stvarne pozicije vozaca mada to za ovu stvar nije bas ni bitno, tebi treba biti bitno da dobijes slobodno vozilo.

A to sto dobijes nekog dalje znaci da onaj koji je blize nije prihvatio tvoj zahtev.
U sustini racunaj da je taj koji je prihvatio voznju zapravo najbrze vozilo koje ce ti stici, to sto vidis da ima neko blizi nije vozilo tebi dostupno.

Pa i gazda ima trosak goriva?
Ima.
Tako da ima puno pravo da odlucuje na koji nacin ce da ga trosi i kako ce da zaradi.

E, moguce da dosta delova i moze brzo. Vracar/Dorcol - no way. Nisam pratio ranije, ali zadnjih dva meseca jesam, nijedan CarGo nije stigao za ispod 5m, a samo jednom je posao neko sa NBG po mene, ostali su bili svi na Dorcolu.
Sve zavisi kolika je guzva i gde se vozilo nalazi.
tebi aplikacija prikaze procenjeno vreme dolaska uzimajuci u obzir i brzinu saobracaja ali ne moze da predvidi da li se vozacu isprecio kamion gradske cistoce koji prazni 10 kontejnera ili bager koji tovari sut u kamion a to su vrlo realne situacije u BG

cesto se desi da je klijent iza ledja...
recimo bulevar ili vojvode stepe krenem prema centru i dobijem poziv iza mene a klijentu izadje 1min i on gleda a vreme se povecava na 2-3-4 min i onda po pravilu zovu da pitaju zasto se udaljavam a ja zapravo moram da se okrenem na mestu gde je dozvoljeno pa onda nazad na drugu stranu pa ponovo polukruzno do njih i automatski imas prazne kilometre cak i kad ti je klijent blizu.

Nevezano za ovo sto te nisam shvatio, vidim ja da kod mene, gde god da postavim PIN, oni uvek stanu na isto mesto, jer je odlicno za parkiranje i ne naplacuje se A to mesto je po 20-25m dalje od PINa, i trazi da se okrecu umesto da me pokupe na raskrsnici i idemo pravo
Vozac moze da stane tamo gde moze da parkira jer klijenti cesto ne izadju odmah pa mora da ih saceka, ako prepoznas vozilo da ti dolazi u susret podigni ruku da bi on tebe prepoznao inace on jednostavno mora negde da parkira.
Na primer:
poziv iz balkanske, ako klijent nije odmah tu na ulici nema nacina da te na obelezenom mestu ikako ceka vozilo i onda ima dve mogucnosti ili da otkaze ili da stane negde dalje.
I smatram da i ne treba da prihvata voznje toliko daleke, sem ako ne vidite ko je klijent i znate da ide dalje.
Ne vidim ko je klijent dok ne prihvatim voznju, i takodje ne znam gde ide dok ga ne pokupim, tako da se ide na iskustvo :)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Ako je stvarno hitno platices i helikopter a ne prevoz autom... ovako obicno ispada da mu nije bas "toliko" hitno :)
Nisam pitao da li ces platiti nego da li je fer?

Radi 100%
na mapi ne mozes bas da vidis stvarne pozicije vozaca mada to za ovu stvar nije bas ni bitno, tebi treba biti bitno da dobijes slobodno vozilo.
Ali taj ko prihvati moze biti dosta dalje od koji minut da ranije ukljuci :) Ne mora biti blizu mesta, gde si postavio pin?

Sve zavisi kolika je guzva i gde se vozilo nalazi.
tebi aplikacija prikaze procenjeno vreme dolaska uzimajuci u obzir i brzinu saobracaja ali ne moze da predvidi da li se vozacu isprecio kamion gradske cistoce koji prazni 10 kontejnera ili bager koji tovari sut u kamion a to su vrlo realne situacije u BG
Znam, ali znam i tacno koliko moze u Dzordza Vasingtona/Cara Dusana da zatreba vremena, i na 500 voznji kada vidis da je taksi UVEK brzi, to vec nije "isprecene kamion". Nego manje iskusni CarGo vozaci.
Ne uzimaj to kao "bezi, gotovo", to je samo cinjenica, koju treba pomenuti. Uz sve to, ja i dalje koristim CarGo.
Ja vidim da se ne udaljava, ide otprilike gde treba, ali vreme je skroz neprecizno. I vidim da nema saobracaja, jer ja ne idem ni u kom spicu skoro ;)

Vozac moze da stane tamo gde moze da parkira jer klijenti cesto ne izadju odmah pa mora da ih saceka, ako prepoznas vozilo da ti dolazi u susret podigni ruku da bi on tebe prepoznao inace on jednostavno mora negde da parkira.
Tu gde stavim pin on moze slobodno da se parkira da me saceka, jedini je deo Dorcola gde ima mesta za to :D Nema obelezenih parking mesta, ali itekako ima za stajanje.
Za neke vozace sam siguran da je do njih, za druge je garant do toga sta im pokaze aplikacija. Bilo je slucajeva vise puta da iako postavim pin, i prikaze mi moju adresu, njima pokaze nesto 200m dalje, i oni zovu i kazu da cekaju :)
Da li to do CarGo appa, do loseg GPS na telefonu vozaca (mada ne vidim zasto bi to imali ikakvog uticaja na to gde njima pokaze MOJ pin), ne znam. Moj GPS je extremno precizan na S7, i plus se prikaze tacna adresa.

Ne vidim ko je klijent dok ne prihvatim voznju, i takodje ne znam gde ide dok ga ne pokupim, tako da se ide na iskustvo :)
Aha, onda se ovaj nadao :)
 
ja ti objasnih da se ovde radi za mozda i manje pare i ako je cena veca jer koliko je meni poznato kada radis za gazdu ovde ti niko nece sipati gorivo a ono je najveci trosak.
Zato sam ti i skrenuo paznju da ti ovde treba 20km da bi zaradio 1000din.
Ти објасниш и не прочиташ шта ја на то напишем. Можда се ради за мање пара ако неки таски возач одради 2-3 добре вожње и оде кући. Ако вози 200км дневно, зарадиће рецимо дупло више.
Теби је боља варијанта и више се заради ако се не плаћа гориво него ради за проценат? Теби је боље да на (рецимо) 10к дневног пазара газди даш 7к5 него да од 10к 1/3 даш за гориво? Читаш ли ти уопште шта ја напишем? Па и овде има соло таксиста и вероватно зарађују више него они који раде за газду а сами плаћају бензин и убиру кајмак.

Овде пређеш 20км да би направио пазар 1000 динара и узео 250. Код тебе зарадиш 1000. Није баш исто.

Разговарао сам са још некима, оне цифре које помињем за зета су реалне за ту фирму али велика већина осталих ради много слабије. Неки не прелазе месечно ни 100к пазара па њима остане 25к. А сви возе по 12 сати дневно.
 
I da iskoriste PlanPlus mape kod nas, i stave 20 vozila, da ih NIKO ne dira, svi bi shvatili da treba dici ruke od toga - toliko bi sporo i problematicno radila kod nas, mogu da se kladim :D (zbog suludih tipova grkljanaca, malih ulicica, drugih "vozaca", ako uopste vecinu kod nas mozemo zvati vozacima ;))
 
I da iskoriste PlanPlus mape kod nas, i stave 20 vozila, da ih NIKO ne dira, svi bi shvatili da treba dici ruke od toga - toliko bi sporo i problematicno radila kod nas, mogu da se kladim :D (zbog suludih tipova grkljanaca, malih ulicica, drugih "vozaca", ako uopste vecinu kod nas mozemo zvati vozacima ;))
LOL - to samo kad bi ih mafija drzala.
 
Теби је боља варијанта и више се заради ако се не плаћа гориво него ради за проценат? Теби је боље да на (рецимо) 10к дневног пазара газди даш 7к5 него да од 10к 1/3 даш за гориво? Читаш ли ти уопште шта ја напишем? Па и овде има соло таксиста и вероватно зарађују више него они који раде за газду а сами плаћају бензин и убиру кајмак.

Nisam ja nista rekao sta je meni bolje, vec sam lepo napisao:
jer koliko je meni poznato kada radis za gazdu ovde ti niko nece sipati gorivo a ono je najveci trosak.

Znaci u Begradu kada radis za nekoga taxi prevoz uzima se procenat i vozac placa gorivo, nema te varijante kakvu imate u Nisu da vam firma za koju vozite placa gorivo a vozac radi za procenat to ne postoji ovde.
Vozaci taxija u Nisu su najslicniji car-go servisu u bg i po ceni i po zaradi, samo sto je BG veci grad pa su i troskovi rashoda veci.

Ali taj ko prihvati moze biti dosta dalje od koji minut da ranije ukljuci :) Ne mora biti blizu mesta, gde si postavio pin?

Ti lako mozes da vidis gde je on ukljucio, tako da te tu niko nece prevariti.

Znam, ali znam i tacno koliko moze u Dzordza Vasingtona/Cara Dusana da zatreba vremena, i na 500 voznji kada vidis da je taksi UVEK brzi, to vec nije "isprecene kamion". Nego manje iskusni CarGo vozaci.
Ne uzimaj to kao "bezi, gotovo", to je samo cinjenica, koju treba pomenuti. Uz sve to, ja i dalje koristim CarGo.
Ja vidim da se ne udaljava, ide otprilike gde treba, ali vreme je skroz neprecizno. I vidim da nema saobracaja, jer ja ne idem ni u kom spicu skoro ;)

da bude taxista brzi od mene bez zute trake?
nema sanse,)

vreme je precizno, ali pazi ono je procenjeno za vozilo koje je odmah krenulo.
Ako je vozac van vozila, dok se obuje i uzme jaknu to nije uracunato, tako da sve zavisi gde je vozac ni on nije na dugme.
najbrze dodje vozilo koje je vec u pokretu.

Tu gde stavim pin on moze slobodno da se parkira da me saceka, jedini je deo Dorcola gde ima mesta za to :D Nema obelezenih parking mesta, ali itekako ima za stajanje.
Za neke vozace sam siguran da je do njih, za druge je garant do toga sta im pokaze aplikacija. Bilo je slucajeva vise puta da iako postavim pin, i prikaze mi moju adresu, njima pokaze nesto 200m dalje, i oni zovu i kazu da cekaju :)
To je zato sto vozilo zoves unutar nekog objekta.
kada zoves unutar objekta stavi rucno pin (ne obracaj paznju na adresu) na neki cosak gde ti je zgodno da te pokupi.
 
Ti lako mozes da vidis gde je on ukljucio, tako da te tu niko nece prevariti.
Mozes kada vidis voznju na mailu ili History, ali gde je trenutno vozac koji je prihvatio voznju ne - nije precizan, i kako mi rekose, to je namerno, zbog vozaca, da im ne prave probleme, ako ih neko trackuje.
Taj deo je relativno precizan, ali ne i to gde je trenutno neko vozilo. Pitao sam vise puta gde su bili kada su primili voznju, oni pominju i po pola kilometra dalje od onoga sto je pokazivala mapa za slobodno vozilo (pitao sam kada je samo jedno bilo u okolini na mapi).

da bude taxista brzi od mene bez zute trake?
nema sanse,)
Sem ako nisi jedan "bezobrazan" (po njegovim recima :D) CarGo vozac, koji je stvarno umeo da se probije kao lud, da, garnat ce biti brzi od tebe bez zute trake. Meni zuta traka nikada nije znacila u sustini. Ima je samo u Mihajla Pupina, a tu kada se vracam, autobusi vise naprave guzvu u zutoj, nego obicno automobili u drugim trakama.

Ajde najavimo voznju tokom nedelje, da vidimo da li ces biti brzi od taksista :)

vreme je precizno, ali pazi ono je procenjeno za vozilo koje je odmah krenulo.
Ako je vozac van vozila, dok se obuje i uzme jaknu to nije uracunato, tako da sve zavisi gde je vozac ni on nije na dugme.
najbrze dodje vozilo koje je vec u pokretu.
Ja vidim da se krecu, ali tromo.


To je zato sto vozilo zoves unutar nekog objekta.
kada zoves unutar objekta stavi rucno pin (ne obracaj paznju na adresu) na neki cosak gde ti je zgodno da te pokupi.
TO i radim, i opet grese ;) Prikaze mi moju adresu = prikaze tacno adresu na cosku, gde zelim da dodju, i opet se svi parkiraju drugde :) A na cosku ima 100m2 slobodno, nije jedan od onih gde ne smes da stanes blizu da ne zaklanjas pogled vozacima, nego imas bas bas bas prostora (kod Muzeja NiT).
 
Mozes kada vidis voznju na mailu ili History, ali gde je trenutno vozac koji je prihvatio voznju ne - nije precizan, i kako mi rekose, to je namerno, zbog vozaca, da im ne prave probleme, ako ih neko trackuje.
Taj deo je relativno precizan, ali ne i to gde je trenutno neko vozilo. Pitao sam vise puta gde su bili kada su primili voznju, oni pominju i po pola kilometra dalje od onoga sto je pokazivala mapa za slobodno vozilo (pitao sam kada je samo jedno bilo u okolini na mapi).
Razumem o cemu pricas, pa cu probati da objasnim.
Prikaz na mapi vozila koja se krecu nije realtime vec se osvezava na recimo 5 ili 10 sek (ne znam tacno) i kada se vozilo krece polako mozes relativno lepo da vidis gde se nalazi, ali kada se vozilo krece brzo skokovi na mapi su ogromni pa cak ces videti i kako ide dijagonalno ako je vozilo skrenulo.
da se vratim na temu;
kada vozac potvrdi da je stigao na pin gde si obelezio onda ga pozoves tako da nema sta da nagadjas gde je vec tacno znas gde je.
TO i radim, i opet grese Prikaze mi moju adresu = prikaze tacno adresu na cosku, gde zelim da dodju, i opet se svi parkiraju drugde A na cosku ima 100m2 slobodno, nije jedan od onih gde ne smes da stanes blizu da ne zaklanjas pogled vozacima, nego imas bas bas bas prostora (kod Muzeja NiT).
Adresa cargo vozacu ne znaci mnogo, oni najcesce gledaju gde je pin, smeo bih da se opkladim da je do toga.
treba shvatiti da se vozaci ravnaju prema pinu, njemu adresa zapravo nije ni vazna jer moze tacno mesto da nadje i na livadi.

Taj problem se javlja kada je poziv ili unutar zgrade ili kada korisnik ukuca adresu a do zgrade se moze doci na vise nacina (korisnik naravno ne razmislja o tome)
ja sam pre neki dan imao istu situaciju nalazim se u 29 novembra i poziv iz zgrade na cosku gde je centar vlade divljan, i ja se izlomim da dodjem sa zadnje strane zgrade, a covek mi kaze da me ceka sa druge strane, jer je on izasao sa prednje strane a meni je obelezeno sa zadnje strane jer je on zvao iz stana. I kaze isto sto i ti da mu se to stalno desava.
Za te situacije ne pomaze adresa vec rucno postavis pin na raskrsnicu i tu ce doci vozac.

I pazi kada rucno postavljas pin da ti se ne omakne za 100-200m to je napolju mnogo a na mapi tako malo :)
 
Poslednja izmena:
Ma ne omakne mi se uopste, godinama vec postavljam PIN skoro uvek rucno. Koliko mozes da pogresis ugao kod Muzeja NiT? :D Vidi se zgrada na mapi, ja stavim ispred ulaza u nju. Ali video sam da vozacu nekada PIN pokaze skroz drugo. Tako je recimo pokazao mu (ta ista lokacija za PIN) da treba u Cara Dusana sa Kneginje Ljubice da dodje!
Pa em vidim gde je PIN, em on prikaze da je tu (najbliza) Dobracina 51, sa moje strane preciznije fizicki ne moze ;)
 
Nisam ja nista rekao sta je meni bolje, vec sam lepo napisao:


Znaci u Begradu kada radis za nekoga taxi prevoz uzima se procenat i vozac placa gorivo, nema te varijante kakvu imate u Nisu da vam firma za koju vozite placa gorivo a vozac radi za procenat to ne postoji ovde.
Не знам да ли да одустанем јер не читаш ...

Све су то ситни детаљи. Да ли неко ради код газде за 25% а газда сипа гориво или ради код газде за ... рецимо 50% и сам сипа гориво ... лако се измери. Ако ипак ту неко вози за газду и добија 25% а сам сипа гориво, онда је друга прича.

Него кад се већ наставља прича. Сетио сам се случаја од пре неколико година, био сам у Сава центру на неком концерту а пре тога купио карту за бус за 0:45 јер је то последњи до јутра. Концерт завршава у 0:15 а ја нисам укапирао да је најлакше да прошетам преко моста до станице него изађем на аутопут да наватам такси. Стала су тројица али су питали да ли је то на позив или не и када сам рекао да нисам звао, наставили су без мене. Тек после је наишао један који ме одвезао. Значи ни тамо се не откачиње прихваћена вожња ако неко заустави. Овде се и кажњава таксиста који прихвати вожњу од централе па повезе неког другог.
 
Blago tebi, ja sam tokom koncerata preko 10x do sada bio "promasen" :)
Pita on da li je na poziv, ali ne i ko ga je zvao! :)
 
Па нисам звао а не умем да лажем. ;) Био сам спреман да џоњам на станици до јутра али се појавио спас у облику таксисте који је био слободан. Када сам изашао из Сава центра, на улици изнад је било десетине таксија али сам ишао лагано и док сам стигао, нигде ниједан. Онда је почела фрка али је некако решено.
Теби није неки проблем ако те промаше, ја сам морао да стигнем на бус.
 
Znaci sam od sebe mi danas Car:Go kaze "Hvala na voznji", i naplati minimalnu voznju od 289 za voznju koja nije ni uspela poceti :)
Ujedno blokira skroz vozacima voznje :)

I ja sam tako 20 minuta cekao voznju! Koja je trajala 19 minuta ;)
 
Naravno :)
To sto mi je naplacena voznja mi vrlo malo smeta, smeta mi sto sam izgubio vreme. To ne mogu da naplatim :(
 
Danas je bilo nekih promena u sistemu, taj novac ce ti biti vracen.

Ne znam za druge probleme.
 
BBC Panorama je napravila kracu reportazu o Deliveroo/Uber Eats i slicnim (donesi.com) servisima.

Iako je prvi deo vezan za samu hranu, techie part se direktno primenjuje i na Uber i slicne servise.
A prva dva dela imaju direktne paralele u tim servisima.

Ovo je za Uber temu vise, ali eto.. ovde je veca guzva ;)
 
Плаћа ли неко маестро картицом вожњу?
 
^koji odgovor ministarstva, bas gledam, ne vidim da su oni nesto rekli?

Inace, od kako "smo u udruzenju", ne prikazuju mi vise cenu vremena i cenu kilometraze (mada stoje oba, pa mogu da izracunam, ali lepse je bilo ranije).
 
Da, to je promenjeno.
Neki dan sam se vozio u električnoj Tojoti, nova novcata, reče mi lik da je CarGo uzeo veću količinu.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
^koji odgovor ministarstva, bas gledam, ne vidim da su oni nesto rekli?
E moj ajtijevac :) - http://rs.n1info.com/Biznis/a458453/Kompanija-CarGo-osnovala-udruzenje-gradjana.html


Ministarstvo: Naivan pokušaj kršenja Zakona

"Odluka kompanije koja se u Srbiji bavila prevozom putnika na način suprotan zakonu, da sada istu delatnost vrši u formi udruženja građana, za Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture predstavlja naivan pokušaj kršenja i izigravanja Zakona o prevozu putnika u drumskom saobraćaju i naivan pokušaj takozvanog traženja rupe u ovom zakonu", navodi se u saopštenju Ministarstva.

Dodaje se da "njihova izjava da će se i dalje baviti prevozom putnika, ali da za njih više ne važe odredbe Zakona o prevozu putnika, ukazuje na to da je reč o licima koja nikada nisu ni imala nameru ozbiljnog bavljenja prevozom putnika u skladu sa propisima države u kojoj rade, već su svoje aktivnosti svodili isključivo na izigravanje propisa".

"Priznanje ove kompanije da se, prema njihovom tumačenju, na njih više ne odnosi važeći Zakon o prevozu putnika u drumskom saobraćaju i da se oni više ne nalaze pod ingerencijom ovog ministarstva, samo je još jedan dokaz koliko je ovaj zakon bio važan, koliko je kvalitetno napisan i kako je svojim rešenjima uskratio prostor za nelegalan prevoz putnika. Bilo kakav jezički slalom, nemušta objašnjenja i pravne doskočice ne mogu da sakriju pokušaj ove kompanije da i dalje krši važeće i zakone", navodi se.

Ministarstvo, kako se navodi, "apeluje na sve druge državne organe, uprave i inspekcije da u okviru svojih ingerencija spreče bilo kakvo kršenje zakona u Srbiji i na delu pokažu da živimo u pravnoj državi u kojoj nije dozvoljeno da bilo ko bude iznad zakona".
 
ukazuje na to da je reč o licima koja nikada nisu ni imala nameru ozbiljnog bavljenja prevozom putnika u skladu sa propisima države u kojoj rade, već su svoje aktivnosti svodili isključivo na izigravanje propisa".
Ovo im je carska izjava...

Dok je servis funkcionisao po zakonu o limo servisu, trazili su taxi licence koje ne mozes dobiti jer ih oni ne daju
Kad je ipak doslo do toga da cargo nije taxi servis onda su promenili zakon da bi se onemogucilo da radi kao limo servis
Sad kada radi kao udruzenje gradjana to je izigravanje propisa.

Pri tom propise oni sami menjaju kako im odgovara, i to ne kriju :)
 
Poslednja izmena:
E moj ajtijevac :) - http://rs.n1info.com/Biznis/a458453/Kompanija-CarGo-osnovala-udruzenje-gradjana.html


Ministarstvo: Naivan pokušaj kršenja Zakona

"Odluka kompanije koja se u Srbiji bavila prevozom putnika na način suprotan zakonu, da sada istu delatnost vrši u formi udruženja građana, za Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture predstavlja naivan pokušaj kršenja i izigravanja Zakona o prevozu putnika u drumskom saobraćaju i naivan pokušaj takozvanog traženja rupe u ovom zakonu", navodi se u saopštenju Ministarstva.

Dodaje se da "njihova izjava da će se i dalje baviti prevozom putnika, ali da za njih više ne važe odredbe Zakona o prevozu putnika, ukazuje na to da je reč o licima koja nikada nisu ni imala nameru ozbiljnog bavljenja prevozom putnika u skladu sa propisima države u kojoj rade, već su svoje aktivnosti svodili isključivo na izigravanje propisa".

"Priznanje ove kompanije da se, prema njihovom tumačenju, na njih više ne odnosi važeći Zakon o prevozu putnika u drumskom saobraćaju i da se oni više ne nalaze pod ingerencijom ovog ministarstva, samo je još jedan dokaz koliko je ovaj zakon bio važan, koliko je kvalitetno napisan i kako je svojim rešenjima uskratio prostor za nelegalan prevoz putnika. Bilo kakav jezički slalom, nemušta objašnjenja i pravne doskočice ne mogu da sakriju pokušaj ove kompanije da i dalje krši važeće i zakone", navodi se.

Ministarstvo, kako se navodi, "apeluje na sve druge državne organe, uprave i inspekcije da u okviru svojih ingerencija spreče bilo kakvo kršenje zakona u Srbiji i na delu pokažu da živimo u pravnoj državi u kojoj nije dozvoljeno da bilo ko bude iznad zakona".

Taj source nije "korektan" :D https://forum.benchmark.rs/showthre...a-i-internet&p=5738611&viewfull=1#post5738611
 
:D :D :D

Moje pitanje je iskreno koliko tacno Uber stoji iza CarGo-a :)
 
:D :D :D

Moje pitanje je iskreno koliko tacno Uber stoji iza CarGo-a :)

Just an educated guess, ne bih rekao. Prosto iz razloga sto su se povukli sa drugih, cini se bogatijih i unosnijih trzista, zbog i manjih legalnih problema. Ne vidim kako bi im se Beograd (ne cak ni Srbija) isplatio za ovoliko akanja. Sa druge strane, Uber postoji u Becu, zasto bi i car:go tamo isao.
 
Uberu se i Kina i najsiromasnij8 deo Indije isplati.
Jer oni samo uzimaju kajmak, drugi placaju troskove voznje.

To je super model :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno